PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על טנדרים? ושאלה על דיזל?

DooM3
05-02-07, 20:42
איזה מכול הטנדרים המאזדה הטויוטה מיצובישי וכו' יותר טוב מבחינת תקלות ומבחינת שלות אחזקה??
מבחינת עבירות הבנתי שעם כול רכב 4X4 ען הילוך LOW אפשר לעבור ברוב המסלולים הארץ

שאלה שניה האם הטורבו בדיזל מגדיל את צריכת הדלק של המנוע או שהוא מקטין אותה?????

נמרוד
06-02-07, 09:16
איזה מכול הטנדרים המאזדה הטויוטה מיצובישי וכו' יותר טוב מבחינת תקלות ומבחינת שלות אחזקה??
מבחינת עבירות הבנתי שעם כול רכב 4X4 ען הילוך LOW אפשר לעבור ברוב המסלולים הארץ

שאלה שניה האם הטורבו בדיזל מגדיל את צריכת הדלק של המנוע או שהוא מקטין אותה?????

כן, עם כל רכב 4X4 עם הילוך כוח, כולל כל הטנדרים היפאניים הנ"ל, אפשר בהחלט לטייל בכיף ברוב המסלולים בארץ.
טורבו לאו דווקא מגדיל או מקטין צריכת דלק.
לשאלת האמינות - מן המקובלות הוא שטויוטה היילקס, בעיקר הישנים יותר, עולה באמינות על האחרים ובעצם על כל רכב שטח אחר. זה לא מדעי ולא מוחלט אבל תשובה יותר טובה מזה אין. גם הטנדרים היפאנים האחרים הם כלי רכב אמינים ועמידים מאד.

גיא
06-02-07, 11:28
השמועה היא המגנום שנים לפני 2000 אוהב תחזוקה חמה ומלטפת אבל נותן תמורה טובה מאוד.
גיר אוטומטי מתחמם במאמץ !

עוד שמועה גורסת שמזדה B2500 הכי פחות טוב בשטח בגלל אירגון לא טוב של החלקים התחתונים. וזוית נטישה / גישה גרועה

היילקס זה טרקטור גם באכות הנסיעה, גם ברעש גם בהכל אבל הוא הכי כיף :-)

רמז ..איזה אוטו יש לי ? .....

לגבי דלק, קח בחשבון משהו כמו 1:8-9 בערך לכולם.

lizard
06-02-07, 11:35
לאיזה טנדר יש חלקי חילוף זולים יותר, ממש לא חובה מקורי.

נמרוד
06-02-07, 11:42
לא יודע, אבל לטויוטה אין בעייה של חלקי חילוף (מסננים, חלקי גומי, תושבות שונות, צלבים וכולי) תחליפיים במחירים זולים. אני קניתי מטויוטה רק רצועת טיימינג וצינורות מים ראשיים. לא שאין תחליפיים, אבל דברים כאלו שמחליפים פעם בתקופה ארוכה העדפתי מקורי.

lizard
06-02-07, 13:27
חשבתי יותר על חלקים כמו ציריות, סטרטר, אלטרנטור וכדומה.

אני לא רוצה לעשות את אותה טעות שעשיתי עם המגנום ולגלות שכל טיפול עולה המון כסף בחלפים, כי החלפים עצמם יקרים.

גיא
06-02-07, 13:37
מיכה,

אם אני לא טועה נורא, אתה לא יכול עכשיו לטעות שוב באותה צורה כי למדת משהו על רכבים ועל חברים.

אתה היום לא תכניס את המגנום למוסך להחלפת מים ושמן .. נכון ?

ככה חוסכים.

חנן-ג'יפולוג
06-02-07, 17:33
גיא הזכיר את זה לגבי המיצובישי, ואני מוסיף שאותה בעייה קיימת גם עם האיסוזו. הכלים האוטומטיים מתחממים, גם כשהם חדשים והכול לכאורה תקין. לטויוטה אין טנדרים אוט', או לפחות לא היו עד כמה שאני יודע, ונדמה לי שכנ"ל למזדה, אז לגביהם זה לא רלוונטי.

יוני5
06-02-07, 17:58
טיוטה פרהראנר 4X2, הגבוה, יש אוטומט לדעתי.

הגירים של מזדה נגמרים מהר מאוד, כנראה שהם חלשים מדי.

יוני5

חנן-ג'יפולוג
06-02-07, 18:19
השואל דיבר על 4X4 .

גיא
08-02-07, 12:41
נידמה לי שיש ויגו 4X4 אוטומטי.

-->