PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון כללי בנושא רישוי מידות צמיגים לרכב

ניר ל
31-01-07, 23:37
נושא שעולה בווריאציות שונות מדי מספר ימים בפורומים שונים מאז ראשית ימי הפורומים וכנראה מעסיק לא מעט מטובי בחורינו, הוא - מה עומד מאחורי תקנות הרישוי בנושא מידות צמיגים לרכב ולמה.
אי אפשר לטאטא את הנושא הזה מתחת לשטיח למרות שלדעתי שם מקומו, די נמאס מכל ההודעות הסתומות ששבות ועולות ללא מענה אמיתי, אם זה כ"כ מטריד אז בואו נשים את זה על השולחן ונברר אם אפשר אולי להוציא מדיון כזה משהו מועיל.
ברור שבדיקת התאמת המידה הרשומה על דופן הצמיג והשוואה לרשום ברשיון הרכב היא קלה ופשוטה, על כן היא מושכת אש מכוון בוחנים מסמכויות שונות ומשמשת עילה להורדת רכב מהכביש ופסילה במבחן רישוי שנתי. לא ברור מהי חשיבות התאמת מידת הצמיג לרשום ברשיון הרכב ולמה חשוב לציין את העובדה הזו ברשיון הרכב. אל תבינו אותי לא נכון, אני לא מיתמם.
נושא בטיחותי אחד שאין עליו עוררין, הוא שכל הגבהה של מרכז הכובד ברכב גורעת מהיציבות שלו ומכאן בבטיחות הנהיגה בו.
כל שאר נושאי הבטיחות הקשורים בשינוי מידת צמיגים ניתנים לתיקון אם יש צורך בכך - בלמים ניתן לתגבר אם יש צורך, רכיבי היגוי והנעה ניתן לחזק אם יש צורך, כל אלו ניתנים לבדיקה פשוטה ע"י מעבדה מוסמכת.

נחזור אם כך לעניין מרכז הכובד, הגבהת רכב מעלה את מרכז הכובד. אז מה ? האם קיים תקן כלשהו לכלי רכב שקובע מרכז כובד מקסימאלי ? לא ! האם זה רלבנטי לקבוע תקרה למרכז כובד מקסימאלי ? גם לא ! רכבים מסוגים שונים ומשונים נעים על כבישי הארץ והעולם, לכל אחד מהם מרכז כובד שונה והתנהגות כביש שונה לחלוטין. קחו שני כלי רכב מסוגים שונים - האחד מסוכן יותר מהשני.
כיול מתלים, חלוקת משקל, מרכז כובד, תכנון שלדה, אחיזת צמיגים וכו' וכו' אין סטנדרט להתנהגות כביש, היצרנים מתכננים ומייצרים עפ"י שיקולים משיקולים שונים, התנהגות כביש היא לא שיקול מוביל במרבית כלי הרכב ואף אחד לא מונע מהם להעלות את תוצרתם על הכביש.
אם יקבע מבחן יציבות בעל רף מינימום שמתחתיו לא יורשה רכב לנוע על הכביש הציבורי, אני אהיה הראשון שאגש אליו. מאידך - אני לא רואה שום סיבה שמשרד ממשלתי כזה או אחר יכבול אותי באופן שרירותי למידת צמיג כזו או אחרת עפי תקנות דרקוניות שמתחלפות חדשות לבקרים ללא שום הגיון ברור.

יועלו כאן טענות שונות לגבי ההגיון שמאחורי התקנות שבגללו חבל לנו על הזמן ולא יצא לנו כלום מנסיון להילחם על זכויותינו וחירותינו, כגון "יצרן הרכב יודע מה טוב" "הוא בדק וקבע וכו'..." עזבו אתכם מהבולשיט - אם האמר 2 יוצא מהמפעל עם צמיג 33" ויוקון יוצא בתחפושת אחרת עם אותם מכלולים ונתונים מאותו מפעל עם צמיג 30", זה לא בגלל עניין בטיחותי (ואם כן אז תנו לי להתאים את מכלולי היוקון למידה החדשה), אלא כדי שהגברת שמהווה את קהל היעד של מכירותיו בארה"ב תוכל לטפס אליו בקלות ולהעמיס בקלות את הקניות מהסופר.

אנחנו אנשים שמשתמשים ברכבי שטח למטרת נסיעה בשטח (לפחות באופן זמני עד שהבדואים והמחבלים יגרשו אותנו משם), אנחנו נוהגים בצורה אחראית וזהירה המתאימה לתנאי הדרך ולאופי הרכב שאנו נוהגים בו (אם לא כן, נעמוד למשפט וניתן את הדין), אנחנו עובדים קשה לפרנסתנו, משלמים אחוז ניכר ממנה למדינה, מקיזים את דמנו במלחמות, משתדלים לציית לחוקי המדינה, בינתיים זו מדינתנו.
אנחנו הרוב הדומם, מלח הארץ, מגיע לנו שלא יתעללו בנו הרשויות בשעות הפנאי המעטות שלנו.
אז בואו ננסח סוג של עצומה/ פנייה לרשויות המתאימות וננסה להזיז דברים. יש כאן אלפי גולשים, בינהם אנשי מקצוע בכל התחומים הרלבנטיים - לכו על זה ! תראו מה מועדון החמש הצליח להשיג עבור 48 חברים...

אני באופן אישי ישן טוב בלילה עם או בלי חקיקה כזו או אחרת, בעצם אני די מוטרד לפעמים שמא יגנבו לי את הג'יפ בלילה, אבל זה נושא לדיון אחר... מוכן כמובן לתמוך ולעמוד מאחורי עצומה כזו. בשלב הבא - "מי לעזאזל קבע שלא ניתן לשתול מנוע וי-6 בסוזוקי סמוראי ולמה?"

נמרוד
01-02-07, 09:07
מצ"ב טור שכתבתי לפני כמעט שנה למגזין הרכב של דה-מרקר/הארץ, וגרר אחריו כמה תגובות ארוכות ונזעמות...

החודש נדבר על פגיעה מתמשכת של מדינת ישראל בזכויות האזרח, שלא זוכה לביקורת בדוחות אמנסטי. חוק עוולה כה מושרש שכולנו נולדנו לתוכו ואיננו מסוגלים לראות את העיוות. אולם מבט חיצוני בדמות שיחה מזדמנת עם חבר ג'יפאי מעבר לאוקינוס, מביאה כל פעם להלם מחשבתי - האם אנחנו נורמאלים, ושאר העולם משוגע? מדובר כמובן על תקנות התעבורה שלנו, על האיסור הגורף לשפר רכב, לבצע בו כל "שינוי מבנה" – איסור שלא נשמע כלל במדינות רבות, שבהן יש מסורת מוטורית.

שינוי מבנה רכב כשמו כן הוא. כל שינוי מבנה מחייב היתר כתוב מרשות הרישוי, והיתר כזה ניתן במשורה ורק לשינויים סטנדרטיים וברורים מאליהם כמו ארגז לרכב מסחרי או וו גרירה. במה שקשור ל"סתם" שיפור כלשהו של מכונית, משרד הרישוי קמצני ביותר. שוטר או בוחן תנועה יכול להוריד מכונית מהכביש על בולם זעזועים לא מקורי – והיו דברים מעולם. לצורך הדיון נתמקד בשני שיפורים ברורים מאליהם לכל ראש-מוטורי: שינוי מידת הצמיגים והחלפת המנוע למנוע שונה מהמקורי.

מידת הצמיגים רשומה ברישיון הרכב הישראלי. אי זהות בין הכתוב לבין המצוי בפועל היא עילה להורדה מיידית מהכביש על ידי ביקורת משטרה. נניח שעד כאן יש הגיון (חברי האמריקאי חולק. "האם מידת המכנסיים שלכם גם רשומה בתעודת הזהות?!"). שינוי המידה דורש אישור בכתב, והאישור ניתן אך ורק למידה מקורית המאושרת על ידי ייצרן הרכב (הגדרה מעורפלת למדי). לכל קוראי מגזין זה, חובבי הכביש הישר או המפותל, או הבוץ והסלעים, על שני גלגלים או ארבע - יש סיבות טובות מאד להפטר מהצמיגים המקוריים של רוב כלי הרכב, ולהגדיל אותם בקוטר, ברוחב, בחתך. אבל החופש הטבעי של כל אישה לנעול נעליים אחרות, אסור על נהגי ישראל. מה הרציונל מאחורי האיסור? נסו לשאול במכון הרישוי הקרוב למקום מגוריכם... המקור כה מעורפל בעבר שאף אחד לא יודע מהו. לפעמים נדמה שגם חובבי ההגה בארץ סובלים מסינדרום שטוקהולם (הזדהות של הקורבן עם חוטפו) ובונים מגדלים תיאורטיים להגנת התקנות.

טענה אופיינית אומרת ש"מהנדסי היצרן יודעים מה הם עושים". ובכן, בוודאי שהם יודעים מה הם עושים. הם מתאימים צמיג למעטפת ביצועים, נוחות ומחיר מסוימת שהוגדרה להם על ידי מחלקת השיווק בהתבסס על פרופיל נהג ממוצע. אם היו מבקשים מהם אחיזה רבה יותר, על חשבון נוחות ומחיר, היו מתאימים ברצון חישוק גדול יותר עם צמיג רחב בעל חתך קטן יותר. למעשה זה בדיוק מה שהם עושים בגרסאות ספורטיביות של אותה מכונית. מדוע למר כהן אסור להתקין צמיג של אימפרזה טורבו על סובארו אימפרזה רגילה? הרכב כבר נקנה, הוא שייך לאזרח חופשי עם טעם ורצון עצמאיים. הרציונל הטכני שמאחורי ההחלפה בהחלט ראוי לדיון – בין מר כהן וחבריו. למה זה עניינה של מדינת ישראל?

נחתוך לכיוון המנוע. חברי האמריקאי בטוח שאני חי בדיקטטורה קומוניסטית – הוא לא מבין למה אני לא מתקין מנוע סמול בלוק של שברולט בג'יפ הישן שלי, במקום מנוע השש-בטור העתיק והכבד. "סמוך עלי" הוא אומר, "זה מתאים, קצת עבודה וזה בפנים, יופי של שילוב, כולם פה בטקסס נוסעים ככה". ואני צריך כרגיל להתנצל בשם מדינת ישראל – "תבין ג'ו, זה פשוט אסור". בשלב הזה הוא מאבד את הסבלנות. מה ההיגיון שלפיו אסור להתקין פיסת קניין אחת – מנוע – קנוי כחוק ממגרש הגרוטאות – בפיסת קניין אחרת - מכונית? תאמרו שאם נתקין מנוע חזק יותר, הרכב יהיה בעל פוטנציאל לנסיעה מהירה יותר. אבל אין חוק בתקנות התעבורה שמגביל את ההספק או המהירות המרבית של מכונית שמותר לה לעלות על כבישי ישראל, ובכל מקרה אסור לנהוג מעל המהירות המותרת... הספק גדול גם אינו הסיבה היחידה להחלפה – לפעמים נרצה להחליף מנוע בנזין למנוע דיזל או להיפך, או להחליף מנוע ישן ונדיר למנוע מודרני אמין או זול יותר.

הטיעון הבא הוא, "אם נתקין מנוע חזק יותר/צמיג גדול יותר, שאר המכלולים לא יחזיקו מעמד". ייתכן, אבל זו כבר בעיה של בעל הרכב, שיצטרך לשלם על נזקיו, לא? "...אהה, אבל מה עם הרכב ישבר בדיוק כשאשתי מסיעה את הילדים מאחוריו/מלפניו/מצדדיו?". החשש האישי הוא לב העניין. כשלים טכניים אכן גורמים לחלק קטן מתאונות דרכים. אך כמעט תמיד ניתן לשחזר את הכשלים האלו לתחזוקה לקויה, של כלי רכב רגיל, ולא לרכב ספורט או שטח משופר. למעשה, ראש-מנוע טיפוסי המשקיע כסף ומחשבה ברכבו, רמתו הבטיחותית גבוהה יותר מאשר המכונית הישנה הממוצעת, המתוחזקת בקושי על ידי בעלים בלתי מודע וחסר כל עניין במכאניקה.

בסוף כל דיון כזה, המסקנה היא תמיד – " טוב, אתה בסדר, אתה יודע מה אתה עושה. אבל אם יהיה מותר לך, יהיה מותר לכל ילד לפני גיוס שרק קיבל רישיון נהיגה". ולמה לא בעצם? רבים מאיתנו שבויים בתפיסה שנהגי ישראל בורים, חסרי אחריות, אשמים מראש. זו גישה שאין לה ביסוס במציאות. עם תקנות התעבורה הדרקוניות שלנו, מצבנו על טבלת תאונות הדרכים העולמית אינו מזהיר. אין סיבה אמיתית לאסור באופן גורף על נער להתקין חישוקי מרוץ וצמיגים רחבים על ההונדה סיביק שלו, כמו שאין סיבה הגיונית לאסור על חייל המחזיק ג'יפ סופה ישן להתקין שורת פנסים על הגג (מפתיע – אבל גם זה אסור באופן מוחלט). יש כל סיבה לאסור נסיעה על כביש ציבורי כאשר הפנסים הנ"ל דלוקים ומסנוורים את הבאים מולו, ויש כל סיבה להעניש את נהג הסיביק על השתוללת על הכביש... אבל כל זה לא סיבה מספיק טובה למנוע ממני – וממך הקורא - לבנות את ג'יפ חלומותי, ולצאת לטיול של שבת רגוע בלי לחשוש מכל ניידת בצד הדרך. תקנות משרד הרישוי הן בבחינת ענישה קולקטיבית מראש, בלי תהליך משפטי, לכל חובבי הרכב בישראל. ענישה קולקטיבית אינה מקובלת במדינה דמוקרטית, אבל אנחנו שותקים ועוברים לסדר היום.

ניר ל
01-02-07, 09:46
נמרוד, את הטור אני זוכר, אבל איפה התגובות הנזעמות ?

לכל המשתתפים - ברור שכולם כאן תומכים, לא צריך להצביע אחד אחד, השאלה היא האם אנחנו מסוגלים לעשות משהו בתור קהילה גדולה מעבר ללכתוב על זה באינטרנט ולבכות אחד לשני על הכתף.
זה לא מעניין להעלות את הנושא הזה על סדר היום הציבורי, הציבור בור בנושא, כמו ש 95% מחברי הפורום הזה לפחות לא באמת מבינים את הנושא, בשביל זה יש אנשי מקצוע - מהנדסי רכב וכו', שהם יקבעו את הקריטריונים ומידת החריגה, נגיש מכתב מנומק ומסודר לשר התחבורה ולנוגעים בדבר, למהנדסי משרד התחבורה וכו'. שאול מופז הוא אמנם פוליטיקאי היום, אבל אל תשכחו את ההסטוריה שלו, הוא לא פקיד אדיוט, אפשר לדבר איתו, יש עוד אנשים בפוליטיקה שיקשיבו לנו, אני עוד זוכר את מתן וילנאי מתלהב כמו ילד קטן מנהיגה ב FAV בהיותו אלוף בצה"ל לפני לא הרבה שנים.
היום התקנה היא שרירותית לגמרי, בלתי הגיונית לגמרי, דיסקברי 3 או טוארג משווקים עם צמיגי כביש שמתפנצ'רים בכל ירידה לשטח, לא ניתן למצוא צמיג שטח במידות האלה והתקנה גם אינה מאפשרת מעבר למידה חיצונית זהה עם חישוק קטן יותר - ברור שיש כאן אבסורד. אם קוני רכב חדש היו חושבים על ירידה לשטח בתור קריטריון לקנייה, הם היו מפעילים לחץ על היבואנים והיבואנים היו סוגרים את הפינה הזו, אבל הם לא. ליבואן אין אינטרס, היבואן לא רוצה להעמיס על הרכב ומצידו שהרכב יבלה כמה שפחות מחוץ לאספלט ולא ינזק במסגרת האחריות, חוסר הנוחות של הקונים ועוגמת הנפש בכל ירידה לשטח לא מעניינות אותו.

אני לוקח כדוגמה את אשתי, שכשהיא רוצה להזיז משהו, היא מגיעה תוך שעה לראש הפירמידה ומזעזעת את המערכת... לפני חודש היא החליטה להילחם על כך שהילדים לא ילמדו בכיתות עם יותר מ 28 תלמידים ומאז אני אוסף דואר שמגיע ישירות משרת החינוך וכל הנוגעים בדבר, נערכות פגישות עם אנשי מערכת החינוך, דברים זזים בקצב מסחרר והילדים ילמדו כנראה בכיתה עם 28 ילדים ולא 41 בשנה הבאה (הם עדיין בגן). זה כנראה בגלל שהיא בוחרת לעשות במקום לשבת על התחת ולהתכתב ב"פורום נשים מתוסכלות".

מאיר רוטברג
01-02-07, 10:05
רק מכתבים ישירות לשר אולי יזיזו משהוא

ואתן לכם דוגמא ממשית ,
כאשר העמידו את היחידה ההתנדבותית שלי בסכנת סגירה עקב תרוצים מטופשים של המערכת
פניתי ישירות לחבר כנסת שהינו חבר ולקוח שטחתי בפניו את הבעיה,
תוך יום הבעיה הועברה בכתב ללישכת השר , יום אחרי זה הייתה התייחסות ,
הם מבינים רק את שיטת הליכוד"ניפגש בשביעיות"
כלומר
לא תטפל ברצינות נדבר בדיוני התקציב הקרוב,
ככה ורק כך עובדת השיטה

אלון_ק
01-02-07, 11:39
כלכלית אנחנו קבוצה קטנה מדי מכדי להשפיע, כך שהמנוף הכי חזק שהפורום האינטרנטי יכל להפעיל - העלאת צורך צרכני נרחב - לא שווה כלום. הלא ברור לכולנו שאם היינו מצליחים לתת לקונצרן גדול כמו UMI סיבה כלכלית לתמוך באפשור שינוי מידת צמיג, הם היו עושים זאת. הבעיה היא שאנו איננו מעוניינים כלל ברכבים חדשים (להוציא מתי מעט מאיתנו) ובוודאי שאין ידנו משגת לקנותם, כך שאנו איננו מסוגלים לתת הבטחה כלכלית כלשהיא ליצרני הרכב.

זה משאיר אותנו עם משרדים ממשלתיים למינהם, שם הבעיה גדולה בהרבה. אני לא רואה את חוק הספוטר המוטורי רץ קדימה וזאת למרות ששינוי כזה יכול לעשות הבדל משמעותי לכלכלה של כל המדינה שלנו (שלא לדבר על יצרנים קטנים) - תחשבו מה זה אומר לארח סטייג' מסבב הWRC העולמי. ליוון זה אמר 100 מיליון דולר בשבוע אחד מכל הטרראם מסביב לזה, כך לפחות נטען בעיתוני הכלכלה בזמנו. אם משהו בעל פוטנציאל כלכלי כל כך גדול לא מסוגל להזיז כלום שם למעלה, אני לא רואה איך אנחנו כקבוצה (ואנחנו קבוצה מאוד קטנה; גם אם כל מי שרשום לאתר באמת ירשם גם לזה+כל מי שב'גיפטריפ+כל שאר אתרי השטח, אנחנו אפילו לא נגיע לאחוז בודד מכלל האוכלוסיה) נצליח להזיז נושא בלי הבטחה כלכלית רויה מאחוריו.

לגבי דמוקרטיות ויכולת להזיז משהו ללא קשר לפן הכלכלי... הצחקתם אותי.

הפתרון היחיד שאני רואה שהוא ריאלי, נמרוד, הוא זה שהעלתי בפניך לפני זמן רב - מכון פרטי המצבע דברים כאלו. זה יעבוד כי זה מוריד מכולם את האחריות, זה מכניס כסף להמון אנשים וזה לא כרוך בשינוי השיטה הקיימת. זה רעיון רע בדיוק מהסיבות שהעלת אז כשהעיקרית בהן היא שזה לא נכון ברמה עקרונית ומוסרית במדינה "דמוקריטית וחופשיה" (אעלק).

ברור שאני ארתם לקדם שינויים כאלו, אם יהיה ביכולתי. זה שאני לא מאמין שזה אפשרי במדינה שלנו היום לא אומר שאני לא אנסה ובכל כוחי; אני לא רוצה לחכות לישראל של מחר, בדיוק כמוכם. אני גם שיררתי בצבא, כמוכם. אני אפילו עושה מילואים, כמוכם. אין לי בעיה לצאת עוד פעם פרייאר ולנסות, כי אני מאמין במטרה. זה רק לא אומר שאני אעשה את זה עם עיניים עצומות.

גיא
01-02-07, 11:48
נימרוד,

אתה כותב מאוד יפה.

תנסח מכתב ואני מבטיח לחתום לשלוח אותו ברשום כל בוקר לשר התחבורה.

(ואם כבר, אולי תוכל לכתוב משהו בעניין הרכבת גם .. קשה .. קשה ... )

ניר ל
01-02-07, 12:06
אלון זה לא קשור לכלכלה ואפילו לא לחקיקה, להעביר חוק ספורט מוטורי בכנסת אחרי שטחנו אותו מכל הכוונים בוועדות אינסופיות זה עניין מורכב ומסובך לאין שיעור משינוי תקנה ע"י המשרד הממשלתי הנוגע בדבר, תיקון תקנות זו העבודה השוטפת של משרד ממשלתי. אין שום סיבה שדרישה הגיונית שעומדת בכל הקריטריונים הדרושים ומנומקת כמו שצריך לא תתקבל, חלאס עם תאוריות הקונספירציה, יש כאן אנשי מקצוע - נסחו את העניין בצורה מקצועית, אח"כ בצורה משפטית, מאיר יעביר את זה דרך הלקוח הח"כ שלו לשר התחבורה, העניינים יתקדמו. אין שום סיבה שאם באנגליה ניתן לקבל רישוי כביש לרכב שנבנה בחצר האחורית, לא נוכל להשיג כאן הרבה פחות מזה, אני כבר לא מדבר על מדינות ליבראליות יותר.

עניין הספורט המוטורי שנוגע למעט מאד אנשים כאן באופן אישי, זוכה לדי הרבה השקעת אנרגיות ומשאבים מקרב חברי האתר (רמז).

יוני5
01-02-07, 12:15
צריך למצוא את העניין המשותף.

אין לשר התחבורה שום אינטרס לשנות חוק שיאפשר לך להחליף למנוע לא מאושר.
אז מה האינטרס המשותף?

בסוף הקדנציה ישאלו את השר מה עשית? במה תרמת? אם תוכל לספק לו משהו פופוליסטי / פופולרי שיאפשר לו להציג שינוי? אדרבא, הוא ירתם.
צריך לתפור לו חליפה שתכלול את הגורמים הבאים:
1. כיסוי תקשורתי אוהד
2. הגיון מנהלי
3. הגיון טכני (שלא יאשימו אותו בהרג ילדים חפים מפשע)
4. הסבר משכנע למה זה לטובתו - ביצוע רפורמה

ניקח לדוגמה את עניין החלפת המנוע:
כיסוי תקשורתי? נמרוד בהארץ, דרור בידיעות, אפשר לגיס מישהו ממעריב, צריך לגייס מישהו מערוץ 2 / 10.

הגיון מנהלי - זו נקודה חזקה. פישוט התקנות לטובת האזרח - בדיוק כמו הרפורמה בחוקי המיסים. אחרי הכל קיימים חוקי תנועה ובדיקות טכניות בטסט. לא צריך להכביר עליהם. אם הרכב שלי עומד עוצמת הבלימה עם צמיגי 47" - אז מה רע? למה להכביר תקנות על האזרח (במילים אחרות, על הבוחר הפוטנציאלי). שימו לב שכרגע הכוונה להעביר סמכויות מעמדה 1' למכוני רישוי - זו בדיוק אותה הנקודה.

הגיון טכני - אם החברה כאן, בג'יפולוג לא מסוגלים להתמודד עם זה, כנראה שאף אחד לא יכול. אבל הקבלה לחו"ל מציבה אותנו בעמדה עדיפה.

הסבר משכנע למה זה לטובתו: סוף סוף רפורמה עדכנית שמוכיחה שהוא עשה משהו.

להוסיף למרקחת לחץ פוליטי של לוביסט / ח"כ / עוזי כהן (או תחליף דומה) והרי לכם סיכוי.

תחשבו שיווק. זה בעצם מהות העניין, לשווק רעיון למישהו. אנחנו צריכים למכור לו את הרעיון (ומכיוון שהוא איש פוליטי - צריך שהוא יציג את זה כהישג שלו).

יוני5

איציק - 4X6ZH
01-02-07, 12:38
כמי שחי את תחום הרכב עשרות שנים
לדעתי ומנסיוני המר חבל על ההקלדה ועל המחשבה
זה דיון סרק כמו כל החוקים התקנות והבדיקות שיש להם רק תפקיד אחד כסף !
וכשזה לא מצליח להם אז יש תקנה חדשה
וכמובן אגרה חדשה
ולזה קוראים חזירות קפיטלסטית של מדינה שחושבת שהיא דמוקרטיה .
איציק

ניר ל
01-02-07, 13:02
איציק, אני מוכן לשלם לא מעט כסף עבור אגרת בדיקת מעבדה של הרכב שלי שתוכר לצורך שינוי מבנה בהיתר. כמוני גם מרבית בעלי רכבי השטח, שאל את ארז אם ללקוחות שלו יש בעיה לשלם אגרה של נניח 1500 ש"ח עבור בדיקה כזאת. אני אפילו מעדיף לשלשל את הכסף לקופת המדינה ולא למתווך כזה או אחר שלא משלם מיסים...

הלאה.

מוני אורבך
01-02-07, 13:18
כמובן שאני חותם. אבל זו לא הנקודה.
עצומה לא תדגדג את אף אחד.
מה כן ידגדג - שיווק טוב וכסף !

מה שיוני כתוב נכון מאוד אבל חסר כאן אלמנט הכסף.
המדינה, ויותר מזה אזרח הוליגרך המקורב לצלחת (רצוי ראש הממשלה) צריך להנות מהענין.
ואיך עושים את זה, די פשוט בעצם.

תארו לכם שהיה מכון שהיה מסוגל לתת אישורים לכול מה שאנחנו רוצים להעביר.
צמגים, מנוע SPO מערכת מתלים ועד רכב שלם בבניה עצמית.
כמובן שהמכון רק יתן גושפנקה טכנית, הוא לא יהיה אחראי על תאונות וכו...
עלות, בהתאם לצורך. צמגים 500 ועד רכב 5000. זה כמובן השוחד שניתן להוליגרך שיריץ את המכונים הללו.
מה הרווחנו:
1. לנו, יכולת חוקית (אם כי לא זולה) להפוך את כול השיפורים לכשרים.
2. להוליגרך - כסף כמובן.
3. לפוליטיקאי - טובות הנאה מההוליגרך, תמיכה מהעם שהוא עשה משהו ליברלי, ועם זאת לא יכולים להאשים אותו בתאונות (הרי המכון קבע שהכול כשר)
4. למדינה (קרי הפקידונים הקטנים באוצר) שם דבר לא ישתנה, עדין אפשר לתת דוחות לכאלו ללא אישור. כמו כן מרווחים מס הכנסה מכול "מכוני האישור".

ככה זה, במדינה מושחתת חיבים לחשוב עקום כדי שיצא ישר...

eran4x4
01-02-07, 13:20
יש בחור באתר הצהוב בעל מוסך מחולון שמתעקש שהוא העביר סופה עם קפיצים מעל הסרנים וצמיגי 33 את כל תהליך האישורים הנדרש בצורה חוקית מול משרד התחבורה.

לא ברור לי מה הוא עשה ואיך הרישום מופיע ברשיונות - אבל לדבריו הדרך קימת והוא עבר אותה.

בסגנון דומה ארז התיחס לפני מספר חודשים לרישוי קפיצי סליל ומוטות רדיוס לסופה.

אז כפי הנראה שהדרך מתישה - אולי לא זולה אבל קימת

lizard
01-02-07, 13:29
אם אשמח לעזור.

ניר, להבנתי אם הרכב שלך עובר מעבדה בטכניון אז הוא מקבל רישוי. במשאיות שמרכיבים עליהן ארגזים יש מישהו במשרד התחבורה שתפקידו לאשר אותם כי בעצם זה שינוי מבנה של המשאית.
ה2 אגורות שלי הן לבדוק אם קיים מערך נוכחי של שינוי מבנה. אני חושב שייעול מערך קיים ומתוקצב (וזה חשוב מאוד, אולי הכי חשוב) יקל עלינו להעביר תקנה המאפשרת שינויי מבנה ברכב פרטי. (למסחרי כמו שכתבתי כבר יש מערך קיים)

בזמנו כשרציתי (טירון פעור ;-) ) לנסות להשיג רישוי רכב תפעולי לקרוס קארט על מנת לפתוח מסלול לכאלו כלי רכב, דברתי עם אותו אדם. אני יכול לנסות להשיג את הטלפון שלו שוב.

ניר ל
01-02-07, 13:34
מוני, אני מבין שאתה מסדר לנו אוליגרך לטובת קידום העניין ?

ערן, עזוב אותך מפקה פקה, אם יש דרך אז מהי? מה, זה סוד ?! חיים יסדר גם אני מכיר.

ניר ל
01-02-07, 13:45
באנגליה יש ספר תקינה שעל פיו בודקים ברחל בתך הקטנה כל כלי רכב שלא מיוצר בייצור סדרתי ומאשרים לו רישוי כביש אם הוא עומד בקריטריונים, גם אם נבנה מאפס בחצר האחורית של אדם פרטי.
בארץ אתה צריך רשיון מפעל ייצור רכב כדי לעבור רישוי למייטב ידיעתי. מצידי שיתנו את סמכות הבדיקה והרישוי למפעל תע"ר בנצרת ושירוויחו מזה 300 ילדים רעבים על הדרך. מי מכיר את צבי נטע ?

gooli77
01-02-07, 14:15
הטענה שאנו קבוצה קטנה ולכן חסרת השפעה אינה נכונה!
אני מזכיר לכם שיש פורומים ומועדונים רבים שלכולם אותה הבעייה,
אומנם לא מדובר בהגבהות וצמיגי שטח אבל בהנמכות, מידות צמיגים ושינויים במנוע.
מדובר באלפי אנשים שמרוכזים בקהילות שונות כגון CARS-FORUM, מועדון סקאלה, PSI, STI ועוד רבים וטובים.
לאחר שתגובש דרך פעולה, יהיה שווה לשתף אותם בנושא.

Juv
01-02-07, 14:23
כבר כתבתי בשרשור בעבר את מה שמוני כתב כאן - עד שמישהו לא ירוויח מזה כסף, והרבה, זה לא יקרה.
רק גוף כלכלי שיראה בזה מקור רווח קבוע יפעיל את הלחץ הפוליטי הדרוש, יגייס את חוות הדעת של אנשי המקצוע לצדו וכו' וכו'.
כמו בהרבה מקרים אחרים צריך לעקוב אחרי הכסף. צריך לזהות אצל מי מונח פוטנציאל הרווח (דווקא תע"ר יכול להיות רעיון לא מופרך - מקומות עבודה בצפון תמיד נראים טוב בטלווויזיה), להסביר לו למה זה כדאי לו ומשם זה יוכל להתרומם.
כלקוחות תמיד נתפס כבעלי אינטרסים צרים וחובבי שטויות.

shachar
01-02-07, 16:13
מכיוון שהנתיב לרשוי עובר דרך "אישור יצרן" והיבואן הוא נציגו..... זו גם דרך לגיטימית להפעיל לחץ.

אם יונדאי, מיצובישי למשל מוציאים 3 שקלים לפחות על חסות לארועים אולי אפשר לשתף איתם פעולה.
מן הסתם יהיה צורך לסייג משהו באחריות ...

בוזי
01-02-07, 17:28
ניר, אני לא מבין על מה אתה חולם.
איטליה היא מדינה נאורה ומתקדמת מבחינה מוטורית לדעתך?
באיטליה אסור לנסוע עם וונטיל לא מקורי... המצב שם חמור מאצלנו.
אני יודע זאת מעמיתי בפורומים בחו"ל.

בעז.

גיא
01-02-07, 23:23
ומה ? בוזי ? ....

אתה שואף למטה ?

אני מעדיף לשאוף למעלה. חוקי המוטוריקה של מקסיקו למשל ....

asafk
01-02-07, 23:34
דוגמה -
חברת מיצובישי משווקת את ההאנטר עם אותו המנוע בשתי גרסאות, כשההבדל ביניהן הוא תוכנה וכפועל יוצא מכך- הפרש משמעותי בהספק. אם קונים את המיצובישי מכלמוביל בתור חדש עם הצ'יפ- משלמים עוד 6000 ש"ח, ויש ציון ל"חיזוק" ברשיון הרכב. יש לציין שכלמוביל העבירו את הרכב המחוזק תקינה נפרדת במשרד התחבורה. אם תקנה האנטר ללא הצ'יפ ואחר כך תקנה אותו, לא רק שתאבד את האחריות על הרכב- מבחינת משרד התחבורה אתה עבריין שנוסע ברכב לא בטיחותי.

מה אנחנו למדים? אם משלמים למנגנון תמורת "תקינה" לשינוי ברכב- אפשר לאשר את השינוי.

שאלה- מדוע המנגנון מוכן לקבל תשלום רק מיבואנים/ יצרנים???

פנטזיה-
סחבק קונה טנדר פורד סופרדיוטי. (משומש, יד שניה מסוכן ביטוח). הולך ומרכיב ערכה שכוללת הגבהה של 3 אינצ', וצמיגים 45". הרכב הזה:
http://www.gizmodo.com/assets/resources/2006/08/Gurkha-01.jpg
לדוגמה, עבר שינוי דומה (ואולי אפילו נהנה מאחריות של פורד, אבל זה לא קשור).
סחבק הולך למעבדת "נקסוס את פלנלית ובניו", עובר בדיקה ממוכשרת של מערכת הבלימה, עובר בדיקת יציבות כנדרש בתקן האירופי (יש בדיקות תקניות, ניר- יש דרישות מינימום מאוד ברורות, ורכב חייב לעמוד בדרישות מינימליות), עובר גם בדיקה שההגה בסדר, מרכוז ועקיבה של הסרנים, ועוד כמה בדיקות קטנות. מנהל המעבדה, אלון, חותם על הטפסים, מעביר אותם לפלנלית, העוזרת הנאמנה, שמבקשת בנימוס תשלום של 2750 ש"ח לא כולל מע"מ, מקבלת מייד את מה שביקשה (את התשלום, את התשלום), ומנפיקה רשיון חוקי עם כל השינויים.

יקיצה מהפנטזיה-
אנחנו בארץ הקומבינות. אלון אישר רק מי שבאמת עבר את כל הבדיקות. אבל המתחרה שלו, בשביל לגמור את החודש (בינינו, כולם באים לאלון בגלל פלנלית, והמתחרה המסכן נשאר בלי עבודה) נותן אישורים גם לאחד מחולון שעושה ספרינג-אובר בלי להרחיב את הרכב, תמורת בצע כסף.
יש בעיה בעניין הזה- משרד התחבורה, כמו כל מוסד שלטוני אחר, פשוט לא סומך עלינו. אנחנו קודם כל עבריינים- אסור לתת לנו פתח לרמות, כי פרצה קוראת לגנב. ואי אפשר להאשים אותם, כי זה המצב. אז בינתים שולטים במצב על ידי זה שיש מספר מוגבל של גופים שיכולים לגשת לתקינה. חרא של מצב, אבל זה המצב.

עוד נקודה חשובה- יצרן לא יכול לאשר או לא לאשר שינוי ברכב. המקסימום שהוא יכול לעשות זה להסיר אחריות, וזה בצדק גמור מבחינתו לאחר שעשית שינוי שהוא לא מאשר. מצד שני, זה לא עניינו של משרד התחבורה אם היצרן אישר או לא, כל עוד אני עומד בקריטריונים מאוד ברורים של יציבות, בלימה, וכו'.

אגב- סדר גודל של ניסוי לתקינה לרכב חדש באירופה הוא סביב המליון יורו.
ועוד אגב- נראה לי מאוד קשה לקבוע מתי רכב רק "עבר שינויים" ומתי הוא רכב חדש.

לגבי זה:

האם קיים תקן כלשהו לכלי רכב שקובע מרכז כובד מקסימאלי ? לא !

דווקא יש. חישוב די פשוט שמראה מתי רכב יתהפך ומתי יחליק, וממנו אפשר להסיק אם הוא מסוכן או לא. בתכל'ס החישוב כשלעצמו לא מספיק (כי הוא רק מקורב, וגם לא משהו) והיצרן נדרש להוכיח בניסוי שהרכב יציב ולא מתהפך.

(נראה לי שאני אכתוב מאמר קצר על "למה רכבי שטח מתהפכים ביציאה מהחניה אם מגביהים אותם יתר מדי")

אסף.

ניר ל
02-02-07, 11:49
אסף, אני לא בקיא בנושא, כתבתי מה שכתבתי כדי לפתוח דיון, אתה כן.

נסח אתה את התנאים הרלבנטיים.
אפשר להתחיל בקטן, הדיון הראשוני הוא סביב נושא רישוי מידות צמיג, מידת צמיג של 265/70/16 זהה למידה 31/10.5/15 ? יש איזו השפעה במעבר מאחת לשנייה על התנהגות/ יציבות/ היגוי / בלימה וכו' של הרכב ? אם לא אז למה אני לא רשאי להחליף את צמיגי הטויוטה פראדו שלי מהראשונה לשנייה עפ"י תקנות משרד התחבורה ? בגלל שזה לא מופיע באוטודאטה?! בגלל שיבואן הרכב לא מתאמץ בשביל קונה יד שנייה לקבל אישור יצרן ?! איפה ההגיון ולמה מישהו חושב שזה יהיה קשה לשכנע את משרד התחבורה שהתקנה הזאת היא מטופשת ?

ryanai
02-02-07, 13:03
ניר העם איתך..
לרוע המזל אתה לא עושה את מה שצריך.
אל תפתח דיון "מה עושים?"
תשכנע את אישתך שתשב איתך לכתוב הודעה של "טוב, זה מה שעושים!"

אני לא מבין, כל מי שנוסע פה עם צמיגים שלא מאושרים או לא מאושרים בצורה חוקית, לא מבין שמחר בבוקר הוא יכול להתעורר עבריין פלילי ?
אתם נהנים לשלם למאכרים ?
נהנים לפחד כל פעם שאתם רואים בוחן תנועה ?

מה איכפת לכם מקסיקו או איטליה ?
מה אכפת לכם מה יעשה הערס שגר מולכם, הוא יעשה את זה בכל מקרה.
(כמעט) כולם פה לא נוסעים עם המידות החוקיות, למה לעזאזל שבא מישהו כמו ניר אתם רק עסוקים בלהסביר לו למה זה לא יעבוד ?

בקיצור ניר,
מה עושים ?

ד ו ר ו ן
02-02-07, 13:22
נהנים לפחד כל פעם שאתם רואים בוחן תנועה ?

לא, אבל גם נמאס שכל חוכם בכביש שרואה היילקס לצורך העניין עם 31 חוקיים לחלוטין עדיין עושה לך את המוות.

אני רוצה 33 על הרכב אבל בדיוק כמו שכתבת לא חושב שמאכר יפתור את הבעיה שאני נתקל בה בכביש כל הזמן.
עם 31 חוקיים לחלוטין עוצרים כל הזמן כדי לבדוק כי בגלל פגוש כננת מקדימה רואים כמעט את כל הצמיג מהחזית 0אולי עם הטלסקופ של המל"ז זה נראה עוד יותר גדול, לא יודע..) וזה עושה רושם של צמיגים עוד יותר גדולים למרות שלא כך, אז עם 33 קטינם הסיכויים שלי לעבור מרחק נורמלי בלי שכל רגע יעצרו אותי-גם אם זה כתוב ברשיון.

ד ו ר ו ן
02-02-07, 15:32
אם כבר מדברים על שינויי מבנה וגודל צמיגים הוא עשה משהו, לא מכיר ולא ראיתי אבל אם זה באמת כתוב ברשיון אז עם זה קשה מאד להתווכח אם בוחן עוצר לבדיקה.
לא נראה לי שרפי לין יעשה מעצמו צחוק ואם הוא ראה ברשיון כנראה שזה רשום איכשהו.
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=1&item=779786

נמרוד
02-02-07, 15:46
מה חדש שתמורת כסף אפשר לכתוב כל דבר ברשיון? הרפאל הזה מתעקש לשרוף את עצמו, לבריאות. רק תזהרו מהגחלים שישארו אחריו.

Bulldog
02-02-07, 17:31
מה חדש שתמורת כסף אפשר לכתוב כל דבר ברשיון?

מה באמת?

אמרתי את זה יותר מפעם אחת, ההבדל בין ישראל להודו זה שבישראל אין כזה זיהום אויר ועדיין אוכלים פרות. מעבר לזה, מדינת עולם שלישי, כסף קונה הכל.

מישהו חושב לרגע שהמגיפה הייתה חוקית, הגיע לטסט במשך כל השנים שהיא שכבה בצורת ערימת חלקים?
ועדיין, כל שנה, משלם את הניירת ומעביר אותה טסט, להימנע מבדיקת מעבדה.
איך מעבירים אותו שכל הסרן הקידמי שלו נמצא במרפסת של ההורים טסט.
או לחילופין אוטו שהחליפו לו שילדה, מנוע, גיר, סרנים, סט מתלים, לעזאזל, מהאוטו המקורי נשארתי עם הטרנספר והחזית בערך, כל השאר הוחלף כדת, כדין, כולל הטבעת מספרים איפה שצריך.
עלה כסף, ברור, נסע על הכביש, כמו ענק.
שתבינו את רמת השחיתות, כשאישרתי את הצמיגים ברישיון, נתתי מעטפה לחבר עם הרישיון, סכום נאה ואחרי פחות משבוע (שהאוטו כמובן בבית) קיבלתי נייר רישמי של עמדה מספר אחד כולל החותמת החצי אדומה חצי כחולה.

בוזי
02-02-07, 18:00
אמרתי את זה יותר מפעם אחת, ההבדל בין ישראל להודו זה שבישראל אין כזה זיהום אויר ועדיין אוכלים פרות. מעבר לזה, מדינת עולם שלישי, כסף קונה הכל.

דווקא בגלל זה אני לא מבין על מה הדיון. גם ככה אנשים פה (אני גם איש...) עושים מה שהם רוצים,
איך אמר אחד ממכובדי הפורום "ישראל היא גן עדן לעבריינים".

יש מישהו שבאמת רוצה 33" ואין לו? אין רכבים עם 37"?

אם השאלה היא: "למה הם לא מרשים באופן שרירותי", זו כבר שאלה פילוסופית, לא עניינית.

בעז.

ד ו ר ו ן
02-02-07, 18:02
אף אחד לא תמים,
עדיין יש הבדל גדול בין רישום צמיגים בגודל שונה או גם העברת טסט לרכב שיש לו רשיונות אבל נח במרפסת-אלו סעיפי רישום שקיימים בכל רשיון רכב בארץ, מה ששונה זה עניין הוספת סעיף גובה רכב.

Bulldog
02-02-07, 18:08
דורון

בעיברית פשוטה
תשלם מספיק, תקבל מה שאתה רוצה. גם מידת צמיגים שונה קדימה ואחורה.
אוטו דאטה העולמי? ביננו זה טוב למי שיודע לקרוא אנגלית. בעמדה מספר 1 יש אנשים שיודעים לבדוק עגלה עם סוסה יותר טוב מאשר רכב מודרני.
אתה באמת חושב שאפילו אחוז בודד מכל הרכבים שנוסעים עם מנוע לא מקורי, צמיגים 2-4 מידות מעל המקורית ומה לא עברו בדיקת מעבדה, בדיקה בטכניון או העיזו להתקרב לעמדה מספר 1?

כסף מגלגל ת'עולם, גלגל ת'עולם, גלגל ת'עולם.

ומי שחושב שבישראל המצב שונה, טועה.

ד ו ר ו ן
02-02-07, 19:30
אתה מסתלבט?

ברור לי מה השיטה, אדיין יש הבדל שין משחק בסעיפים הקיימים לביןם "להמציא פורמט רדיון" ייחודי למישהו מסויים.

השאלה היא אם הסכום ששולם לא גבוה מסך השיפורים שניסו להכניס..;)

בוזי
02-02-07, 19:38
אגב, לחבר שלי יש ויטארה, שטען באוזניי שההגבהה שלה רשומה ברשיון.
לא האמנתי, ואז ראיתי במו עיניי: "הגבהה 5 ס"מ". ההגבהה רשומה בסעיף ההערות,
איפה שאצלי רשום וו גרירה.

ד ו ר ו ן
02-02-07, 21:24
אתה מסתלבט?

ברור לי מה השיטה, אדיין יש הבדל שין משחק בסעיפים הקיימים לביןם "להמציא פורמט רדיון" ייחודי למישהו מסויים.

השאלה היא אם הסכום ששולם לא גבוה מסך השיפורים שניסו להכניס..;)

ססאמק כמה החלפת אותיות במשפט אחד..:shock:

asafk
02-02-07, 22:57
מידת צמיג של 265/70/16 זהה למידה 31/10.5/15 ? יש איזו השפעה במעבר מאחת לשנייה על התנהגות/ יציבות/ היגוי / בלימה וכו' של הרכב ?

יש הבדל ב"קשיחות הפנייה" אבל הוא זניח ממש.

איך משכנעים את משרד התחבורה שהתקנה מטופשת? משחדים מישהו שעובד שם בתפקיד בכיר. לצערי, אני לא מכיר דרך אחרת לשנות חוק במדינת היהודים. שינוי בתקנה דורש מכמה וכמה אוכלי חינם להתאמץ. והם לא אוהבים להתאמץ...

שימו לב שהמעבר מחישוקי 15 ל16 (ול17 ו18 בזמן האחרון) קורה משלוש מגמות- האחת- רצון לביצועי כביש יותר טובים (על ידיקשיחות פניה יותר טובה), השניה עיצוב נטו, והשלישית מהירויות גבוהות שמחייבות בלימים חזקים שמחייבים דיסקים גדולים שפשוט לא נכנסים בתוך ג'נט 15.

אסף.

ניר ל
02-02-07, 23:36
אסף, תתמקד בתחום שאתה כן מבין בו - התחום ההנדסי טכני, עזוב אותך מהניואנסים, הרי גם מ 31/15 אסור לשנות ל 265/16 על אותו משקל וכאן דווקא קיים שיפור ב"קשיחות הפנייה", גם אסור לרדת במידה מ 33" ל 31" למרות שזה משפר את בטיחות הרכב, אסור להתקין כלוב התהפכות לא מקורי, חגורות בטיחות ומושבי ספורט... נסח את העניין המקצועי.

לגבי התחום המשפטי עזוב אותך, עובדה שהתקנות משתנות ונעשות הרבה יותר מטופשות - זה דורש מבחינתם את אותו מאמץ חקיקתי, איך גורמים לשינוי תשאיר למשפטנים ביננו.
יבוא נניח ברוך, יקח את מה שכתבת ויעשה עם זה מה שצריך לעשות כדי לגלגל את זה הלאה, אם זה יצליח הוא גם ירוויח על הדרך אפשרות לרישוי צפרדעים ואז גם לי יהיה מה לעשות עם רכב כזה למרות שאני לא מתחרה בליגה...

asafk
03-02-07, 17:36
טכנית, אין בעיה לכתוב מה כן ומה לא, ותחת אילו קריטריונים. ואז יבוא מישהו ירצה שינוי שלא רשום, מה אז?
הבעיה היא עקרונית- שיבוא משרד התחבורה ויבטל את התקנה שאומרת שאסור, ואסור, ואסור, וזהו. במקום לומר "לא", משרד התחבורה צריך לומר "איך כן", וזה שינוי בראש, דבר קשה מאוד.

אסף.

tzagi
21-02-07, 05:14
אתם יודעי מה?....יש לי רעיון

אני פונה ל אינטרקו ומזמין 1000 TSL'S
במידה
33/10.5/15
אבל על הצמיגים יהיה כתוב הגודל בשיטה שלי.....אני קורא לשיטת המדידה" אינץ ישראלי"
במקרה הזה גודל הצמיגים יהיה 31/10.5/15

יש קונים?

asafk
21-02-07, 06:31
לא צחוק, ג'ו... אם כתוב על הצמיג- זו המידה מבחינת משרד הרישוי. כולנו יודעים שמידה מסויימת נומינלית רחוקה מאוד מהאמיתית, ולכל מידה יש פרשנות שונה אצל יצרנים שונים. המידה הנפוצה 235/85R16 היא, על הנייר קצת פחות מ32". בפועל, אם מסתכלים בטבלאות של היצרנים, הצמיג יכול להיות בקוטר בין 31" ל32.5, תלוי ביצרן ותלוי בדגם.

אסף.

tzagi
21-02-07, 07:19
האמת שכתבתי בצחוק.....אבל הרעיון הוא בעל ביצוע....לפחות בצד שלי.

בש"הכ הם מחיבים להזמין מיספר מינימלי, כמו1000 צמיגים.
ואז ייצרו אותם לפי דרישות הלקוח, ואם זה ליצוא....אז בככל
הם לא חייבים לעמוד על דרישות DOT
So anything goes

יהיה כתוב על הצד: צמיגי אסף......מתאים?

בוזי
08-06-07, 14:20
ב-500 ש"ח ליחידה אני מזמין 5 :)

asafk
09-06-07, 13:22
האמת שכתבתי בצחוק.....אבל הרעיון הוא בעל ביצוע....לפחות בצד שלי.

בש"הכ הם מחיבים להזמין מיספר מינימלי, כמו1000 צמיגים.
ואז ייצרו אותם לפי דרישות הלקוח, ואם זה ליצוא....אז בככל
הם לא חייבים לעמוד על דרישות DOT
So anything goes

יהיה כתוב על הצד: צמיגי אסף......מתאים?

מה שלא עומד בDOT לא יכול להכנס לארץ, וזה דבר טוב.

אסף.

בוזי
09-06-07, 13:59
אסף, האם DOT מגדיר את החריגה המותרת בין המידה המוצהרת למידה בפועל?

asafk
09-06-07, 14:35
באופן רופף למדי. קח בחשבון גם שלפי DOT מי שמבצע את הבדיקות הוא המפעל עצמו- ולא מעבדה בלתי תלויה. כלומר- יש מקום רב להנחות שהיצרן יעשה לעצמו- אבל אוי לו אם ייתפס.

אסף.

ItayWitzer
13-03-08, 15:55
הדיון הזה נהפך מחיפוש פיתרון לבעיה, להחלפת סיפורי מאעכרים...

אין לאף אחד הצעה איך לקדם את העניין?

מישהו ציין שיש קהילות נוספות שעשויות להתעניין בשינוי שיטת הרישוי, אבל הוא כלל רק קבוצה אחת.

כמו שאני רואה את זה, יש בעיה משותפת ל:

ג'יפאים
אופנוענים (שטח וכביש)
אנשים שפשוט לא מעוניינים להחליף אוטו, אבל התקלקלו להם מכלולים מסויימים שלא ניתן למצוא יותר מהיצרן בגלל התיישנות
אנשים שהתלהבו מהסרט Need for speed באופן קיצוני - לדעתי הקבוצה הגדולה ביותר
שומרי איכות הסביבה - להתקין מנוע חדש וחסכוני באוטו ישן מונע זיהום אוויר ועוד גרוטאה במזבלה

nissn
25-12-08, 14:11
אהלן.

יש לי גרנד צ'ירוקי 93 - עשיתי הגבהה "2 ושמתי "31
אך אני לא מצליח להעביר את זה ברישיון !!

כבר חצי שנה שאני רודף אחרי זה עם כל מיני גורמים ....
הייתי בכמה מכוני טסטים - כולם אמרו לי שאין להם אוטודטה בשבילי ולכן הם לא יכולים לעשות כלום
כולם אמרו לי שרק אם אביא אישור ממכשירי תנועה אז ישנו לי את זה.

(למישהו יש אישור כזה שאפשר לראות אותו ?)

התקשרתי למכשירי תנועה ושם אמרו לי שבגלל שהג'יפ שלי הוא מייבוא אישי אין להם מידע עליו
ובטח לא על שנת 93.

מה אני עושה ??
אני מתחיל לאבד תקווה
נא עזרתכם - מוכן לכל דבר.
תודה רבה רבה
ניצן
0545664754

עופר פרוזה
26-12-08, 10:23
באופן רופף למדי. קח בחשבון גם שלפי DOT מי שמבצע את הבדיקות הוא המפעל עצמו- ולא מעבדה בלתי תלויה. כלומר- יש מקום רב להנחות שהיצרן יעשה לעצמו- אבל אוי לו אם ייתפס.

אסף.

מידות הצמיגים מוגדרות ע"י התקנים האירופאי ETRTO והאמריקאי TRA. התקן מגדיר גם טולרנסים.

עופרוזה

נמרוד
26-12-08, 11:02
ניסן, לי אין תשובה. אתה לכוד כמו אחרים במלכוד קפקאי מטורף מאז שהוחמרה ההקפדה על התקנות בתקופה האחרונה, והשיטה לצאת היא לצערנו לא חוקית, אבל כשמערכת כל כך מטומטמת, אין ברירה...

israeld7
28-12-08, 02:02
חברה אני יותר בנושא של הדו גלגלי אבל משותף יש לנו לא מעט! גם בתחום שלנו לא מקלים ראש וזה בגלל שהמדינה שלנו מישום מה לא מעוניינת להכיר בספורט המוטורי בכלל! לדעתי צריך לגבש עמדות וכוח מכול קצוות הספורט הזה ולעלות לשם מצויידים היטב עם שילוט ורשמקולים ואני מאמין שישימו לב שזיהיה מדובר במסה לא קטנה של אזרחים תמימים שדורשים להפוך היגיון לחוק.
לא תמיד זה מדובר בכסף. ובטח לא שכל יום נחקרת דמות פוליטית על הונאה כזאת או אחרת.
צריך לנצל את המומנט הנכון לעשות את זה ואולי נצליח אפילו להשתחל לרשימת הליכוד ;);)
"שר הספורט והאדרנלין"
רעש תקשורתי הופך לרעש מדיני!! אני תושב שדרות כבר למדתי להבין קצת מה קורה שם למעלה בחיק מקבלי ההחלטות.
לארגן עצומה חתומה ע"י כמה שיותר אנשים בנוסח הדרישות שלנו ולצאת לדרך. ואז מתחילים לארגן קמפיין משלנו ומצליחים בו!!
כשהתקשורת תיראה בנו אייטם אז נקבל מה שנדרוש או מספיק נרוויח חצי!!

ofiredri
21-01-09, 20:28
בדרך בה מתנהל משרד התחבורה בכלל, ומשרד הרישוי בפרט, דעתי היא שעצומה וכו' לא תביא לשינויים.
הייתי מתחיל בהפגנה מול אחד ממשרדי התחבורה הראשיים.

לדעתי איסוף נתונים סביב מה קורה בעולם, בדגש על תקנות הרישוי בארה"ב, שם אמנם ניתן החופש לבצע שינויים ברכב עד מגבלה מסויימת (ומי שחושב שלא טועה), היא הדרך .

מהנתונים שייאספו לשאול את משרד התחבורה שאלות קשות ומאתגרות בסגנון ה"למה לא" ואיך כן" "ולמה אצל שותפינו מעבר לים אפשר" "ואיפה חופש הפרט" ועוד.
מאוד התחברתי לנושא הכלכלי שהועלה כאן לדיון, ומציע לבוא עם פתרונות שיכניסו שקלים נוספים למדינה כגון מעבדות בדיקה או אפילו הרחבת סמכויות מכון התקנים.

כל זאת חברים בשילוב טיפול משפטי עד רמת בג"ץ . עתירה לבג"ץ זה עסק יקר, לכן אני מציע לעתור ייצוגית כאשר כל חברי הפורומים למינהם ירתמו למאמץ, כולל העלויות הנלוות.

יוסף נעים
07-09-09, 16:36
משרד התחבורה-הוראת נוהל מס' 70-שינוי ורישום מידות צמיגים מיום 27/11/05

הוראת נוהל זו מבטלת את הוראות הנוהל הקודמות ועל בוחני הרכב במכוני הרישוי לפעול על פיה כפי שיפורט בהמשך.

תקנה 322(ו')
לא יורכב ברכב ששנת יצורו:
(1)עד 2005 - צמיג המוגבל למהירות פחותה מהמהירות המרבית המתוכננת של הרכב ובלבד שבמונית, ברכב נוסעים פרטי וברכב פרטי דו-שימושי יכול שיורכב צמיג בדרגת מהירות "S".
(2)2006 ואילך - צמיג שתכנן יצרנו ללחץ אויר, לכושר העמסה ולמהירות הפחותים מאלה שתכנן יצרן הרכב.

מקורות לקבלת מידע
לקבלת מידע לעניין צמיגים המותרים להתקנה ברכב, יש להשתמש ב-AutoData שבו רשום גודל הצמיגים המותרים בכלי רכב בציון סוג הרכב, דגם הרכב ושנת היצור של הרכב, כאשר יש להקפיד ולוודא מעבר לכל ספק כי הנתונים הרשומים מתאימים ליעוד הרכב(פרטי, מסחרי) באין נתונים כאלה ב-AutoData לא יאושר כאמור שינוי במידות הצמיגים מעבר לזה הרשום ברשיון הרכב.

הפעולה במכון הרישוי
1. ראשית, יש לוודא ולבדוק את שנת היצור של הרכב, דגם הרכב ותוצר הרכב.
2. לבדוק ברשיון הרכב את מידות הצמיגים הרשומים בו טרם ההחלפה.
3. לוודא מעבר לכל ספק כי מידות הצמיגים המותקנים ברכב מתאימים לאותו סוג רכב, לאותה שנת יצור של הרכב ולאותו דגם רכב על פי הרשום ב-AutoData.
4. האמור בסעיף 3 לעיל, מתייחס לכל סוגי הרכב מכל שנות היצור.
5. בהתייחס לעדכון תקנה 322 לתקנות התעבורה, אין לאשר שינוי מידות צמיגים ברכב משנת יצור 2006 ומעלה, כאשר לחץ האויר, כושר העמסה והמהירות להם תוכנן הצמיג פחותים מאלה שתכנן יצרן הרכב.
6. לגבי רכב משנת יצור עד 2005, ניתן לאשר מידות צמיגים ובלבד שקיימים לגביהם נתונים ב-AutoData , כאשר ברכב פרטי ובמונית מתוכנן על ידי היצרן למהירות בדרגת "S" לפחות.
7. שינוי גודל הצמיגים אפשרי לרכב פרטי על סוגיו ולרכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר אינו עולה על 4,000 ק"ג ובלבד שקיימים נתונים ב-AutoData.
8. יש להקפיד שהצמיגים ברכב מסחרי יהיו מתאימים לרכב מסחרי בהתאם כולל לחץ אויר וכושר העמסה.
9. אין לאשר צמיגים המתאימים לרכב פרטי, כאשר הם מורכבים על רכב מסחרי.
10. ביצוע השינוי רק לאחר שבוחן הרכב ווידא את עמידת הצמיגים בכל הנתונים והתאמתם לסוג הרכב, שנת יצורו ודגם הרכב.
11. בכל מקרה של ספק או בהיעדר נתונים מספיקים ב-AutoData, אין לבצע רישום בשום אופן של שינוי מידות צמיגים.
12. בכל מקרה שבו מבוצע שינוי מידות צמיגים במכון הרישוי, יש לצלם את העמוד הרלוונטי מה-AutoData ולצרף לשאר המסמכים.
13. במקרים שבהם לא ניתן לקבל מידע מה-AutoData, יש להפנות את בעל הרכב לעמדה 1 במשרדי הרישוי.

תחולת הוראה זו החל מתאריך 13/11/05.

חברים יש לחפש את הדרך הנכונה מעבדה מוסמכת טכניון או מכון התקנים רק משם הישועה

tzagi
07-09-09, 19:15
זה נקרא "שרות דוב"

הדרך לגהנום תמיד מתחילה בכוונות טובות....
זאת עוד דרך לנסות להגן על הציבור ממעכרים בפנע'ריות לדעתי...
אבל, כשמנתחים את המסחך לגופו אפשר לראות שלמי שכתב או אין כל ידע....בכלום.
עד 2005 - צמיג המוגבל למהירות פחותה מהמהירות המרביתה מתוכננת של הרכב ובלבד שבמונית, ברכב נוסעים פרטי וברכב פרטי דו-שימושי יכול שיורכב צמיג בדרגת מהירות "S".

החלק הראשון...טוב
אבל למה צריך את החלק השני?
לפי איך שאני מבין אותו...במונית, ברכב נוסעים פרטי וברכב פרטי דו-שימושי יכול שיורכב צמיג בדרגת מהירות "S".
כלומר, בדרגת מהירות 180 KPH

עוד אחד:לגבי רכב משנת יצור עד 2005, ניתן לאשר מידות צמיגים ובלבד שקיימים לגביהם נתונים ב-AutoData , כאשר ברכב פרטי ובמונית מתוכנן על ידי היצרן למהירות בדרגת "S" לפחות.

למה לפחות S???????????
לפי החוק המהירות המותרת זה מה? 110-120

יוסף נעים
08-09-09, 07:23
זה נקרא "שרות דוב"

הדרך לגהנום תמיד מתחילה בכוונות טובות....
זאת עוד דרך לנסות להגן על הציבור ממעכרים בפנע'ריות לדעתי...
אבל, כשמנתחים את המסחך לגופו אפשר לראות שלמי שכתב או אין כל ידע....בכלום.
עד 2005 - צמיג המוגבל למהירות פחותה מהמהירות המרביתה מתוכננת של הרכב ובלבד שבמונית, ברכב נוסעים פרטי וברכב פרטי דו-שימושי יכול שיורכב צמיג בדרגת מהירות "S".

החלק הראשון...טוב
אבל למה צריך את החלק השני?
לפי איך שאני מבין אותו...במונית, ברכב נוסעים פרטי וברכב פרטי דו-שימושי יכול שיורכב צמיג בדרגת מהירות "S".
כלומר, בדרגת מהירות 180 KPH

עוד אחד:לגבי רכב משנת יצור עד 2005, ניתן לאשר מידות צמיגים ובלבד שקיימים לגביהם נתונים ב-AutoData , כאשר ברכב פרטי ובמונית מתוכנן על ידי היצרן למהירות בדרגת "S" לפחות.

למה לפחות S???????????
לפי החוק המהירות המותרת זה מה? 110-120

מבלי לפגוע באף אחד אישי
נכון שצמיג בדרגת מהירות S יכול להתפרק במהירות של 180 ק"מ מה לגבי מבנה הצמיג חוזק הצמיג מדוע ולמה לדעתך יצרן הרכב לא מאשר הרכבות צמיגים פחות ממה שהורכב ברכב במקור
לכל השאלות האלה אני מזמין אותך לשעור בנושא צמיגים אצלי במשרד
יחד עם זאת וכפי שאמר עו"ד ותיק בבית המשפט למה לאשר מידה אחד גדולה יותר ולא 10 מידות גדולות יותר נוריד מעט מהכנף נעלה את מרכב הרכב מעלה מעלה נרכיב חישוקים ברוחב 12 אינץ ויש לנו רכב כפי שאנו רוצים אבל מי יאשר לנו ביטוח בזמן תאונה.....!!!!!תחשוב על זה מקרוב ותן תגובה הולמת ולא מהשרוול

tzagi
08-09-09, 07:32
מבלי לפגוע באף אחד אישי
נכון שצמיג בדרגת מהירות S יכול להתפרק במהירות של 180 ק"מ
לכל השאלות האלה אני מזמין אותך לשעור בנושא צמיגים אצלי במשרד

שלום אדון יוסף,
במקרה שיהיו לי שאלות על צמיגים אני אזמין תור אצלך במשרד,
עד אז אני ממליץ לך ללמוד קצת על צמיגים ולגלות מה האות בלועזית S אומרת, (רמז: זה לא אומר שהצמיג יכול להתפרק ב180KPH)

יום טוב והצלחה בשיעורים!

eran4x4
08-09-09, 09:10
אולי הבנת הנקרא שלי דפוקה אבל את המשפט הבא אני מבין בדרך מאוד מסוימת....
"עד 2005 - צמיג המוגבל למהירות פחותה מהמהירות המרביתהמתוכננת של הרכב"

זאת אומרת שהצמיג צריך להיות מוגבל למהירות נמוכה מהמהירות שהרכב תוכנן לסוע בא?

על רכב שתוכנן לסוע 180 ירכיבו צמיג שמוגבל ל 140?

תעזרו לי להבין מה אני לא מבין...

או שאולי אני כן מבין.....

tire123
09-09-09, 19:20
שלום אדון יוסף,
במקרה שיהיו לי שאלות על צמיגים אני אזמין תור אצלך במשרד,
עד אז אני ממליץ לך ללמוד קצת על צמיגים ולגלות מה האות בלועזית S אומרת, (רמז: זה לא אומר שהצמיג יכול להתפרק ב180KPH)

יום טוב והצלחה בשיעורים!
האות s מהי ? אני מאוד רוצה ללמוד...ויוסף נעים רק אותי אתה לא מזמין ללימודים . זה לא חברי. צפריר

אייל67
09-09-09, 19:39
אולי הבנת הנקרא שלי דפוקה אבל את המשפט הבא אני מבין בדרך מאוד מסוימת....
"עד 2005 - צמיג המוגבל למהירות פחותה מהמהירות המרביתהמתוכננת של הרכב"

זאת אומרת שהצמיג צריך להיות מוגבל למהירות נמוכה מהמהירות שהרכב תוכנן לסוע בא?

על רכב שתוכנן לסוע 180 ירכיבו צמיג שמוגבל ל 140?

תעזרו לי להבין מה אני לא מבין...

או שאולי אני כן מבין.....

ערן,

פיספסת את הרישא:
"לא יורכב ברכב ששנת יצורו:
עד 2005 - צמיג המוגבל למהירות ..."

כלומר בדיוק הפוך ממה שהבנת: ברכב ששנת ייצורו עד 2005 מחוייבת הרכבת צמיגים שהגבלת המהירות שלהם לא נופלת מהמהירות המירבית של הרכב.

מ-2006 אין די בהתייחסות למהירות ויש גם צורך בהתאמה של לחץ אויר וכושר העמסה המתוכננים של הצמיג לאלה המאפיינים את הרכב.

אייל

יוסף נעים
10-09-09, 14:56
אני לא יודע אם אתה צוחק או רציני
בכול אופן אין להרכיב ברכב פרטי צמיג פחות ממהירות S כלומר צמיג שיעמוד מינימום במהירות 180 ק"מ.

נמרוד
10-09-09, 15:24
יוסף תגיד, שנת הצמיג נגמרת עוד מעט לא? יש עוד חגים באמצע אז ממש לא נשאר הרבה.

יוסף נעים
11-09-09, 07:25
יוסף תגיד, שנת הצמיג נגמרת עוד מעט לא? יש עוד חגים באמצע אז ממש לא נשאר הרבה.

:D:D:D
אכן ידידי שנת הצמיג נגמרת לנו בן הימים אך לשמחתי נשלחה בקשה לעוד שנה מאחר
ושנת הצמיג הצליחה בצורה מדהימה לא אפרט את כל ההסגים שלנו בועדה אבל כל מי שיכנס למכון רישוי בזמן הקרוב ירגיש טוב מאוד את ההחמרה בבדיקה של צמיגים במכוני הרישוי כולל יובש בצמיגים קרעים בצמיגים ועוד כל מיני דברים הנוגעים לבטיחות הרכב מצמיגים.

בימים אלו ממש אני מעביר קורסים למשטרת, ישראל ובוחני, מכון הרישוי ,והניידות בדרכים איך לבדוק צמיגים ברכב וזאת מבלי לפגוע בכבוד הנהג ברכב ,אך לדאוג לבטיוחות הציבור המשתמשים בדרך.

לא שזה מעניין אותך בגדול אבל יש רבים וטובים אחרים אשר ישמחו לדעת שהם בטוחים בנסיעה בכביש והמשתמשים בדרך.

יש בקנה עוד מספר הפתעות ולא רק בנושא רכב שטח שגם שם שננו את נוהל בדיקות הצמיגים ברכב,

כפי שאני אומר לרבים וטובים בשטח לבכירים במשרד התחבורה טוב שבעל הרכב יכעס היום על בדיקה מדוקדקת נושא הבטיחות מצמיגים ברכב ובכלל ולא לאחר תאונה חלילה ויומר הנהג ובעל הרכב לא ידעתי לא אמרו לי ואני בכלל לא מבין במנושא צמיגים זה הצמיגן שהרכיב לי את הצמיגים ובמקרה הטוב יש ברשותו חשבונית מס להפליל את המוסך או הצמיגייה אשר ביצעה את העבודה..

חג שמח ומתוק לכול חברי הרשת והאתר ,בעלי הרכב שטח ימשפחותהם,

יוסף נעים ועדת צמיגים במשרד התחבורה
מומחה לצמיגים ומתן חוות דעת למשטרת ישראל,

חברים אין כמו לנסוע לפי החוק לכן סעו בזהירות וחופש ארוך ונעים לכולם

tzagi
11-09-09, 08:02
אדון נעים,

אני רואה שאתה מבין גדול,
אולי אתה יכול להסביר איך יכול להיות שבמדינות "מערביות" אין כל פיקוח על איזה צמיגים בעל רכב יכול להרכיב על רכושו הפרטי ולמרות זאת, אחוזי התאונות הרבה יותר נמוכים מאשר, נגיד בארץ הקודש היכן שהמדינה קובעת לאדם איזה צמיגים מותר ואסור לו ומוגבל ע'י הממשלה,
מה יש לך להביע על הנושא?
האם (רחמא לצלן) יכול להיות שהתערבות ביורוקרטית בחיי האזרח רק גורמת לסכנה לציבור?
אי אפשר להתוכך עם סטטיסטיקה.
אני מודע לעובדה שאתה רק מבצע את עבודתך,

אתה, וביורקרטים כמוך ממשיכים את שושלת ההתעללות שהנפיקו עליכם מקימי המדינה שבאו ממשטר קומוניסטי (עובדה)

פתח את הראש, צא ותצתרף לעולם החופשי, תוריד מעצמך את השרשראות של אמא רוסיה!

גלוי נאורות:
אני לא ישראלי, אני לא גר בישראל, אני תושב גאה של מדינת טקסס(ותושב ארה'ב מעל ל25 שנה), היכן אין ביורוקרטים כמוך שקובעים לי איזה מידת צמיגים (בין השאר ירקות) מותר לי להרכיב על הרכב שלי (שאני שילמתי עליו)
and thank god for that
!!!!!!!!!!!!!!!

סליחה מראש על הטעיות כתיב, עברית שפה שלישית....

נמרוד
12-09-09, 00:35
:D:D:D
אכן ידידי שנת הצמיג נגמרת לנו בן הימים אך לשמחתי נשלחה בקשה לעוד שנה מאחר
ושנת הצמיג הצליחה בצורה מדהימה לא אפרט את כל ההסגים שלנו בועדה.

הצליחה בצורה מדהימה? שמח לשמוע. אתה דווקא מוזמן לפרט את ההישגים. זכותנו כציבור הנהגים לדעת.

האם היו פחות תאונות השנה? פחות נפגעים? האם היתה ירידה בתאונות שהסיבה הרשמית שלהן קשורה לצמיגים (אם זה בכלל נמדד)? מהם המדדים להצלחה שהוגדרו מלכתחילה ל"שנת הצמיג"?

או שמה ההצלחה המדהימה של שנת הצמיג מתבטאת בעלייה במכירות הצמיגים עקב החמרת הבדיקות בטסטים?

בלי סמיילים. אני רציני.

ryanai
13-09-09, 09:51
הצליחה בצורה מדהימה? שמח לשמוע. אתה דווקא מוזמן לפרט את ההישגים. זכותנו כציבור הנהגים לדעת.
.

הצלחה מדהימה.
מאות (בהערכה זהירה) של בעלי רכבים נאלצו לרכוש צמיגים חדשים כל זאת עקב פועלו של אחד יוסף נעים שהוא גם מוכר צמיגים וגם קובע מתי להחליף אותם... (וגם מהנדס רכב? - לא נראה לי...)
אכן בשביל יוסף נעים, בני ביתו והמקורבים על שולחנו מדובר בהצלחה מדהימה.

יוסף נעים
13-09-09, 10:19
אדון נעים,

אני רואה שאתה מבין גדול,
אולי אתה יכול להסביר איך יכול להיות שבמדינות "מערביות" אין כל פיקוח על איזה צמיגים בעל רכב יכול להרכיב על רכושו הפרטי ולמרות זאת, אחוזי התאונות הרבה יותר נמוכים מאשר, נגיד בארץ הקודש היכן שהמדינה קובעת לאדם איזה צמיגים מותר ואסור לו ומוגבל ע'י הממשלה,
מה יש לך להביע על הנושא?
האם (רחמא לצלן) יכול להיות שהתערבות ביורוקרטית בחיי האזרח רק גורמת לסכנה לציבור?

אתה, וביורקרטים כמוך ממשיכים את שושלת ההתעללות שהנפיקו עליכם מקימי המדינה שבאו ממשטר קומוניסטי (עובדה)

גלוי נאורות:
אני לא ישראלי, אני לא גר בישראל, אני תושב גאה של מדינת טקסס(ותושב ארה'ב מעל ל25 שנה), היכן אין ביורוקרטים כמוך שקובעים לי איזה מידת צמיגים (בין השאר ירקות) מותר לי להרכיב על הרכב שלי (שאני שילמתי עליו)
and thank god for that
!!!!!!!!!!!!!!!

סליחה מראש על הטעיות כתיב, עברית שפה שלישית....

ידידי הטוב
יש מדינות בעולם שאין צורך כלל בטסט שנתי לרכב
יש מדינות בעולם שעדיין מרכיבים אבובים לצמיגים
יש מדינות בעולם שתופרים צמיגים בדופן
יש מדינות בעולם שעל הרכב מורכבים 4 סוגי צמיגים כל אחד בגודל אחר
יש מדינות בעולם שכלל לא מעניין אותם מה מצב הצמיגים על הרכב
אבל לשמחתי הרבה ברוב המדינות המובילות בעולם יש חובה להרכיב צמיגים לפי הוראות יצרן הרכב בלבד אשמח אם תכתוב לי באיזה מדינות בעולם כולל ארה'ב אין צורך בפיקוח על מידות צמיגים ותיקונם(במאמר מוסגר אני מודיע לך כי בשנת 2007 נציג בכיר ארה'ב הגיע לישראל בכדי לראות מקרוב מה הפיקוח שלנו על נושא צמיגים).
את נושא מידות הצמיגים ברכב והפיקוח לך דרש ואף קיבל המפקח על הביטוח וזאת בתוקף תפקידו לגבי תביעות של הנהג במקרה של תאונה כי אם לא כך מדוע כלל לאסור את הרכבות הצמיגים הגדולים ברכב.
יחד עם זאת יש לי שאלה לכבודך מדוע להרכיב מידה אחד או שנים מעל המותר מדוע לא להרכיב חמש או שש מידות מעל המותר מה הבעיה להוריד את הכנף ברכב ולהרכיב צמיג של טרקטור ברכב טכנית אין בעיה אז מדוע לא לפעול לפי הכיף ולא לפי ההוראות של יצרן הרכב
חג שמח

יוסף נעים
13-09-09, 10:55

האם היו פחות תאונות השנה? פחות נפגעים? האם היתה ירידה בתאונות שהסיבה הרשמית שלהן קשורה לצמיגים (אם זה בכלל נמדד)? מהם המדדים להצלחה שהוגדרו מלכתחילה ל"שנת הצמיג"?

או שמה ההצלחה המדהימה של שנת הצמיג מתבטאת בעלייה במכירות הצמיגים עקב החמרת הבדיקות בטסטים?

בלי סמיילים. אני רציני.

מבצע לבדיקת תקינות אוטובוסים המסיעים תלמידים לבתי הספר

כ- 7% מהאוטובוסים שהסיעו תלמידים לבתי הספר הורדו מהכביש בשל ליקויי בטיחות חמורים

השר כץ: המבצע הוא אחד משורה ארוכה של מבצעים שיזם משרד התחבורה לאיתור כלי רכב בלתי תקינים

7.3% מהאוטובוסים שנבדקו במסגרת מבצע לבדיקת אוטובוסים המסיעים תלמידים לבתי הספר, במרכז הארץ ובצפונה, הורדו מהכביש בשל ליקויי בטיחות חמורים.

במסגרת מבצע שנערך ביוזמת שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ התפרסו ניידות בטיחות של אגף הרכב בסמוך לבתי הספר והגנים וערכו בדיקות תקינות של האוטובוסים המסיעים תלמידים.

מהנתונים עולה כי מתוך 109 אוטובוסים שנבדקו 8 מהם התגלו עם ליקויי בטיחות חמורים ובעליהם נדרשו לתקן את הליקויים לאלתר.

מהנתונים מתברר עוד כי בחלק מהאוטובוסים שהורדו מהכביש התגלו צמיגים בלתי תקינים, חגורות בטיחות פגומות או חסרות ופנסי איתות להסעת תלמידים שלא פעלו. בחלק אחר מהאוטובוסים התגלו דליפות אוויר ממערכת הבלמים, צמיגים אחוריים שחוקים ושמשה קידמית סדוקה.

בכ- 30% מהאוטובוסים שנבדקו נמצאו ליקויים מזעריים ובעליהם נדרשו לחתום על התחייבות לתיקון כל הליקויים. 55% מהאוטובוסים שנבדקו נמצאו תקינים לחלוטין.

המשך בעמוד הבא...

המשך מעמוד קודם...

בעליהם של האוטובוסים זומנו לשימוע באגף הרכב שבמשרד התחבורה. בסופו של השימוע יוחלט על הצעדים שינקטו כנגד בעלי החברות, שבמסגרתם פעלו האוטובוסים.

המבצע לבדיקת תקינות אוטובוסים שהסתיים השבוע הוא אחד משורה ארוכה של מבצעים לאיתור כלי רכב בלתי תקינים שיזם השר כץ עם כניסתו לתפקיד.

יצויין כי בטרם החלה שנת הלימודים פנה משרד התחבורה לכל ראשי הרשויות המקומיות, מנהלי חברות ההסעה וקציני הבטיחות בתעבורה והנחה אותם להערך לפתיחת שנת הלימודים, בכל הנוגע לבטיחות ההסעות של התלמידים.

לפרטים: אבנר עובדיה 050-5548088

ההצלחה היא של כולם ולא של אחד ששמו הוא יוסף נעים

lior_b.s
13-09-09, 11:42
אדון נעים,

אני רואה שאתה מבין גדול,
מה יש לך להביע על הנושא?

....

אתה רציני ג'ו??

מה יותר פשוט מלקבוע מידה אחת מותרת ?.למה להסתבך עם הכשרת בוחנים לבדיקת התאמה של צמיג לרכב?...

הרי הכי קל לפתוח את ספר הקודש (אוטודאטה) ולהגיד לך "המידה היחידה שרשומה פה היא שקר כלשהו"...

כמו ששמת לב יש לי ניבה בערך מהתקופה שדינוזארים עוד התהלכו פה, ואני מכיר "קצת" יותר טוב את מידות הצמיגים המותרות לרכב...
היום המידה היחידה שמותרת לפי אוטודאטה היא 205/75/15...הקשר בין זה לבין הוראות יצרן הוא כמו פיסטוקים לכור אטומי בערך...
הרכב במקור יצא שערי המפעל עם מידה 175/80/16 ומי שרוצה מוזמן לראות סט מקורי כזה אצלי..
יש גם כאלו שיצאו עם מידות 195R16 , 205R16 ,195R15 ,195/75/15, וגם 215/75/15, ו-6.00R16 ורק פה בארץ המידה היחידה שמותרת היא 205/75/15 ...
כשאני החלפתי צמיגים לראשונה הייתי במשרד הרישוי בחיפה ושם ראיתי וצילמתי את כל המידות שרשמתי מעלה כדי לאשר את מה שהתקנתי וברוב טיפשותי לאחר אישור הצמיגים לא חשבתי שאזדקק לצילומים הללו שוב ופשוט זרקתי אותם...
אז השאלה היא לאן נעלמו כל המידות האלו???? ולמה רכב שיצא לשוק האירופאי עם מידות שונות ממה שרשום באוטודאטה לא ניתן לקבל אישור בארץ?....

התשובה פשוטה, אין פה מספיק אנשים מוכשרים לעניין, אין דבר יותר פשוט מלפתוח ספר שהוא "הוראות יצרן" ולקרוא כמו תוכי...
והטרנד החדש זה תאונות דרכים...אז כמה תאונות באמת נגרמות בגלל צמיגים???
אני מכיר אישית מישהו שהיה מעורב בתאונה ושחברת הביטוח ובוחן התנועה החליטו שמכיוון שהצמיגים לא רשומים באוטודאטה (אבל כן רשומים ברישיון!) הוא האשם העיקרי בתאונה...אממה, הבנאדם לא פרייאר , מהנדס מכונות במקצועו, הלך ושכר חבר טוב עורך דין שמתמחה בתאונות ופתאום המצב קצת שונה, ע"מ להתנער מהמבוטח על חברת הביטוח חלה החובה להוכיח שאכן התאונה נגרמה בגלל הצמיגים שמותקנים ברכב , מופיעים ברישיון אבל לא באוטודאטה...
ותנחש מה? החברה העדיפה לבטל את התביעה ולשלם את מלוא הסכום + הוצאות עו"ד והפסד ימי עבודה וכו'...

זה גם יוצא ככה מהמפעל..:D

http://img3.imageshack.us/img3/8637/marshi.jpg

ליאור

ינון
13-09-09, 11:42
יוסף המספר מתאים לתוכנית טלוויזיה.
כאמור אם יש לנו סופה מודל 2006 אנו צריכים להרכיב צמיג עד 180 קמ"ש?
האם יש פה עידוד תעברו על החוק סעו 180 אבל בבטיחות?
יותר מזה אם טנדר בא עם צמיג 6 PLY בטנדר כזה או אחר אז זה אומר שאני מחוייב ל 6 PLY כאשר הרכב משמש אותי כרכב משפחתי ולא מעבר לכך. קצת אקולוגיה- צמיג 6 PLY יותר כבד יותר מזהם ואדון יוסף מהווה עומס גדול יותר על המכלולים האין זה עשוי להיות בטיחותי פחות????

אני לא יודע מי אתה או מה אתה מייצג אבל לבוא ולקבוע באופן שרירותי מה מתאים לכל רכב על סמך מקדם ביטחון של יצרן כלי תחבורה כזה או אחר הוא עוול הגובל בהונאה של הציבור שזה יותר בטוח!!!

עלי להוסיף שאני נמנה על ציבור הנהגים השפויים שלא מנסים לשבור את מחסום מהירות הקול בניסן אלמרה ואני לא רואה סיבה למה עלי לשלם עבור צמיג בסיווג מהירות שונה מהמהירות אליה אני מגיע ויותר מכך אין כל סיבה שאדם שנוהג ברכב מסחרי יתקין צמיגים לעומס גבוהה אם הרכב משמש אותו להובלת הליום בתפזורת.
סליחה על הציניות.

lior_b.s
13-09-09, 11:54
יוסף..
מה הקשר בין מה שנמרוד שאל למסמך שהבאת???
אז הורדו מהכביש 7% מהאוטובוסים שנבדקו...חלק בגלל צמיגים לא תקינים, וחלק בגלל חגורות, פנסי איתות , דליפות אויר , שמשה סדוקה ועוד....

זה עדיין לא מוכיח שהצמיגים הם הגורם לתאונות..

אז נכון, צמיג לא תקין עלול להתפוצץ ולגרום לתאונה, אבל מה הקשר בין זה לבין אישור מידות צמיגים????
ואני לא מדבר על צמיגי טרקטור והגזמה קיצונית...אני מדבר על רכבים שמורשים לנוע במדינות נאורות עם מידות צמיגים שפה בארץ אפשר רק לחלום...
מה יודעים אצלינו שלא יודעים שם??

ליאור

יוסף נעים
13-09-09, 12:02
יוסף המספר מתאים לתוכנית טלוויזיה.
יותר מזה אם טנדר בא עם צמיג 6 PLY בטנדר כזה או אחר אז זה אומר שאני מחוייב ל 6 PLY כאשר הרכב משמש אותי כרכב משפחתי ולא מעבר לכך. קצת אקולוגיה- צמיג 6 PLY יותר כבד יותר מזהם ואדון יוסף מהווה עומס גדול יותר על המכלולים האין זה עשוי להיות בטיחותי פחות????

אני לא יודע מי אתה או מה אתה מייצג אבל לבוא ולקבוע באופן שרירותי מה מתאים לכל רכב על סמך מקדם ביטחון של יצרן כלי תחבורה כזה או אחר הוא עוול הגובל בהונאה של הציבור שזה יותר בטוח!!!

עלי להוסיף שאני נמנה על ציבור הנהגים השפויים שלא מנסים לשבור את מחסום מהירות הקול בניסן אלמרה ואני לא רואה סיבה למה עלי לשלם עבור צמיג בסיווג מהירות שונה מהמהירות אליה אני מגיע ויותר מכך אין כל סיבה שאדם שנוהג ברכב מסחרי יתקין צמיגים לעומס גבוהה אם הרכב משמש אותו להובלת הליום בתפזורת.
סליחה על הציניות.

כל הכבוד
זאת בדיוק הבעיה
האחד אומר לא להגזים והשני אומר למה לא להגזים
האחד מעוניין בכמה מידות גדולות יותר והשני מעוניין במידה אחד בלבד
האחד מעוניין בצמיג לא מסחרי והשני בצמיג מסחרי בצמיג מסחרי צמיג P לרכב נוסעים
לדעתך על משרד התחבורה להקשיב למי בדיוק לנהג א או נהג ב
או בכלל לעבוד ולהרכיב לפי החוק או מעבדה מוסמכת
תחשוב על זה טוב ואז תגיב

יוסף נעים
13-09-09, 12:16
[quote=ינון;265012]יוסף המספר מתאים לתוכנית טלוויזיה.

כל הכבוד
זאת בדיוק הבעיה
האחד אומר לא להגזים והשני אומר למה לא להגזים
האחד מעוניין בכמה מידות גדולות יותר והשני מעוניין במידה אחד בלבד
האחד מעוניין בצמיג לא מסחרי והשני בצמיג מסחרי בצמיג מסחרי צמיג P לרכב נוסעים
לדעתך על משרד התחבורה להקשיב למי בדיוק לנהג א או נהג ב
או בכלל לעבוד ולהרכיב לפי החוק או מעבדה מוסמכת
תחשוב על זה טוב ואז תגיב

ינון
13-09-09, 14:48
משרד התחבורע מאוד לא צריך להקשיב לאף אחד מהנהגים והאמת שהוא גם לא מקשיב אחרת כבר מזמן היו חוזרים אלי על מחדלים של אג"ד אבל זו סאגה אחרת.

באשר לתקן של צמיגים צריך שיהיה תקן על כך אני לא חולק אבל:
על סמך מה קובעים את התקן בארץ והאם יש ספקטרום בו נהג יכול לבחור את אשר מתאים לשימושו?

האם באמת ערכתם בדיקות ובאמת שאלת את חברת ניסן כדוגמה מדוע הם בחרו בצמיג כזה או אחר להזכירך שבעולם הרכב כלי רכב משווקים בתוצורה שונה זה מזה בהתאם לתנאים והשוק באותה מדינה כך שאולי לישראל טויוטה תגיע עם צמיג 6PLY ואילו בהודו 8PLY והולנד 4PLY כך וכבר יש לך תקן מאושר על-ידי החברה ל3 רמות חוזק שונות.

סמוראי שווק בתחילה 195/70/15 ולאחר מכן 205/70/15 לי מספיק 195 מדוע יהיה עלי להרכיב 205 בגלל שהכי נוח לכם לקבוע תקן 1 טיפשי במקום להכשיר בוחני רכב ראויים?

ובקציר אתם הולכים על שיטת ההכי פשוט ובה לקבוע תקן אחד ולספר לנו על בדיקת מעבדה של יצרני הרכב ובגדול (סליחה על הביטוי) לחרטט אותנו ציבור הנהגים במקום להכשיר בוחנים ראויים שידעו משהו מהחיים שלהם וכמובן יאפשרו לנו לעשות את ההתאמה של הצמיג לצרכים שלנו.

יוסף נעים
13-09-09, 15:06
משרד התחבורע מאוד לא צריך להקשיב לאף אחד מהנהגים והאמת שהוא גם לא מקשיב אחרת כבר מזמן היו חוזרים אלי על מחדלים של אג"ד אבל זו סאגה אחרת.

באשר לתקן של צמיגים צריך שיהיה תקן על כך אני לא חולק אבל:
על סמך מה קובעים את התקן בארץ והאם יש ספקטרום בו נהג יכול לבחור את אשר מתאים לשימושו?

האם באמת ערכתם בדיקות ובאמת שאלת את חברת ניסן כדוגמה מדוע הם בחרו בצמיג כזה או אחר להזכירך שבעולם הרכב כלי רכב משווקים בתוצורה שונה זה מזה בהתאם לתנאים והשוק באותה מדינה כך שאולי לישראל טויוטה תגיע עם צמיג 6PLY ואילו בהודו 8PLY והולנד 4PLY כך וכבר יש לך תקן מאושר על-ידי החברה ל3 רמות חוזק שונות.

סמוראי שווק בתחילה 195/70/15 ולאחר מכן 205/70/15 לי מספיק 195 מדוע יהיה עלי להרכיב 205 בגלל שהכי נוח לכם לקבוע תקן 1 טיפשי במקום להכשיר בוחני רכב ראויים?

ובקציר אתם הולכים על שיטת ההכי פשוט ובה לקבוע תקן אחד ולספר לנו על בדיקת מעבדה של יצרני הרכב ובגדול (סליחה על הביטוי) לחרטט אותנו ציבור הנהגים במקום להכשיר בוחנים ראויים שידעו משהו מהחיים שלהם וכמובן יאפשרו לנו לעשות את ההתאמה של הצמיג לצרכים שלנו.

חבר
כאשר יצרן רכב קובע מידה אחד זה לא מספיק
לכן משרד התחבורה אישר לכל מכוני הרישוי לעבוד לפי אוטודאטא בו מצוינים מספר גדול יותר של צמיגים מאושרים יצרן.
יחד עם זאת כל אישור של מעבדה מוסמכת כדוגמת מכון התקנים או הטכניון יתקבל בברכה ויעבור למשרד התחבורהףבמידה ואין כל אישור של אוטודאטא או מעבדה מוסמכת או יצרן הרכב אין על מה לחשוב במשרד התחבורה יד פקידים אשר עושים את עבודתם לפי היכולות שניתן להם וזאת למרות שמנהל אגף הרכב מר אבנר פלור מהנדס רכב בתואר שני בקרוב גם ד"ר.

שלח את הרכב שלך למעבדה ואם תקבל אישור לכל מידה שתבקש אני אישית יאשר לך את גודל הצמיגים ברישיון רכב.

בכל אופן עד היום אף חבר לא נתן פתרון הולם לשינוי גודל צמיגים ברישיון להזכירך תקנה 306 אחריות הנהג לרכב

eysham
13-09-09, 15:10
דוגמא מהחיים לטמטום ואטימות:

יש לי גראנד צ'ירוקי שהמידות באוטודאטה וברישומי משרד התחבורה והייצרן הן 245.70R16 ו-235.65.17

אני לא רוצה להגדיל. אבל רוצה סט לכביש (ה-17") וסט לשטח (ה-16").
שתי המידות חוקיות. שתי המידות חוקיות.

למה אני לא יכול לבחור מה לשים. כל יום סט אחר.
זה לא בטוח באיזשהו אופן?
זה מאוד מסוכן לרשום את שתי המידות ברישיון... מאוד!
ממש סכנה לציבור הנהגים שאסע עם צמיג כביש על הכביש וצמיג שטח בשטח.
(אהה... יש עמלה... שששש....)
אז חברים, קשה לי להאמין שאם האטימות היא כלכך גדולה, יש על מה לדבר לגבי הגדלה...
מה אתם מצפים במדינה שהספורט המוטורי היחיד החוקי הוא מכוניות על שלט.

איל

יוסף נעים
13-09-09, 16:17
דוגמא מהחיים לטמטום ואטימות:

יש לי גראנד צ'ירוקי שהמידות באוטודאטה וברישומי משרד התחבורה והייצרן הן 245.70R16 ו-235.65.17

אני לא רוצה להגדיל. אבל רוצה סט לכביש (ה-17") וסט לשטח (ה-16").
שתי המידות חוקיות. שתי המידות חוקיות.

למה אני לא יכול לבחור מה לשים. כל יום סט אחר.
זה לא בטוח באיזשהו אופן?
זה מאוד מסוכן לרשום את שתי המידות ברישיון... מאוד!
ממש סכנה לציבור הנהגים שאסע עם צמיג כביש על הכביש וצמיג שטח בשטח.
(אהה... יש עמלה... שששש....)
אז חברים, קשה לי להאמין שאם האטימות היא כלכך גדולה, יש על מה לדבר לגבי הגדלה...
מה אתם מצפים במדינה שהספורט המוטורי היחיד החוקי הוא מכוניות על שלט.

איל

איל
אתה צודק ב100% למה לא להרכיב סט צמיגים לשבת וסט צמיגים ליום חול....
אבל יש חברים שמותר להם להרכיב 4 סוגי צמיגים גם להם אין בעיה
סט צמיגים לשבת
סט צמיגים ליום א
סטצמיגים ליום ג
וסט צמיגים לסוף שבוע
את כולם נרשום ברישיון הרכב
ולנהג לא תהיה כל בעיה

תגיד לי אתה רציני במה שכתבת או שזאת בדיחה
אתה רוצה שירשם מספר מידות ברישיון הרכב

eysham
13-09-09, 16:20
איל
אתה צודק ב100% למה לא להרכיב סט צמיגים לשבת וסט צמיגים ליום חול....
אבל יש חברים שמותר להם להרכיב 4 סוגי צמיגים גם להם אין בעיה
סט צמיגים לשבת
סט צמיגים ליום א
סטצמיגים ליום ג
וסט צמיגים לסוף שבוע
את כולם נרשום ברישיון הרכב
ולנהג לא תהיה כל בעיה

תגיד לי אתה רציני במה שכתבת או שזאת בדיחה
אתה רוצה שירשם מספר מידות ברישיון הרכב

מה גורם לך לחשוב שאני לא רציני?
אתה חורט על הדגל את הבטיחות. עם זה אני מסכים. (עם העיקרון, לא המסקנות והדרך)
אבל מה הבעייה שברישיון יופיעו כל המידות המאושרות כבטוחות? אין מקום בדף??
ואם יש 50 מידות מאושרות, אין בעיה להצמיד דף תוספת. אם לדרכון זה מספיק טוב אז למה לא לרישיון רכב???..??...

תסכים איתי שהסיבה היחידה לזה היא הקיבעון.

איל

איציק - 4X6ZH
13-09-09, 16:23
כן ירשמו מספר מידות !
בדיוק כמו שיצרן הרכב רושם על המדבקה שיש בכל רכב כמה אויר \ ביחס למידת הצמיג .
ולכל רכב יש כמה אפשריות ללחץ אויר ביחס למהירות ולמשקל .

בפועל אין מה לרשום מידות הכל נמצא על המחשב . בלחיצת כפתור לפי מספר רישוי יעלה מפרט הרישוי של הרכב .
למה המוסכים יכולים לעבוד בצורה כזאת והמשטרה לא ?

כל השרשור הזה הוא בדיחה עצובה .:shock:
משטרת ישראל \ משרד התחבורה .לא יוודעים לאכול את מה שהם מבשלים . ונזקקים לפתרונות מוזרים .
שנת ההצמיג ....
ושנת הפגוש ....
ובשנה השלישית הנהג מקבל פטור .

מספיק להציק לאזרח \ לנהג \ ואחד לשני .

איציק

יוסף נעים
13-09-09, 16:49
מה גורם לך לחשוב שאני לא רציני?
אתה חורט על הדגל את הבטיחות. עם זה אני מסכים. (עם העיקרון, לא המסקנות והדרך)
אבל מה הבעייה שברישיון יופיעו כל המידות המאושרות כבטוחות? אין מקום בדף??
ואם יש 50 מידות מאושרות, אין בעיה להצמיד דף תוספת. אם לדרכון זה מספיק טוב אז למה לא לרישיון רכב???..??...

תסכים איתי שהסיבה היחידה לזה היא הקיבעון.

איל

איל
משרד התחבורה מקל על הנהג
ונותן לו אפשרות של כל המידות הרשומות ברישיון הרכב מאושרות משרד התחבורה
מה רע בזהףגם שטוב לא טוב..................

יוסף נעים
13-09-09, 16:51
איל
משרד התחבורה מקל על הנהג

רישיון רכב אוטודטא אישור יצרן הרכב כל אלה מאושרים בשמחה

eysham
13-09-09, 17:11
איל
משרד התחבורה מקל על הנהג

יוסף,

הכל זה עניין של פרספקטיבה.
זה בטוח יותר טוב מאיסור מוחלט, אבל עדיין לא מספיק טוב.

למה אני צריך ללכת למכון רישוי, לשלם להם ולמשרד התחבורה עמלה, לבזבז זמן פרטי שלי
כדי שיאשרו לי לעשות משהו שהם מראש אומרים לי שמותר לי לעשות?

זה כמו שיתנו לי רישיון נהיגה על פרייבט ואופנוע.
וכל פעם שאני רוצה לנהוג באופנוע (שיש לי רישיון לזה) אני צריך ללכת למישרד הרישוי כדי שימחקו לי את הפרייבט וירשמו לי אופנוע.
אח"כ כדי לחזור לפרייבט, שוב למישרד התחבורה, ולשנות בחזרה.

אם הצליחו להגיע למסקנה שזה לא כלכך קשה ומסובך לרשום על אותה חתיכת פלסטיק שאני מורשה לנהוג על פרייבט ואופנוע (ואפילו הצליחו להשחיל לי את המלגזה)
אז מה ההבדל???....

אולי גם חכם שנתקשר ל-YES או HOT כל פעם שרוצים להעביר ערוץ. אז מה אם שני הערוצים בחבילה ששילמנו עליה..???..

אתה מכיר את המיקסרים החדשים של KITCHEN AID?
שמעתי שהייצרן דורש שתגיע אליו כל פעם שאתה מחליף מקוצץ בשר למרדד בצק...

זה אולי בבדיחות, אבל אם תחשוב על זה זה אותו דבר.

תפיל את זה על הקיבעון ועל הקושי להזיז דברים במשרדי הממשלה, אבל אל תפגע לעצמך או לנו באינטיליגנציה ותגיד שזה לא.

אם לזה אתה קורא "להקל" אז אני מרים ידיים. להסביר לך את היגיון שלי אני כבר לא אצליח.

איל

sherifon
13-09-09, 17:49
יוסף ,אתה איש קטן שאמור לייצג ציבור גדול.

שנה טובה
והעיקר שאתה מבסוט . :mad:

tzagi
13-09-09, 19:54
ידידי הטוב
יש מדינות בעולם שאין צורך כלל בטסט שנתי לרכב
יש מדינות בעולם שעדיין מרכיבים אבובים לצמיגים
יש מדינות בעולם שתופרים צמיגים בדופן
יש מדינות בעולם שכלל לא מעניין אותם מה מצב הצמיגים על הרכב
אבל לשמחתי הרבה ברוב המדינות המובילות בעולם יש חובה להרכיב צמיגים לפי הוראות יצרן הרכב בלבד אשמח אם תכתוב לי באיזה מדינות בעולם כולל ארה'ב אין צורך בפיקוח על מידות צמיגים ותיקונם(במאמר מוסגר אני מודיע לך כי בשנת 2007 נציג בכיר ארה'ב הגיע לישראל בכדי לראות מקרוב מה הפיקוח שלנו על נושא צמיגים).
את נושא מידות הצמיגים ברכב והפיקוח לך דרש ואף קיבל המפקח על הביטוח וזאת בתוקף תפקידו לגבי תביעות של הנהג במקרה של תאונה כי אם לא כך מדוע כלל לאסור את הרכבות הצמיגים הגדולים ברכב.
יחד עם זאת יש לי שאלה לכבודך מדוע להרכיב מידה אחד או שנים מעל המותר מדוע לא להרכיב חמש או שש מידות מעל המותר מה הבעיה להוריד את הכנף ברכב ולהרכיב צמיג של טרקטור ברכב טכנית אין בעיה אז מדוע לא לפעול לפי הכיף ולא לפי ההוראות של יצרן הרכב
חג שמח

Quote:יש מדינות בעולם שאין צורך כלל בטסט שנתי לרכב

נכון, מדינת קליפורניה לדוגמה, הכלכלה החמישית בגודלה בעולם.

QUOTE:יש מדינות בעולם שעדיין מרכיבים אבובים לצמיגים

נכון, וזה מוכיח מה בדיוק?

QUOTE:יש מדינות בעולם שכלל לא מעניין אותם מה מצב הצמיגים על הרכב

נכון, ולמה זה צריך לעניין אותם?

QUOTE:תכתוב לי באיזה מדינות בעולם כולל ארה'ב אין צורך בפיקוח על מידות צמיגים ותיקונם

האמת שלא מעניין אותי מה אחרים עושים, ואגב, אין כזה דבר " ארה'ב" בארה'ב יש 50 מדינות, כל אחת עם חוקי רכב קצת שונים, ובכמה מהם פיקוח מיזערי ולא מזיק.

QUOTE:במאמר מוסגר אני מודיע לך כי בשנת 2007 נציג בכיר ארה'ב הגיע לישראל בכדי לראות מקרוב מה הפיקוח שלנו על נושא צמיגים

ועוד פעם אני אסביר לך, אין כזה דבר " נציג ארה'ב" יכול להיות נציג מDOT,NHTSA או ממשרד התחבורה של מדינה מסויימת, אגב, הפדרלים יכולים לחקוק חוקים, אך אינם יכולים להכריח את המדינות לאכוף את החוקים, כך שזה באמת לא מעניין אף אחד.

QUOTE:את נושא מידות הצמיגים ברכב והפיקוח לך דרש ואף קיבל המפקח על הביטוח וזאת בתוקף תפקידו לגבי תביעות של הנהג במקרה של תאונה כי אם לא כך מדוע כלל לאסור את הרכבות הצמיגים הגדולים ברכב.

ופה קבור הכלב, אתם עובדים יד ביד עם חברות הביטוח למצוא סיבות לא לשלם, גנבה חוקית.

QUOTE:

ובתור יהודי טוב, אני יענה לך על השאלה בשאלה:
למה לא? למי זה מפריע?
מי בדיוק נפגע וסובל מזה? (למעט ביורוקרטים קטנים שימצאו את עצמם בתור לאבטלה)
הנה טיפה סטטיסטיקה:
ארה'ב, 50 מדינות,
מעל ל320,000,000 תושבים
מעל ל 350,000,000 רכבים על הכביש
נוסעים בממוצע הרבה יותר מבישראל, במהירויות יותר גבוהות
אין פיקוח על צמיגים ברוב המדינות בכלל.
פיקוח בטסט השנתי מינימלי לוודא שהצמיג עוד שימושי (בלי כל קשר לגודל) במדינות אחרות ואגב, רעיון מעולה.
ועם כל זאת.....אחוז התאונות יותר קטן(מבישראל) לק'מ נוסע.
לך תסביר.

גם אני אשמח אם תראה לי שמץ של סטטיסטיקה שמראה שההפרעות שלכם בחיי האזרח מצילות חיים ומצדיקות את קיומכם.

ניחוש פרוע: אתה לא יכול.

נמרוד
13-09-09, 22:20
מבצע לבדיקת תקינות אוטובוסים המסיעים תלמידים לבתי הספר
כ- 7% מהאוטובוסים שהסיעו תלמידים לבתי הספר הורדו מהכביש בשל ליקויי בטיחות חמורים
השר כץ: המבצע הוא אחד משורה ארוכה של מבצעים שיזם משרד התחבורה לאיתור כלי רכב בלתי תקינים

7.3% מהאוטובוסים שנבדקו במסגרת מבצע לבדיקת אוטובוסים המסיעים תלמידים לבתי הספר, במרכז הארץ ובצפונה, הורדו מהכביש בשל ליקויי בטיחות חמורים.

במסגרת מבצע שנערך ביוזמת שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ התפרסו ניידות בטיחות של אגף הרכב בסמוך לבתי הספר והגנים וערכו בדיקות תקינות של האוטובוסים המסיעים תלמידים.

מהנתונים עולה כי מתוך 109 אוטובוסים שנבדקו 8 מהם התגלו עם ליקויי בטיחות חמורים ובעליהם נדרשו לתקן את הליקויים לאלתר.

מהנתונים מתברר עוד כי בחלק מהאוטובוסים שהורדו מהכביש התגלו צמיגים בלתי תקינים, חגורות בטיחות פגומות או חסרות ופנסי איתות להסעת תלמידים שלא פעלו. בחלק אחר מהאוטובוסים התגלו דליפות אוויר ממערכת הבלמים, צמיגים אחוריים שחוקים ושמשה קידמית סדוקה.

בכ- 30% מהאוטובוסים שנבדקו נמצאו ליקויים מזעריים ובעליהם נדרשו לחתום על התחייבות לתיקון כל הליקויים. 55% מהאוטובוסים שנבדקו נמצאו תקינים לחלוטין.

המשך בעמוד הבא...

המשך מעמוד קודם...

בעליהם של האוטובוסים זומנו לשימוע באגף הרכב שבמשרד התחבורה. בסופו של השימוע יוחלט על הצעדים שינקטו כנגד בעלי החברות, שבמסגרתם פעלו האוטובוסים.

המבצע לבדיקת תקינות אוטובוסים שהסתיים השבוע הוא אחד משורה ארוכה של מבצעים לאיתור כלי רכב בלתי תקינים שיזם השר כץ עם כניסתו לתפקיד.

יצויין כי בטרם החלה שנת הלימודים פנה משרד התחבורה לכל ראשי הרשויות המקומיות, מנהלי חברות ההסעה וקציני הבטיחות בתעבורה והנחה אותם להערך לפתיחת שנת הלימודים, בכל הנוגע לבטיחות ההסעות של התלמידים.

לפרטים: אבנר עובדיה 050-5548088

ההצלחה היא של כולם ולא של אחד ששמו הוא יוסף נעים

זה ציטוט מכתבה בעיתון על כך שהורדו מספר אוטובוסים מהכביש על ליקויים בטיחותיים. זה בהחלט לא מדד להצלחה כלשהי במאבק בתאונות הדרכים.

האם יש מדדים להצלחה של פרויקט שנת הצמיג בכלל? איך יודעים שהמבצע הזה מצליח, כשיחושבו סטטיסטקות התאונות בסוף השנה, מה המספרים שיגרמו לך להיות מרוצה?

----

כל הגולשים - בבקשה מתנו תגובותיכם. לפחות תגובה אחת לא עניינית לגמרי נמחקה. כבדו את מי שכותב בפורום, זה אחד מהחוקי הבסיסיים כאן שבלעדיו הפורום הזה יפסיק להיות מה שהוא.

דרור ברלי
13-09-09, 22:59
סליחה, אבל למה למתן תגובות?
גם התגובה שנמחקה, חוץ מזה שהיתה קצת בוטה, היתה לעניין הרבה יותר מאשר התשובות המעופפות של נעים יוסף.

מר נעים יוסף, על תקן נציג הרשויות, פשוט לא רוצה, לדעתי גם מסוגל, לענות תשובה אחת לעניין. הוא יודע רק לזמרר כמו נזיר טיבטי את המנטרות הקבועות של משרד התחבורע. 61 שנה שהמשרד הכושל הזה מספר לנו שרק אנחנו אשמים, מלעיט אותנו בבולשיט. המטרה היחידה לנגד עיני המשרד המיותר הזה היא איך למצוץ כספים מהציבור, למרר את חייו ולגרום לו לשנוא את המדינה הזו בכל ליבו.

הקריטריונים להצלחת "שנת הצמיג"?.... נו באמת. אתה באמת מצפה ממנו לנתוני אמת אובייקטיביים?
נתוני אמת הרי ימוטטו את כל התיאוריות של משרד התחבורע.
מה פירוש "שנת הצמיג"? שיפסלו לך צמיגים על כל שפשוף קטן, ישלחו אותך לפנצ'ריות הצמודות למכוני הרישוי, ונעים יוסף וחבריו הפנצ'רמאכערים יעשו בוכטה גדולה ויפה. ענף המאכערים יפרח, וכולם יהיו מרוצים - על חשבון האזרח. תמיד על חשבון האזרח. רק ככה מודדים הצלחה במשרד התחבורע, שהוא הכי כושל והכי מיותר מבין כל משרדי הממשלה, לאורך 61 שנות קיום המדינה.
לא שעיני צרה חלילה בפרנסתו של מר יוסף - אני מאחל לו בריאות טובה ופרנסה בשפע, אבל שיפסיק לזיין לנו את המוח על "בטיחות", כשהוא לא מבין בכלל על מה הוא מדבר. אני אעריך אותו הרבה יותר אם יגיד את האמת היבשה בפרצוף - שאין סיכוי שהגדלת מידות צמיגים תהיה אי פעם חוקית בישראל, כי ככה קבע משרד התחבורע, ואף אחד לא חייב להביא לנו נתונים אמיתיים על משהו. למה? ככה! הרי אין בזה הגיון - אבל זה מה יש כאן ברפובליקת הבננות המזרח תיכונית הזו. טייק איט אור ליב איט. רק שיפסיק לקשקש על בטיחות כשהוא ממש לא מבין מה הוא אומר.

כבר אין לי סבלנות לחכות ל"שנת הברקסים", "שנת הפגושים", "שנת הדשבורד ו"שנת האגזוז", ולקרוא את הפנינים שבעלי תפקידים מקבילים מסוגו של מר יוסף בוודאי יכתבו כאן, והכל למען הבטיחות....

דרור ברלי
13-09-09, 23:46
Quote:יש מדינות בעולם שאין צורך כלל בטסט שנתי לרכב

נכון, מדינת קליפורניה לדוגמה, הכלכלה החמישית בגודלה בעולם.

QUOTE:יש מדינות בעולם שעדיין מרכיבים אבובים לצמיגים

נכון, וזה מוכיח מה בדיוק?

QUOTE:יש מדינות בעולם שכלל לא מעניין אותם מה מצב הצמיגים על הרכב

נכון, ולמה זה צריך לעניין אותם?

QUOTE:תכתוב לי באיזה מדינות בעולם כולל ארה'ב אין צורך בפיקוח על מידות צמיגים ותיקונם

האמת שלא מעניין אותי מה אחרים עושים, ואגב, אין כזה דבר " ארה'ב" בארה'ב יש 50 מדינות, כל אחת עם חוקי רכב קצת שונים, ובכמה מהם פיקוח מיזערי ולא מזיק.

QUOTE:במאמר מוסגר אני מודיע לך כי בשנת 2007 נציג בכיר ארה'ב הגיע לישראל בכדי לראות מקרוב מה הפיקוח שלנו על נושא צמיגים

ועוד פעם אני אסביר לך, אין כזה דבר " נציג ארה'ב" יכול להיות נציג מDOT,NHTSA או ממשרד התחבורה של מדינה מסויימת, אגב, הפדרלים יכולים לחקוק חוקים, אך אינם יכולים להכריח את המדינות לאכוף את החוקים, כך שזה באמת לא מעניין אף אחד.

QUOTE:את נושא מידות הצמיגים ברכב והפיקוח לך דרש ואף קיבל המפקח על הביטוח וזאת בתוקף תפקידו לגבי תביעות של הנהג במקרה של תאונה כי אם לא כך מדוע כלל לאסור את הרכבות הצמיגים הגדולים ברכב.

ופה קבור הכלב, אתם עובדים יד ביד עם חברות הביטוח למצוא סיבות לא לשלם, גנבה חוקית.

QUOTE:

ובתור יהודי טוב, אני יענה לך על השאלה בשאלה:
למה לא? למי זה מפריע?
מי בדיוק נפגע וסובל מזה? (למעט ביורוקרטים קטנים שימצאו את עצמם בתור לאבטלה)
הנה טיפה סטטיסטיקה:
ארה'ב, 50 מדינות,
מעל ל320,000,000 תושבים
מעל ל 350,000,000 רכבים על הכביש
נוסעים בממוצע הרבה יותר מבישראל, במהירויות יותר גבוהות
אין פיקוח על צמיגים ברוב המדינות בכלל.
פיקוח בטסט השנתי מינימלי לוודא שהצמיג עוד שימושי (בלי כל קשר לגודל) במדינות אחרות ואגב, רעיון מעולה.
ועם כל זאת.....אחוז התאונות יותר קטן(מבישראל) לק'מ נוסע.
לך תסביר.

גם אני אשמח אם תראה לי שמץ של סטטיסטיקה שמראה שההפרעות שלכם בחיי האזרח מצילות חיים ומצדיקות את קיומכם.

ניחוש פרוע: אתה לא יכול.

ג'ו, אתה מבלבל אותו עם עובדות. הוא לא בנוי לזה.

sherifon
13-09-09, 23:52
סליחה, אבל למה למתן תגובות?
גם התגובה שנמחקה, חוץ מזה שהיתה קצת בוטה, היתה לעניין הרבה יותר מאשר התשובות המעופפות של נעים יוסף.

מר נעים יוסף, על תקן נציג הרשויות, פשוט לא רוצה, לדעתי גם מסוגל, לענות תשובה אחת לעניין. הוא יודע רק לזמרר כמו נזיר טיבטי את המנטרות הקבועות של משרד התחבורע. 61 שנה שהמשרד הכושל הזה מספר לנו שרק אנחנו אשמים, מלעיט אותנו בבולשיט. המטרה היחידה לנגד עיני המשרד המיותר הזה היא איך למצוץ כספים מהציבור, למרר את חייו ולגרום לו לשנוא את המדינה הזו בכל ליבו.

הקריטריונים להצלחת "שנת הצמיג"?.... נו באמת. אתה באמת מצפה ממנו לנתוני אמת אובייקטיביים?
נתוני אמת הרי ימוטטו את כל התיאוריות של משרד התחבורע.
מה פירוש "שנת הצמיג"? שיפסלו לך צמיגים על כל שפשוף קטן, ישלחו אותך לפנצ'ריות הצמודות למכוני הרישוי, ונעים יוסף וחבריו הפנצ'רמאכערים יעשו בוכטה גדולה ויפה. ענף המאכערים יפרח, וכולם יהיו מרוצים - על חשבון האזרח. תמיד על חשבון האזרח. רק ככה מודדים הצלחה במשרד התחבורע, שהוא הכי כושל והכי מיותר מבין כל משרדי הממשלה, לאורך 61 שנות קיום המדינה.
לא שעיני צרה חלילה בפרנסתו של מר יוסף - אני מאחל לו בריאות טובה ופרנסה בשפע, אבל שיפסיק לזיין לנו את המוח על "בטיחות", כשהוא לא מבין בכלל על מה הוא מדבר. אני אעריך אותו הרבה יותר אם יגיד את האמת היבשה בפרצוף - שאין סיכוי שהגדלת מידות צמיגים תהיה אי פעם חוקית בישראל, כי ככה קבע משרד התחבורע, ואף אחד לא חייב להביא לנו נתונים אמיתיים על משהו. למה? ככה! הרי אין בזה הגיון - אבל זה מה יש כאן ברפובליקת הבננות המזרח תיכונית הזו. טייק איט אור ליב איט. רק שיפסיק לקשקש על בטיחות כשהוא ממש לא מבין מה הוא אומר.

כבר אין לי סבלנות לחכות ל"שנת הברקסים", "שנת הפגושים", "שנת הדשבורד ו"שנת האגזוז", ולקרוא את הפנינים שבעלי תפקידים מקבילים מסוגו של מר יוסף בוודאי יכתבו כאן, והכל למען הבטיחות....

דרור
אנחנו לא מכירים אבל אתה חייב לעשות לי גור :D.

מהמילה הראשונה ועד ה4 הנקודות האחרונות שכתבת -אמת ויציב!

ת-ת-ע-ר-ר-ו אנשים ,הספינה טובעת !

את ההמשך מחקתי

tzagi
14-09-09, 04:06
בדיחה:
מה אמר הסמנכ'ל שפוטר עקבות שגרם להפסד של $250,000,000
תשובה: טיפשים! בלעדי היתם מפסידים פי 2 מזה!

אתה מבין איך זה עובד אדון יוסף?
בתור ביורוקרט אתה לא חייב להראות לציבור שאתה עושה משהו לטובתם כל עוד אתה יכול לשכנע אותם שחייהם יהיו גהנום בלעדך.

האמת, מצבכם קשה, הבעיה התחילה לפני כ61 שנה כשמקימי המדינה הביאו ואימצו כל מני טמטום ממדינות ארופאיות שונות, ומאז המצב רק החמיר, המדינות שהחוקים האדרקוניים באו מהם התפרקו, וחלקם אפילו הצתרפו למערב החופשי
אבל לא בארץ....בארץ יש מסורת...ומסורת זה דבר שקשה לשנות.
CATCH 22
קשה לשנות את החוק, הפוליטיקאי המסכן שיעיז יואשם בנסיון להשמיד את עם ישראל.
ערמות של ביורוקרטים שרק מרויחים מהמצב הנוכחי, בתוספת ליבואנים, ירוקים, "מומחים" לבטיחות....יצעקו גוועלט
וידרשו את ראשו של אותו מסכן.
אז מה בנוגע לדעת קהל?
כל מה שצריך זה שאדון יוסף יספר להם כמה הוא דואג לבטיחותם, הם יאמינו לו, הוא עובד מדינה, ובטוח שהוא רק לטובתם.

וגלגל(או צמיג?) ההתעללות ממשיך להתגלגל לו על גבם של הציבור הישראלי.......
שרות דוב כבר אמרנו?

אגב: אני מאד בעד לתת ליוסף נעים ואחרים כמוהו במה כדי שיכתבו מה שהם רוצים, וכמה שיותר,
אדון נעים מראה בדיוק את הגישה הביורוקרטית לאזרחים שמשלמים לו את המשכורת, סוג של לעג וסלידה ליצורים נחותים.

יקיר גרין
14-09-09, 11:05
וגלגל(או צמיג?) ההתעללות ממשיך להתגלגל לו על גבם של הציבור הישראלי.......
שרות דוב כבר אמרנו?

אגב: אני מאד בעד לתת ליוסף נעים ואחרים כמוהו במה כדי שיכתבו מה שהם רוצים, וכמה שיותר,
אדון נעים מראה בדיוק את הגישה הביורוקרטית לאזרחים שמשלמים לו את המשכורת, סוג של לעג וסלידה ליצורים נחותים.

ג'ו, פשוט תענוג לראות שבאמת מזיז לך מה שקורה לנו כאן ... ואני לא ציני בכלל!

asafk
14-09-09, 13:14
שלח את הרכב שלך למעבדה ואם תקבל אישור לכל מידה שתבקש אני אישית יאשר לך את גודל הצמיגים ברישיון רכב.

חברים, מי מרים את הכפפה?

אסף.

דרור ברלי
14-09-09, 13:39
דרור
אנחנו לא מכירים אבל אתה חייב לעשות לי גור :D.

מהמילה הראשונה ועד ה4 הנקודות האחרונות שכתבת -אמת ויציב!

ת-ת-ע-ר-ר-ו אנשים ,הספינה טובעת !

את ההמשך מחקתי

עזוב אותי, יותר מדי גורים משלי יש לי כבר. מאיפה אני אאכיל את כולם?...
ההמשך מיותר. אנחנו מוציאים קיטור לשווא. זה לא יעזור לנו.

יוני5
14-09-09, 13:53
קריאת כיוון לכולם:

יוסף נעים, שאני אגב לא מכיר אותו ולא בטוח שאני מסכים עם דעתו, הוא לא "השיטה".

כל מיני הערות שהוערו כאן, בסגנון "איש קטן" וכיו"ב, לא ראויות.

וכאן אני אלמד אתכם משהו בחיים. אם אתם רוצים שמישהו יעזור לכם, יקשיב לכם, ינסה להבין אתכם, הדבר הרע ביותר שתוכלו לעשות זה לתקוף אותו ולקרוא לו "איש קטן", "משת"פ של חברות הביטוח" וכיו"ב. תהיו בטוחים שהוא יהיה עסוק בהתגוננות, או פשוט יתעלם, במקום באמת להקשיב לכם.

על מנת לתת דוגמא חיה, אני אנסה להמחיש:

יוסף, תודה על המידע, אבל אני אסביר לך את ההתנגדות שלי לשיטה בארץ:
אני מעדיף עניין של אחריות אישית. אחד קונה סופה ורוצה מהירות, צמיגי AT קטני קוטר וננמוכי חתך - בבקשה. אחר רוצה רכב טיולים עם צמיגי 31 - בבקשה. השלישי רוצה מפלצת עבירות עם צמיגי 35 ולשאת בכל העלויות של ההגבהות והחיזוקים הנדרשים - זכותו. למה אני צריך אישור של מישהו?
ואם מישהו שינה את רכבו, ועשה תאונה, שישלם על הנזק שעשה.

אני רוצה להיות כמו ארה"ב ואוסטרליה, ולא כמו גרמניה ואנגליה. מה רע בזה?
ולסיום, תודה רבה על ההתייחסות, שנה טובה וחג שמח.

יוני5

*

יוסף נעים
14-09-09, 15:59
קריאת כיוון לכולם:

יוסף נעים, שאני אגב לא מכיר אותו ולא בטוח שאני מסכים עם דעתו, הוא לא "השיטה".

כל מיני הערות שהוערו כאן, בסגנון "איש קטן" וכיו"ב, לא ראויות.

וכאן אני אלמד אתכם משהו בחיים. אם אתם רוצים שמישהו יעזור לכם, יקשיב לכם, ינסה להבין אתכם, הדבר הרע ביותר שתוכלו לעשות זה לתקוף אותו ולקרוא לו "איש קטן", "משת"פ של חברות הביטוח" וכיו"ב. תהיו בטוחים שהוא יהיה עסוק בהתגוננות, או פשוט יתעלם, במקום באמת להקשיב לכם.

על מנת לתת דוגמא חיה, אני אנסה להמחיש:

יוסף, תודה על המידע, אבל אני אסביר לך את ההתנגדות שלי לשיטה בארץ:
אני מעדיף עניין של אחריות אישית. אחד קונה סופה ורוצה מהירות, צמיגי AT קטני קוטר וננמוכי חתך - בבקשה. אחר רוצה רכב טיולים עם צמיגי 31 - בבקשה. השלישי רוצה מפלצת עבירות עם צמיגי 35 ולשאת בכל העלויות של ההגבהות והחיזוקים הנדרשים - זכותו. למה אני צריך אישור של מישהו?
ואם מישהו שינה את רכבו, ועשה תאונה, שישלם על הנזק שעשה.

אני רוצה להיות כמו ארה"ב ואוסטרליה, ולא כמו גרמניה ואנגליה. מה רע בזה?
ולסיום, תודה רבה על ההתייחסות, שנה טובה וחג שמח.

יוני5

*

יוני חג שמח ומתוק לך ולכל המשפחה
יוני חשוב לדעת כי המפקח על הביטוח מר ענתבי הוא זה אשר העביר לכל חברות הביטוח שרכב אשר יבצע שינוי מבנה ברכב יכול וחברת הביטוח לא תשלם את הנזק ללקוח שמבוטח בחברה.
בכל פוליסה של חברת הביטוח יש סעיף הנוגע בשינוי מבנה ברכב.
נכון להיום משרד התחבורה מעוניין לפקח באופן הדוק על כל הצמיגיות בכדי שאלו לא ירכיבו צמיגים לא מאושרים יצרן על הרכב, בשנים עברו שנות ה90 צמיגיות רבות הרכיבו צמיגים בלי כל פרופורציה לרכב חישוק צר וצמיג רחב צמיג דגול על חישוק קטן לא מעט תאונות נגרמו בגלל צמיגים ברכב אשר לא תואמים את אישור יצרן הרכב.
לאורך כל השרשור המבורך הזה לא שלח אף אחד מהגולשים הצעה רצינית שאני יכול להביא לועדת צמיגים במשרד התחבורה ויקבל את אישור המפקח על הביטוח.
בכל אופן תודה לך על מה שרשמת בשרשור אני בדרך כלל לא עונה לאמירות לא מכובדות וכאלה לא חסר כלל יש לי בפרטי לא מעט מאמרים שאני שומר ליום אחר.....
בקשה לי לכל החברים לא לכתוב בפורום למי יש צמיגים גדולים או קטנים ובאיזה מכון הוא העביר את הרכב טסט ,לא לטעות ולשלוח צילום רישיון רכב של רכב מקביל ודומה למכון הרישוי עם חבר כזה ואחר כי כאשר יש לי צילום רכב שרשום לו ברישיון מידה מסויימת ולא מאושר יצרן הרכב אני מוריד את הרכב מהכביש בכדי שלא אוכל מחר להגיד לא ידעתי מיזה ורכב זה יהיה מעורב בתאונה,
כל עוד אין תאונה סעו על מה שבא לכם האחריות היא שלכם אבל ביום כרות תאונה אני בודק את מידות הצמיגים אך ורק לפי הוראות יצרן הרכב בלבד.
חג שמח ומתוק

GodsFather
14-09-09, 16:24
עד פה אין חדש והלוואי וכך היה. הבקשה של האנשים פה היא לעבור למדיניות - "אחריות אישית".

הנקודה אינה התאונה כי אם התנועה - משטרת התנועה.

הצמיגאי יכול להמליץ על הדברים הנכונים וכך אמור לעשות כל בעל מקצוע, הלקוח יבחר אם ללכת על פיהם או על פי מה שהוא רוצה וכך זו זכותו וזו אחריותו. והיה ונגרם נזק, האלמנט על הלקוח, שבחר שלא ללכת על פי ההמלצה. והיה והוא נוסע ללא פגע, שיסע לשלום ושיהיה לבריאות.

ברור שיש כאלה שמנצלים את הפרצות ומנצלים את חוסר הידע של הלקוחות והם עצמם לעיתים חסרי ידע ויכולים לגרום לסיכונים, אך אין מדובר כאן (בג'יפולוג) באנשים כאלה, כי אם אנשים אחראיים הרוצים לטייל בכיף, ללא חשש מהניידת המסתתרת לה מאחורי הסיבוב שמחפשת דברים שלרוב אינה יודעת מדוע היא עושה זאת (וזאת לאחר כמה היתקלויות עם שוטרים שלא ממש ידעו על מה מדובר).

גם היצרן יכול לעשות טעויות, הוכח כך בלא מעט משפטים ותקדימים. גם היצרן רוצה לכסות עצמו ויכול לרשום מידה שתהיה פחותה מהיכולת של הרכב וזאת על מנת לבטח עצמו מפני תביעות. אך מרגע שהרכב בבעלותי - אני לוקח עליו אחריות. חובת ההוכחה לאשמה והסרת האחריות היא של חברת הביטוח וחובת ההגנה היא עליי.

כשם שמי שנוהג שיכור צריך ליטול את האחריות, כך גם מי שמשנה את מבנה רכבו. העניין הוא שבמדינתנו לא ניתנת ההזדמנות ללקיחת אחריות אלא כופים עלינו אחריות שלטונית (במילים אחרות כסת"ח שלטוני).

סיפור קטן לעניין ההוכחה - אני אישית הייתי בהתכתבות עם סוזוקי בעניין מידות לסמוראי. לסוזוקי יש כמה נקודות של קשרי לקוחות בעולם, לא רק ביפן, גם בארה"ב, קנדה, אירופה ועוד.
כל אחת מנקודות אלה אמרה לי משהו אחר -
* האחד טען שיש לפנות ליצרני הצמיגים בהמלצה (פניתי לכמה גדולים, חלקם אמרו שהכל אפשרי וזה רק תלוי בי, חלקם הפנו ליצרן חזרה וחוזר חלילה)
* האחד טען כי המידה המומלצת היא 205 ושכל מידה אחרת היא באחריות המשתמש (כן, גם 195 אינה מידה רשמית)
* האחד טען כי המידה המומלצת היא 195 ושכל מידה אחרת היא באחריות המשתמש (מה המסקנה משני האחרונים?)

אחריות המשתמש. בשום מכתב מההתכתבויות לא היה איסור על שינוי במידה.

ואני אשאל שאלה כזו - משרד התחבורה טוען ששינוי מידת הגלגל פוגע ומסכן, שיוכיח מדעית ובאופן לא משוחד. אני רוצה הוכחה שעליה מ205 ל215 פוגעת ובכמה אחוזי השפעה. אותו כנ"ל ל30 מול 29 ו31 אינצ', מידות נפוצות בקרב הטנדרים, הג'יפים ועוד.

אני מניח שאיש לא יענה לאתגר.

Juv
14-09-09, 16:30
יוני חג שמח ומתוק לך ולכל המשפחה
יוני חשוב לדעת כי המפקח על הביטוח מר ענתבי הוא זה אשר העביר לכל חברות הביטוח שרכב אשר יבצע שינוי מבנה ברכב יכול וחברת הביטוח לא תשלם את הנזק ללקוח שמבוטח בחברה.
בכל פוליסה של חברת הביטוח יש סעיף הנוגע בשינוי מבנה ברכב.
נכון להיום משרד התחבורה מעוניין לפקח באופן הדוק על כל הצמיגיות בכדי שאלו לא ירכיבו צמיגים לא מאושרים יצרן על הרכב, בשנים עברו שנות ה90 צמיגיות רבות הרכיבו צמיגים בלי כל פרופורציה לרכב חישוק צר וצמיג רחב צמיג דגול על חישוק קטן לא מעט תאונות נגרמו בגלל צמיגים ברכב אשר לא תואמים את אישור יצרן הרכב.
לאורך כל השרשור המבורך הזה לא שלח אף אחד מהגולשים הצעה רצינית שאני יכול להביא לועדת צמיגים במשרד התחבורה ויקבל את אישור המפקח על הביטוח.
בכל אופן תודה לך על מה שרשמת בשרשור אני בדרך כלל לא עונה לאמירות לא מכובדות וכאלה לא חסר כלל יש לי בפרטי לא מעט מאמרים שאני שומר ליום אחר.....
בקשה לי לכל החברים לא לכתוב בפורום למי יש צמיגים גדולים או קטנים ובאיזה מכון הוא העביר את הרכב טסט ,לא לטעות ולשלוח צילום רישיון רכב של רכב מקביל ודומה למכון הרישוי עם חבר כזה ואחר כי כאשר יש לי צילום רכב שרשום לו ברישיון מידה מסויימת ולא מאושר יצרן הרכב אני מוריד את הרכב מהכביש בכדי שלא אוכל מחר להגיד לא ידעתי מיזה ורכב זה יהיה מעורב בתאונה,
כל עוד אין תאונה סעו על מה שבא לכם האחריות היא שלכם אבל ביום כרות תאונה אני בודק את מידות הצמיגים אך ורק לפי הוראות יצרן הרכב בלבד.
חג שמח ומתוק

הצעה מעשית -
הכלב קבור, עפ"י טענתך, בחצר של חברות הביטוח. הן כמובן ישמחו להתנער אחרי קרות תאונה מאחריות לתשלום לצדדים המעורבים ולכן הן דורשות "אי שינוי מבני", בכלל זה צמיגים.

מכאן, שהבעיה היא עסקית, לא בטיחותית ולא שום דבר אחר. הן לא רוצות להפסיד כסף בגלל שמישהו שינה את הרכב. צודקות. אבל הנה רעיון למכרה זהב מבחינתן - שתקום חברת הביטוח שתבין שיש כאן אפשרות לרווח קל, שתושיב ועדת חריגים שתקבל אישור של הממונה על ביטוחף משרד התחבורה וכו' (אחרי משוב של הגורמים המקצועיים - כמוך, מר נעים. ד"א, אותם גורמים מקצועיים יכולים לשמש כיועצים בשכר עבור ועדות מסוג זה...) ואשר תהיה אחראית על פוליסות מתאימות לרכבים שעברו שינוי מבנה שהיא תאשר. היא ממש לא חייבת לאשר כל שינוי מבנה, רק כאלה שבא לה.

במילים אחרות, דיסקברי עם צמיגי 235 ישלם X בשנה עבור הביטוח שלו, דיסקו עם 245 (שינוי שאני לא מכיר גורם מקצועי שיפסול אותו על הסף) ישלם 10 אחוז יותר. זה הכל.

בשוק משוכלל עוד תהיה תחרות על אחוז התוספת וסוג השינויים שיאושרו.

ינון
14-09-09, 16:49

בכל אופן עד היום אף חבר לא נתן פתרון הולם לשינוי גודל צמיגים ברישיון להזכירך תקנה 306 אחריות הנהג לרכב[/quote]

שוב שלום יוסף
קודם כל שמי ינון ולא חבר אבל תודה על ההצעה וההתייחסות.
נמשיך בכך שאני דוגל להשאר קרוב ככל האפשר למה שהיצרנים ממליצים כך שאת הביקור אצלך אני לא צריך לבצע כרגע עם הרכב שלי אבל תודה.

מה שכן מפריע פה שאתפ נדבקים לתוויות ולמידות ומקשים על החיים של האזרח אני יכול להרכיב צמיג בחתך נמוך עם ג'נט 18' או צמיג בחתך גבוהה עם ג'נט 15 ולבסוף התוצא היא זהה הקוטר והרוחב החיצוני של הצמיג תהייה זה וללא חריגות (נפוץ יותר בכלי רכב פרטיים בעלי אוריאנטצייה ספורטיבית).
הנושא של אוטודטה מוכר לי והוא טוב צריך לוותר על רישום מידות ברשיון הרכב ולהחליף זאת בקוד שבו בעל מקצוע כמו בוחן /לא עלינו שוטר או ניידת ביקורת שלכם תדע לזהות את טווח המידות המאושרות לרכב ואם אתם מאשרים /טכניון מידה מוגזמת זה יצויין ברשיון.

באשר לאותו דוקטור מהטכניון שלצערי שכחתי את שמו האם הוא אותו אחד שאישר למגן ניסן ווינר (נגד ירי וכו') ולא כתב כלום על שינוי בבולמים. נקודה למחשבה!!!

בכל אופן תודה על ההתייחסות.

tzagi
15-09-09, 03:36
ג'ו, פשוט תענוג לראות שבאמת מזיז לך מה שקורה לנו כאן ... ואני לא ציני בכלל!

To be on the level...
זה לא מהסיבות שציינת, (אל תרגישו כאלה חשובים)

יש בי שנאה לא מובנת (אני בעצמי לא יכול להסביר למה) לעובדי ממשלה ישראלים, וזה לא רק בארץ ישראל. אותם טיפוסים שורצים בכל שגרירות בעולם.

nickya
15-09-09, 08:13
נקודה למחשבה:

אם יאשרו מידות חריגות הרי זה יעודד צריכת מוצרים כמו צמיגים, ג'אנטים, שיפורי מתלים ושאר הוצאות נלוות.

יותר צריכה = יותר מוצרים מיובאים = יותר מיסים = יותר כסף למדינה

מה יותר שווה להם?
להשקיע באכיפת תקנות חסרות הצדקה עובדתית?
או לא לעשות כלום, לשבת, להתרווח בכיסא ולתת לנו להשקיע את הכסף ברצון?

הרי היום מי שבאמת רוצה, עושה שינויים ונוסע בפחד.
אבל אם יסירו את גורם הפחד הכמות תעלה פלאים ובעקבותיה המזומנים יזרמו...

אבל חשיבה הגיונית לצערינו היא לא הצד החזק של שום משרד ממשלתי.

בהצלחה לכולנו! ;)

lior_b.s
15-09-09, 09:32
נקודה למחשבה:

אם יאשרו מידות חריגות הרי זה יעודד צריכת מוצרים כמו צמיגים, ג'אנטים, שיפורי מתלים ושאר הוצאות נלוות.

יותר צריכה = יותר מוצרים מיובאים = יותר מיסים = יותר כסף למדינה

מה יותר שווה להם?
להשקיע באכיפת תקנות חסרות הצדקה עובדתית?
או לא לעשות כלום, לשבת, להתרווח בכיסא ולתת לנו להשקיע את הכסף ברצון?

הרי היום מי שבאמת רוצה, עושה שינויים ונוסע בפחד.
אבל אם יסירו את גורם הפחד הכמות תעלה פלאים ובעקבותיה המזומנים יזרמו...

אבל חשיבה הגיונית לצערינו היא לא הצד החזק של שום משרד ממשלתי.

בהצלחה לכולנו! ;)

בוא תחשוב אחרת....

שינויי מבנה , צמיגים, הגבהות וכו'....ז"א , אישורים, בדיקות , פחות שעות קפה מול המחשב...יותר עבודה לבוחנים ולפקידי הרישוי...באיזה מדינה אתה חי???
אתה רוצה שעובדי המדינה ופקידי השירות באמת יעשו את העבודה שלהם???

הפעם הגזמת !!!!....
אם הם היו יכולים היו מעבירים חוק שיקבע מידה אחת לכל הרכבים בלי קשר לסוג וגודל...היגיון אתה רוצה?...לא במדינת היהודים...לא בחיים האלה לצערי.

ליאור

whisky
15-09-09, 11:25
יוסף אהלן,

אני קורא את השרשור הזה די הרבה וחוץ מכמות אמוציות שעולה פה, אני חושב שנקודה אחת היא מקובלת על כולם כולל אותך:
שינוי מידות צמיגים בתוך המידות המאושרות של היצרן לרכב לא אמור להיות בעייתי.

אז בואו נתחיל בכיבשה הזו: אם אתה באמת מסוגל, תראה אם אפשר באחת הוועדות (ויש די הרבה כאלו כולנו יודעים) אפשר לשנות את שיטת הרישום לכזו שמאפשרת רישום של כל מידות הצמיגים המאושרות לדגם הרכב.

ככה לנהגים יהיה מבחר גדול יותר של צמיגים למשל אם רוצים להחליף סט ולא חייבים למצוא צמיג שאין (ראה ערך סמוראי וג'ימני והחוסר בצמיג במידה המאושרת) סטים חדשים בד"כ יהיו בטוחים יותר, אנשים יחליפו סוף סוף צמיגים, ולא ישלמו את האגרה המטופשת של החלפת מידות או יחכו לטסט להחליף את המידה (ואנשים פשוט מחכים גם אם זה חצי שנה למרות שהמחיר הוא כמה עשרות שקלים וחצי יום עבודה לחכות בתור), אלא יחליפו כשבאמת צריך.

אם גם את הכפפה הזו אף אחד לא יכול להרים ומי כמוך להרים אותה, אז זו ההוכחה לכך שאנחנו באמת מתעסקים עם רשויות אטומות (לא אתה אלא הרשות כגוף כולו על כל סבך הבירוקרטיה שלו), אבל אם זה אפשרי אז נוכל לראות שבאמת מנסים ללכת לקראת האזרח ולא מתעקשים איתו על שטויות.

בהצלחה, שנה טובה, כתיבה וחתימה טובה,

יריב whiksy שמרון

דרור ברלי
15-09-09, 12:03
ובקיצור נמרץ:

- משרד התחבורע לא מעוניין להשאיר בידי בעלי הרכב ולו בדל של חופש להחליט.

- למרות שיצרן הרכב מאפשר מספר מידות - שימו לב שכולן נותנות קוטר זהה פחות או יותר, ככה שמה יוצא לכם מההתנגחות הזו? בעצם כלום.

- עניין סיווגי מהירות של צמיגים וכו' - לא באמת מטרידים את הפורום הזה. רכבי השטח כאן, (גם אם בודדים מהם מסוגלים תיאורטית, על הנייר, להגיע ל-180 קמ"ש ויותר) לא באמת נוסעים אי פעם במהירות כזו, שממילא לא חוקית בישראל... אם למישהו כאן התפרק/התפוצץ צמיג בנסיעה אז אחת מהשתיים - לחץ האוויר לא היה תקין, או שהצמיג היה ישן וסדוק לגמרי. לכן כל הויכוח בעניין הזה הוא עקר מיסודו, וחבל שבכלל עלה בשרשור הזה וביזבז מקום על השרת.

- חברות הביטוח הן עסק כלכלי ורואות לנגד עיניהן רק דבר אחד - איך להתחמק (באופן חוקי לגמרי כמובן) מתשלום הפיצוי למבוטחיהן. מבחינתן כל שינוי ברכב יהיה עילה לאי תשלום... לחברות הביטוח גם יש הרבה יותר כוח מאשר לציבור ויד אחת עם משרד התחבורע שקובע נוהל מאוד קשיח וברור בנושא הזה פותרת להן הרבה בעיות.

- נעים יוסף לא קובע את המדיניות של משרד התחבורע. הטעות שלו שהוא נכנס לשרשור הזה על תקן הסניגור של משרד התחבורע, ובאופן טבעי ספג כאן אש וגופרית. ואם היה מר יוסף ממליץ למשרד התחבורע להגמיש קצת את המדיניות בנושא מידות צמיגים, מישהו שם היה מקשיב לו?...

נעים יוסף - אתה צריך להבין שיש לנו, בייחוד לי, בטן מלאה על התנהלות הרשויות מולנו ובמיוחד משרד התחבורע. על ההצקות וההטרדות היומיומיות, על אינספור ההורדות מהכביש על עניינים של מה בכך, על הסיוט המצמרר של העברת טסט שנתי לרכב שטח תקין לחלוטין, על הקשר הקלוש עד לא באמת קיים בין צמיג תקין במידה אחת או שתיים גדולות יותר מהמידה המאוד בסיסית שהיצרן נותן - לבין בטיחות, (עובדה שבמדינות מתוקנות מאיתנו, שמקפידות באמת על בטיחות, אין שום בעיה עם זה) וגם אליך לא חסרות לנו טענות - אתה יואצ בהצהרות אבל לא מביא מספרים אמיתיים (נורא קל להגיד "המון תאונות". אבל כמה תאונות באמת נגרמו כתוצאה של הרכבת צמיג תקין, אבל במידה שאינה תואמת את המלצות היצרן?... תן לנו מספרים. בתוקף תפקידך יש לך גישה לנתונים כאלה? או שהכל נכנס אצלכם תחת סעיף "רכב לא תקין" או "צמיגים לא תקינים" וזהו? גם התפוצצות צמיג במידה החוקית כתוצאה מלחץ אוויר לא נכון, נכנסת לסטטיסטיקה של "צמיג לא תקין"?.....) ועוד ועוד.
הבטן המלאה הזו גורמת להתפרצויות מעל דפי הפורום מדי פעם. אין כוונה להעליב ועל כך אני מתנצל. אבל אתה מוכרח להבין את הזעם והתסכול של ציבור שלם ונרדף של אזרחים נורמטיביים ושומרי חוק, שנרדף - תרתי משמע, יום-יום, ללא הפסקה, על ידי משרד התחבורע והמשטרע - בתואנות של שמירה על "בטיחות".

אנשים מעלים כאן כל מיני הצעות לפתרונות, רובם ככולם נכונים וטובים וראויים ליישום כבר משלשום. לדעתי ולצערי ככל שפתרון לבעיה כלשהי הוא הגיוני וטוב יותר לציבור, כך הוא יידחה על ידי הרשות בתקיפות רבה יותר. יש לי תחושה שפקידים במשרד ממשלתי (לא רק במשרד התחבורע, אלא בכל משרד ממשלתי) לא באמת מעוניינים שכל מיני נודניקים עם רעיונות משונים לשיפור המצב יפריעו להם להתרווח על הכסא, לקרוא עיתון בשקט, ללגום את התה/קפה ולהמתין לסיומו של עוד יום בעבודה בלי שייאלצו לטרוח להזיז את התחת לטובת הציבור. יותר מזה? יש לי תחושה שאם בעל תפקיד מקביל למר יוסף היה מעלה רעיונות "רדיקליים" שכאלה לפתרונות יצירתיים שייטיבו עם בעלי הרכב (במקרה הזה - בעלי רכבי שטח, שהם "אויבי ציבור" מובהקים), לא רק שאף אחד במשרד התחבורע לא היה מקשיב לו, אלא שיותר מזה - היו דואגים להחליף אותו במישהו אחר, פחות נודניק, שיהנהן בהסכמה על כל גזירה שהם מטילים, ושיהיה נוח יותר לעבוד (כלומר - לא לעשות כלום) מולו.

בינתיים - לדעתי מה שהיה הוא מה שיהיה, אל תבנו על שינוי כל שהוא במדיניות. סעו על המידות המותרות וזהו. כדי ששוטרים ובוחנים לא יתעללו בכם וכדי שלא תסתבכו במקרה תאונה. וכמובן - להקפיד על תקינות הצמיגים ולא משנה באיזו מידה - לרכוש צמיגים טריים ולא עתיקים "במבצע", להרכיב אותם על חישוקים מתאימים ותקינים (רוחב מתאים וכו'), להקפיד על לחץ אוויר נכון. וכמובן על תקינות יתר המערכות ברכב - בלמים, הגה וכו'. זה הכל. כל זה לא חדש, את הדברים האלה תמיד בדקו בטסטים, וגם הבוחנים בניידות הבדיקה בצדי הדרכים תמיד שמו לב לדברים האלה. ובשביל זה אנחנו לא צריכים שטויות כמו "שנת הצמיג" או "שנת האגזוז". מר יוסף - בזמנך החופשי אתה מוזמן להעיף מבט בצמיגים שעל כל אחד מהרכבים כאן בפורום, כולל רזרביים, ואני חותם לך שלא תמצא צמיג אחד במצב לא תקין.

בברכת חג שמח, שנה טובה, מתוקה ובטוחה לנעים יוסף ולכולנו.

whisky
15-09-09, 12:56
יוסף אהלן פעם שניה:

שאלה והבהרה לי אליך: אם אני מבין נכון אתה בכלל יו"ר ועד הצמיגים באיגוד המוסכים, ולא עובד משרד התחבורה וכמונו מתלונן על משרד התחבורה לא פעם*. אז אם אפשר להבין א. מה התפקיד שלך, ב. למה אתה כל כך מגן פתאום על משרד התחבולה ג. האם יש לך בכלל את הכוח להשפיע (לא מתוך זלזול אלא כדי שנבין אם אנחנו מדברים עם האדם המתאים). ?

ובקשה לי אליך: האם תוכל להעלות את החוברת שאתה מציין במזכר (http://www.iga.org.il/assets/hozrim/07-364.pdf) כדי שנוכל ללמוד קצת (למה שרק צמיגאים ידעו איך לטפל בצמיג :D)?

ובקשה נוספת, הואיל ואתה מתנגד למכירת צמיגים משומשים, ואפילו פנית למשרד התחבולה בבקשה שיאסרו מכירה של כאלו, האם תוכל לתת לנו הסבר של מה כן לבדוק אם אנחנו כבר רוצים לקנות צמיג משומש (חוץ מתאריך היצור)?

שוב אני חוזר על כל הברכות ממקודם (שנה טובה, כתיבה, חתימה חגים, צום קל, מזל טוב, מועדים לשמחה וזמנים לששון, בשעה טובה.....)

whisky

* http://www.motocar.co.il/news/new.aspx?0r9VQ=LGFL&Pn6Vq=E ו- http://www.moto4x4.co.il/article/8362.aspx

יוני5
15-09-09, 16:46
הי יוסף,

דעתי היא פשוטה. רוצה מר יוסף נעים להרכיב על סופתו צמיגים 37" - אהלן וסהלן. את הציריות שהוא ישבור, הוא ישלם מכיסו. זכותו.
אם הוא יעשה תאונה בגלל הצמיגים הגדולים, תוכל חברת הביטוח לתבוע ממנו את סך התשלומים שהיא חוייבה בהם.
אחריות אישית של יוסף נעים.

מה רע בזה?

כי ביננו, אין באמת משמעות מדוע פלוני בן אלמוני עשה תאונה וגרם לנפגעים.
עשה שינוי ברכב שגרם לתאונה? - האחריות שלו
לא שמר על רכב תקין וברם לתאונה - אחריות שלו
נהג שתוי כלוט ועשה תאונה - אחריות שלו
לא שם לב וגרם לתאונה - אחריות שלו.

בקיצור, הכל אחריותו של הנהג.

זה, אגב, הבדל משמעותי ביננו לבין ארה"ב למשל. בארץ, בחרת קרן פנסיה, שהשקיעה את כספך והפסידה - אתה מרגיש זכאי לזעוק חמס כנגד המדינה ולדרוש פיצוי. בארה"ב, אתה יכול לכעוס על קרן הפנסיה הפרטית, אבל לא על המדינה. למה? כי בארה"ב הפנימו טוב יותר את רעיון האחריות האישית של האדם על חייו ומעשיו.

לכן לא בודקים להם גודל צמיגים - כי זו אחריותם האישית לשאת בתוצאות מעשיהם.

שנה טובה,
יוני5

eysham
15-09-09, 17:29
הי יוסף,

דעתי היא פשוטה. רוצה מר יוסף נעים להרכיב על סופתו צמיגים 37" - אהלן וסהלן. את הציריות שהוא ישבור, הוא ישלם מכיסו. זכותו.
אם הוא יעשה תאונה בגלל הצמיגים הגדולים, תוכל חברת הביטוח לתבוע ממנו את סך התשלומים שהיא חוייבה בהם.
אחריות אישית של יוסף נעים.

מה רע בזה?

כי ביננו, אין באמת משמעות מדוע פלוני בן אלמוני עשה תאונה וגרם לנפגעים.
עשה שינוי ברכב שגרם לתאונה? - האחריות שלו
לא שמר על רכב תקין וברם לתאונה - אחריות שלו
נהג שתוי כלוט ועשה תאונה - אחריות שלו
לא שם לב וגרם לתאונה - אחריות שלו.

בקיצור, הכל אחריותו של הנהג.

זה, אגב, הבדל משמעותי ביננו לבין ארה"ב למשל. בארץ, בחרת קרן פנסיה, שהשקיעה את כספך והפסידה - אתה מרגיש זכאי לזעוק חמס כנגד המדינה ולדרוש פיצוי. בארה"ב, אתה יכול לכעוס על קרן הפנסיה הפרטית, אבל לא על המדינה. למה? כי בארה"ב הפנימו טוב יותר את רעיון האחריות האישית של האדם על חייו ומעשיו.

לכן לא בודקים להם גודל צמיגים - כי זו אחריותם האישית לשאת בתוצאות מעשיהם.

שנה טובה,
יוני5

יוני,

אני כמו כולם כאן בעד חופש כלשהו בעניין הצמיגים. ובכלל בעניין שיפורים, הגבההות, ספורט מוטורי וכד'.

אבל צריך לשים קווים אדומים ברורים בעניין הזה.

מותר לי לנסוע בזיגזג בין מכוניות בפקק במהירות 200 קמ"ש ולעבור פס לבן ורמזור אדום? זה גם אחריות אישית? אם אני אעשה תאונה אז בעיה שלי אם הביטוח לא ישלם...? ומה עם כל מי שהורדתי בדרך? מה זה פה טקסס??.. (סליחה ג'ו...:D )

אחריות אישית היא לא במקום החוק - בטח לא כאשר לא לכולם יש אותה - ובתוך עמי אני חי.

לעניין, אני לא שם כאן מספרים. 37" לסופה זה בסדר?, 40" זה יותר מידי?.... לא יודע. לא בדקתי את כל ההשלכות לעומק. מידה אחת מעל? 2? 5? ללא הגבלה?? לא יודע...

עיקר הטענה שלי כלפי הממסד היא זה שמסרבים בכלל להבין שיש מה לבדוק. שקיימת אופציה כזו בכלל שבה ניתן וצריך להזיז את הקו האדום של היום - שהוא איסור מוחלט לכלום - למצב של מירב החופש האפשרי - תוך שמירה על בטיחות אמיתית (לא נתוני יצרן - אלא נתוני אמת)

ואם יוסף נעים מייצג ממסד שמתפלא שהעלתי על דעתי לרשום יותר ממידה אחת חוקית ברישיון, למה אתה מצפה? שיגיד לך שזה בסדר לשנות למידה שלא רשומה באוטודאטה?
קודם שיסכימו בכלל לשבת ולדבר. לפתוח דיאלוג שגם מקשיבים לנו. אח"כ כבר נתווכח מה מותר ומה אסור.

בכל מקרה,
חג שמח לכולם.
ושיהיה רק טוב

איל

ofiredri
15-09-09, 18:11
נחשפתי לשתי הגישות, ארה"ב וישראל, הן של משרדי הרישוי והן של ציבור הנהגים.

אחריות אישית מלאה על הנהג היא משהו שיפה היה לראות מתממש בישראל, אך זה לא יקרה בעתיד הקרוב.

בקליפורניה, לדוגמא, זה קורה, המון בזכות ציבור הנהגים שמפגין אחריות אישית באופן קיצוני, לא רק אם קורה משהו כגון תאונה או גלגל שמתנתק לו מהרכב, אלא גם ובעיקר במניעת מצבים מסוג זה, כגון שיפור בלמים, מערכות היגוי, והחלפת צמיגים בזמן וכו'. הם לא חוסכים פני על בטיחות.
לנהג הקליפורני הממוצע יש מודעות מאוד גבוהה לבטיחות, והוא יעשה את כל האפשר כדי לבנות ג'יפ שלא רק עביר, אלא גם בטיחותי לנסיעה על הכביש. כשאני אומר בטיחותי, זה לא רק לנהג שנוהג בו כאינדיבידואל, אלא גם לציבור הסובב אותו. אם הוא לא בטיחותי מספיק, הוא לא ייסע על הכביש אלא ייגרר על טריילר היישר לשטח.
הודות להתנהגות מסוג זה + תשתיות שמאפשרות, משרדי הרישוי לא אוכפים שינויי מבנה, וחברות הביטוח מכסות נזקי תאונות אם וכאשר קורה משהו.

לצערי זהו לא המצב בישראל. אנשים משפרים מכוניות כדי שייסעו מהר יותר, או לחילופין בעולם הג'יפים, שיהיו עבירים יותר.
אין מספיק דגש על יחסי העברה, שיפור בלמים, היגוי, גאומטריה, וכו'
תרבות הנהיגה, חוסר המרחבים, סטטיסטיקת ההרוגים, והתשתיות לא מאפשרים מדיניות של אחריות חופשית, לצערי.

לגבי צמיגים, אני תומך במאות אחוזים בהקפדה על התקנים, כולל תקן S, כיוון שלא יעזור כלום, הצמיג הוא הקשר שלנו עם הכביש, ואין באפשרות משרד התחבורה או המשטרה לשלוט מי נוסע 180 עם הסופה שלו, או 100 עם הסיקס.
ומה עם בעל הסיקס הרגוע מכר אותו לילד בן 20 שמחפש איך לגרד את ה 160 כשהוא חוזר לרגילה ? יתפרק לו הצמיג ? אין מצב.
אני גם תומך בהקפדה על איכות הצמיג. צמיג שחוק או פגום לא בא בחשבון. זה מסכן הנוסעים ברכב ואת הסביבה !
אני משוכנע שרוב החברים בפורום המכובד הזה אינם נכללים בציבור ה"הלא אחראי" . דעתי מבוססת על מה שאני רואה בכבישים ובשטח. התנצלות מראש למי שנפגע אישית.

אף על פי כן,
אני מאוד מאמין שאם היו נותנים ל"נהג המשפר" הממוצע כלים ואמצעים לבצע שינויי מבנה והגדלת צמיגים תוך כדי שמירה על רמת בטיחות גבוהה, היה אפשר סוף סוף לממש את עקרון חופש הפרט המוטורי גם בישראל, כמו בכל מדינה דמוקרטית אחרת. החופש להנות מתחביב מוטורי מבלי לסכן לאו את הנהג ולאו את הציבור הסובב אותו.
תשכחו מאוטו דטה והוראות יצרן. הרי ליצרן, או במילים אחרות ליבואן שמייצג אותו, יש אינטרס להתנער מאחריות. בטח שלא לתמוך במי שייבא רכב ישיראל בייבוא אישי, ויש הרבה כאלה היום.
כנ"ל לחברות הביטוח.
אפילו היצרן עצמו מייצר לפעמים רכבים שלפי תקני מדינת ישראל המחמירים מידי, מסוכנים לנהג שנוהג בו, כגון הונדה S2000, מרצדס AMG, וכו'. זוכרים פורד אקספלורר עם צמיגי Firestone ? בקיצור היצרן הוא לא אלוהים.
הנה קחו את ג'יפ שבנו את ה TJ עם מערכת היגוי משנות השמונים, וקם לו משפר בשם OffRoadOnly שפיתח מערכת בשם U-Turn שמשפרת משמעותית את בעיות מערכת ההיגוי המקורית. למישהו זה איכפת במשרד התחבורה ? ממש לא, שיורד מהכביש לאלתר.

אני מציע מעבדות עם מהנדסי רכב שמסוגלים לבחון שינויים, כולל גודל צמיגים, ולייעץ לבעל הרכב איך להבטיח שיהיה בטיחותי.
אני מדבר על מבחני בלימה בסגנון האייל הצפוני, ובדיקה שאכן יחסיי העברה תואמים לגודל הצמיגים שהותקנו ברכב.
אני מדבר על בדיקות היגוי וגיאומטריה שכן מעטים רכבי השטח שפותחו להם ערכות הגבהה ייעודיות שדואגות לא רק לגובה אלא גם לבטיחות. לטעמי ההגבהות הנפוצות בארץ שכוללות קפיצים ובולמים בלבד, הרבה יותר מסוכנות מסטים שלמים שכוללים זרועות רדיוס, וכו' שמשחזרים את הגאומטריה המקורית של הרכב.
בפועל, אם ג'יפ נעול צמיגי 37" עבר את כל המבחנים בהצלחה, הוא יקבל אישור לנוע בכבישי ישראל. האישור יינתן לרכב, לא לנהג.

זה יכניס כסף למדינה, יחזיר את החיוך לציבור חולי ההגה, השטח והכידון, והכי חשוב יבטיח רמת בטיחות גבוהה בכבישים.

אני חושב שאם נגבש הצעה שתיראה גנרית מספיק, והגיונית על ידי ה"קרובים לצלחת", נוכל לקדם אותה לרמה של חתימה על עצומה ומימוש.

whisky
15-09-09, 18:28
אופיר,

אני מסכים לחלוטין עם כל מה שכתבת, אבל אני אומר, בוא נתחיל בקטן, נראה אם בכלל יש פרטנר:

על הדיפנדר שלי אני יכול לשים מספר צמיגים (235/G90 לשם הדוגמא) על פי הוראות היצרן (לפי היבואן בישראל, כי הבנתי שיש הוראות יצרן אחרות במדינות אחרות, דבר שמעלה תמיהה ושאלות נוקבות, אבל נדון כרגע בהתחלה).

במקום ללכת למשרד הרישוי כי רציתי להחליף סט (מה שבאמת רציתי ועשיתי) ולחכות לטסט בשביל לא לשלם את האגרה המיותרת הזו ובשביל לא לשרוף עוד כמה שעות במכון הרישוי, למה שלא יתנו לי להחליף סטים כמה שאני רוצה במידות שמאושרות על ידי היצרן. עזוב בכלל את השיפורים, הגבהות, סטים לא מאושרים בוא נתחיל בזה.

ואני עוד דוגמא טובה, יש לי חברים עם סמוראי וג'ימני, מידת הצמיגים המאושרת להם ברישיון הרכב נדירה בארץ ויש אותה בד"כ רק של פדרל קופר והם מה לעשות רצו צמיגים איכותיים יותר (בטיחות אתה מבין) במקום לעשות את המעשה הנכון ולהחליף לסט במידה אחת יותר גדולה 215 במקום 205 הם נאלצו לחפש צמיג משומש, זה המצב בארץ הזו.

אז נגיד שהבעיה של חברים שלי לא מעניינת, כי אין אישור יצרן (שזה מוזר כי פעם כן היה, לפחות הופיע באוטודטה) אבל בעיה כמו שלי למה לגרום לאנשים לחכות חצי שנה לטסט בשביל שיהיה להם נוח ולא לעודד החלפה של צמיגים למען הבטיחות?

אם את זה נצליח, על השאר עוד אפשר להבין, אבל כשאפילו את זה לא עושים, אז ברור למה כולם מתלוננים.

whisky

ofiredri
15-09-09, 19:29
אנחנו מדברים על שתי בעיות שונות ...
אתה מבקש להיות מסוגל עפ"י חוק להרכיב מידות שונות של צמיגים על הרכב שלך .
לדעתי זהו מקרה קצה, ואם המטרה היא לבחור בין צמיגי כביש לשטח בהתאם לאופי השימוש, למה לא להרכיב את אותה מידה בגירסה הרצויה (כביש, שטח, כבישטח) שגם תואמת את יחסיי ההעברה שמורכבים אצלך ברכב ?

הפתרון שאני מציע, יעזור גם לחבריך הסמוראים. ואני לא חושב שאני מתחיל בגדול .
להתחיל בגדול זה לעבור לגישה של אחריות אישית מלאה, שכאמור, אנחנו לא בשלים לה עדיין .

דרור ברלי
15-09-09, 19:53
נחשפתי לשתי הגישות, ארה"ב וישראל, הן של משרדי הרישוי והן של ציבור הנהגים.

אחריות אישית מלאה על הנהג היא משהו שיפה היה לראות מתממש בישראל, אך זה לא יקרה בעתיד הקרוב.

בקליפורניה, לדוגמא, זה קורה, המון בזכות ציבור הנהגים שמפגין אחריות אישית באופן קיצוני, לא רק אם קורה משהו כגון תאונה או גלגל שמתנתק לו מהרכב, אלא גם ובעיקר במניעת מצבים מסוג זה, כגון שיפור בלמים, מערכות היגוי, והחלפת צמיגים בזמן וכו'. הם לא חוסכים פני על בטיחות.
לנהג הקליפורני הממוצע יש מודעות מאוד גבוהה לבטיחות, והוא יעשה את כל האפשר כדי לבנות ג'יפ שלא רק עביר, אלא גם בטיחותי לנסיעה על הכביש. כשאני אומר בטיחותי, זה לא רק לנהג שנוהג בו כאינדיבידואל, אלא גם לציבור הסובב אותו. אם הוא לא בטיחותי מספיק, הוא לא ייסע על הכביש אלא ייגרר על טריילר היישר לשטח.
הודות להתנהגות מסוג זה + תשתיות שמאפשרות, משרדי הרישוי לא אוכפים שינויי מבנה, וחברות הביטוח מכסות נזקי תאונות אם וכאשר קורה משהו.

לצערי זהו לא המצב בישראל. אנשים משפרים מכוניות כדי שייסעו מהר יותר, או לחילופין בעולם הג'יפים, שיהיו עבירים יותר.
אין מספיק דגש על יחסי העברה, שיפור בלמים, היגוי, גאומטריה, וכו'
תרבות הנהיגה, חוסר המרחבים, סטטיסטיקת ההרוגים, והתשתיות לא מאפשרים מדיניות של אחריות חופשית, לצערי.

לגבי צמיגים, אני תומך במאות אחוזים בהקפדה על התקנים, כולל תקן S, כיוון שלא יעזור כלום, הצמיג הוא הקשר שלנו עם הכביש, ואין באפשרות משרד התחבורה או המשטרה לשלוט מי נוסע 180 עם הסופה שלו, או 100 עם הסיקס.
ומה עם בעל הסיקס הרגוע מכר אותו לילד בן 20 שמחפש איך לגרד את ה 160 כשהוא חוזר לרגילה ? יתפרק לו הצמיג ? אין מצב.
אני גם תומך בהקפדה על איכות הצמיג. צמיג שחוק או פגום לא בא בחשבון. זה מסכן הנוסעים ברכב ואת הסביבה !
אני משוכנע שרוב החברים בפורום המכובד הזה אינם נכללים בציבור ה"הלא אחראי" . דעתי מבוססת על מה שאני רואה בכבישים ובשטח. התנצלות מראש למי שנפגע אישית.

אף על פי כן,
אני מאוד מאמין שאם היו נותנים ל"נהג המשפר" הממוצע כלים ואמצעים לבצע שינויי מבנה והגדלת צמיגים תוך כדי שמירה על רמת בטיחות גבוהה, היה אפשר סוף סוף לממש את עקרון חופש הפרט המוטורי גם בישראל, כמו בכל מדינה דמוקרטית אחרת. החופש להנות מתחביב מוטורי מבלי לסכן לאו את הנהג ולאו את הציבור הסובב אותו.
תשכחו מאוטו דטה והוראות יצרן. הרי ליצרן, או במילים אחרות ליבואן שמייצג אותו, יש אינטרס להתנער מאחריות. בטח שלא לתמוך במי שייבא רכב ישיראל בייבוא אישי, ויש הרבה כאלה היום.
כנ"ל לחברות הביטוח.
אפילו היצרן עצמו מייצר לפעמים רכבים שלפי תקני מדינת ישראל המחמירים מידי, מסוכנים לנהג שנוהג בו, כגון הונדה S2000, מרצדס AMG, וכו'. זוכרים פורד אקספלורר עם צמיגי Firestone ? בקיצור היצרן הוא לא אלוהים.
הנה קחו את ג'יפ שבנו את ה TJ עם מערכת היגוי משנות השמונים, וקם לו משפר בשם OffRoadOnly שפיתח מערכת בשם U-Turn שמשפרת משמעותית את בעיות מערכת ההיגוי המקורית. למישהו זה איכפת במשרד התחבורה ? ממש לא, שיורד מהכביש לאלתר.

אני מציע מעבדות עם מהנדסי רכב שמסוגלים לבחון שינויים, כולל גודל צמיגים, ולייעץ לבעל הרכב איך להבטיח שיהיה בטיחותי.
אני מדבר על מבחני בלימה בסגנון האייל הצפוני, ובדיקה שאכן יחסיי העברה תואמים לגודל הצמיגים שהותקנו ברכב.
אני מדבר על בדיקות היגוי וגיאומטריה שכן מעטים רכבי השטח שפותחו להם ערכות הגבהה ייעודיות שדואגות לא רק לגובה אלא גם לבטיחות. לטעמי ההגבהות הנפוצות בארץ שכוללות קפיצים ובולמים בלבד, הרבה יותר מסוכנות מסטים שלמים שכוללים זרועות רדיוס, וכו' שמשחזרים את הגאומטריה המקורית של הרכב.
בפועל, אם ג'יפ נעול צמיגי 37" עבר את כל המבחנים בהצלחה, הוא יקבל אישור לנוע בכבישי ישראל. האישור יינתן לרכב, לא לנהג.

זה יכניס כסף למדינה, יחזיר את החיוך לציבור חולי ההגה, השטח והכידון, והכי חשוב יבטיח רמת בטיחות גבוהה בכבישים.

אני חושב שאם נגבש הצעה שתיראה גנרית מספיק, והגיונית על ידי ה"קרובים לצלחת", נוכל לקדם אותה לרמה של חתימה על עצומה ומימוש.

זו הצעה כל כך נכונה והגיונית - וזה בדיוק מה שמבטיח אפס סיכויים שהיא תתקבל.

דרור ברלי
15-09-09, 20:06
אמנם לא ג'יפים אלא מכוניות כביש, אבל תקראו את זה:

http://cars.walla.co.il/?w=/4726/1574287

מילא היו נוסעים ומשתוללים - תן דו"ח למי שהשתולל.
אבל, וזה אבל גדול וחשוב לדעת - המכוניות לא היו בנסיעה אלא חנו....
כלומר מחר או מחרתיים אחד המנוולים רואה ג'יפ חונה שלא נראה לו "תקני", הוא יתחיל בחקירה?...

מומלץ לשים דגש ולקרוא שוב ושוב את מה שאמר מר אבואב, ההוא מ"אור ירוק".
כמה בורות, כמה אטימות.
ומה שהכי מרגיז - כמה משאבים יקרים, כספי המיסים שלנו, מושקעים בעניין הזה, במקום להילחם בפשיעה ובתאונות.

אבל מה אכפת להם - העיקר להתעלל בציבור ולמלא את הקופה.

כדי לשנות את המצב לא מספיק להציע הצעות. דרוש מהפך כולל גם בכוח האדם שממלא תפקידים במשרדים הרלוונטיים. כל עוד אלה מינויים פוליטיים עם אפס הבנה, (מה אפס, מינוס) העתיד ממש לא ורוד.

UNIX
15-09-09, 20:32
כל הדיון הזה מיותר הרי כולנו יודעים ששום דבר לא יזוז כאן
רוב האנשים לא מודעים לעניין הזה של שינויי מבנה ונוסעים בפרייבט שלהם יום יום לעבודה וכו'
לצערנו אנחנו מיעוט .
כמה עולה בדיקת מעבדה כזו ?
תארגנו כל אחד מהחברים כאן כמה שקלים אני מנדב את הרכב שלי לבדיקה כזו

six 4 life
15-09-09, 21:31
ברוך עזוב אותך שטויות
תקפוץ אלי עם הרכב אני יחתום לך:cool:.

מאיר רוטברג
15-09-09, 21:46
אני ממש מתפלא עליכם שבכלל נכנסתם איתו לדיון כלשהוא,
אין דבר שהם עושים לטובת ציבור הנהגים,
שנת הצמיג??..... בדיחה עצובה
רק להעשיר את קופתם הפרטית ,
בדיוק מאותה סיבה שאין אישור אמיתי לייבא צמיגים עם תקן אמריקאי או ארופאי בייבוא מקביל ולהוריד את המחיר ב 50 אחוז אמיתי ולא בהנחות פיקטיביות של 60 ממחיר מחירון שהינו המצאה שאין קשר בין מחיר הצמיג למחיר המכירה ,
אבל מה ,עוד רגע הוא והבן שלו יתחילו לצעוק ולאיים,
עזבו,
חבל על הזמן,
אולי נעים איש נחמד באחד על אחד אבל התוצאות בפועל??? בדיחה עצובה על חשבונינו
שנת הצמיג

יוסף נעים
16-09-09, 07:37
אני ממש מתפלא עליכם שבכלל נכנסתם איתו לדיון כלשהוא,
אין דבר שהם עושים לטובת ציבור הנהגים,
שנת הצמיג??..... בדיחה עצובה
רק להעשיר את קופתם הפרטית ,
בדיוק מאותה סיבה שאין אישור אמיתי לייבא צמיגים עם תקן אמריקאי או ארופאי בייבוא מקביל ולהוריד את המחיר ב 50 אחוז אמיתי ולא בהנחות פיקטיביות של 60 ממחיר מחירון שהינו המצאה שאין קשר בין מחיר הצמיג למחיר המכירה ,
אבל מה ,עוד רגע הוא והבן שלו יתחילו לצעוק ולאיים,
עזבו,
חבל על הזמן,
אולי נעים איש נחמד באחד על אחד אבל התוצאות בפועל??? בדיחה עצובה על חשבונינו
שנת הצמיג

מאיר שלום וחג שמח
להזכירך אתה זה שכתבת בצהובים גיפטריפ שיש לך יכולת להביא צמיגים לישראל במחיר אפס
אבל בפועל לא נעשה כלום מהכיון שלך לכתוב במקלדת זה לא כואב ולא דורש אוכל בלי לפגוע כמובן באף אחד
לעומת זאת פתח בבקשה את דיונה הכנסת ועדת כלכלה בשנת 2002 וראה מה הצלחתי לעשות בנושא יבוא הצמיגים לישראל כיום כל אחד יכול להכניס צמיגים לישראל ובמקום בדיקה מעבדה פיזית ניתן היום להזמין את נציג המעבדה ליבואן בחו"ל בכדי לקבל אישור.
בקשר למחירי הצמיגים אין לי מה לומר רבות כבר נכתב בפורומים השונים המחירון לא ראלי ואין לרכוש צמיגים במחיר מחירון ההנחה על צמיגים לצמיגייה נעה בן 60% ל80% לפי הסוג והדגם של הצמיג

בקשר למידות הצמיגים על הרכב ואחדש לכם גם הגבהת הרכב עדיין לא כתב אף אחד רעיון בכדי שזה יעבור לועדת צמיגים לאישור המידות החריגות

מבחינתי השרשור הזה נגמר עד שאני יראה רעיון חדש ומציאותי
חג שמח לכולם

tzagi
16-09-09, 07:58
חג שמח לכולם

קומדיה בהמשכים, מאד מזכיר לי את קאפקה.

ינון
16-09-09, 08:25
חג שמח לכולם[/quote]

מה יותר מציאותי מההווי ההזויי של מדינת ישראל???

מאיר רוטברג
16-09-09, 09:52
לעומת זאת פתח בבקשה את דיונה הכנסת ועדת כלכלה בשנת 2002 וראה מה הצלחתי לעשות בנושא יבוא הצמיגים לישראל כיום כל אחד יכול להכניס צמיגים לישראל ובמקום בדיקה מעבדה פיזית
חג שמח לכולם[/quote]

כרגיל הינך מטעה את כל האנשים,
ספר לכוללללם את נפלאותיך בהקלות שנתתם לייבוא צמיגים שהכל אבל הכל חארטא נטו ,
הקלות:
מותר לייבא צמיג עד 10 חודשי טריות,
באופן מופלא זה בדיוק תואם את הזמן שלוקח ליבואן לשלוח הזמנה למפעל ,לייצר ולקבל בארץ,
כלומר יבוא מקביל לא קיים , למה?? כדי שהיבואנים ואנשי שלומם ירוויחו כסף ,
בארה"ב מותר לייבא צמיג עד שנתיים מיום ייצורו לארץ הקומבינות לא,
אז לך תספר לאחרים את סיפורי הגבורה וכמה אתה תותח,

ולנושא הייבוא , במחירים שאני מסוגל לקנות בחול צמיגים ואם יכולתי לייבא אותם לארץ בוא נגדיר כי הייתי שוכר מחסן בגודל גדרה ואתה ודומיך והיבואנים הייתם סוגרים את הבאסטה,

מיצינו , אבל בטח נראה אותך בשנת הצמיג ב ו ג ו ד

ofiredri
16-09-09, 10:59
...בקשר למידות הצמיגים על הרכב ואחדש לכם גם הגבהת הרכב עדיין לא כתב אף אחד רעיון בכדי שזה יעבור לועדת צמיגים לאישור המידות החריגות ...

... מבחינתי השרשור הזה נגמר עד שאני יראה רעיון חדש ומציאותי

או שבחרת להתעלם מהצעתי המציאותית בהחלט ?

יוסף נעים
16-09-09, 14:35
לעומת זאת פתח בבקשה את דיונה הכנסת ועדת כלכלה בשנת 2002 וראה מה הצלחתי לעשות בנושא יבוא הצמיגים לישראל כיום כל אחד יכול להכניס צמיגים לישראל ובמקום בדיקה מעבדה פיזית
חג שמח לכולם

הקלות:
מותר לייבא צמיג עד 10 חודשי טריות,
באופן מופלא זה בדיוק תואם את הזמן שלוקח ליבואן לשלוח הזמנה למפעל ,לייצר ולקבל בארץ,
כלומר יבוא מקביל לא קיים , למה?? כדי שהיבואנים ואנשי שלומם ירוויחו כסף ,
בארה"ב מותר לייבא צמיג עד שנתיים מיום ייצורו לארץ הקומבינות לא,
אז לך תספר לאחרים את סיפורי הגבורה וכמה אתה תותח,

ולנושא הייבוא , במחירים שאני מסוגל לקנות בחול צמיגים ואם יכולתי לייבא אותם לארץ בוא נגדיר כי הייתי שוכר מחסן בגודל גדרה ואתה ודומיך והיבואנים הייתם סוגרים את הבאסטה,

מיצינו , אבל בטח נראה אותך בשנת הצמיג ב ו ג ו ד[/quote]

מאיר
מה רע בלהגביל את נושא יבוא הצמיגים לישראל עד 10 חודיים
לידיעתך כל יבואן בישראל מזמין צמיגים ולאחר 60 יום לכל המאוחר הצמיגים בארץ
אני ועוד רבים אחרים נשמח אם תביא צמיגים לישראל ולא רק מחסן בגודל גדרה אלה מחסן הגודל גוש דן
יש דילרים רבים העולם אשר מורשים לשווק צמיגים לישראל ובמחיר של כ 87% זול יותר ממחיר מחירון יצרן כיום וזה בדוק
אם עד היום היה נהוג לדרוש בדיקה של מעבדה לגבי צמיגים מחול החוק החדש או מעודכן ניתן להביא צמיגים ולהזמין נציג מעבדה לדילר אשר יאשר את תקינות הצמיגים אין צורך בבדיקה פיזית של הצמיגים מיבוא

מאיר כך יוזמה אסוף את החברים והזמן צמיגים לכל דורש אני מאמין שכל צמיגייה תשמח לקבל ממך את הצמיגים ולחייב אך ורק על העבודה

חג שמח ומתוק

רפאל
16-09-09, 15:10
לא בנושא צמיגים אבל מכיוון שדובר על כך בדיון זה.....

ואני שואל שאלה רצינית.....

על סמך מה מחליטה המשטרע שהרכב הוגבה ????

איפה ברשיון כתוב גובה הרכב ???

מישהו יודע מה כתוב בחוק על גובה הרכב ?

ואיפה כל אלו שמנמיכים את הרכבים (רכבי ספורט) ???? גם אותם מורידים מהכביש (על הגובה, לא על שיפורים אחרים) ??

רפי

מאיר רוטברג
16-09-09, 15:25
]

מאיר
מה רע בלהגביל את נושא יבוא הצמיגים לישראל עד 10 חודיים:evil::evil::evil:
לידיעתך כל יבואן בישראל מזמין צמיגים ולאחר 60 יום לכל המאוחר הצמיגים בארץ
אני ועוד רבים אחרים נשמח אם תביא צמיגים לישראל ולא רק מחסן בגודל גדרה אלה מחסן הגודל גוש דן
יש דילרים רבים העולם אשר מורשים לשווק צמיגים לישראל ובמחיר של כ 87% זול יותר ממחיר מחירון יצרן כיום וזה בדוק
אם עד היום היה נהוג לדרוש בדיקה של מעבדה לגבי צמיגים מחול החוק החדש או מעודכן ניתן להביא צמיגים ולהזמין נציג מעבדה לדילר אשר יאשר את תקינות הצמיגים אין צורך בבדיקה פיזית של הצמיגים מיבוא

מאיר כך יוזמה אסוף את החברים והזמן צמיגים לכל דורש אני מאמין שכל צמיגייה תשמח לקבל ממך את הצמיגים ולחייב אך ורק על העבודה

חג שמח ומתוק

אתה יודע למה יש לך בעיה איתי?? כי אני מבין בצמיגים כי אני מבין בייבוא צמיגים אז לי אתה לא יכול לספר סיפורים,

מה רע להגביל עד 10 חודשים?? אתה שאלת
ליבואן לוקח 60 יום להביא לארץ?? אתה אמרת
מעבדה בחול?? בטח למה לא לפרנס עוד כמה אוכלי חינם!!!
אני מדבר על צמיגים ארופאים או אמריקאים לא סינים אז הביקורת מעבדה שלך ושל מכון התקנים ל 5 אחוז ברמתה מרמת האמריקאים ,

עכשיו אתן לך ולשאר החברים תשובות ברורות!!!!!
יבוא 10 חודשים, אתה מזמין ומקבל תוך 60 יום , תראה איזה דברן בילתי נילאה אתה ,
קח יבואן יפני לדוגמא:
שולח פקס או מייל ליפן כמובן עד סוף חודש,
תוך חודשיים או במקרה הטוב תוך חודש מקבל לידיעה כי מה שהזמין חלק ייוצר החודש חלק עוד חודשיים וחלק השד יודע מה,

אחרי חודשיים זה נכנס לייצור בסוף חודש זה יוצא לנמל, שם מעמיסים על מכולות וזה מגיע תוך חודש פלוס,אופסס שכחתי לציין, היות ואתה הרי מבין ואני לא אז בוא נציין כי כי בזמן העמסה הייצרן יכול להעמיס גם מתוך מלאי קיים שלו ולא רק מההזמנה כלומר ייתכן במשלוח של אותו ייבואן יש צמיג מחודש ייצור שלפני חודשיים וייתכן לפני שבוע וייתכן גם 4 חודשים,
כאן מתחיל תהליך השיחרור והמכס,

המתואר כאן הינו האופטימום, שומע מר נעים אתה מזמין מייצר ומקבל תוך שישים יום,
לך לכל יבואן יפני או דומה שיגיד לך כי מהרגע שהוא מזמין עד הרגע שזה אצלו זה שישים יום ואני מזמין אותך לארוחה הכי טובה בעיר על חשבוני כולל יין,וגרפה לקינוח!!!!

ולשאר דבריך ,
אין דבר כזה מחיר מחירון, אין דבר כזה דילרים שמוכרים ב 87 אחוז פחות ממחיר מחירון,
תקשיב מר נעים, היבואן קונה באיקס יורו או דולר, יכול למכור בשקל או 1000 שקל יותר
הוא כותב את המחירון ,ואתה מה אומר?? מחירון יצרן, עזוב בחייך אם לא היית קיים היה צריך להמציא אותך,!!!!!
שומע מר נעים היבואן מוכר וקובע את המחירון הפיקטיבי מה אתה מחרטט שדילרים בעולם
מאושרים למכור ב 87 אחוז פחות ,
שמע את ההמצאות האלו הראתי לשותפי בחו"ל בתור בדיחה לראש השנה והם לא האמינו לי שאני
מעתיק להם את ההודעות של ככתבם וכלשונן ,
שתהיה לך שנה טובה ,
תעשה לעצמך טובה ,לך תכתוב במקום אחר לא פה ,
פה יש אנשים רציניים שלא נותנים לאגדות שהינך מפיץ לבלבל אותם

ofiredri
16-09-09, 15:36
חבר'ה, בואו נשאיר את הדיון ממוקד על נושא רישוי צמיגים .

בנושאים אחרים, תעשו טובה, תפתחו שרשורים נפרדים ...
תודה מראש .

יוני5
16-09-09, 15:58
לכל אלה שכתבו על מעבדות פרטיות. למה להמציא את הגלגל מחדש?
בשביל זה יש טסט שנתי לא?

רוצה לומר, שאם אני רוצה להגביה את רכבי ב10 ס"מ ולשים עליו צמיגי 37" - אני רוצה שיהיה לי מותר, כל עוד אני עובר טסט עם הרכב. שם יבדקו את המדדים המגדירים רכב תקין (בדיוק מה שבודקים בטסט שנתי, זוכרים?), שהוא בולם כנדרש, שמערכת ההגה תקינה, שהמנוע V8 שהתקנתי רשום כחוק ולא גנוב וכיו"ב.

ולעניין האחריות האישית, שנראה לי שחלקכם פיספסתם:
עשיתי תאונה אח"כ, את מי זה מעניין למה? יוני5 עשה תאונה - יוני5 יישא בתוצאות של מעשיו. כמו שאמרתי, אחריות אישית.

וני5

GodsFather
16-09-09, 17:33
עשיתי תאונה אח"כ, את מי זה מעניין למה? יוני5 עשה תאונה - יוני5 יישא בתוצאות של מעשיו. כמו שאמרתי, אחריות אישית.

וני5

עשית תאונה כי נהג שיכור פרץ לצומת באדום בנסיון לחמוק משוטר שרודף אחריו וכתוצאה מכך הרכב שלך נדחף על רכב אחר והנהג/ת שבפנים נפצע באוזן שלו - אתה אשם בגלל שיש לך 215 במקום 205, אפילו שבתכלס פגעת ברכב האחר עם דלת הנהג שלך ועוד דחפו אותך עליו.

אחריות אישית על מעשים/שיפורים/שינויים שהוכח שבעיקבותיהם נגרמה התאונה ונחמיר זאת - שאם הרכיבים היו נשארים במסגרת הגדרות היצרן התאונה הייתה נמנעת, זאת הכוונה ב"מעניין למה" וכאן חובת ההוכחה היא על חברת הביטוח בהקשר של הסרת אחריות ושל בוחן משטרתי בהקשר של ענישה על מעשיך.

דרור ברלי
16-09-09, 20:07
עשית תאונה כי נהג שיכור פרץ לצומת באדום בנסיון לחמוק משוטר שרודף אחריו וכתוצאה מכך הרכב שלך נדחף על רכב אחר והנהג/ת שבפנים נפצע באוזן שלו - אתה אשם בגלל שיש לך 215 במקום 205, אפילו שבתכלס פגעת ברכב האחר עם דלת הנהג שלך ועוד דחפו אותך עליו.

אחריות אישית על מעשים/שיפורים/שינויים שהוכח שבעיקבותיהם נגרמה התאונה ונחמיר זאת - שאם הרכיבים היו נשארים במסגרת הגדרות היצרן התאונה הייתה נמנעת, זאת הכוונה ב"מעניין למה" וכאן חובת ההוכחה היא על חברת הביטוח בהקשר של הסרת אחריות ושל בוחן משטרתי בהקשר של ענישה על מעשיך.

שוב - פשוט, נכון והגיוני עד כדי כך, שאין סיכוי שמישהו למעלה יסכים לדבר כזה...

GodsFather
16-09-09, 21:39
אם הם שפלים (באנגלית זה נשמע יותר טוב - LOW) , אז זה להגיע למטה... :)

ואם כבר, אני מחפש עבודה, אולי מישהו יעזור להריץ אותי למשרות כאלה במשרד התחבורה ? ידע טכני יש לי (מבוסס ג'יפולוג וזה הרבה יותר מרוב מקבלי ההחלטות שם), אני מושחת מבטן ומלידה ומומחה בכסת"חים כשצריך...מה עוד בדרישות תפקיד ?

tzagi
16-09-09, 21:47
אמיר,
אתה חולם,
You are way overqualified
אין מצב שתתקבל שם.

GodsFather
16-09-09, 21:57
ספר לי על זה...ניסיתי להתקבל לרכבת ישראל - פתחו עיניים כשראו שיש לי בגרות מלאה...

asafk
17-09-09, 02:34
הנה, מר נעים, הצעה בשלושה שלבים.

בשלב הראשון- אישור גורף, בלי שום תנאים, של כל מידה שהיא בקוטר המקורי שרשום באוטודאטה +/- אחוזים בודדים, וברוחב שלא מפריע לתקינות הרכב (כלומר- הצמיג לא נוגע בכלום בפעולת הגה מלאה). (כמובן צמיג שמתאים מבחינת עומס ומהירות לנדרש על ידי יצרן הרכב). הקוטר המקורי, כמו שאתה יודע, מבטיח כי ביצועי הרכב לא ייפגמו. כמו שאתה יודע, בוודאי, הרוב המוחלט של "עברייני המידות" הם כאלו שעולים במידת החישוקים ונשארים במידות החיצוניות המקוריות.
דוגמה? זה ייתן לי אפשרות לעלות מצמיגים על חישוקי 14 אינצ' לצמיגים על חישוקי 15, למשל. כי צמיגים ל 14 כבר אין לאף יצרן נורמלי ואני נאלץ לקנות צמיגים סיניים זולים ומחורבנים, רק בגלל שמישלין או קונטי כבר לא מייצרים צמיגים במידה המקורית של הרכב שלי. בטיחות? צמיגים איכותיים בחתך נמוך מהמקורי זו בטיחות. צמיגים סיניים זולים אבל במידה המקורית שמקודשת על ידי משרד התחבורה - פחות בטיחותי.

בשלב השני, אישור פרטני לרכב לכל מידת צמיג שאיתה אפשר לעמוד בבדיקות הבטיחות המחייבות - כמו שיוני כתב - לעבוד בדיקה במכון רישוי. אם הרכב בולם כמו שצריך, וההיגוי שלו עובד כמו שצריך - מה אכפת לך או למדינה איזו מידה מותקנת בו?

בשלב השלישי - הסרת מידת הצמיגים מהרשיון, ובתנאי שכל רכב עובר את בדיקות הבטיחות המחייבות (כלומר - בדיקה במכון רישוי), וכמובן תחת תנאים של סיווגי מהירות ועומס. כי אם הוא בטיחותי ותקין - מה אכפת לך או למדינה איזו מידה מותקנת עליו?

מה לא הגיוני? הכל הגיוני, אבל אני יודע, מראש, שאין סיכוי. למה? ככה.

אסף.

lior_b.s
17-09-09, 08:33
הנה, מר נעים, הצעה בשלושה שלבים.

בשלב הראשון- אישור גורף, בלי שום תנאים, של כל מידה שהיא בקוטר המקורי שרשום באוטודאטה +/- אחוזים בודדים, וברוחב שלא מפריע לתקינות הרכב (כלומר- הצמיג לא נוגע בכלום בפעולת הגה מלאה). (כמובן צמיג שמתאים מבחינת עומס ומהירות לנדרש על ידי יצרן הרכב). הקוטר המקורי, כמו שאתה יודע, מבטיח כי ביצועי הרכב לא ייפגמו. כמו שאתה יודע, בוודאי, הרוב המוחלט של "עברייני המידות" הם כאלו שעולים במידת החישוקים ונשארים במידות החיצוניות המקוריות.
דוגמה? זה ייתן לי אפשרות לעלות מצמיגים על חישוקי 14 אינצ' לצמיגים על חישוקי 15, למשל. כי צמיגים ל 14 כבר אין לאף יצרן נורמלי ואני נאלץ לקנות צמיגים סיניים זולים ומחורבנים, רק בגלל שמישלין או קונטי כבר לא מייצרים צמיגים במידה המקורית של הרכב שלי. בטיחות? צמיגים איכותיים בחתך נמוך מהמקורי זו בטיחות. צמיגים סיניים זולים אבל במידה המקורית שמקודשת על ידי משרד התחבורה - פחות בטיחותי.

בשלב השני, אישור פרטני לרכב לכל מידת צמיג שאיתה אפשר לעמוד בבדיקות הבטיחות המחייבות - כמו שיוני כתב - לעבוד בדיקה במכון רישוי. אם הרכב בולם כמו שצריך, וההיגוי שלו עובד כמו שצריך - מה אכפת לך או למדינה איזו מידה מותקנת בו?

בשלב השלישי - הסרת מידת הצמיגים מהרשיון, ובתנאי שכל רכב עובר את בדיקות הבטיחות המחייבות (כלומר - בדיקה במכון רישוי), וכמובן תחת תנאים של סיווגי מהירות ועומס. כי אם הוא בטיחותי ותקין - מה אכפת לך או למדינה איזו מידה מותקנת עליו?

מה לא הגיוני? הכל הגיוני, אבל אני יודע, מראש, שאין סיכוי. למה? ככה.

אסף.

אסף
כל מה שכתבת הגיוני...רק יש בעייה אחת...
מה הקשר בין היגיון לבין מקבלי ההחלטות?..
בשביל להעביר החלטה הגיונית צריך שבצד השני יהיה היגיון, ובינתיים חוץ מלנפנף ב"עובדות" שלא קשורות לכלום ומספרים שלא מוכיחים שום דבר, עוד לא ראיתי כלום מהצד השני...

או כמו שאומר הפתגם ...

אם אתה לא מצליח לשכנע אותם, תבלבל אותם..

שנה טובה ובטוחה

ליאור

azora
23-09-09, 12:24
אסף
כל מה שכתבת הגיוני...רק יש בעייה אחת...
מה הקשר בין היגיון לבין מקבלי ההחלטות?..
בשביל להעביר החלטה הגיונית צריך שבצד השני יהיה היגיון, ובינתיים חוץ מלנפנף ב"עובדות" שלא קשורות לכלום ומספרים שלא מוכיחים שום דבר, עוד לא ראיתי כלום מהצד השני...

או כמו שאומר הפתגם ...

אם אתה לא מצליח לשכנע אותם, תבלבל אותם..

שנה טובה ובטוחה

ליאור
אתה יודע מה זה מזכיר לי?
באחד הקורסים שלי בתואר (מחירים ג' ולמי שלא מכיר, נחשב כקורס לא קל ורציני), מתייחסים שם לשיטת מיסים מסויימת, מה יתרונותיה והחסרונות. סיכום השיטה שהיא מצויינת - לפחות מהצד הכלכלי. יתרה מזאת, יותר ויותר מדינות בעולם החלו לעבוד לפיה והיא מוכיחה את עצמה. (מס הכנסה ליניארי בשינוי קל, אם זה ממש מעניין מישהו פה...:roll:)
לאחר ישנו דיון בשאלה למה השיטה לא מתקבלת בארץ, ונימוקים. אחת התשובות ללמה השיטה לא מיושמת, תאמין או לא היא כי השיטה פשוטה מאוד וקלה ליישום, והאוצר לא אוהב שיטות פשוטות כי אז לא יהיה צורך בכל הפקידים.
ואנחנו מדברים על תואר בכלכלה, אחד הקורסים הראשיים, אוניברסיטת בר-אילן.

אהה, וכד"א השאלה הופיעה בבחינה שנה שנה שעברה :p.

dny
15-12-09, 10:26
סתם הערה:

באנגליה כל הנושא של מידת גלגל או צמיג אינו מופיע ברשיון וממילא אין דבר כזה "מידה לא מאושרת".

באנגליה אפשר לשנות את מבנה הרכב, להודיע (שימו לב - לא לבקש רשות כי אם להודיע) למשרד התחבורה על השינוי, לקבל טופס רישוי חדש, להעביר את הרכב מבחן רישוי שנתי רגיל - ולהיות חוקי על הכביש.

פגשתי שם אדם שהתפרנס בשיטה כזו:
הוא היה לוקח רכבי VOLVO 760 סטיישן עם מנוע V6, שאמין כמו מנוע צרפתי (מפני שזה מה שהוא), כלומר קונה רכבים שהתקלקל להם המנוע בגרושים. לרכב זה יש שלדה שאינה מחלידה.
לוקח מנוע מרכב VOLVO 240, שלהם יש מנוע מאד אמין אבל שלדה שמחלידה (באנגליה).
מרכיב את המנוע ב-760.
חותך את הגג, מוציא את הדלתות האחוריות, חותך את דלת המטען ומרתך מאחורי המושבים הקדמיים, שם רצפת מטען עד לסוף הרכב.
מעביר "טסט" רגיל.
מוכר לאנשים רכב "טנדר" עם נוחות ואמינות של VOLVO.

פשוט מאד, ולטענתו - הרכבים האלה עובדים שנים. ראיתי את היצירות האלה, פשוט מדהים. רכב עבודה חזק עם נוחות של מכונית סלון מפוארת.

דני

tzagi
16-12-09, 06:19
סתם הערה:

באנגליה כל הנושא של מידת גלגל או צמיג אינו מופיע ברשיון וממילא אין דבר כזה "מידה לא מאושרת".

דני

זה לא רק באנגליה, ברוב המדינות בעולם אין, (חוץ ממדינות שנוסדו בשיטה הבולשביקית, שנועדה להגדיל את הביורוקרטיה ולהתעלל באזרחים)

Nirho
05-07-10, 13:26
לאחר דיון ממש קצר עם הרב בוחן בדינמומטר ברעננה היום, הנ"ל הסכים לשנות לי את המידות בפאג'רו מ265/70/15 ל 31/10.5/15. וזאת למרות שבמחשב לא הופיעה המידה הזו.
הזוטר יותר שאחראי על נושא הצמיגים, אמר שאי אפשר כמובן, כמו גם האחראי על הצמיגים במכון הרישוי בכפר סבא.
כל האמור לעיל בצורה חוקית לחלוטין וללא כל שוחד. הוא פשוט היה איש נחמד והגיוני.*

elro
05-07-10, 13:58
התכוונת ל 265/70/16 לא?
זה באמת אותה מידה בדיוק, אותו קוטר ואותו רוחב סוליה.

Nirho
05-07-10, 15:38
התכוונת ל 265/70/16 לא?
זה באמת אותה מידה בדיוק, אותו קוטר ואותו רוחב סוליה.

התכוונתי ל265/70/15. אם אני מבין נכון, ה15 זה הקוטר של הג'אנט, וג'אנט לא החלפתי.

elro
05-07-10, 15:46
התכוונתי ל265/70/15. אם אני מבין נכון, ה15 זה הקוטר של הג'אנט, וג'אנט לא החלפתי.

אז הרווחת אינץ' בקוטר... (וכמובן גם מידה נפוצה).

15 זה הקוטר של הג'אנט באינצ'ים.

YOSIS 2
05-07-10, 15:48
שלום רב

יש אישור לפזרו ממידה 265X75X15 ל 31X10.5X15 זה מופיע בעידכון של שנת 2009 של משרד התחבורה
לידיעתך
יש לך פזרו דיזל דגם מפואר
CLS

ד ו ר ו ן
05-07-10, 18:43
אז הרווחת אינץ' בקוטר... (וכמובן גם מידה נפוצה).
הוא לא הרוויח כלום,
אלו מידות מקבילות, אם המידה היתה 265/70/16 אז הוא היה מפסיד אינצ'.

elro
05-07-10, 19:24
הוא לא הרוויח כלום,
אלו מידות מקבילות, אם המידה היתה 265/70/16 אז הוא היה מפסיד אינצ'.

לא נכון.

גובה הסוליה הכולל הוא : 265*0.7*2 = 371
בתרגום לאינצ'ים: 371/25.4 = 14.6

כאשר קוטר החישוק הוא 15" אז גובה הצמיג הוא 14.6+15 = 29.6 שזה בערך 30
כאשר קוטר החישוק הוא 16" אז גובה הצמיג הוא 14.6+16 = 30.6 שזה בערך 31

מ.ש.ל :)

ד ו ר ו ן
05-07-10, 20:19
לא נכון.
גובה הסוליה הכולל הוא : 265*0.7*2 = 371
בתרגום לאינצ'ים: 371/25.4 = 14.6
כאשר קוטר החישוק הוא 15" אז גובה הצמיג הוא 14.6+15 = 29.6 שזה בערך 30
כאשר קוטר החישוק הוא 16" אז גובה הצמיג הוא 14.6+16 = 30.6 שזה בערך 31
מ.ש.ל :)
התייחסתי לשינוי למידה 31 מול המידה שדובר עליה כחוקית לפג'רו והיא 265/75/15, בהשוואה אליה הוא לא הפסיד כלום.
265/75/15 זאת המידה המטרית המקבילה למידה 31, גם אם יש הבדלים קטנים.
תמדוד צמגים של חברות או אפילו דגמים שונים באותה חברה, כולם במידה 31 ותמצא הבדלים גדולים למדי.

elro
05-07-10, 21:06
אני מדבר על אפרסקים ואתה על תפוזים...

קרא שוב את מה שהוא כתב, קרא איזה צמיג היה לו לפני ההחלפה, קרא את שאלתי ואת תשובתו ולאחר מכן אתה תסיק את המסקנות לבד.

מה גם שאתה כתבת את זה וזה לא נכון:

אלו מידות מקבילות, אם המידה היתה 265/70/16 אז הוא היה מפסיד אינצ'.נ.ב.

265/75R15 מקביל בערך ל 265/70R16 שמקביל בערך ל 31/10.5R15,
ההבדל העיקרי הוא, שבצמיג עם גאנט 16 יש פחות נפח וכמובן הג'אנט, שהוא 16.

עוד נ.ב. אחד

כמובן שכל מה שנכתב למעלה הם חישובים מתימטים יבשים ויש שוני מצמיג לצמיג בתאכלס בשטח, השינויים נובעים מהיצור השונה (היצרן מצהיר על המידות המדויקות), מזמן השימוש בצמיג, מגודל הג'אנט ועוד.

ד ו ר ו ן
05-07-10, 22:15
בדיוק,
דו שיח של חרשים.
אני התייחסתי לשינויים בהשוואה לאפשרויות החוקיות-אם המידה המקורית שלו היתה על ג'אנט 16, אז בשינוי מידה הוא היה מפסיד אינצ, אבל זו לא מידה חוקית כפי שציינו וכלל לא עמדה כאפשרות לפי מה שרשם.
הניסוח שלי לא העביר את הכוונה, הנכון היה צריך להיות "אלו מידות מקבילות, אם המידה המקורית היתה 265/70/16 אז הוא היה מפסיד אינצ'.
מילה פחות, ופלפול מיותר,
;)

elro
05-07-10, 22:24
כנראה שאני לא אבין אותך גם בהמשך, אז אני אסביר את זה הכי פשוט, ההתיחסות שלי היתה למידה שיש לו על הרכב לפני השינוי ותו לא, ההתיחסות שלי היתה למהלך האירועים שהבחור ציין, מה גם שלפני התגובה שלי לא הוזכרה כלל מידה אחרת, אלא רק לאחריה.

ושוב, המשפט הבא פשוט לא נכון!!!

אם המידה המקורית היתה 265/70/16 אז הוא היה מפסיד אינצ'.הסברתי את זה כבר בתגובה הקודמת.

ד ו ר ו ן
05-07-10, 22:26
כנראה שאני לא אבין אותך גם בהמשך,
צודק, ואי לכך ההמשך מיותר..
לילה טוב.

אפי מאגנום
22-09-10, 13:46
To be on the level...
יש בי שנאה לא מובנת (אני בעצמי לא יכול להסביר למה) לעובדי ממשלה ישראלים, וזה לא רק בארץ ישראל. אותם טיפוסים שורצים בכל שגרירות בעולם.
אתה יכול להתנחם אתה לא היחידי בתחום.

RONI
17-07-11, 22:13
מה נסגר?
מי יכול להמציא לי אישור חוקי ל33" לגיפ שלי?

אלי טמבור
19-07-11, 10:28
מה נסגר?
מי יכול להמציא לי אישור חוקי ל33" לגיפ שלי?

במקרה שלך אין בעיה להוציא אישור חוקי בכל מה שקשור לגיפ.........
הבעיה היא ברכבים אחרים יפנים בעיקר ................

eldad87
25-04-12, 19:42
חבר
כאשר יצרן רכב קובע מידה אחד זה לא מספיק
לכן משרד התחבורה אישר לכל מכוני הרישוי לעבוד לפי אוטודאטא בו מצוינים מספר גדול יותר של צמיגים מאושרים יצרן.
יחד עם זאת כל אישור של מעבדה מוסמכת כדוגמת מכון התקנים או הטכניון יתקבל בברכה ויעבור למשרד התחבורהףבמידה ואין כל אישור של אוטודאטא או מעבדה מוסמכת או יצרן הרכב אין על מה לחשוב במשרד התחבורה יד פקידים אשר עושים את עבודתם לפי היכולות שניתן להם וזאת למרות שמנהל אגף הרכב מר אבנר פלור מהנדס רכב בתואר שני בקרוב גם ד"ר.

בכל אופן עד היום אף חבר לא נתן פתרון הולם לשינוי גודל צמיגים ברישיון להזכירך תקנה 306 אחריות הנהג לרכב

יוסף,
אני מעוניין להרים את הכפפה ולקחת את הג'יפ לכל מעבדה שתבחר.
אשמח אם תוכל לתת קצה חוט, טלפון, כתובת כלשהי של מעבדה שכזו (כלומר מעבדה שתאמוד את ההשלכות לאחר השינוי ולא מהן המלצות היצרן).

תודה!

GodsFather
26-04-12, 06:03
שרשור עתיק ולא רלוונטי.

אם אתה בכל זאת מעוניין בבדיקות מעבדה - הטכניון זה המקום.

shragawexler
20-11-12, 21:40
לדוגמא לנדקרוזר 2008 מורשה להשתמש רק בצמיג 265/65/17 ודע עקא, אין במידות אלו אף צמיג שטח 100% אלא רק 50/50. לעומת זאת אם היו מתירים צמיג 265/70/17 היה מבחר גדול של צמיגי שטח מלא. אמנם אני לא צמיגאי אבל לעניות דעתי ההבדל אינו כזה גדול בין 65 ל 70 . איך משפיעים על טויוטה או על מישהו אחר להתיר שימוש גם במידות אלו.

-->