PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחירון דיפנדרים

yoav
08-02-07, 19:58
אני יודע שמחירון לוי יצחק הוא בגדר תועבה בפורום פה, ומכיר ע"פ את הציטוט ש"מחיר הרכב הוא מה שהמוכר מוכן לקבל ומה שהקונה מוכן לשלם"- אז לא להתנפל עליי עם השאלה.
יש איזשהו בסיס להערכת מחיר עבור דיפנדרים משומשים? האם נהוג להפחית עבורם את עובדת היותם יוצאי מכרזים? או שפשוט כל אחד זורק מחיר ומקווה לטוב? איך אפשר לקבל איזה סדר גודל עבור טווח מחירים הגיוני ל"חבילת הבסיס" (דיפנדר פשוט לפינ תוספות שינויים ושדרוגים).
אני אתן דוגמא:
ה"מחירון" לדיפנדר 110 97 דיזל הוא 63K, יוצא משרד ממשליתי 54K, ויוצא משרד הבטחון 47 K.
מה קרוה בשוק האמיתי?

asafk
08-02-07, 20:04
בשוק האמיתי, מתחשבים במצב, לא בעברו של הרכב. אם הרכב רק עם 200 אלף ק"מ, מטופל ותקין, עם כל הפלסטיקים שלמים ואחרי צבע- מה איכפת לך שלפני שלוש או ארבע שנים הוא נקנה במכרז?
אם לרכב יש 500 אלף ק"מ, כל הפלסטיקים שלו שבורים והוא בעצמו שבר כלי, מה זה משנה שהוא היה פרטי?

אסף.

yoav
08-02-07, 20:08
או קיי- כמו שאמרתי - עזוב רגע את עניין המכרז/פרטי: האם יש מחירון בסיס כלשהו למחירי הדיפנדרים, כאשר הכוונה לרכב במצב תקין, משנתון מסוים, בלי תוספות (את ההתאמה של להעלות במחיר על מצב מצויין ומושקע או להוריד על מגרעות אני כבר אבין).

asafk
08-02-07, 20:13
המחירון של לוי יצחק הוא בסיס מקובל (גם אם דפק אותי יפה יפה כשמכרתי). כיוון שרוב הדיפנדרים הם מרובי קילומטרז' ובעלי עבר מפוקפק, מיעוט קילומטרים ו/או מצב מצויין- מזכים בתוספת משמעותית מעל המחירון (יותר מבכלי רכב אחרים). תוספות- לגופן, כאשר הכלל הוא מחצית ממחיר השיפור (כולל התקנה), במידה והשיפור הוא תוספת (בולמים אינם תוספת. הרכב לא תקין בלעדיהם. נעילה היא תוספת. הגבהה באופן כללי היא תוספת, אבל ברמה של הפרש המחיר בין קפיצים ובולמים משופרים למקוריים- וזה לא הרבה... וכו'.), ובמידה והוא במצב טוב.
אם אתה צריך עזרה בבדיקת דיפנדר ספציפי, תרים טלפון.

אסף.

נמרוד
08-02-07, 23:11
במקום לבלבל את המוח אסף, מי שמכר או קנה דיפנדר במחיר מסוים, שיכתוב כאן - איזה דגם, מתי התבצעה העסקה ומה המחיר. זה הכל, זה המידע שיואב צריך, מחירים אמיתיים של 2-3 עסקאות שנסגרו בתקופה האחרונה. זה מה שלוי יצחק אמור לעשות כדי לכתוב את המחירון שלו.

shyy
09-02-07, 09:33
לפני חודשיים, חבר קנה 110 שנת 96 עם 340K
סטנדרתי לחלוטין, ובמצב סביר מינוס ,כלומר ידענו שהוא יצטרך לסדר כל מיני דברים
המחיר היה 55K

yoav
11-02-07, 14:50
תודה שי

אני אשמח לשמוע עוד דוגמאות כדי לקבל סדר גודל

landrover
11-02-07, 15:32
חבר מכר דיפנדר יד ראשונה שנת 2000 מצוחצח ...מעט קילומטרז'

בדיוק במחירון.

אמיר.

oomoshe
13-02-07, 13:34
המחירים של הדיפנדרים מאוד מאוד תלויים בהרבה משתנים.
למשל לי יש דיפנדר 110 שנת 96 שעשה 270K המנוע הלך ואני מבקש עליו 45K מוכנים לתת לי עכשיו עליו 40K במצב שלו AS IS הוא לא ממשרד הביטחון - אני מתעקש לא למכור אותו במחיר הזה כי אני יכול להרכיב מנוע ולדרוש עליו 65K ואפילו יותר.
אני מזמין בייבוא פרטי מנוע מאנגליה ובתהליך ההזמנה עכשיו.

מי שמעוניין על הדרך לקנות את הרכב עם המנוע או ללא המנוע מוזמן ליצור קשר.
0528134882
משה

יוני5
13-02-07, 14:50
לדרוש אתה יכול לא רק 65 אלא גם 650. השאלה היא מה המחיר הריאלי.

השוק די על הפנים. אני יודע שלדיפנדרים פתוחים יש ביקוש, אבל זה עניין מלאכותי, כיוון שאין הרבה כאלה, בטח לא למכירה בכל רגע נתון, ומצד שני אין אופציות אחרות למעט סופות וסיקסים, אבל זה כבר משהו אחר.

סתם לשם האנקדוטה, כשרציתי למכור את הסופה שלי, ביקשתי 40+, כבר הייתי מוכן לרדת ל 38, אבל 32 זה הכי גבוה שקיבלתי.
לקח עוד שנה ומכרתי ב 20.

מה אתה למד מכך?

יוני5

landY
13-02-07, 17:31
סתם לשם האנקדוטה, כשרציתי למכור את הסופה שלי, ביקשתי 40+, כבר הייתי מוכן לרדת ל 38, אבל 32 זה הכי גבוה שקיבלתי.
לקח עוד שנה ומכרתי ב 20.

מה אתה למד מכך?

יוני5

שאין דבר העומד בפני הרצון?

יוני5
13-02-07, 18:26
שאין דבר העומד בפני הרצון?

גדול :razz: אהבתי

יוני5

ibinder
13-02-07, 19:18
לקח עוד שנה ומכרתי ב 20.

מה אתה למד מכך?

יוני5
שהפנמת, והרכב הבא שלך יהיה דיפנדר?

יוני5
13-02-07, 22:36
הרכב הבא דיפנדר? כנראה שלא, אם כי אני חייב להודות שיש משהו קוסם ברכב הזה (פתוח).

יוני5

דרור הראל
14-02-07, 07:21
כשאני חיפשתי דיפנדר,ההיצע בשוק היה נמוך וכלל ביעקר רכבים ממכרזים שנמכרו במחיר מחירון במידה והם תקינים,ישור קו לרכבים האלו הצריך עוד 15000 ש"ח לפחות,לדיפנדרים אחרים עם תוספות מסויימות ,נדרשו מחירים גבוהים בהרבה.לבסוף רכשתי דיפנדר במצב מצויין מבחינת בודי ופלסטיקים וסביר מיכנית במחיר של 5000 ש"ח מעל המחירון.הערכתי שפשוט יותר וזול יותר יהיה לישר קו מבחינה מיכנית מאשר מבחינה קוסמטית ויזואלית.
מאחר ואין כמעט בשוק היד שנייה רכבים מידיים פרטיות,שוק הדיפנדרים יד שנייה הוא שוק של היצע נמוך מאד,ובעיקר היצע של רכבים מרובי ק"מ עם עבר קשה.
אבל אי אפשר להתייחס לדיפנדר על פי מחירון מושכל,לדימנדר כמו "להראלי דוידסון" יש ערך "אחר" שגורם לרכישה לאו דווקא רציונלית,לכן המחיר היא פונקציה של עד כמה המוכר רוצה למכור ועד כמה הלקוח רוצה לקנות.
מה שבטוח הוא שבמחיר שקניתי דיפנדר מודל 96 עם 400000 ק"מ בישראל,ניתן לקנות דיפנדר בין שנתיים בגרמניה,ראיתי בדקתי ובכיתי.
דרור הראל

landY
14-02-07, 22:06
בקיצור, לכל דבר יש מחיר.
גם הדיפנדר שלי ימכר כשיגיע מי שיהיה מוכן לשלם את הסכום הנכון (שקשר בינו לבין המחירון מקרי בהחלט).

yoni 110
14-02-07, 23:54
יניב, אני שומע בקולך סימני מכירה באופק???
את הקודם שלי מכרתי ב110K שהמחירון שלו הי 74K
מה שאומר שרכבים טובים נמכרים במעל מחירון, אפילו הרבה מעל

landY
15-02-07, 15:24
ממש לא.
אבל אם מישהו יבוא עם הצעה מפתה- יש סיכוי.

barak4*4
17-02-07, 12:30
טוב, כרגיל אני אכלתי אותה הכי חזק.
הכל התחיל כאן:
הסופה פרשה כנפיים, היכונו לביאת המשיח (או כל 4X4 אחר) (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=8339&highlight=%E4%F1%E5%F4%E4)

אחרי 5עמודים של התפלמסות וכמה ימים של מחשבה החלטתי לרכוש דיפנדר.
אחרי 6 חודשים של חיפושים ובדיקה של עשרות רכבים, חשבתי שמצאתי את הרכב הנכון - הסרקופג (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10942).
מסתבר שטעיתי.
לכאורה הרכב היה לאחר ישור קו של כל מערכת אפשרית (מה שבדיעבד התברר כממש לא נכון) ומלבד שיפורים לא הייתי אמור להחליף בו דבר.

לקצר סיפור ארוך (ויקר) מאוד:
כשרכשתי את הרכב, המחירון עמד על 100K
בעל הרכב ניסה למכור את הרכב ב 120K כמעט חצי שנה.
אני רכשתי את הרכב לבסוף (שוב, סיפור מאוד מאוד ארוך ומסובך) ב-85K.
השקעתי את כל כספי, זמני ומרצי לטפל ברכב.
הרכב עלה לי 137,913 ש"ח בדיוק (קיימתי מעקב על כל מה שעלה לי להביאו למצב בו מכרתי אותו - ראו שרשור הסרקופג ועוד כמה שרשורים שלי בפורום ל"ר).
7 חודשים לאחר שרכשנו את הרכב, החלטנו שאנחנו עוזבים את הארץ והרכב הוצע למכירה. המחיר ההתחלתי שביקשנו היה 120K.
כל המערכות ברכב טופלו / שודרגו / שופצו.
לרכב בעת מכירתו היה מנוע חדש (לא מהקופסא, אבל מנוע עם 16K ק"מ שירד מדיסקברי חדש שעבר תאונת טוטל לוס).
אני לא הצלחתי למכור את הרכב ועזבתי את הארץ מבלי למכור אותו.
אישתי נשארה בארץ עוד כחודשיים אחרי ובסופו של דבר, יומיים לפני העזיבה שלה, מכרה את הרכב ב-70,000 ש"ח.
(תעשו את המתמטיקה לבד :cry: ).

ימחלו כל החברים על השימוש בצרפתית: אין קונים! זייני שכל - יש בלי סוף!

כל אחד מנסה להוריד לך את התחתונים ואף אחד לעולם לא יעריך את ההשקעה שלך ברכב.

כשהדיפנדר שלנו נמכר, אני בספק אם היה דיפנדר במצב מכאני טוב יותר ממנו בארץ (אלה אם כן הוא הרגע יצא משערי הסוכנות של חברת המזרח) ובכל זאת הבחור התלבט, כי בעשיריה פחות (60K) היה לו דיפנדר ישירות מהמכרז...:roll:

תשכחו מלראות את ההשקעה בחזרה, רכב קונים ומשפרים בשביל להנות ממנו ולא בשביל לנסות להחזיר את ההשקעה במכירה.

אלמלא היינו עוזבים את הארץ, הרכב לעולם לא היה עומד למכירה (לפחות לא בעשור הקרוב) רק בגלל ההשקעה בו.

לרכוש היום דיפנדר זה שוק של קונים, אתה קובע את המחיר, השוק מוצף ברכבים.
רובם נבלות.
אלו שלא נבלות מבקשים מחיר יקר.
המוכרים של אלו ימשיכו לשבת על העץ הגבוה שלהם עד שבאמת יהיו לחוצים למכור (בדיוק המקרה שלנו). בסוף הם ימכרו במחיר מצחיק.

אני אישית לעולם לא אחזור להרפתקאה הזו שקוראים לה "לנדרובר דיפנדר משומש" (רק חדש ואם אין כסף לחדש - לא קונה לנד רובר).

על מה אני מצטער? על זה שלא הקשבתי לנמרוד (מלר) מהתחלה:

נראה לי שאתה תלך על 110. אין לך מה לפחד, דע מראש - אתה תאכל הרבה חרא - אין עשן בלי אש! ובמקרה הזה יש הרבה אש, בעלי לנדרובר ותיקים פשוט מומחים בהליכה על גחלים עד כדי כך שהם כבר משוכנעים שזה לא שורף להם בכלל - עדיין, למי שמסתכל מהצד, זה נראה כואב לאללה...

יואב, בהצלחה בכל בחירה שתעשה, אבל תקשיב לנמרוד.
אנחנו יודעים מה החלום שלך - יש חלומות שמוטב שישארו חלומות .

yoav
17-02-07, 13:52
טוב, כרגיל אני אכלתי אותה הכי חזק.
הכל התחיל כאן:
הסופה פרשה כנפיים, היכונו לביאת המשיח (או כל 4X4 אחר) (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=8339&highlight=%E4%F1%E5%F4%E4)

אחרי 5עמודים של התפלמסות וכמה ימים של מחשבה החלטתי לרכוש דיפנדר.
אחרי 6 חודשים של חיפושים ובדיקה של עשרות רכבים, חשבתי שמצאתי את הרכב הנכון - הסרקופג (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=10942).
מסתבר שטעיתי.
לכאורה הרכב היה לאחר ישור קו של כל מערכת אפשרית (מה שבדיעבד התברר כממש לא נכון) ומלבד שיפורים לא הייתי אמור להחליף בו דבר.

לקצר סיפור ארוך (ויקר) מאוד:
כשרכשתי את הרכב, המחירון עמד על 100K
בעל הרכב ניסה למכור את הרכב ב 120K כמעט חצי שנה.
אני רכשתי את הרכב לבסוף (שוב, סיפור מאוד מאוד ארוך ומסובך) ב-85K.
השקעתי את כל כספי, זמני ומרצי לטפל ברכב.
הרכב עלה לי 137,913 ש"ח בדיוק (קיימתי מעקב על כל מה שעלה לי להביאו למצב בו מכרתי אותו - ראו שרשור הסרקופג ועוד כמה שרשורים שלי בפורום ל"ר).
7 חודשים לאחר שרכשנו את הרכב, החלטנו שאנחנו עוזבים את הארץ והרכב הוצע למכירה. המחיר ההתחלתי שביקשנו היה 120K.
כל המערכות ברכב טופלו / שודרגו / שופצו.
לרכב בעת מכירתו היה מנוע חדש (לא מהקופסא, אבל מנוע עם 16K ק"מ שירד מדיסקברי חדש שעבר תאונת טוטל לוס).
אני לא הצלחתי למכור את הרכב ועזבתי את הארץ מבלי למכור אותו.
אישתי נשארה בארץ עוד כחודשיים אחרי ובסופו של דבר, יומיים לפני העזיבה שלה, מכרה את הרכב ב-70,000 ש"ח.
(תעשו את המתמטיקה לבד :cry: ).

ימחלו כל החברים על השימוש בצרפתית: אין קונים! זייני שכל - יש בלי סוף!

כל אחד מנסה להוריד לך את התחתונים ואף אחד לעולם לא יעריך את ההשקעה שלך ברכב.

כשהדיפנדר שלנו נמכר, אני בספק אם היה דיפנדר במצב מכאני טוב יותר ממנו בארץ (אלה אם כן הוא הרגע יצא משערי הסוכנות של חברת המזרח) ובכל זאת הבחור התלבט, כי בעשיריה פחות (60K) היה לו דיפנדר ישירות מהמכרז...:roll:

תשכחו מלראות את ההשקעה בחזרה, רכב קונים ומשפרים בשביל להנות ממנו ולא בשביל לנסות להחזיר את ההשקעה במכירה.

אלמלא היינו עוזבים את הארץ, הרכב לעולם לא היה עומד למכירה (לפחות לא בעשור הקרוב) רק בגלל ההשקעה בו.

לרכוש היום דיפנדר זה שוק של קונים, אתה קובע את המחיר, השוק מוצף ברכבים.
רובם נבלות.
אלו שלא נבלות מבקשים מחיר יקר.
המוכרים של אלו ימשיכו לשבת על העץ הגבוה שלהם עד שבאמת יהיו לחוצים למכור (בדיוק המקרה שלנו). בסוף הם ימכרו במחיר מצחיק.

אני אישית לעולם לא אחזור להרפתקאה הזו שקוראים לה "לנדרובר דיפנדר משומש" (רק חדש ואם אין כסף לחדש - לא קונה לנד רובר).

על מה אני מצטער? על זה שלא הקשבתי לנמרוד (מלר) מהתחלה:

יואב, בהצלחה בכל בחירה שתעשה, אבל תקשיב לנמרוד.
אנחנו יודעים מה החלום שלך - יש חלומות שמוטב שישארו חלומות .

ברק- קודם כל - תודה תודה ותודה- על הכנות והאומץ- ועוד בפורום ל"ר...
חבל שלא פגשתי את רעייתך שלושה ימים לפני העזיבה- אולי עכשיו היה לי דיפנדר הכי משופץ בארץ- ועוד במחיר מציאה:lol:
בכל אופן- מעקב קצר אחרי מועדי פרסום המודעות של דיפנדרים בלוחות השונים מאשר את מה שכתבת- הם רחוקים מ"להחטף" ונראה על פניו לפחות שיש מספיק מהן למכירה כדי לברור. אולי צריך סבלנות ולחכות למשפחה הבאה שתרד מהארץ 5 דק' אחרי שסיימו לשפץ דיפנדר?...;)
ה"חלום " הזה באמת יחכה כנראה לפנסיה או ללוטו- מה שיבוא קודם, ובינתיים נתנחם בנסיעות על הנ"ל במילואים (רק ששם לא נותנים לי לנהוג:evil: - לטיפולך מר אלון..)

תודה על העזרה
יואב.

yoav
17-02-07, 18:24
.FRGXH

asafk
17-02-07, 19:28
אני קניתי רכב ממכרז ב45 אלף, עם פחות מ200 אלף ק"מ, וכמעט תקין לחלוטין (חוץ משני הדרייבשפטים, והמניפה החשמלית של המזגן שדרשו החלפה, ועוד כמה פיצ'יפקס קטנים). כל התיקונים במסגרת "יישור קו", כולל השקעה רצינית בדיפון רצפה של TD5, תקרה חדשה, פלסטיקים חדשים וכו', ועוד פחחות וצבע, הוסיפו לא מעט, אבל עדיין הייתי על פחות ממחיר מחירון שהיה 75000 בזמנו. לרכב הכנסתי שיפורים בערך כולל של משהו כמו 50000 ש"ח (הגבהה, נעילה, ציריות, צמיגים וכו'). מיותר לציין, שלא חשבתי למכור את הרכב.
אחרי שנתיים של שירות מצויין, כמעט בלי תקלות, ו20 אלף ק"מ (רובם בשנה השנייה, בה הוא הפך לרכב שנוסע לא מעט באופן יומיומי), מכרתי אותו בקצת פחות מ80 אלף כשהמחירון היה 63 אלף. חבר פורום אחד, שבא לבדוק את הרכב יום לפני שנסעתי לחו"ל לכמה חודשים, לקח אותו לבדיקה שם הפחידו אותו שתיקון כל הבעיות יעלה הרבה אלפי שקלים, והוא החליט לא לקנות בפחות מ80 אלף (הייתי מוכן לרדת, במקור ביקשתי 85 ). כשהייתי בחו"ל, הרכב נכנס לאחד ממוסכי לנדרובר המוכרים, שם תוקנו כל הבעיות (אני מדבר על בקלית סדוקה, שני בושינגים, מדחס מזגן- דברים בסדר גודל הזה) בבערך 3000 ש"ח. כשחזרתי האוטו היה "כמו חדש" ונמכר הרבה מעל המחירון- וגם אני כמו הקונה היינו מרוצים. ביקשתי וקיבלתי יותר מהמחירון בגלל המצב הדי טוב יחסית לשנת 97 (גם יחסית לפרטיים, בטח יחסית לרכב ממכרז), בגלל הקילומטרז' הנמוך מאוד (נראה אתכם מוצאים שנת 97 עם 215 אלף ק"מ), ובגלל השיפורים (ערמה די רצינית). חשוב לציין שבאותה העת היו בשוק כלים ממכרז שנמכרו על ידי אחת הסדנאות המוכרות במחיר מחירון אחרי יישור קו בסיסי בלבד, עדיין בצבע של מג"ב, עם הצמיגים שבאו מהמכרז, חור בגג מהזרקור גישוש... דברים כאלה. אני מניח שבגלל זה לקח לי זמן למכור- אין מה לעשות, רוב הקונים רואים שאפשר לקנות במחירון רכב ממכרז, ולא ישלמו יותר על רכב משופר ומסודר.
בניגון למה שנמרוד כתב- רכב עם הסטוריה של טיפול מסור, ועם קילומטרז' נמוך, מיושר ומסודר- המצב לא יהיה זוועתי כמו שנמרוד תיאר. קשה למצוא רכב בן 10 שנים שהוא בהגדרה רכב עבודה- שלא עבד קשה. כמעט אף אחד לא קנה דיפנדר חדש בשביל לקחת את הילדים לגן (אני מכיר מישהו שדווקא כן, אבל אני לא חושב שהוא מוכר), וזה נכון גם על טנדרים 4X4, סופות, ושאר "רכבי עבודה". לכן צריך לחפש, עם הרבה סבלנות- יש כלים טובים, אבל הם מעטים מאוד.

אסף.

קונסטון
26-11-13, 20:17
הקישור הנ"ל, זכה אצלי ולטעמי לדירוג הכי גבוה בין יותר מ 50 דפים של שרשורים בפורום הזה.
ובפרספקטיבה לאחור, אחרי כ 7 שנים, המצב נראה לא השתנה בהרבה. המחירים שמבקשים נשארו (נומינלית) באותה רמה, מצב המוכרים באתרי המכירות (לא מזהה עסקאות שנסגרות) אולם המחירון ירד יותר מחצי (סביר לאחר כ7 שנים) (מחירון 97 היום למיטב ידיעתי כ 34).
אולם הרעיון להעלות נתוני עסקאות, יכול לסייע לכולם, לבעלים (שידעו אומדן לשווי), למוכרים (שידעו מה נסגר ולא מה פרסמו אחרים באתרים ולא נמכר) ולקונים (שהם לא פראיירים שמשלמים כ X מעל למחירון)
אישיתי לא זהיתי שום עסקה ב 3 חודשים האחרונים. אם יש פרטים עדכניים אמשח לשמוע

shachar
26-11-13, 21:12
לאחרונה קיבלתי הערכה של יצחק לוי שגבוהה בצורה מאוד... משמעותית מהמחירון הרשמי
97 כפי שהזכרת יכול להימכר בכפול ממה שציינת אם מצבו טוב

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

קונסטון
26-11-13, 21:27
לאחרונה קיבלתי הערכה של יצחק לוי שגבוהה בצורה מאוד... משמעותית מהמחירון הרשמי
97 כפי שהזכרת יכול להימכר בכפול ממה שציינת אם מצבו טוב

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

לפי התמונה של הרכב הלבן בפרופיל שלך,לא צריך שמאי בשביל לראות שמדובר ברכב "ישר" ויושב טוב על הקרקע.

amirk
26-11-13, 22:29
אין שום קשר בין המחיר ביצחק לוי לבין המציאות. קיבלתי הערכה פרטית של כפי שלוש מהמחירון. ובפועל הרכב נמכר ביותר. אין מה לעשות על דיפנדר טוב מאוד תשלם כמה שהמוכר דורש.

Sent from my XT910 using Tapatalk

רמי גלבוע
26-11-13, 22:38
אני יכול לתרום מנסיוני, ולספר על ה-110 שלי, 1995 ברזנט.
קניתי אותו ב-2006 ב-47000 שקל, שירת אותי נאמנה 5 שנים, ונמכר ב-57,000 שקלים.
לא שיפרתי כלום, תיקנתי מעט, אבל גם נסעתי בו פחות מ-5000 ק"מ בשנה.

הסיבה היחידה שנפרדתי ממנו, הייתה שלא הייתי מוכן יותר לנסוע בלי מזגן.
לשים מזגן ב-110 פתוח זה אפשרי, אבל גם מטופש, לטעמי.

במקומו קניתי דיסקו 98' ב-40,000 שקל, הכל טוב מאוד. זה הדיסקו 98' השלישי שלי, וכנראה גם האחרון.
תחי האימפריה הבריטית!...

קונסטון
26-11-13, 22:46
אמירK
כל דיפנדר ביגי' יומו

קונסטון
26-11-13, 23:08
אני יכול לתרום מנסיוני, ולספר על ה-110 שלי, 1995 ברזנט.
קניתי אותו ב-2006 ב-47000 שקל, שירת אותי נאמנה 5 שנים, ונמכר ב-57,000 שקלים.
לא שיפרתי כלום, תיקנתי מעט, אבל גם נסעתי בו פחות מ-5000 ק"מ בשנה.

הסיבה היחידה שנפרדתי ממנו, הייתה שלא הייתי מוכן יותר לנסוע בלי מזגן.
לשים מזגן ב-110 פתוח זה אפשרי, אבל גם מטופש, לטעמי.

במקומו קניתי דיסקו 98' ב-40,000 שקל, הכל טוב מאוד. זה הדיסקו 98' השלישי שלי, וכנראה גם האחרון.
תחי האימפריה הבריטית!...

,תודה, ונשמע סביר במונחי היום.
הקושי לדעתי נובע מהשונות הגדולה בין דיפנדר לדיפנדר אחר, הן במצב הבסיסי והן בשדרוגים.
לדעתי קונה בד"כ, יבחן את המחיר לעומת האפשרות לכאורה התיאורטית של רכישת משהו במצב "לא טוב" + השקעה וכל רכ שיראה יתחיל לערוף השוואה עם מקדם הפחתה.

Gershon
27-11-13, 05:07
אין שום קשר בין המחיר ביצחק לוי לבין המציאות. קיבלתי הערכה פרטית של כפי שלוש מהמחירון. ובפועל הרכב נמכר ביותר. אין מה לעשות על דיפנדר טוב מאוד תשלם כמה שהמוכר דורש.

Sent from my XT910 using Tapatalk

בדיוק כך

MR BIG
27-11-13, 07:20
אין מחירון לדיפנדרים. הכל שלוף מהמותן ומי שנגוע במחלה....משלם!

לפני חמש שנים קניתי את הדיפנדר שלי : 110 ,96 , משופר מאד מאד במצה מעולה . המחירון אז היה 58, שילמתי 79.
אחרי שנה וחצי מכרתי : המחירון היה 55 , קיבלתי 75.

מאידך , הגרוטאות שתמצא בשוק ייסחרו בנזיד עדשים.

תלוי ברכב עצמו בלבד!

קונסטון
27-11-13, 08:12
אין מחירון לדיפנדרים. הכל שלוף מהמותן ומי שנגוע במחלה....משלם!

לפני חמש שנים קניתי את הדיפנדר שלי : 110 ,96 , משופר מאד מאד במצה מעולה . המחירון אז היה 58, שילמתי 79.
אחרי שנה וחצי מכרתי : המחירון היה 55 , קיבלתי 75.

מאידך , הגרוטאות שתמצא בשוק ייסחרו בנזיד עדשים.

תלוי ברכב עצמו בלבד!

תודה מר ביג. אני מתחיל לראות מעין דפוס, שהמחירים בסך בכל, נשארים באותה רמה נומינלית, כי גם עכשיו אם הרכב שלך (במצב שציינת) יוצג באותו מחיר למרות שלכאורה "זקן" ב 5 שנים. אבל אולי תסכים אותי, לשלם כ 20 מעל למחירון (שאתה יכול לספור שדרוגים באולי שעלותם כפולה) "פסיכולוגית" קל יותר מאשר מאשר לשלם מעל 40 מהמחירון (עם הביקורת לכאורה על המחירון) כאשר השיפורים כבר אחרי פחת של 5-8 שנים.
אבל כפי שציינת, לאוטו יש מעין "קסם" של אופי שספר של מחירון קשה לבטא.

מוני אורבך
27-11-13, 08:22
בעלי דיפנדרים הם חברה ממש מצחקים...
הם חיים בעולם משלהם, והוא כולו וורוד.
בזמנו היה לי דפנדר, במצב סביר+ שקניתי אותו מבחור שקנה אותו במרכז.
המחיר היה תואם את מחיר המחירון פחות או יותר. (קניתי ב 2005)
ב 2007 רציתי למכור אותו. אני הוספתי לו שתי נעילות ARB + מיתקון גלגל.
אצלי הוא נסע 30 קילומטר (בהחלט קילומטרז סביר לשנתיים)
הלכתי לפי המחירון + חצי ממחיר הנעילות.
הרכב מבחינה מכנית היה מצוין, קוסמטית סביר (אלא אם כן אוהבים את הצבע של מג"ב)
חצי שנה פרסמתי את הרכב, ואף אחד לא רצה לראות אפילו.
הורדתי את המחיר ובסוף הגעתי למתחת למחיר מחירון.
עדין אף אחד לא רצה לראות אותו בכלל.
אחד הגיע להסתכל, התלהב, ואחרי יומים ירד מהעסק.
בסוף הגיע משהו שמשום מה תמיד חשק בדיפנדר, הוא קנה אותו מתחת למחיר המחירון!
סך הכול במשך שנה שניסיתי למכור אותו שתיים בכלל הגיעו להסתכל.
לא ספרתי, אבל בהערכה קיבלתי לאורך כל השנה אולי 20 שיחות התענינות.

אני מדי פעם מסתכל על מודעות המכירה של דיפנדרים ורואה את אותה התופעה שהיתה אצלי.
הרוב דורשים מחירים הזויים (80 אלף על רכב יוצא מג"ב מ 97 ???) והרכב מפורסם למכירה במשך שנים.
אחרים קצת יותר מאופסים דורשים מסביב למחירון, ועדין הרכב תקוע במשך חודשים ואפילו שנים.
כנראה שהדפנדריסט הממוצע מפרסם את הרכב למכירה כבר כאשר הוא קונה אותו (-:

השמשוני יחיעם
27-11-13, 10:15
,,,,," בעלי דיפנדרים הם חברה ממש מצחקים...
הם חיים בעולם משלהם, והוא כולו וורוד.,",,,,,,

אנחנו (בעלי הדיפנדרים) לא מצחיקים אנחנו קצת שרוטים ,,,והעולם שלנו מלא צבעים של שחור (מטפטוף השמן) ולא ורוד !!!!!!!!!!!!

מרבית המודעות למכירה של הדיפנדר מתחילות במשפט ,,, " לצערי נאלץ למכור מסיבות של ,,,,,,,,,,,,,,,,,, " (:,, ולא בגלל ,,,,"רוצה להתקדם למשהו אחר,,,,

אחרי דיפנדר אפשר רק להתקדם למטה.( פתוח לדחקות מכל סוג שהוא).

יום טוב לכם המסתכלים בערגה סמויה בעברכם על ידנו בשטח,,,,

השמשוני יחיעם
27-11-13, 10:20
82251

נ.ב,,, לא מוכר

nirs
27-11-13, 14:47
מוני
אני חוויתי חוויה הפוכה לשלך. תוך שבועיים היה לי קונה שהיה מוכן לשלם את המחיר שדרשתי.
בסופו של יום החלטתי להישאר עם הדיפנדר בהיעדר תחליף ראוי (6 מקומות).

מוני אורבך
27-11-13, 18:00
ועל זה נאמר "דפנדריסט באמונתו יחיה"
לנדרובר זה לא חברה זו דת ואמונה .
חס וחלילה לא לקלקל את האמת עם עובדות.
בכיף, סעו ותהנו...

קונסטון
27-11-13, 18:10
מוני, בתור מי שבוחן הצעות בחודשיים האחרונים, אני חושב ששתי התמונות נכונות,מה שהצגת וזה ניתן לראות בתנועה/אי תנועה של מודעות, שכאמורף אישיתי אל זהיתי שום עסקה ולא שמעתי על שום עסקה בזמן האחרון. ומניסיון אישי שרציתי לשלם מחיר גבוה כמעט ללא שום יחס וקשר למחירון, וכאן ונראה לי הסיפור של נירS חיזק השערה אצלתי , שלפחות אחד או שניים שבחנתי, היו עם "הכרזה" למכירה אבל לא באמת רצו למכור.

Gilad
27-11-13, 21:21
אמנם עברו כמה שנים אבל נראה לי שלא הרבה השתנה

ב2004 קניתי דיפנדר יוצא מגב. השקעתי בו עוד כ60-70,000 שח שיפורים ותוספות עם קבלתו ובהמשך השתיים שהיה אצלי
כמובן שכמו כולם פרסמתי אותו ב120000 שיח למכירה וקיבלתי בערך 2.5 שיחות.
בסופו של דבר נמכר ב70,000 שח לבחור הרציני הראשון שם בא לראות את האוטו...

זה היה אחד הדיפנדרים היפים והמושקעים - 90פתוח צהוב עם דרופ קיט ו200000 קמ.
עדיין כל חודש היה במוסך עם תקלה מציקה אחרת, אין מצב שאני קונה שוב רכב מכרז!

yoni 110
27-11-13, 21:48
צר לי לאכזב את בעלי ה90 (בעבר ובהווה) אבל רק ה110 נמכרים בהרבה מאוד מעל מחירון. ה90 לעומתם נמכרים בדרכ ב1.90
מניסיון אישי שלי ה110 הוא המניה הכי חמה בשוק היום- ה2 שהיו לי נמכרו בהרבה מעל מחירון

יוני

קונסטון
28-11-13, 09:39
אסכם את דעתי, בכך שכנראה השונות גדולה מאד בין הדיפנדרים המעטים במספרם . קשה ואולי לא נכון לקבוע מחיר שמתבסס על שנתון ולהתבסס עליו שמייצג מעל כ 90%מהמקרים ושהשאר זה בסטיה של 10-20%, אלא במקרה הזה אולי הנוסחה הפוכה שמה יהיה במחיר מחירון זה המיעוט והסטיה של הטובים מאד תהיה גדולה מהמחירון.
חוסר העסקאות לכאורה, לפחות ממה שנראה לדעתי מהפרסום במודעות נובע מאי "שווי משקל" בין המבקש למציע. חלק נובע מטעות לדעתי של המוכרים בתפיסת השונות בין הרכבים ואם אחד נמכר כפול מהמחירון זה לאו אומר על דיפנדר אחר. וקושי נוסף לדעתי בסגירת עסקה נובע מהצפי של חלק מהמוכרים לקבל תמורת תוספות ושיפורים שחלקם לא מובנים ברכב. כמוני אני מניח לא מעט שבוחנים הצעות של דיפנדר, מעונייינים בדיפנדר על יתרונותיו ועל חסרונותיו לכאורה. כלן החלפה למשל לכסאות של מזדה שברור שעלו כסףו ואולי יותר נוחות, החלפת קפיצים, בולמים וחלקים אחרים שחלקם מרכבים אחרים שאינם דיפנדרים, בעלויות שיכולות להיות בעשרות אלפי ש"ח, אינה מעניינת חלק מהקונים (כמוני) ואולי בחלק מהמקרים התוספות האלה מהוות "משקולות" כמו שהייתי מניח שאפרק כסאות המזדה לפני הנסיעה למוסך החזרת קפיצים ובלולמים מקוריים. זה כמו מסגרת של תמונה של אמן, שמי שירצה יצירת האמנות, קיימת סבירות רבה שלא יאהב את המסגרת.

amirk
28-11-13, 09:50
גם אני חוויתי חוויה שונה לחלוטין משל מוני.
הרכב (110) כלל לא הגיע ללוח המודעות. ונמכר בהרבה מאוד מעל המחירון (עדיין לא ברור מדוע מזכירים את "המחירון" בנושא הנ"ל).
ואני בטוח, שהבעלים הנכוחי אם ימכור, יקבל מחיר גבוהה ממה שקנה.
אני לא בעל דיפנדר כרגע לכן בטח שאין לי אינטרס להרים את המחיר, להפך אני מעריך שארצה לחזור לדיפנדר בהמשך.

עם זאת, במהלך השנה בה חיפשתי דיפנדר וראיתי לפחות 10 כלים, היו שהמחיר המפורסם היה 85K ואחרי 5 דקות מול הרכב המחיר ירד ל 40K, אני, לא הייתי משלם יותר מ 10K.
כפי שכבר כתבתי בשרשור, דיפנדר 110, במצב טוב מאוד ימכר במחיר אותו מבקש המוכר לקבל.

מוני אורבך
28-11-13, 10:10
אין לי שום דבר נגד בעלי הדפנדרים או הכירכרות שלהם.
להפך אני היתי בעל דיסקו (2.5 שנים) ודיפנדר (2 שנים).
יותר מזה אני מכיר מצוין את תופעת הפיכת הרכב לדת ואמונה (ראה ערך רנגלרים, סופות, היליקסים, 75 פראדו ועוד)
אבל משום מה אצל אנשי הדיפנדר התופעה חזקה במיוחד.
זה מתחיל ב"לטפל רק אצל גורו" ו"רכב מיוחד שונה מכולם" ו"למיוחדים במינם" ועד הערצה עוורת בכל מה שקשור בדיפנדר.
בקשה של סכומים הזויים לחלוטין עבור דפנדרים (ולעניות דעתי זה לא ממש משנה ארוך או קצר) היא רק עוד סימפטום בתופעה.
אותי התופעה של הערצה עיוורת של רכב ממש מצחיקה (אתה במיוחד מעריץ רכב שעכשיו הוא שלך) אבל זה רק אני...
אני עוד זוכר איך לפני כ 8 שנים החתימה של השימשוני היתה "גם אני רוצה לנסוע בדפנדר - חלום בלהות שחלמתי הלילה"
ועכשיו הוא מגן בחירוף נפש על הכיכרה שלו, שרק לפני 8 שנים הוא לא היה נוגע בה במקל של מטר.
אגב השמשוני - ד"ש מהגיפ הישן שלך, בוודאי תשמח לשמוע שהוא חי ובועט ונוסע לא מעט בנגב.

מבחינת המחירון ועד כמה הוא רלוונטי או לא.
בסופו של דבר הכל ענין של כמה הקונה רוצה לקנות ועד כמה המוכר רוצה למכור, או במלים אחרות היצע וביקוש.
המחירון של יצחק לווי היה פעם הבסיס לכל ההתמקחויות הללו. והאמת, עם כל העיוותים שלו הוא היה די נוח.
תמיד ידעת (גם כקונה וגם כמוכר) מה הבסיס, שממנו אפשר לעלות או לרדת.
היום כבר אין מחירון רלוונטי אחד אלא שתים, ואז הבסיס הוא די רעוע.
לכן לפעמים יש כל מני בקשות הזויות לחלוטין של אנשים (ולא רק בדפנדרים), ולפעמים יש גם כל מני מחירי רכבים זולים מאוד.
יוצא מזה שכל קניה ומכירה של רכבים היא שוק פרוע של התמקחויות, לטוב או לרע.

אבל לצאת ולהכריז על רכב בן 18 כי הוא "מניה לוהטת" וכי מחירו רק ילך ויעלה...
מנסיוני האישי זה כבר גובל בהזיות, אבל שוב זה רק אני.
מי יודע, אולי באמת יש סגולות נסתרות לכירכרות שיהפכו אותם לרכב קלסי, ומאוד מבוקש על ידי אספני רכב.
ראה ערך קורבט (להבדיל אלפי הבדלות) רכב כזה (שהוא בין 40 ויותר) עלותו נמדדת בעשרות וגם מאות אלפי שקלים (בארץ)
אולי גם הדיפנדר כאשר יכנס לאספנות מחירו ילך ויעלה.
אולי כדאי לשקול לקנות דיפנדר כהשקעה לטווח ארוך (מאוד)...

דרור ברלי
28-11-13, 10:34
מוני, הזיות או לא, זו המציאות. דיפנדר 110 הוא אכן מניה לוהטת.
גם בסופות זה קורה כבר 3-4 שנים.

מחירון מגוחך (15-20K) שמתייחס לרכב סטנדרטי מ"בעלות פרטית" לכאורה, כשבפועל מסתובבים בשוק סופות בודדות במצב סטנדרטי ועוד פחות מזה כאלה שהיו בבעלות פרטית במקור. הרוב המוחלט יוצא מכרזים ולכאורה ערכם לפי המחירון אמור להיות נמוך עוד יותר.
מצד שני כולן כבר משופרות כך או אחרת (קפיצים אחרים, צמיגים אחרים, חלק נעולות, חלק משופצות יפה) ויש גם המון - אבל המון - גרוטאות שחוטות.
המחירים שנדרשים בפועל עבור סופות טובות בנות 16-20 שנה הן מ-40K ומעלה. סופות מהמודלים האחרונים (2001-2004) במצב מקורי אבל תקינות לא תמצא בפחות מ-50-60K.
את הנבלה שלי מודל 95' רכשתי לפני יותר מ-4 שנים ב-38K. לפני כמה חודשים טובים הציעו לי 42K וממש לפני כמה שבועות מישהו רצה לשים-45K ולקחת את האוטו. בשני המקרים לא רציתי למכור. אולי הייתי פעמיים דביל שלא מכרתי - אבל במחשבה קדימה, מהר מאוד הייתי חוזר לסופה וזה היה עולה לי יותר, אז בשביל מה לטרוח.

מספר הכלים בשוק שמלכתחילה לא היה גדול, הולך ומתמעט (גניבות, תאונות, בלאי וכו'), כבר אין כלים במכרזים ואם יש פה ושם הם לפירוק בלבד ולא מורשים לעלות על הכביש. מעטות הסופות הטובות שעומדות למכירה, המחירים הזויים, ולוקח המון זמן למכור. אפילו כלים שחוטים שהרגע יצאו מהמכרז וחוץ מלהניע איכשהו, דורשים השקעה של עשרות אלפי שקלים כדי להגיע למצב שראוי למאכל אדם, נמכרים במחירים לא נורמליים.
אבל לא ראיתי לאחרונה מישהו שחתך חצי ממה שביקש רק כדי להיפטר מהאוטו. מעדיפים כבר לא למכור.
בדיפנדרים, שמלכתחילה היו יקרים עוד יותר, זה בדיוק אותו דבר. אוטו עם המון חסרונות לכאורה אבל גם הילה מיתולוגית והמון אופי שכל בעליו ללא יוצא מין הכלל מאוהבים בו. מעט כלים באופן יחסי וקונים פוטנציאליים רבים שחולמים על אחד כזה = מעט היצע והרבה ביקוש = מחירים גבוהים. הגיוני לגמרי.

וזה מפליא בכל פעם מחדש שהמחירון הכי גדול במדינה חי במציאות וירטואלית משלו, מתעלם מתופעות כאלה של כלים כמו טויוטות סדרה 70, דיפנדרים, סופות, צ'רוקי, ג'ימני וכו', שנסחרים במחירים גבוהים שבינם לבין המחירון אין שום קשר, ופשוט פוגע בבעלי הכלים הללו שכדי להבטיח פיצוי הולם במקרה של אובדן/גניבה/תאונה נדרשים לבטח אותם לפי הערכת שמאי. ומצד שני אותו מחירון מתעלם מכוחות השוק במקרה של דגמי פרייבטים רבים (צרפתיים למשל) שגם במקרה הטוב לא יכולים לחלום אפילו לדגדג מחיר מחירון.

מוני אורבך
28-11-13, 11:12
דרור אין שום ויכוח ביננו, כל השוק הוא הצע וביקוש נקודה!
אני יכול לבקש 200 אלף דולר על הרכב שלי, אם יהיה מי שירצה לקנות, זה יהיה מחירו.
הנקודה היא שאין מי שרוצה לקנות...
הדיפנדרים יושבים בלוחות המודעות שבועות וחודשים, ואין תזוזה.
אני הסתכלתי על לוחות המודעות לא כי אני אוהב לראות דיפנדרים שלא נמכרים, אלא כי גם אני חשבתי לקנות.
לפני שקניתי את הטויוטה שלי (חצי שנה) הסתכלתי על כמה קנדידטים אחרים (רנגלר, סופה, 75 ודיפנדר)
בכל לוחות המודעות פשוט לא היתה תזוזה, ובמיוחד בדיפנדרים.

אגב כל נושא ה"הציעו לי" ולא לקחתי, קח אותו בערבון מוגבל.
כאשר נסעתי בדיפנדר מדי פעם היתי מקבל "רוצה למכור" וכאשר היתי אומר לא רוצה היו זורקים לי כל מני מחירים.
אבל ביום שרציתי למכור, פתאום כול ה"קונים" נעלמו.
אותו הדבר גימיני 2007, שהיה לי חצי שנה.
לפחות פעם בשבוע משהו היה שואל, רוצה למכור, וחושב שמחיר מחירון הוא ממש בחינם בשביל כזה רכב.
אבל ברגע שרציתי למכור, פתאום כולם היו צרכים לחשוב, ולראות, ולחכות לחיסכון שיפתח.
ובסופו של יום מכרתי גימיני במצב מעולה עם מיגונים מעט קילומטרז, מתחזק היטב ועם נעילה אחורית, במחיר מחירון + 1000 שח.
נכון, מיהרתי, ולא רציתי להתחיל להראות את הרכב לכל זב חוטם שרק רוצה לראות מהו גימיני, אבל ממש לא מכרתי בלי להתמקח.

השמשוני יחיעם
28-11-13, 13:29
אני עוד זוכר איך לפני כ 8 שנים החתימה של השימשוני היתה "גם אני רוצה לנסוע בדפנדר - חלום בלהות שחלמתי הלילה"

!!!!!,,,,מה לעשות שלפעמים חלומות מתגשמים !!!! (:

ועכשיו הוא מגן בחירוף נפש על הכיכרה שלו, שרק לפני 8 שנים הוא לא היה נוגע בה במקל של מטר.

לא אמרתי זאת מעולם !!!!

אגב השמשוני - ד"ש מהגיפ הישן שלך, בוודאי תשמח לשמוע שהוא חי ובועט ונוסע לא מעט בנגב.

ראיתי באיזה מקום שהוא עומד למכירה ????

eyalski
30-11-13, 15:24
ה " שיפור " שהכי משמעותי מבחינת הערך הוא רישום כרכב מדברי עם רישוי לשמונה נוסעים + נהג . אני יודע על שתי עסקאות מכירה מהחודשים האחרונים ב 60000 ו 75000
של חבר'ה חדשים שנכנסו לעסקי התיירות המדברית .
קצת מוזר לחשוב על כך שאני קניתי את הדיפנדר שלי לפני 7 שנים ב44000 ש'ח , עובד איתו 7 שנים יום יום בשטח ועקרונית אני יכול למכור אותו ברווח יפה .

בלי הגבהות נעילות וכל היתר . עדיין בתור רכב לטיולי מדבר הוא מספר אחד . יש עלייה בתיירות בארץ ובאופן עקיף זה מוסיף ביקוש לטיולי ג'יפים ולמספר הרכבים שעוסקים בתחום .
בתור תחביב או רכב פרטי לא הייתי רץ לקנות .......... , יש אופציות יותר ידידותיות באותו מחיר.

קונסטון
01-12-13, 18:54
ה " שיפור " שהכי משמעותי מבחינת הערך הוא רישום כרכב מדברי עם רישוי לשמונה נוסעים + נהג . אני יודע על שתי עסקאות מכירה מהחודשים האחרונים ב 60000 ו 75000
של חבר'ה חדשים שנכנסו לעסקי התיירות המדברית .
קצת מוזר לחשוב על כך שאני קניתי את הדיפנדר שלי לפני 7 שנים ב44000 ש'ח , עובד איתו 7 שנים יום יום בשטח ועקרונית אני יכול למכור אותו ברווח יפה .

בלי הגבהות נעילות וכל היתר . עדיין בתור רכב לטיולי מדבר הוא מספר אחד . יש עלייה בתיירות בארץ ובאופן עקיף זה מוסיף ביקוש לטיולי ג'יפים ולמספר הרכבים שעוסקים בתחום .
בתור תחביב או רכב פרטי לא הייתי רץ לקנות .......... , יש אופציות יותר ידידותיות באותו מחיר.

שלום אייל, יש לך אולי פרטים לגבי שתי העסקאות: דגם, שנה, בעלות, ק"מ, מצב, תוספות...וכיו"ב

דרור ברלי
02-12-13, 10:25
דרור אין שום ויכוח ביננו, כל השוק הוא הצע וביקוש נקודה!
אני יכול לבקש 200 אלף דולר על הרכב שלי, אם יהיה מי שירצה לקנות, זה יהיה מחירו.
הנקודה היא שאין מי שרוצה לקנות...
הדיפנדרים יושבים בלוחות המודעות שבועות וחודשים, ואין תזוזה.
אני הסתכלתי על לוחות המודעות לא כי אני אוהב לראות דיפנדרים שלא נמכרים, אלא כי גם אני חשבתי לקנות.
לפני שקניתי את הטויוטה שלי (חצי שנה) הסתכלתי על כמה קנדידטים אחרים (רנגלר, סופה, 75 ודיפנדר)
בכל לוחות המודעות פשוט לא היתה תזוזה, ובמיוחד בדיפנדרים.

אגב כל נושא ה"הציעו לי" ולא לקחתי, קח אותו בערבון מוגבל.
כאשר נסעתי בדיפנדר מדי פעם היתי מקבל "רוצה למכור" וכאשר היתי אומר לא רוצה היו זורקים לי כל מני מחירים.
אבל ביום שרציתי למכור, פתאום כול ה"קונים" נעלמו.
אותו הדבר גימיני 2007, שהיה לי חצי שנה.
לפחות פעם בשבוע משהו היה שואל, רוצה למכור, וחושב שמחיר מחירון הוא ממש בחינם בשביל כזה רכב.
אבל ברגע שרציתי למכור, פתאום כולם היו צרכים לחשוב, ולראות, ולחכות לחיסכון שיפתח.
ובסופו של יום מכרתי גימיני במצב מעולה עם מיגונים מעט קילומטרז, מתחזק היטב ועם נעילה אחורית, במחיר מחירון + 1000 שח.
נכון, מיהרתי, ולא רציתי להתחיל להראות את הרכב לכל זב חוטם שרק רוצה לראות מהו גימיני, אבל ממש לא מכרתי בלי להתמקח.

"מוכר? מוכר?" זו שאלה ששומעים כל פעם שיוצאים עם האוטו לנסיעה. כמעט כל יום. לאלה לא צריך להתייחס.
בנאדם רציני שמשיג את מס' הטלפון שלך ומגיע "כדי לסגור" עם כסף מזומן זה משהו אחר.
ובגלל שהמחירים גבוהים זה ברור שעסקאות לא נסגרות מהר וכלים למכירה מתייבשים הרבה זמן.

eyalski
02-12-13, 18:24
אין לי את המידע המדויק אבל מדובר בדיפנדר 110 97+99 שהיו רשומים כרכב מדברי , בלי תוספות של ממש אבל במצב סביר יחסית וקילומטרז' גבוה .

איל מ
05-12-13, 13:22
בואו אתן לכם עוד פרספקטיבה.
מבחינתי דיפנדר הוא הרכב האולטימטיבי. עברו תחת ישבני לא מעט כאלו ואפילו החזקתי אחד כמה שנים.
בשנה האחרונה אני מחפש לקנות אחד.
אולם, עם כל הכבוד, אין סיכוי שאשלם שישים שבעים אשך על רכב בן 15 עם חצי מליון ק"מ.
בסופו של דבר את הטיולים שאני עושה אפשר לעשות גם עם ויטארה.
מכיוון שאני כן מכור לטפטופי שמן התפשרתי וקניתי דיסקו 2004 במכיר רצפה וקילומטרז כמעט בתולי.
(הגרסה הכי פחות מחושמלת כמובן).
מה אתם יודעים, לפעמים כשאני עם חלונות פתוחים וגיר על מצב manual, אני כמעט מצליח לדמיין שאני בדבר האמיתי.
;-)

אבנר ברוך
05-12-13, 14:20
מסכים לגמרי בכל מה שקשור לרכב האולטימטיבי.
חבל שלא מייצרים יותר רכבים ספרטניים, הכל משתנה לנגד עיננו, תקנות חדשות, פלסטיקים, אלקטרוניקה במקום מהלך מתלה...
הדיפנדר מייצג עולם הולך ונעלם.

OFF-RoaD
05-12-13, 14:24
חבל שלא מייצרים יותר רכבים ספרטניים, הכל משתנה לנגד עיננו, תקנות חדשות, פלסטיקים, אלקטרוניקה במקום מהלך מתלה...

לא מבין מה אולטימטיבי בדיפנדר, אבל שיהיה. לא נפתח את זה שוב.

לגבי החלק השני, הקדמה מבורכת. היא משפרת את ראיכות חיינו ומאפשרת בשלוםer עם הכדור. מזל שהעולם ההוא הולך ונעלם. לא היינו מחזיקים בו עוד הרבה.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
05-12-13, 21:36
חבר מכר לאחרונה דיפנדר קצר, אחרי כמעט שנה שעמד למכירה ונמכר בערך במחירון.
חבר נוסף, עם 110 לא מצליח למכור מעל שנה.
או שלא מתקשרים כלל, או שמתקשר מי שלא באמת רציני לקנות.

ד ו ר ו ן
05-12-13, 21:38

מייצרים.. הם רק לא מגיעים לכאן.

נעם1
09-12-13, 21:25
לא מבין מה אולטימטיבי בדיפנדר, אבל שיהיה. לא נפתח את זה שוב.

לגבי החלק השני, הקדמה מבורכת. היא משפרת את ראיכות חיינו ומאפשרת בשלוםer עם הכדור. מזל שהעולם ההוא הולך ונעלם. לא היינו מחזיקים בו עוד הרבה.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk כמעט ואפשר לחשוב, שאפקט החממה נגרם כולו מה 2.4 ליטר של המנוע בלהטוט שלי מדגם TDI 300. אם כבר להתלונן על זיהום, אולי טפטופי השמנים שלי גורמים לזיהום חמור במי תהום. ביום, שהקדמה המבורכת תגיע לתעשייה שמייצרת כ- 70% מגזי החממה שנפלטים לאוויר אתה מוזמן להציק לי בנוגע למנוע המיושן שלי. עד אז, אבנר ואני תמימי דעים.

ד ו ר ו ן
09-12-13, 22:26
off-road,
אתה תמים לאללה.

OFF-RoaD
09-12-13, 22:42
כמעט ואפשר לחשוב, שאפקט החממה נגרם כולו מה 2.4 ליטר של המנוע בלהטוט שלי מדגם TDI 300. אם כבר להתלונן על זיהום, אולי טפטופי השמנים שלי גורמים לזיהום חמור במי תהום. ביום, שהקדמה המבורכת תגיע לתעשייה שמייצרת כ- 70% מגזי החממה שנפלטים לאוויר אתה מוזמן להציק לי בנוגע למנוע המיושן שלי. עד אז, אבנר ואני תמימי דעים.

לא הצקתי לך בנוגע למנוע המיושן שלך. הלוואי עליי מנוע כזה, והחלום הרטוב הוא v8 עצבני ומזהם. כולה אמרתי שהקדמה וההתפתחות טובים. איך הגעת מפה לפסים אישיים?

וכן. אני תמים.

דרור ברלי
09-12-13, 22:58
הקידמה טובה בעיקר ליצרנים.
אלקטרוניקה ופלסטיק קל לייצר בזול ועוד יותר קל למכור ביוקר.

המוצרים המודרניים מתוכננים להיות קשים לתחזוקה וכמעט בלתי אפשריים לתיקון, ותוחלת חייהם צפויה להיות קצרה.

ג'יפים/רכבי שטח אמיתיים - סיקסים, סופות, דיפנדרים, סמוראים, הטויוטות הגדולות עם סרן חי מלפנים, כולם הולכים להפוך לקלאסיקה ולהיות שוים כסף יפה. תשמרו עליהם.

ד ו ר ו ן
09-12-13, 22:59
לא אישי.
לפני כחודש יצא לי לראות סיכום של טבלת נתוני מסירת כלי רכב בארה"ב- עם פרשנויות לתוצאות.
ספציפית, התייחסו לרכבים היברידיים, שאחוז המסירות שלהם היה אפסי, ועוד יותר, שבחישוב המחיר שלהן, מסתבר שהן נמכרות בהפסד מבחינת היצרן.
ולמה?
כי לכל יצרן רכב יש "מס זיהום", וממוצע צריכת דלק כללי של כל הדגמים של החברה שהוא חייב לעמוד בו.
תרגיל פשוט ומלוכלך (נקי עאלק..), הוא לייצר כמות X של רכבים "נקיים", שמשפר את הממוצע הכללי של צריכת הדלק (שהרי נתון צריכת הדלק הפנטסטי התיאורטי אף פעם לא מושג במציאות..), מאזן את מיסוי הזיהום של היצרן, ומאפשר לו להמשיך לייצר את הדגמים הרווחיים הרגילים שלו, שלא ממש מצטיינים באיכות סביבה.
זה נכון לכל היצרנים הגדולים במערב (במזרח זה בכלל לא מעניין אותם- הם מראש לא מנסים לייצר רכבים נקיים).
תחבר את זה עם התעשיות שגם ככה מהוות הגורם העיקרי לזיהום- ואז האמירה שלך לגבי הקידמה המבורכת יוצאת קצת נאיבית.

נעם1
09-12-13, 23:12
לא הצקתי לך בנוגע למנוע המיושן שלך. הלוואי עליי מנוע כזה, והחלום הרטוב הוא v8 עצבני ומזהם. כולה אמרתי שהקדמה וההתפתחות טובים. איך הגעת מפה לפסים אישיים?

וכן. אני תמים.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk הכל לגמרי לא אישי. לגמרי. קדמה והתפתחות זה מבורך. אני מניח רק, שתוצאות הקדמה וההתפתחות באספקט של רכבי שטח אינו חביב כל כך על ג'יפאים בכלל ויושבי הפורום המסוים הזה. הלכו הסרנים החיים, הלך מהלך המתלה, אלקטרוניקה ומחשבים באו במקום מהלך מתלה ונעילות. שלא לדבר על זה שמנועים הפכו לסוג של קופסה שחורה. ומה שמפתיע, שדווקא דיפנדר הוא רכב שטח שמעדיף נהיגה מתחשבת בקרקע, בטבע ובסביבה.

OFF-RoaD
09-12-13, 23:21
ברור שיש תחומים בהם זה פוגע, ותחום הרכב הוא אחד העיקריים שבהם. לא רק בשטח, אני מעדיף בכל יום מאסל קאר טיפש עם הנעה אחורית על איזו יפנית מתוחכמת.

בסך הכל אמרתי שהקדמה, בכללי, טובה לנו. כשמסתכלים על כל המכלול. ירים ידו מי שמסוגל לחיות בלי הסמארטפון. או האינטרנט. או הטלפון...
ברור שעדיף היה לכולנו אם תחום הרכבים היה נותר מאחור, אבל זו דרכו של עולם.

-->