PDA

צפייה בגרסה מלאה : חופש בדריבשפט אחורי

zivayalon
04-02-07, 11:52
האם חופש של 2-3 מילימטר ביין sleep yoke לשרוול שלו סביר? החופש קיים בסיבוב לכיוונים מנוגדים.
לאחרונה אני סובל מרעידות (קשות) תלויות מהירות, וגם קול מעצבן מתכתי, כמו מיסב שבור שנטחן, נוסף לזה לאחרונה.
אני יודע שהקול אופיני לצלב שחוק, אבל בדיקת חופש בצלבים לא מעלה כלום, יכול להיות שהם שבורים וזה לא מתגלה?

תודה.

boaziko
04-02-07, 14:30
בדיקת חופש בצלבים לא מעלה כלום, יכול להיות שהם שבורים וזה לא מתגלה?

תודה.

כן, יכול להיות שצלב תפוס ולא תרגיש את זה בבדיקת צלבים, אלא רק בפירוק הדרייבשאפט.

yossivarman
04-02-07, 15:18
זיו אם אתה מפרק משהו אתה מוזמן לצלצל
בשביל עוד זוג ידיים
יוסי

zivayalon
04-02-07, 15:29
זיו אם אתה מפרק משהו אתה מוזמן לצלצל
בשביל עוד זוג ידיים
יוסי

תודה יוסי :D אני אשמח.

מורי
04-02-07, 20:22
האם חופש של 2-3 מילימטר ביין sleep yoke לשרוול שלו סביר? החופש קיים בסיבוב לכיוונים מנוגדים.

תודה.

בהנחה ואתה יודע להעריך מידה,אז מדובר בהמון חופש.מה שאומר שיפוץ/החלפת גל הינע.

zivayalon
05-02-07, 14:46
בהנחה ואתה יודע להעריך מידה,אז מדובר בהמון חופש.מה שאומר שיפוץ/החלפת גל הינע.

אני מאמין שההערכה שלי מדויקת, השאלה האם זה יכול להסביר את הקול המתכתי "הטוחן"

מורי
05-02-07, 17:47
אם הרעש קיים כשאתה מרפה מדוושת הגז,הגיוני בהחלט.
אם כאשר אתה בתאוצה יש את הרעש,אז זה לא קשור (חפש צלב דפוק).
בכל מקרה חופש בשיני ההזחה גורם לויברציות.

zivayalon
11-02-07, 10:37
לטובת הארכיב

אחרי שהדרייבשאפט ירד גילתי גם מידה גדולה של חופש, בפלנג` שבצד הטרנזפר, האום קצת דפוק, ובמכשירי תנועה איין במלאי... קניתי אום שמתאים להברגה אבל הקוטר החיצוני שלו לא מאפשר לפלנג` של הדרייבשאפט להתישב במקום בלי שיוף לאחד מהצדדים (האום או הפלנג). בנתיים השתמשתי בהרבה לוקטייט ובאום המקורי.

הדרייבשאפט, סיים את חייו בגלגול הנוכחי: יותר מדי חופש (בתנועת סחיטה) ביין היוק לסליב וגם צלב אחד שבור.
בקיצור נקנה דרייבשאפט משופץ עם שני צלבים ב-700 ש"ח ובא לציון גואל.
בהזדמנות גם בעל הבאסטה אמר שהוא יכול להעריך לי את הסליב, רק להגיע אליו עם הרכב.
אולי זה יקרה יום אחד, אבל כנראה שלא ;)

בזמן ששכבתי לי מתחת לאוטו גם ראיתי שאחת מתושבות הגומי של הטרנזפר קרועה, אני מניח שזה בוודאי לא תורם ליציבות הרכב והיא תוחלף בקרוב.

GodsFather
11-02-07, 11:26
אצל מי שיפצת / רכשת את הדרייבשאפט המשופץ שלך? האם אתה יודע אילו צלבים מורכבים עליו ?

אלון_ק
11-02-07, 12:39
היו עליו צלבים מקוריים. הצלב שהלך לו החזיק כ4.5 שנים.

הדרייבשאפט לעומתו תוקן לפני כשנה וחצי, מאותה הסיבה בדיוק. הלכתי על הדרך הקלה, החלפתי רק חצי ועכשיו זיו משלם על זה (סליחה זיו...). הטענה על הפלאנג' של הטרנספר חדשה לי, אני משער שזה תוצאה של החופש.

הגומיה מתה וזה הגיוני, הם ימותו לך מהר מאוד יחסית לסמוראי רגיל. לא במקרה קיבלת אחת ספייר עם הסמוראי, זה המחיר שמשלמים על תוספת המומנט. אפשר לבנות זרוע טרנספר חדשה ולתכנן לה בוקסה טובה יותר מפוליאורטן, אני הפסקתי את התכנון (ואת הבניה) של תושבות טרנספר טובות יותר+מיגון ברגע שהחלטתי שאני מוכר.

zivayalon
11-02-07, 14:12
אצל מי שיפצת / רכשת את הדרייבשאפט המשופץ שלך? האם אתה יודע אילו צלבים מורכבים עליו ?

רכשתי אצל: כל-גל הכישור 3 יפו 03-6837664

מצאתי אותו פה (http://www.fayzak.co.il/lightforum1/bizniz/biznizboded.asp?id1=9)

מותקנים עליו צלבים יפנים, הוא נשבע לי שהם יותר חזקים מהמקוריים, ניתנים לגרוז, אני יודע שבסמוראי ממולץ רק את המקוריים, יש לו אותם ב-200 ש"ח לאחד, אבל העדפתי פשוט לקחת ממנו את הדרייבשאפט, כי הוא היה מוכן לו במחסן.
קניתי ממנו גם צלב אחד של Dana שלא ניתן לגרוז בשביל הדרייבשאפט הקידמי ב-100 ש"ח.

zivayalon
11-02-07, 14:41
היו עליו צלבים מקוריים. הצלב שהלך לו החזיק כ4.5 שנים.

הדרייבשאפט לעומתו תוקן לפני כשנה וחצי, מאותה הסיבה בדיוק. הלכתי על הדרך הקלה, החלפתי רק חצי ועכשיו זיו משלם על זה (סליחה זיו...). הטענה על הפלאנג' של הטרנספר חדשה לי, אני משער שזה תוצאה של החופש.

הגומיה מתה וזה הגיוני, הם ימותו לך מהר מאוד יחסית לסמוראי רגיל. לא במקרה קיבלת אחת ספייר עם הסמוראי, זה המחיר שמשלמים על תוספת המומנט. אפשר לבנות זרוע טרנספר חדשה ולתכנן לה בוקסה טובה יותר מפוליאורטן, אני הפסקתי את התכנון (ואת הבניה) של תושבות טרנספר טובות יותר+מיגון ברגע שהחלטתי שאני מוכר.

אני גם מניח שהחופש בפלנג` של הטרנזפר נוצר בגלל כל החופשים שהיו בדרייבשאפט.
בפעם הבאה שיתחילו חופשים בדרייבשאפט אני אסדר לו שרוול מוארך זה בטח יקטין את הבלאי.
ממ... חדשות טובות לגבי הגומיה ספייר :roll: , אני אחפור בערמת חלקי החילוף שקיבלתי ממך, כבר התכוונתי לנסוע למכשירי תנועה.

מורי
11-02-07, 19:33
מותקנים עליו צלבים יפנים, הוא נשבע לי שהם יותר חזקים מהמקוריים, ניתנים לגרוז,

קניתי ממנו גם צלב אחד של Dana שלא ניתן לגרוז בשביל הדרייבשאפט הקידמי ב-100 ש"ח.

אהלן זיו.
עד כמה שאני מכיר,הצלבים החליפיים היפנים היחידים שניתן להשיג בארץ,שייכים לחברת GMB.אם כן,מדובר בצלב "קצת" :mrgreen: נחות מהמקורי...ואם לא,אשמח אם תברר את שם החברה ,דבר שיתן אלטרנטיבות נוספות לשוק הצלבים התחליפיים.

לגבי גל הינע משופץ-לרכב גיבור כמו שלך ,לא הייתי חושב פעמיים ובונה (בבית מלאכה,כמובן)גל הינע מחוזק שיעמוד במומנטים הגבוהים שהוא מקבל.

zivayalon
11-02-07, 20:15
שלום מורי :-)

אהלן זיו.
עד כמה שאני מכיר,הצלבים החליפיים היפנים היחידים שניתן להשיג בארץ,שייכים לחברת GMB.אם כן,מדובר בצלב "קצת" :mrgreen: נחות מהמקורי...ואם לא,אשמח אם תברר את שם החברה ,דבר שיתן אלטרנטיבות נוספות לשוק הצלבים התחליפיים.

באמת שניסיתי לסחוט ממנו מי היצרן, אבל הוא לא בדיוק שיתף פעולה... הוא טען ש-Koyo אכן הכי יקרים אבל לא בהכרח הכי טובים.
אני מניח שהזמן יגיד האם הצלבים הללו באמת טובים כמו המקור.

לגבי גל הינע משופץ-לרכב גיבור כמו שלך ,לא הייתי חושב פעמיים ובונה (בבית מלאכה,כמובן)גל הינע מחוזק שיעמוד במומנטים הגבוהים שהוא מקבל.

את האמת לא הייתי מודע ליכולות של אנשי המקצוע, לכן זה לא עלה בדעתי.
ביום בו הדרייבשאפט יראה סימני היתפגרות אני מניח שזאת בהחלט תהייה האופציה העדיפה (מה גם שסביר להניח שזה יעלה מקסימום כמו חדש)

אלון_ק
11-02-07, 20:20
אני דווקא נגד. מה שבית מלאכה יוכל לעשות זה להאריך את שיני ההזחה, מה שבהחלט יעזור להאריך את חיי הדרייבשאפט כי היום בפתיחה מלאה הוא גבולי; חיזוק למומנטים לא נדרש, הוא לא יכשול משום כך. דברים אחרים יתפגרו קודם (הרבה קודם).

מורי
12-02-07, 08:46
אלון,הכוונה שלי היא לא לחזק את גל ההינע הקיים,אלא לבנות מחדש גל הינע עם שיני הזחה בקוטר גדול יותר(וכמובן ארוך יותר),וצלבים גדולים וחזקים יותר.
כל דבר אחר לדעתי יהיה "לשחק בקקה" (כמו שאתה נוהג לומר :D )
בקרוב אציג את גל ההינע האחורי החדש שאני מתכנן לבייבי החדשה.

אלון_ק
12-02-07, 20:41
1:0 לך... :-D

שיני ההזחה זה רעיון טוב, בנוגע לצלבים אני לא בטוח בצורך. אם זה אותו כסף אז סבבה, אבל אין להם בעיה עם הזויות שם וגם לא עם העומסים (אלא אם להחליף צלב פעם ב3-4 שנים נראה לך מוגזם).

-->