PDA

צפייה בגרסה מלאה : נפילת סל"ד בדיסקוברי בנזין ?

yaronpe
22-12-03, 20:01
תיאור הבעיה :
בסל"ד סרק כ 700 סל"ד , בתכיפות גבוהה קיימת נפילת סל"ד עד לכיבוי המנוע, התופעה מלווה לעיתים בעלייה בסל"ד עד 1200 סל"ד ושוב ירידה עד לכיבוי המנוע.
הרכב נבדק בטסט בוק, האיר פלו מטר לא במיטבו (קריאה לא מיטבית כפי הוראות יצרן),
הוחלף מנוע צעדים ((למשומש).
התופעה כמעט נעלמת כאשר אני מנתק את צינור וואקום של יחידת הוואקום אשר יושבת על ה "חנוכייה" (באוירת חג החנוכה) של המזרקים, צינור הווקום נותר פתוח ויונק אויר ישירות לסעפת.
האם מישהוא נתקל בתופעה זהה, רעיונות מהיכן יכולה לנבוע הבעייה ?

תודה
ירון

יואב אלון
29-12-03, 11:09
האם במסגרת הבדיקה בטסט בוק, נבדק גם תפקודם של חישני הלמדה = חמצן?
מכיוון שב V8 יש 2 כאלו, כל זמן שאחד מתפקד אז זה בסדר, אבל כשגם השני יורד בתיפקוד, אתה מקבל תופעה כפי שאתה מתאר. ברור אגב, שאייר פלו עם תפקוד לא טוב כמו אצלך מוסיף שמן למדורה...
האם צריכת הדלק שלך התגברה לאחרונה? במידה וכן זו עוד אינדיקציה לבעיה בלמדה. במידה ויאובחן אצלך כי חישני הלמדה סימו את חיהם, ניתן לנתקם שוב ע"י שימוש בטסט בוק בלבד! אבל אתה תשלם בצריכת דלק של 4 ק"מ לליטר, ומנוע יותר חזק... בכל מקרה זה דורש לדעתי פתרון יסודי ( ויקר).

הבהרה: המידע הועבר על בסיס הידע של המוסכניק, והתמודדות שוטפת עם בעיה דומה אצלי ברכב. אני לא מכונאי/חשמלאי.
בהצלחה
יואב

yaronpe
29-12-03, 19:25
היי יואב
תודה, על התגובה.
אכן זה הכיוון הראשוני שהלכנו אליו, אך זהו אחד הדגמים הראשונים שהגיעו לארץ והוא ללא חיישני למדה כך שהכיוון נפסל.
הסימפטום הוא שריפת דלק לא נקייה, מעט עשן שחור, עבודה לא עגולה של המנוע, תערובת עשירה.
בכול מקרה אני אקפוץ למוסך מורשה, בינתיים מנסה לרדת לעומק הבעיה.

ירון

הרצל
29-12-03, 20:54
היי ירון

האם בדקת את מערכת הדלק ?

אצלי בעיה דומה נפתרה על ידי ביצוע ניקוי מזרקים ( אינפוזיה )
מוסך מורשה לא בטוח שיצביע על הבעיה במדוייק אלא על ידי ניסויים למיניהם שחיוב
כספי תקבל אבל תוצאות ....... לא בטוח וזה מניסיון עם אחד המומלצים באתרי השטח.

יש בחור בנצרת לשעבר מורשה, יודע לעבוד עם מנועי לנדרובר ומחירים מצחיקים
(יחסית). הוא פתר לי את הבעיה.

נ.ב
מחכה לתמונות
אני יחסית חדש בתמרת עדיין לא מכיר את כולם

yaronpe
09-01-04, 19:07
עדיין חסר אונים..
הרכב בילה יומיים רצופים במוסך מורשה בחיפה, וכמובן הבעייה לא נפתרה...
יחס נעים קיבלתי במוסך ואפילו ללא חיוב..אך לצערי ללא פיתרון.
הדיאגנוזה האחרונה כי חיישן מצב מצערת מזייף ויש להחליפו (אך בעל המקצוע לא בטוח), עלות של כ 2000 ש"ח..
מחפש תחליפי (מנוע ביואיק ?) או מפירוק ?
מה תפקידו של החיישן ?

ירון

LAREDO
10-01-04, 23:57
שלחתי לך ה"פ

KOOKE
14-01-04, 08:47
אם אתה מגיע לאיזור המרכז אז גש למוסך של גרשון בפתח תיקוה הבנתי מאחרים שהוא אלוף בזה.

תמצא את הפרטים שלו בפורום של ג'יפ טריפ.

שלמה

נמרוד
14-01-04, 10:53
לגרשון קלאצ'קין יש אתר עם המון חומר טכני ולאחרונה גם פורום. מומלץ!
http://www.carsoft.co.il

yaronpe
15-01-04, 20:29
היי, תודה על התגובות.
הרכב נבדק על ידי גרשון לפני מס' חודשים וכוון ואכן הבעיה כמעט ונפתרה (אכן מקצוען אמיתי,).
לדעתו יש להחליף את האיר פלו מטר (נותן קריאה לא מטבית עפ"י הספר).
לצערי הבעיה חזרה, ועם הלוח זמנים המטורף שלי קשה לי להגיע למרכז שוב וניסיתי למצוא פיתרון באזור.
הרכב בילה יום נוסף במוסך מורשה לנד רובר , המסקנה כי מנוע הצעדים סיים את חייו, נחליף אותו ונראה .
תודה לאמיר על בחינת תוצאות בדיקת 4 הגזים.

ירון

yaronpe
31-01-04, 11:01
נפתרה הבעיה !
מנוע הצעדים (שמסתבר שנקרא גם מנגנון צ'וק אוטומטי) לא היה תקין (למרות שהוחלפו 2 מנועי צעדים, לאורך הבדיקות האינסופיות).
את הבעיה פתרו במוסך אקספרס בחיפה, מילה טובה על היחס (אבי, מנהל המוסך) עם הרבה סבלנות ומחיר הוגן (הגעתי עם לא מעט חששות וניסיון מחברים על המוסך - שמח שהתבדתי!).
תודה למשיבים ולרצון הטוב.

ירון
:)

-->