PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיחרור פילטר שמן ונזילת כל שמן המנוע

razst
11-02-07, 19:54
שלום לכולם.

ביום שיש האחרון התכוננו לצאת לטיול יום שישי השבועי. הילדים מאחורה כבר חגורים ודרוכים, אני מתניע ומיד שומע קול ביעבוע מוזר מכוון המנוע שנפסק אחרי מספר שניות. מתלבט אם לבדוק מה העניין ובסוף מחליט (למזלי) לרדת לראות אם יש משהו שונה. מסתכל מתחת לגיפ וחשכו עיני :shock: ... כל השמן מנוע נמצא על הריצפה (במחשבה ראשונה זה הזכיר לי ארוע מסוג שונה שנגמר בחדר יולדות...:wink:).

הדבר הראשון שהדאיג אותי זה השכן, שכל טיפת שמן הכי קטנה משגעת אותו וכבר הבטחתי לו שהוא לא ירגיש כשאני עובד על הגיפ ומחליף שמנים. עכשיו יש שלולית של חמש ליטר שמן על הריצפה :roll:.

הודעתי לחברה האחרים לא לחכות לי והתחלתי לנקות עד כמה שאפשר את החניה.

זיהיתי שמקור הבעיה הוא הפילטר שמן שהיה משוחרר. הצלחתי ביד לסובב אותו בערך סיבוב שלם חזרה. מלאתי שמן, התנעתי, עשיתי מספר סיבובים והצטרפנו לטיול באיחור של שעתיים. הטיול עבר בסדר ולחץ השמן נראה כרגיל.

מספר עובדות:

את הפילטר שמן אני החלפתי לפני בערך חצי שנה.
לפי ההוראות שקיבלתי, הפילטר הוברג בכח היד בלבד.
מאז שהוחלף הפילטר, הגיפ עבר הרבה טיולים לא קלים.
עד לארוע לא הייתה שום נזילת שמן.
בשבועיים האחרונים הגיפ היה במוסך לשם העברת טסט. לא הוחלף הפילטר ולא שמן המנוע.
את הגיפ לקחתי מהומסך הביתה ביום חמישי ולא ראיתי שום בעיה, למוחרת בבוקר קרה הארוע.
אז ממה יכול לקרות כזה דבר? האם מישהו חווה דבר דומה? פילטר שמן יכול להשתחרר מעצמו אחרי חצי שנה של עבודה מאומצת סתם ככה ביום שישי בהיר? האם זה מקרה שזה קרה יום אחרי שהוא חזר מהמוסך?

ערן המסוקס
11-02-07, 20:13
אם ההברגה של הפילטר מתאימה ולא רופפת על המתאם של המנוע, ואם הפילטר לא מקומט ממכות שחטף מתושבת המנוע שלידו, העסק מסריח מאוד.

razst
12-02-07, 12:19
אם ההברגה של הפילטר מתאימה ולא רופפת על המתאם של המנוע, ואם הפילטר לא מקומט ממכות שחטף מתושבת המנוע שלידו, העסק מסריח מאוד.

אני לא רואה שום בעיה בהברגה של הפילטר (הכל עבד יפה עד עכשיו) והכל נראה שלם ותקין ללא סימני מכות כלשהם.

איציק - 4X6ZH
12-02-07, 12:38
ובכל זאת כמה גמויות יש בתושבת של הפילטר ?
אולי נשארה אחת ישנה מהפילטר הקודם
מה מצב ההברגה לא בעין אולי באמת יש חוסר התאמה בדגם הפילטר
ואז בבוקר שהטמפרטורה נמוכה והשמן סמיך ולחץ והשמן ..... גבוה גבוה
ושסתום הפריקה שצריך להיות בתוך הפילטר ( להגן ממצבים כאלה )
אולי אין שסתום
אולי לא מצליח לפרוק את כל השמן
אולי סל"ד המנוע היה גבוה בשניה הראשונה
ואין טיול זה החלק הקל
איך מנקים את הריצפה . את זה אני מבקש ממך תלמד אותי .
איציק

razst
12-02-07, 15:39
ובכל זאת כמה גמויות יש בתושבת של הפילטר ?
אולי נשארה אחת ישנה מהפילטר הקודם
לא, ישנה רק גומיה אחת.
מה מצב ההברגה לא בעין אולי באמת יש חוסר התאמה בדגם הפילטר
ואז בבוקר שהטמפרטורה נמוכה והשמן סמיך ולחץ והשמן ..... גבוה גבוה
ושסתום הפריקה שצריך להיות בתוך הפילטר ( להגן ממצבים כאלה )
הפילטר זה אותו הפילטר המתאים שהיה גם מותקן קודם במשך מספר שנים ונקנה במיוחד בינוביץ.
אולי אין שסתום
אולי - לא יודע איך בודקים, אבל הפילטר נראה בדיוק כמו הקודם לו - ובכל זאת הוא עבד טוב, יותר מחצי שנה.
אולי לא מצליח לפרוק את כל השמן
אולי סל"ד המנוע היה גבוה בשניה הראשונה
אולי, אבל דווקא עכשיו ולא בארבע שנים לפני או כמה ימים מאז הארוע?
ואין טיול זה החלק הקל
צודק
איך מנקים את הריצפה . את זה אני מבקש ממך תלמד אותי .
שאלה טובה. לצערי אין לי תשובה טובה. פעם מצאתי דיון בנושא, גם כן ללא פתרון קסם. מה שמומלץ זה חול (עדיף חול ים) או מסיר שומנים ושמעתי שחומצת מלח (יש כזה דבר??) זה הכי טוב. אני השתמשתי בחול, סבון כלים ומטאטא ועדיין נשארו עקבות.
איציק

איציק - 4X6ZH
12-02-07, 16:13
שמור את הפילטר הישן תן לבעל נסיון לבחון אותו חיצונית
מסנן שמן שקופץ \ יוצא ממקומו מתנפח כמו קופסת שימורים .
זה סימן ללחץ שמן גבוה .
במידה ואין סימני נפיחות על המסנן כדאי לבדוק לחץ שמן עם שעון חיצוני מכני בהתנעה ראשונה בבוקר
אני הייתי מחליף מסנן ושמן
וחוזר לנסיעה מבוקרת ( קרוב לבית )
בכל מצב מומלץ לבדוק לחץ מול שעון מכני .
איציק

kd2
12-02-07, 16:38
נסה עם אבקת כביסה.
שפוך בנדיבות ותן לאבקה לעבוד.

ד ו ר ו ן
12-02-07, 21:55
איך מנקים את הריצפה . את זה אני מבקש ממך תלמד אותי .****
איציק
אחרי פאדיחה אצל חבר בחנייה..
אם זה לא משטח נקבובי אז ממיס שומנים חזק או ספריי קרבורטורים עשו את העבודה אחרי שהרוב נספג עם חול.

במשטח נקבובי מעט כמו בטון זה ירד כמעט לגמרי אחרי הטיפול+שטיפה של מה שהומס עם צינור ולחץ מים בריא.

yogibear
19-02-07, 21:21
לשאלתך, נזכרתי שלמיטב זכרוני שנינו הזמנו מתאם לפילטר סופה לפני כחצי שנה , האם הפילטר המדובר הוא פילטר שהיה מוברג על מתאם זה? האם הפילטר הוא פילטר המתאים לסופה?

חנן-ג'יפולוג
19-02-07, 22:04
קצף לניקוי תנורים,עובד טוב.

razst
19-02-07, 23:24
לשאלתך, נזכרתי שלמיטב זכרוני שנינו הזמנו מתאם לפילטר סופה לפני כחצי שנה , האם הפילטר המדובר הוא פילטר שהיה מוברג על מתאם זה? האם הפילטר הוא פילטר המתאים לסופה?

עדיין לא התקנתי את המתאם לפילטר סופה שהזמנו בזמנו. הבעיה הזאת קרתה עם פילטר סיקס רגיל. התכנון שלי היה לשים את המתאם סופה בטיפול הקרוב.

-->