PDA

צפייה בגרסה מלאה : על מוסכים, ראשי מנוע וסיפורי בדיות...

asafk
01-02-07, 21:24
מישהי מחפשת אוטו.
החליטה להתמקד בחיפושיה בדגם מסויים (לא נגלה כרגע במה מדובר).
מתוך 9 מכוניות מדגם זה שהיא הגיעה אליהן, לשתיים היו פגיעות בשלדה, אז הן לא הגיעו לשלב של להיכלל בסטטיסטיקה הבאה-
ל7 מתוך 7 מכוניות- שיפצו ראש מנוע בשלב כלשהו בין 30 ל70 אלף ק"מ...! בשלוש- בעקבות כשל של פולי רצועת טיימינג. בשתיים- זמן קצר אחרי החלפת משאבת מים.
בשתיים הראשונות- צירוף מקרים.?? בשלישית- מוזר..? אבל כולן? (ולא, זה לא לנדרובר)
בסוף היא שאלה מוסכניק- איך זה יכול להיות?
"ככה זה בדגם הזה" היתה התשובה. "כשאני עושה טיימינג, המנוע כבר לא חדש, אז "על הדרך" אני משפץ ראש"..

על הדרך? משפץ ראש? נפלת על הראש? לא מדובר במוסך בודד- זה בכמה מוסכים שונים שמורשים על ידי אותו היבואן...

ככה, לא הייתי אומר כלום, אם נגיד, היינו חיים באירופה. אבל כיוון שאני יודע שבארץ הקודש סוגרים ראשים עם מפתח אוויר, ולא ממש מקפידים על הדברים ה"קטנים", נראה לי ששיפוץ ראש גורם טראומה יותר ממועיל, ולכן המלצתי לה לא לקנות אוטו כזה.

מה אתם אומרים?

אסף.

איציק - 4X6ZH
01-02-07, 23:08
זה במקרה רכב או מנוע צרפתי ?
איציק

asafk
01-02-07, 23:38
איציק...
זה משנה, באמת, מה המוצא של האוטו? יש סיבה לגזענות? במנוע ממוצא אחד זה יהיה טוב ובאחר לא?
(ותהיה פילוסופית- גזענות שיש לה סיבה- עדיין נחשבת לגזענות? )

אסף.

talw
01-02-07, 23:47
האם זו תיהיה גיזענות להגיד שאני רוצה רכב עם נוחות צרפתית מנוע של אמריקאית ואמינות של יפנית??

asafa
01-02-07, 23:59
אתה מדבר על ספורטאג' במקרה?

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=12&item=777835

talw
02-02-07, 00:06
ולשאלתך
רכב עם בעיה גורפת כזו שכל 30-70 אלף נוגעים בחלקים "שמיתחת למעטפת החיצונית" של המנוע לא הייתי נוגע עם מקל באורך 2 מטר ולא משנה מי סגר את הראש ואיך.

asafk
02-02-07, 00:11
לא משנה כרגע מה הרכב- באמת, מעניין אותי מה אתם חושבים. לי ברור שלא לגעת, השאלה היא אם זה נראה לכם לגיטימי מצידם של כל הנוגעים בדבר (כולל המוסך עצמו שלא מספר ללקוחות שבמסגרת הטיימינג הוא גם משפץ ראש, וכולל היבואן שלא מעדכן את הלקוחות שלו שהוא הנחה את המוסכים לעשות טיפול כזה) לנהוג באופן כזה?

אסף.

talw
02-02-07, 00:23
חמור מאוד!!!
בייחוד אם מעלימים עובדה כזאת מהלקוח.
אם הייתי מגלה שחפרו לי בראש מנוע במיסגרת החלפת טיימינג,בלי לחשוב יותר מדי בעל המוסך יוכל לאכול רק דייסה מאותו יום כי לא יישארו לו שיניים!!!

ERAN NO 1
02-02-07, 00:24
ככה, לא הייתי אומר כלום, אם נגיד, היינו חיים באירופה. אבל כיוון שאני יודע שבארץ הקודש סוגרים ראשים עם מפתח אוויר, ולא ממש מקפידים על הדברים ה"קטנים", נראה לי ששיפוץ ראש גורם טראומה יותר ממועיל, ולכן המלצתי לה לא לקנות אוטו כזה.

מה אתם אומרים?

אסף.

מה אנחנו אומרים! שאנחנו רוצים לדעת איזה רכב זה . אולי אחד מאתנו בדיוק מחפש רכב כזה
למה לא לגלות

ואם התשובה שקיבלת היא תשובה רשמית של היבואן זאת הונאה לשמה. באיזה רשות פותחים ומשפצים ראש מנוע בהחלפת טיימינג
ואם מה שכתבת בין 30K-70K זה פשוט חמור

asafk
02-02-07, 00:29
למי שבדיוק מחפש רכב- אני אגלה בפרטי. זה לא סוד, אני פשוט לא רוצה להסיט את הדיון העקרוני לכיוון יבואן או לכיוון יצרן זה או אחר, אלא להישאר במישור העקרוני.

אסף.

asafk
02-02-07, 00:31
אגב, אני די בטוח שהיצרן יודע שיש בעיה בדגם הספציפי ולכן הפיץ נוהל טכני או אולי קמפיין רשמי, שמדבר על ביצוע שיפוץ הראש בכל פעולה של טיימינג. אחרת המוסכים לא היו ששים לעשות את העבודה גוזלת הזמן הזו.

אסף.

בוזי
02-02-07, 00:52
מה יש להגיד? אני הייתי מתרחק מסוג הרכב הזה.
אני אוהב מנועים שחוץ מטיפולים שוטפים, לא צריך לגעת, ולא לפרק כלום.
מנוע שפתחו אותו כבר לא יהיה כמו חדש.

איציק - 4X6ZH
02-02-07, 07:30
לצערי אתם מסתובבים מסביב מחממים את הרוחות ולא מוכנים להבין את המציאות החדשה .

אז מבלי להכנס לשמות
יש היום הרבה יצרני רכב שמשחררים לשוק מוצרים מלאים בתקלות
יש היום יצרני רכב שלא מספקים הוראות תחזוקה
יש היום יצרני רכב שמספקים הוראות תחזוקה שגויות ורק אחרי שמתחיל גל נזקים ( כלל עולמי )
יוצאים בקריאות שרות .
אני מכיר כמה סוגי מנועים של כמה יצרנים שונים בהם הוראות הטימניג / הסימנים על המנוע /
כלי העבודה לביצוע העבודה .... הם סיפור מצמרר :-x
חלק ממנועי הרכב דורשים כיוון מיוחד למערכת הטימניג מה שמחייב לפעמים פרוק חלקי של ראש המנוע . מכאן ועד לפרוק מלא המרחק קצר .
אתם רוצים לדון במנוע ספציפי למה כמה ואיך ובהחלט יתכן שיש בעיה במנוע .
או שאתם רוצים לשפד כרגיל את המוסכים מה שלא יביא תוצאות ;-) אולי ישחרר קיטור
ולא ימנע את המיסכן הבא לפתוח שרשור הלך לי מנוע .
המאה 121 היא תקופת החזירות הטכנית
איציק

talw
02-02-07, 09:24
איציק בעיקרון אתה צודק עם בעיות של הוראות ומחדלי יצרן .
אבל מדובר פה על שיפוץ ראש מנוע בלי הודעה לבעל הרכב מחשש לגל תביעות!!!
בעיני זה חמור כמובן אם כל זה נכון.

talw
02-02-07, 09:50
לדוגמא תחשוב שאתה שולח את הילד שלך לטיפול שורש בצד ימין אצל רופא שיניים מוסמך.
והילד חוזר גם עם שן זהב בצד שמאל!!!
לאחר "בירור" עם רופא השיניים הטענה שלו היא שיש הוראות מהיתאחדות רופאי השיניים שאם הרופא מזהה שן שבעוד שנה תיפול ממילא אז להחליף אותה בשן זהב 24 קראט על חשבון ההיתאחדות!!!!
וכל זאת בשל תורים ארוכים במירפאות השיניים וחיסכון בזמן.

kd2
02-02-07, 14:52
יש הרבה בעלי מקצוע שעושים הרבה עבודות דומות בלי בכלל ליידע את הלקוח.
זה קורה כי בפועל יש אולי 10% שאכפת להם יותר מ-דלק-שמן-מים-סע.
אני מאמין שיש סיבה שהיצרן רוצה לפרק את הראש ולתקן נזקים בשושו מאשר להכריז על RECALL שיעלה לו הרבה כסף.

shachar
02-02-07, 15:13
איך בדיוק מוגדר שם "שיפוץ ראש"

אגב אני הייתי מוטרד מהוראה כזו בגלל מעגלי הפינות שלא יבצעו את ההנחיות היצרן.

נמרוד
02-02-07, 15:29
איציק אתה צודק, ובניגוד לנו מבלבלי המוח שאכפת לנו ממכוניות, העדר שאנחנו אוהבים לצחוק עליו מצא את הדרך להתמודד עם תקופת החזירות הטכנית - ליסינג ממקום העבודה.

סכום קבוע בחודש, ולא מעניין אותי כלום. זה לא האוטו שלי, הוא לא יכול לעשות לי הפתעות, הוא יניע כל בוקר, ואם לא ישלמו לי מונית. לא משנה מה קרה לרכב, אני מגיע בבוקר לעבודה ומקבל אחה"צ את הרכב תקין, או רכב אחר. שקט. בגלל זה שום רפורמה במס לא תשנה ולא תפגע ביתרון הגדול של ליסינג.

היו לי תקופות עם מכוניות ליסינג, היום אין, וחבל. הלואי שהייתי יכול להוריד מהצוואר את עניין המכונית היומיומית ולהתעסק רק בג'יפ, בכיף.

asafk
02-02-07, 23:06
איציק, אין לי שום טענה למוסכים (נגיד...) - הם בסה"כ עושים מה שאומרים להם. אבל זה מקומם. הרוב הגדול של הלקוחות לא יודעים ששיפצו ראש- מבחינתם האוטו היה בטיפול גדול ולא יותר.

עניין אותי לשמוע דעות בתור דיון עקרוני, עכשיו לא אכפת לי לספר שמדובר במנוע 2 ליטר של רנו. בואנ'ה איציק, אתה חתיכת גזען, אבל עם סיבה טובה...

אסף.

eran4x4
03-02-07, 01:41
אסף

בכדי להשלים את התמונה השמח להבין למה עושים טימינג ב תחום של 30 עד 70 אלף ק"מ

השמח להסבר על השתלשלות העינינים

משאבת מים הלכה - מחליפים אותה אז אם נוגעים ברצועת טימינג אז נחליף אותה ואם החלפנו אותה נגרום לנזק מסוים שיגמור את הפולי של הטימינג (זה שיושב על גל הארכובה?) ועכשיו הדרך לנזק בראש ברורה אז במקום זה נקצר תהליכים וניגש ישר לטפל בראש?

ERAN NO 1
03-02-07, 08:31
הבעיה עם שרשור כזה או לחילופין עובדה כזאת היא שהיא גורמת לך לתהות על קנקנם של שאר
הדגמים של אותו יצרן ואיך היצרן\יבואן מבצע טיפולים לגביהם.

talw
03-02-07, 22:34
ערן ,זה לא רק היצרן/יבואן הזה לכל אחד יש את הפאקים שלו.
ובעיקרון אין מה לעשות- חוץ מלעשות לבד עד כמה שניתן, כי אין בייביסיטר יותר טוב מההורים עצמם,בהתחלה קשה אבל אחרי הראשון ,השני יותר קל והשלישי כבר בעיינים עצומות.
טל

karnaf
04-02-07, 19:19
יש רכב די נפוץ שמגיע עם בעיה של שסתומים
לכל רכב שמגיע למוסך מורידים ראש שמים שסתומים עם חריץ וסוגרים את הראש וזה גם ברכבים עם 10000 ק"מ
לפעמים גם לא אומרים ללקוח שהורידו ראש באוטו החדש שהוא קנה לא מזמן..............

איציק - 4X6ZH
04-02-07, 20:00
ביום שהלקוח יחזור להאמין במוסך המוסך יחזור לספר ללקוח .
ביום שהגננת תיהיה בטוחה שלא יגישו נגדה תלונה היא תספר להורים את האמת על הילד שלהם .
ביום שנהג האוטובוס יחזור לנהוג 8 שעות ולא יותר יהיו הרבה פחות תלונות נגד חברת האוטבוסים
ואני יכול להמשיך
ועוד ... ועוד
ולחזור לענין המנוע
בדיוק כמו שחברות התוכנה משחררות תוכנות ומערכות הפעלה שהם יודעים שיש להם בגים
יצרני הרכב מיצרים לפעמים גם חלקים שידוע שיש להם פגם .
למי זה ידוע ?
בדרך כלל למאט מאד אנשים במערכת היצור התכנון .
משחררים מוצרים דפוקים ורצים לתקן אותם בסוף פס היצור כי לא יכולים לעצור את היצור .
מוכרים מיכללים דפוקים ומספקים קיטים לתיקון
מפרסמים קריאות שרות כאילו לטובת הלקוח ולמעשה מעדכנים את בסיס נתונים של ..... ?
ראה סיפור זרוע הפיטמן שרץ כאן לאחרונה :lol:
קריאת שרות מלפני דור פתאום מי שהוא נזכר להפעיל אותה בארץ .
רק היום העיתונות העולמית מפרסמת את תעלולי חברות הדלק איך עושים מחקרים נגד כל אותם
הטוענים לחימום כדור הארץ .
זאת חזירות קפיטלסטית חכמה הגורמת נזק לכלל הצרכנים כאשר המטרה היא להרויח מהר הרבה
ולהראות טוב .
ולחזירות זאת קוראים כלכלה נכונה :sad: :sad:
אתם צועקים על תיקון ראש שלא נאמר לכם ( אבל לרכב בוצע תיקון ) מזל
למה אתם לא צועקים על זה שהמוצר בכלל נמכר לכם ?
למה אתם לא צועקים נגד רשויות החוק והרגולטורים ( איזה שם המציאו לעצמם ) המאפשרים מעשים כאלה .
נכתב באחד השרשורים למעלה ולכן עוברים לליסניג :confused:
קישקוש .
חברות הליסינג זה עוד תעלול שסופו יגרום נזק כספי גדול לצרכן המצוי
הצרכן " החכם" זה הגדול החזק הוא לא נפגע
בדיוק כמו אותו קצין רכב בחברת זלמנסון שלא צועק ולא מתלונן על כל נהג / מנהל .
ומי חוטף את הקנס ? נהג האוטובוס הממהר כי הוא צריך לשרותים אבל אין לו זמן להפסקה
מה הקשר לפולי מנוע של הרנו
את זה אני משאיר לכם
פולי המנוע זה כסף קטן מול המרססים ושידרוג התוכנה למזרק המשתין ואתם עוד חושבים שזה עובד
אבל מה שחשוב הלקוח לא משלם את התיקון האלמנט על חשבון הבית .
איציק

talw
04-02-07, 20:43
איציק היקר ,ברגע שאתה משפץ לי ראש מנוע ולא אומר לי גם לאחר מעשה,אתה בדיוק משתף פעולה עם כל היבואנים /יצרנים/רגולטורים/מהנדסים/קפיטליסטים/כדור הארץ .......
מה אתה רוצה להגיד?
יצרתי פה אנאלוגיות רבות בין "הרכב שלי" ל "ילד שלי" וזה לא סתם יש לנו כניראה פאק גנטי -במיוחד לגברים שלוקחים את העגלות שלהם דיי קרוב ללב .
נכון שאים אני חושב על זה מהכיוון שלך אתה אומר מה הם רוצים קיבינימט אני "מתקן" להם את הרכב בחינם והם עוד בוכים המאניקים האלה.
אבל מיקרה כזה משול בעיני כאילו באו אלי בלילה כשאני יושן דחפו לי אצבע בתחת,ואני לא מבין למה כואב לי למחרת כל היום.

shmil
04-02-07, 21:06
אתה אומר מה הם רוצים קיבינימט אני "מתקן" להם את הרכב בחינם והם עוד בוכים המאניקים האלה.

טל, אני חושב שאתה טועה בהבנת כוונותיו של איציק.

אציק לא נגדך, הוא איתך, וגם הוא אינו אוהב את התרגילים הללו.

talw
04-02-07, 21:19
שמיל אני כבר הבנתי מזמן שאיציק אדם ישר (ומבין) בלי להכיר אותו בכלל.
בכל מישחק המילים הזה איציק הוא הסנגור של המוסכים כי אין מישהו אחר שיעשה את זה טוב כמוהו.
ומצד שני זה אני שמתיימר ליהיות סנגור של ה"תמימים" שדוחפים להם אצבעות בתחת מדי פעם.
ברור לכולם שכך העולם נוהג (וזה רק יחמיר) לא אני ולא איציק נשנה אותו,בסך הכל מעלים פה חויות לטובת הציבור הרחב(אולי זה ישנה משהו)
טל

asafk
04-02-07, 21:46
טל, מי שדוחף לך, זה היצרן. למוסך אין ברירה אלא לעשות מה שאומרים לו, ולא, הוא לא יספר לך, כי ישר אנחנו נצעק "עשו לי שתו לי". כי אנחנו תמיד חושבים שהמוסכניק תוקע לנו. אבל הוא יכול להיות ישר ולומר "תשמע, זה לא משהו, אבל זו הוראה של היצרן אז אני חייב לעשות ראש", במקום "ככה זה, וזה בסדר, לא לדאוג".
"על חשבונו"? זין. על חשבונך. כל הריקולים והקמפיינים והנהלים הטכניים שעושים דברים "על חשבון הבית" כלולים במחיר. הכל כלול. הם מייצרים בזול, ומוכרים ביוקר, ובהפרש יש הרבה מקום לתיקונים "לאחר מעשה"...

אז מה עושים?
לא יודע.

אסף.

talw
04-02-07, 22:04
אסף אני אישית מישתדל לישון על הגב כבר הרבה שנים........
ואם שאלת מה לעשות ,אז עצם העובדה שאנו מישתמשים באחת המדיות והיא אינטרנט פתוח אז כניראה שאנו עושים משהו בלי לשים לב בכלל.

איציק - 4X6ZH
04-02-07, 22:39
אני מפרסם כאן מייל שקיבלתי מאחד החברים
מוסך מאד מוכר הקשור לשטח ולא בדיוק לכלי הרכב שאני עוסק בהם .
נמחקו פרטים מזהים אבל הרעיון ברור .

שלום איציק ! כמו שאמרת אנחנו מתעסקים בחרא לקוחות זבל שאינם מעריכים אותך ולא רואים אותך ממטר וחושבים שאתה עושה מליונים על חשבונם ומרוב שהם טיפשים . הרבה פעמים בא לי ליזרוק הכל ולעשות סתם טיול . היום ביקרו אותי נציגים XXXXXX תאמין לי עשו לי מצב רוח רע לא שמעתי כלום רק טענות ודרישות לא משנה מה תעשה תמיד אתה תהיה לא בסדר ואתה חייב לקנות יותר חלפים ולהגדיל את הקניות שלך אחרת מאימים עליך שיקחו לך את המורשה לא שמעתי שום הליכה לקראתי רק דרישות . בקיצור חבל על הזמן XXXXXXX מורשה XXXXXXX חה..חה...חה .

talw
04-02-07, 23:47
איציק
חוץ מהרעיון שאתם ניכנסתם למלכודת שאתם בחרתם אותה ,אני לא מבין שום דבר אחר.
תמיד אפשר ליפתוח מוסך מטר על מטר בשם "אני לא מורשה" ולהיתפרנס בכבוד ויש כבוד!!
יש לי חברים כאלה שבשום אופן לא מוכנים להיות "מורשים" בגלל הסיבות האלה,ובשל אמינותם הם גם ישנים טוב בלילה בניגוד ל"חבר" ששלח לך את ההודעה שלצערי נימצא בין הפטיש לסדן אבל כניראה טוב לו שם והוא לא יוצא לטיול אחרי הכל.
טל

איפון
05-02-07, 00:52
יש כאן עוד נקודה שלדעתי היא עבירה...
מוסך מורשה, מחזיק מלאי מחסן, מנהל כרטיסייה לכל רכב - בפועל מבוצעות שעות עבודה וחלפים, והכל ללא רישום?
חלפים ושעות שמושקעים, לא נרשמים בחשבונית??
יש כאן רמייה כפולה !!!

גיא
05-02-07, 09:50
יש כאן עוד נקודה שלדעתי היא עבירה...
מוסך מורשה, מחזיק מלאי מחסן, מנהל כרטיסייה לכל רכב - בפועל מבוצעות שעות עבודה וחלפים, והכל ללא רישום?
חלפים ושעות שמושקעים, לא נרשמים בחשבונית??
יש כאן רמייה כפולה !!!

איפה הרמיה ? אם לא מחייבים אותך אז לא רושמים בחשבונית

ובכרטיס עבודה רושמים מה הוחלף. אתה לא רואה את זה בדרך כלל.

איציק - 4X6ZH
05-02-07, 10:29
המוסך מרמה את עצמו כאשר הוא לא מגלם את הזמן בשעת החיוב ללקוח
או מרמה את הלקוח כאשר הוא מחשב כמה באמת עולה שעת מוסך ( לא בטוח שזאת רמאות ) :roll:
וכאן נכנס גורם המוסך המרכזי ששם לא בדיוק עושים חישוב של עלות שעה כולל הכל
וזה מחזיר אותנו חזרה לתחילת המעגל אז כמה עולה שעה של מוסך ?
ואז אני חושב לעצמי למה אני צריך לשלם יעוץ לכל עו"ד
ולמה אני צריך אישור חתום מכל רואה חשבון \ מנהל חשבונות
האמת צריך לשלם עבור עבודות כאלה .
אז למה הלקוח המצוי לא רק שלא מוכן לשלם ולא מהסס להתלונן . למה ?

כל ילדון רץ קונה ובודק את העגלה של השכן שלו מביא טופס BOOK שלם על סמוראי \ CJ
ולא מוכן לקבל יעוץ מקצועי בתשלום .
ולנפח שרשורי תלונות זה בסדר :-)
ושכבר נכנס רכב רציני למוסך רציני והמוסך מבצע עבודה רצינית ומדווח ללקוח גם על זה יש תלונות .
ושהמוסך לא מדווח ודאי שיש תלונות
וכל הסיפור הזה הוא ?

מה בדיוק אתם רוצים מהמוסך ?
או מה בדיוק אתם רוצים מהפקידה בקופת חולים
בדיוק את מה שאתם רוצים מהמורה \ גננת של הילד שלכם .
קשה לכם לקבל שזה נגמר
או אולי לא נגמר אלה חי קיים ובועט לכולם דרך הכיס .
מסובך לא ברור לכם מה הקשר
מה רק לנטויזן מותר לקמבן
רק לבזק יש הזיכיון לעשות מה בראש שלהם
רק לראש העיר מותר לחלק רשיונות למי שבא לו
מה אתם כאלה צדיקים במקום העבודה שלכם ( אולי כן ) אבל בסה"כ מקום העבודה שלכם זה סניף
של הרבנות או של מרכז הליכוד :roll:
בדיוק כך המוסכים יש כאלה ויש כאלה
ולאחרונה יש הרבה הרבה יותר מדי רק כאלה ....:-x
וכן יש הרבה יצרני רכב שהם כאלה ;-)
איציק

גיא
05-02-07, 11:22
איציק תרגיע :)

אתה מכליל כמו שהלקוחות מכלילים.

וזה טעות כמו תמיד.

זה נכון שהישראלים לא יודעים לתת שרות ואבל בזמן האחרון הישראלים למדו לדרוש שרות כמו בארופה/ארה"ב רק מה ?
שם משלמים עבור השרות הזה ופהה עוד לא הפנימו שיש כסף מעורב בתהליך ...

זה עניין של זמן.

כשהולכים לסופר וקונים חלב אין ישראלי אחד שמתמקח על מחיר החלב, למה ? כי אין עם מי לדבר... במוסך יש את איציק לצעוק עליו... יום אחד יגמר איציק ותהיה רק לובה שתגיד אדוני משלם או לוקחים אותו בקלבוש ....

ואז נבין.

אל תתעצבן איציק, חבל על הקולסטרול

נמרוד
05-02-07, 11:28
כשהולכים לסופר וקונים חלב אין ישראלי אחד שמתמקח על מחיר החלב, למה ? כי אין עם מי לדבר... במוסך יש את איציק לצעוק עליו... יום אחד יגמר איציק ותהיה רק לובה שתגיד אדוני משלם או לוקחים אותו בקלבוש ....

ואללה גיא תפסת את מהות העניין במשפט הזה, יפה!

יש אלף מוסכים לבחור בינהם. כולם קטנים (גם אלו שחושבים שהם גדולים). כולם מתחרים אחד בשני בבוץ. לכולם בעל בית במקום, מקסימום מתחבא בקומה שנייה מאחורי המחשב :wink: בעל הבית הוא תמיד חזות העסק, תראה איך כשממליצים על מוסך תמיד יש שם ספציפי של בן-אדם, אף אחד לא מכיר את השם של המוסך בדרך כלל... וכשמערכת היחסים אישית, הכל אישי.

הנסיון היחיד שאני מכיר לעשות משהו אחר הוא אוטו-דיפו עם שרותי המוסך המצומצמים שהם כן מציעים. אין לי מושג איך זה עובד.

shmil
05-02-07, 11:45
ממש לא מגן על מוסכים, אבל -

לחשוב שמוסכים מורשים מרוויחים הון זו טעות, ואני מכיר מוסכים מורשים של חברות גדולות שעומדים בפני סגירה ופשיטת רגל, ואני מדבר על מוסכים של חברות גדולות, מוסכים שנחשבים טובים (על אף שלי יש איתם טעם מר מה).

גם מוסכים שאינם מורשים לא מלקקים דבש, ובמקרה יש לי חבר שסגר מוסך כזה, פשוט כי אין קליינטים.

למה זה קורה?
לפחות לדעתי - שוק הליסינג, שבד"כ מקים לעצמו מערך שירות ואחזקה שונה, ובכך גוזל מהמוסכים המורשים פרנסה, כי הרי מדובר בשנים הראשונות, בהן חובה (בערך) לטפל במוסכים מורשים.
לגבי המוסכים שאינם מורשים - במחירי הרכב (הנמוכים), מרבית האנשים קונים רכב כשלא נשאר להם כסף לאחזקה, והאחזקה לא זולה, יחד עם העובדה שתקלות רבות לא מורגשות בנקל כמו בכלי הרכב של פעם - תורמים לאחזקה לקויה, ולרצון לאי כניסה למוסכים.

התחרות בין המוסכים גדולה מאד, מה שמכרסם במתח הרווחים, וגורם לפרישה מהענף של המוסכניקים הישרים.

מה זה קשור לנושא השרשור?
זה לא.
אבל השרשור הלך לכיוון של "מוסכניקים גנבים או לא".

בנושא השרשור - אני מסכים עם איציק לגבי מחיר הקדמה.
רק השבוע התקלקל לי הקיוסק במקרר (מקרר יקר מאד, בן 6) - נזילת מים מדלת המקפיא כאשר אני רוצה למזוג מים. ניסיתי לפתוח בכדי להחליף צינור, ולא מצאתי איך לפתוח.
אילו מכם שמכירים את יכולותי, מבינים שאם לא מצאתי איך מחליפים, כנראה שאין דרך.
טלפון למחלקת השירות - רצו לשלוח לי טכנאי, בעלות ביקור כמובן, ואמרו לי שמחיר העבודה הוא כבר במחיר ביקור הטכנאי, ושאי אפשר לומר לי כמה יעלה החלק. לא ויתרתי, וביקשתי לדבר עם המחסן ולבדוק את מחיר החלקים. כשביקשתי צינור לדלת במחסן, חזרו אלי אחרי הרבה בירורים, ואמרו שאין צינור, אין אפשרות לפרק את הצינור, ושצריך להליף דלת קומפלט.
המחיר - טבין ותקילין - 2500 ש"ח.
לא מחיר ששוה השמשת הקיוסק.

למה מקררים בסיפור?
כי איציק, לצערי, צודק.
מחיר הקדמה הוא כזה שדברים רבים מיוצרים ע"י מכונות, מיוצרים כך שלא ניתן לתקנם, שלא ניתן לפרק כדי לאבחן מבפנים, או להחליך תת מכלול, וזה לא במקררים, זה בכל תחום.
גם אלקטרוניקה כבר לא ניתן לתקן כבר שנים רבות. לא ניתן להבחין בין חלקים שונים, לא ניתן לדעת מה מספר הרכיב על מעגל מודפס. פם, לפני 20 שנה זה היה קלי קלות.

אז כן, גם בכלי הרכב קורה תהליך דומה, ואל תתפלאו, בכלי הרכב החשמליים, של הדור הבא - זה יהיה רק יותר גרוע.

עם זאת, לנושא הישיר של השרשור - פירוק ראש מנוע בלי הודעה לבעל הרכב, זה בעיני עוול גדול. לאו דווקא של המוסך, אלא יותר של היצרן והיבואן.

גיא
05-02-07, 11:49
אוטו דיפו

כתבתי סיפור ארוך
ואני מקצר אותו.

שומר נפשו ירחק.

זה מתאים לשולה מעפולה שלא ידעה שיש לה מנוע באוטו....

( שולה זה סתם דוגמה ולא היתה כוונה לפגוע )

גיא
05-02-07, 11:56
הבעיה היא לא גולשי האתר הזה.
לחלוטין לא

אבל ידעתם שיש מוסכים שמציעים טיפול ב 250 ש"ח ?
מה זה כולל ? שמן משוחזר ב 25 ש"ח ? פילטר מסין ב 20 ש"ח ו20 דקות עבודה על האוטו ...

המוסכניק גם חייב לאכול לפעמים אחרת הוא ימות ...

אתם לא חושבים כמו לקוח של מוסך
אתם חושבים כמו אנשים שמטפלים באוטו לבד או לפחות יודעים שיש מנוע באיזו פינה של האוטו ... אתם/אנחנו שביב אחוז מהאוכלוסיה העולמית. שלא תטעו !

אנחנו לא ניספרים.
כשאנחנו הולכים למוסלח לחפש צינורית או אטם או משהו כל מי שסביבכם הם מכונאים או שליחים של מוסך או משהו כזה. אף לא אחד מהם הוא איש המחשבים השכונתי החביב שיש לו מזדה 3 ליסינג.

וכשאנחנו מחפשים את השפרינג שייבה וזה לא כדי לחסוך אלא כי במוסך לא מחליפים אותה אנחנו חריגים ואנחנו עושים גלים במערכת

המערכת לא אוהבת גלים כי הם מפריעים לספור את הכסף ...

המערכת בונה הגנות בפני אנשים כמונו.
הגנות בצורת מוצרים שאי אפשר לתקן ( המקרר של שמיל )

ולאט לאט אנחנו נפסיק לחפש את התיקונים ואנחנו ניטמע במערכת

היילקס או סיקס זה אחרוני הנפילים.

פראדו 2007 אי אפשר לתקן ליד המדרכה ....

פראדו 2015 אי אפשר יהיה לפתוח את המכסה מנוע ( כבר היום יש כאלו מכוניות - נידמה לי פולקסווגן )

גיא
05-02-07, 11:59
ועוד מילה ( מתי יהיה אפשר לערוך פה ? )

מי שנוסע ברכב עתיק נטול מחשב, הוא רומנטיקן.
הוא חושב את עצמו דון קישוט שנילחם בטחנות הרוח
הוא חושב שהנה אני לא הולך עם העדר
לי יש אוטו שאפשר לתקן עם פטיש ואזיקון
אני יכול לצאת מהמדבר בכל מצב

זה חרטא
אפילו שאני בדיוק אחד מהם וקניתי את ההיילקס רק בגלל זה !

אנחנו אנכרוניסטים ואנחנו תקועים למערכת כמו עצם בגרון.

שלא יהיו לכם אשליות
מחר לא ירשו לנו לשים איזה צמיג שאנחנו רוצים, להפך !
מחר גם יגידו שהאוטו שלנו לא מתאים לכבישי שנות ה 2000 ויורידו אותו מהכביש !!

תזכרו שאני אמרתי את זה.

gasgas
05-02-07, 12:30
השרשור הפך לשני נושאים, אחד- החלפת ראש מנוע ללא הודעה ללקוח. השני- אמון הלקוחות במוסכים.

לגבי החלפת ראש ללא הודעה ללקוח- איני מאשים את המוסכים כי היבואן/יצרן מנחה את המוסכים לעשות כך ובינינו המוסך גם לוקח כאן סיכון של פגיעה בשמו הטוב (או לא טוב...) היצרנים עושים זאת כדי לחסוך תביעות ענק ייצוגיות שהיו מגיעות אלולא היו מפרסמים זאת. אני אישית לא הייתי קונה רכב מיצרן זה כי אם אינו לוקח אחריות על דגם אחד הוא לא יקח אחריות על כל הדגמים.

לגבי אמון במוסכים, מי שמשלם על משהוא שהוא לא מבין בדר"כ מרגיש מרומה, כשאדם הולך למוסך ואומרים לו שצריך להחליף את הקרבורטור ברדיאטור כי הווריאטור לא מתפקד, בשבילו זה סינית, הוא רק יודע שזה הולך לעלות לו 4000 ש"ח ואין לו מה לעשות בנידון. לא כמו חלב שגיא נתן כדוגמא: אתה יודע מה אתה קונה, קנית בעבר ושנכנסת לסופר ידעת מראש שזה עולה 5 שקלים. שאתה נכנס למוסך אין לך מושג עם איזה גודל חור בכיס אתה תצא!!!
אני אישית נכוויתי ממוסך אחד ועליתי על נסיון רמיה באחר(והוא מוסך מורשה..)- להכליל את כולם? ממש לא!
הדרך היחידה היא לשמוע מפה לאוזן על מוסכים מומלצים ומי שבאמת אמין יהיה לו שם כזה.

אלעד

איציק - 4X6ZH
05-02-07, 13:18
הנה שיהיה לכם עוד חומר לשפד את המוסכים ;-)
עוד אני קורא את השרשור מאחורי המחשב למעלה
הוזעקתי על ידי מנהל העבודה בורג לא רוצה להפתח ( שטויות ) לא נפתח אז יותר בכח :-P
מזל הפעם המכונאי חשב שניה ועצר . הבורג הוא בורג מותח גלגל סרק טימניג
הרכב פעם ראשונה במוסך אצלי .
בבדיקת הסטוריה לרכב ... לא כל כך ברור מי נגד מי
הרכב לא כל כך ישן ( 5 שנים )
לפי הסימנים כנראה שהבורג \ הרצועה הוחלפו נפתחו בעבר .
עכשיו למזלנו העבודה נעצרה . הלקוח מעודכן בטלפון .
מה יהיה בהמשך ?!
ומה יהיה במידה והבורג ישבר בתוך בלוק המנוע במקום שלא ניתן לקדוח .
יהיה צורך לשחרר את המנוע לזוית שניתן יהיה להכנס עם מקדח
מה
למה
כמה
איך
אתם מוזמנים להמשיך
איציק

גיא
05-02-07, 13:34
איציק,

נגיד חס וחלילה אדם מתעורר ב 4 בבוקר מזיע, כאב בטן מטורף הוא רוצה למות ...
מתקשרים ל 101 לוקחים אותו לבית חולים. מתברר יש דלקת בתוספתן.חייבם לנתח.

עובר שבוע הבן אדם משתחרר הביתה בריא הכל סבבה ....
עוברת שנה.
כאבים בשלפוחית השתן. הוא הולך לרופא
מתברר שיש לו בעיות ספיקת כליות.

בדיקות צילומים
עניינים

ומתברר שיש לו רק כליה אחת.

איפה השניה ?

אז זוכר שהיה לך ניתוח בתוספתן ? ... על הדרך לקחו כליה גם ...

מצטער לכל בעלי הקיבה הרגישה .. אבל מה עכשיו ?

זה כמו טיפול 10000 שעושים גם אוברול ... רק לא מידעים את הלקוח. לא ?

אני רוצה למכור אוטו חדש לגמרי בן 3 מעט ק"מ הכל פיקס .. בדיקה .. אדוני, סליחה .. תראה אבל פתחו לך ראש מנוע ... מה יש לך להגיד ?

מה פתאום ?! לי לא פתחו שום מנוע !

אבל הנה הוכחות !

אז האוטו שלך שווה עכשיו פחות 10000 ש"ח .. חייך אכלת אותה :)

אני חושב שזאת גנבה.

יוני5
05-02-07, 14:59
איציק,

נגיד חס וחלילה אדם מתעורר ב 4 בבוקר מזיע, כאב בטן מטורף הוא רוצה למות ...
מתקשרים ל 101 לוקחים אותו לבית חולים. מתברר יש דלקת בתוספתן.חייבם לנתח.

ומתברר שיש לו רק כליה אחת.

איפה השניה ?

אז זוכר שהיה לך ניתוח בתוספתן ? ... על הדרך לקחו כליה גם ...

אני חושב שזאת גנבה.

לדעתי אתה שיכור משועמם. האנאלוגיות שלך הן מsouthpark כנראה.
אולי שעשו לך זריקת טטנוס נתנו "בטעות" זריקת הרדמה ועל הדרך השתילו לך אונה של ספוק? :D (תוך כדי גניבת ריאה [היו לך שתים, זוכר?])

וקצת ברצינות, אל תעשה מזה מה שזה לא.
אה, כן, ותעשה CT לאזור הריאות - אתה עלול להיות מופתע :D

יוני5

גיא
05-02-07, 16:29
חמוד :)

אבל אני לא רואה את התכנית הזאת ואני כן חושב שזה ברמת הגניבה.

-->