PDA

צפייה בגרסה מלאה : חלקים חלופי או מקורי לסמוראי

הדיפנדר פיליפ
02-02-07, 14:59
אני מכניס את הסמוראי ליישור קו, למוסך מורשה של לנדרובר שאני ממש סומך שם על הצוות, השאלה שלי האם להגיד להם להשתמש בחלקים תחליפיים באיכות גבוהה או להשתמש רק בחלקים מקוריים

עומר

yossivarman
02-02-07, 17:34
השאלה מה אתה מחליף
אם זה משאבת מים - עדיף מקורי
אם זה צלבים -עדיף מקורי
שוב השאלה מה את מחליף

GodsFather
02-02-07, 20:22
אני מכניס את הסמוראי ליישור קו, למוסך מורשה של לנדרובר

למה לא להכניס אותו למוסך מורשה סוזוקי או לבעל מקצוע מומחה בסוזוקי ?

הפער הכלכלי בין תחליפי למקורי יכול להביא לך עוד חצי רכב אם לא יותר - זה שיקול שיש לקחת מעבר לרצון ש"הכל יהיה מקורי"

הדיפנדר פיליפ
03-02-07, 11:35
אני מכניס אותו למוסך מורשה של לנדרובר וסובארו מכיוון שאני סומך שם על המנהל ועל צוות העובדים, אני יודע שהם עובדים עם חלקים תחליפיים באיכות גבוהה.
מחר אני מכניס את הרכב למוסך, ויגיד לו שישלח לי הצעה מסודרת של כל מה שנראה לו שצריך לתקן ומה הדחיפות של הדבר... עם מחירים למקורי וחליפי.

אם אני אראה שהעבודה שם יקרה אני אבדוק במוסך של סוזוקי... אני מאשקלון, ושמעתי גם דעות חיוביות על המוסך המורשה של סוזוקי באשקלון...

תודה, עומר

jackey1
03-02-07, 14:44
ידידי מה אתה מחליף ?
תגיד מה ואז תקבל תשובות!!
ע"פ המילה יישור קו "הפנקס פתוח והיד רושמת"
בקצור אני לא הייתי מכניס את הסמו שלי למוסך ואומר יישור קו ,
מה שאפשר לעשות לבד עושים לבד וספציפית דברים של יודעים/מסוגלים נותנים למוסך
נכון ,הכל שאלה של תקציב ,מהר מאוד תגלה שכדאיי לך ללמוד לטפל לבד כדי למנוע חור בכיס או לחילופין "רכב לא מתוחזק".
לדוג' אחרי טיול בוץ כניסה למיים - חובה לבדוק -אי כניסת שמן לבקאקס/פרונט אקס/טרנספר/גיר
ובמידה וזוהתה כניסת מיים קרי שמן אפור נדרשת החלפת השמן , מה תעשה תלך כל פעם למוסך שייבדוק ויחליף!!!
זו הייתה סתם דוג' יש עוד דברים רבים, ככלל אני בעד מוסך אך רק כשאין ברירה ולא יודעים לעשות לבד.
אני מטפל אצל דוד מכפר הנגיד סומך עליו ,מרוצה מעבודתו אך מגיע אליו כשאני לא מסוגל לתקן לבד

ג'קי

הדיפנדר פיליפ
03-02-07, 17:14
צודק, אבל א. הידע הטכני שלי שואף ל-0
ב. הזמן לחוץ בגלל המבחנים
ג. מחר אני אדע באופן מפורט מה הבעיות

הדיפנדר פיליפ
04-02-07, 12:41
חופשיים בצלבים... 2 מייסיבים בסרן האחורי + מחזירי שמן

וחופש בגלגל הקדמי רק בימני...

מה נראה לכם?

מה העלות +-

ומה לשים מקורי?

idanw
04-02-07, 15:52
צלבים..אם אתה לא מטפל לבד, שים רק מקורי בלי לחשוב פעמיים (בהנחה שאתה מתכוון להחזיק את הרכב עוד שנה לפחות..) מקורי עולה כ 200 ש"ח לצלב.. תחליפי בין 50 ל 150.בקשר למיסבים מאחור, יש קיט של קויו שכולל מיסב+טבעת אבטחה ומחזיר שמן.. מה שמוכרים במכשירי תנועה (מקורי) זה קויו.. את אותו קיט תמצא בחנות חלפים בהרבה פחות כסף (כ 250 ש"ח לקיט לצד)
בקשר למיסבים מקדימה, רוב הסיכויים שזה רק חיזוק אום המיסבים... אז לא תצטרך להחליף חלקים..
בקשר לעבודה.. אין לי מושג. בהצלחה!

הארוך
05-02-07, 09:35
בקיצור ממה שכתבת תכין לפחות 2500 שקל במוסך ואני לא אתפלא אם גם יותר כי בטח הם ימצאו עוד משהו לכשיפרקו.

ואולי 500 ש"ח וגם זה בלחץ בעבודה עצמית.

תעשה את החישוב לבד כמה טיולים ושיפורים אפשר לעשות בהפרש הזה (גם בתקופת מבחנים).

Itai55
05-02-07, 09:55
צלבים..אם אתה לא מטפל לבד, שים רק מקורי בלי לחשוב פעמיים (בהנחה שאתה מתכוון להחזיק את הרכב עוד שנה לפחות..) מקורי עולה כ 200 ש"ח לצלב.. תחליפי בין 50 ל 150.

בקשר לצלבים אני קניתי תחליפי חדש ב55 שקל. הקאצ' הוא שקניתי ברהט!:???: היה קצת מפחיד להכנס לשם אבל היה שם מוכר נחמד(ערבי ג'ינג'י אורגינל!) ולגבי ההרכבה זה קצת כאב ראש אבל לא נוראי בכלל.
לא עברתי מספיק קילומטרז' בשביל להגיד אם הצלב לא קורס או משהו כזה ואם זה טוב כמו מקורי אבל בינתיים אין בעיות.

idanw
05-02-07, 10:06
אכן.. צלבים כמו GMB או GEB עולים כ 50 ש"ח ולא מומלצים כלל!
לי יש צלב שהוא חיקויי של קויו (KOYO LB) הם מורכבים אצלי על כל הדרייבשאפטים כשנה ו 40000 ק"מ...עלו בזמנו גם 50 ש"ח.. נדמה לי שעכשיו הם קצת יותר יקרים..
כרגע אין חופשים כלל! אבל מחייב גירוז מתמיד!

הדיפנדר פיליפ
06-02-07, 10:51
אוקיי, אז ככה

יש חופש בתושבת של תיבת ההילוכים (מה זה אומר) מבחינת נסיעה סכנה, לתקן עכשיו , לעזוב ומה העלות?

ההגה קצת קשה, האם בגלל הצמיגים? 215/75???

עומר

אלון_ק
06-02-07, 14:11
ההגה שלך לא קשה, אלא אם משהו השתנה מאז חיפה?

חופש בתושבת הגיר = מחליפים תושבת. לא נורא יקר.

הדיפנדר פיליפ
06-02-07, 16:28
מה נשמע איש יקר...
כן אני יודע שהוא לא קשה...

אמרתי לו שיבדוק את האוויר בגלגל הקדמי, היה חסר :)

הוא שם לי מיסבים תחליפיים של VRP נראה לי... ואמרתי לו שהמליצו לי רק על מקורי ואמרתי לו כל בעיה שיש עם המיסבים אני חוזר לטיפול בחינם

הנזק היה 2400 אחרי מע"מ...

עכשיו אני מחפש מישהו שאני יוכל ללמוד ממנו לטפל לבד בסמוראי, אז אם יש מישהו כזה שמתנדב לעזור אני אשמח, אני גר באזור אשקלון - קרית גת וכל עזרה תתקבל בשמחה

בתודה, עומר

שיצו
06-02-07, 19:39
אני גר במושב ברכיה שזה באזור שלך אני לא מבין גדול בסמוראים אני דיי חדש כי עד עכשיו התעסקתי עם סיקסים אבל אני מוכן לעזור לך יש לי ידע כללי דיי טוב אז עם צריך משהו אתה מוזמן להיתקשר ל-0507713573 אדיר.

הדיפנדר פיליפ
06-02-07, 21:51
תודה, אני אשמח... בכל בעיה או סתם יום פנוי

idanw
07-02-07, 15:36
מה נשמע איש יקר...
הוא שם לי מיסבים תחליפיים של VRP נראה לי... ואמרתי לו שהמליצו לי רק על מקורי ואמרתי לו כל בעיה שיש עם המיסבים אני חוזר לטיפול בחינם

בתודה, עומר

רק חבל שהבעיות יתחילו בעוד 10 חודשים...
לא יודע מה זה VRP... אבל ההבדל בין מיסב אחר לקויו לא שווה את הכסף!
כמה הוא חייב אותך על המיסב ועל העבודה?

שיצו
07-02-07, 19:32
תודה, אני אשמח... בכל בעיה או סתם יום פנוי

סבבה בכיף.

jackey1
07-02-07, 22:08
מה עם החלפת:
שמנים- מנוע ,טרנספר,גיר,באקאקס,פרונטאקס
פילטרים-מנוע,דלק,אויר
רצועות-אלטרנטור,טיימינג(במידת הצורך)
גירוזים