PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעגל השהייה לסגירת ממסר לאזעקה

UNIX
19-02-07, 18:29
אני בונה אזעקה לג'יפ שלי
האזעקה תעבוד על חיישן תנועה ועל פתיחת סוויץ ומכסה מנוע .
אני מחבר אל האזעקה סירנה ופלאפון , המטרה שבעת שהסירנה תצעק
הפלאפון יחייג לפלאפון שלי ואני אדע שיש מישהו באוטו .

הבעיה היא כזו אני רוצה לעשות ממסר שיסגר בעת שהסירנה תעבוד ואז הוא יחייג אליי בעצם
אבל מהחוט של הסירנה שיוצא מהמוח יוצא פלוס גם בעת דריכה וניטרול של המערכת אבל לשניה בערך , אני צריך לחבר משהו על הממסר (חשבתי על קבל גדול שימשוך את הזרם ונגד שיפרוק אותו ) ואז בעת דריכה וניטרול הממסר לא יסגר ורק בעת פלוס מתמשך (אזעקה ) הממסר יסגר .
איך עושים את זה ?

יניב_ב
19-02-07, 20:03
דבר ראשון ראשון כיצד בדיוק התכוונת לחייג?
אני לא מתמצא באזעקות אבל סביר להניח שיש אביזר שמבצע את זה שניתן לרכוש, מעבר לכך קיימים טיימרים מסוגים שונים שמבצעים את הפעולה הדרושה ובאים יחידה מושלמת.

talw
19-02-07, 20:46
o.k
ערך קבל-X
ערך נגד-Y
X כפול Y שווה זמן(שניות)
שניהם מחוברים בטור אל האדמה ,את המתח לממסר אתה לוקח אחרי הקבל.
קבל אלקטרוליטי 2000 מיקרופראד עם נגד 1 מגה אום ייתנו לך 2 שניות בערך.
רק שאלה אחת ,כשאין בחוט + האם יש בו - ?
כי אז צריך לחבר גם דיודה לכיוון הקבל שהאזעקה לא תקבל את מתח הקבל (פריקה) ואז תידפק.
צריך גם ליבדוק באיזה מתח הממסר ניסגר כי אם למשל ב 8V אז צריך להאריך את זמן הטעינה.
הייתי לוקח מראש פוטנציומטר (נגד מישתנה) עם ערך מקסימלי של 5 מגה.
טל

talw
19-02-07, 21:00
אולי לא הייתי ברור ,הממסר מחובר לקבל משני קצותוי.
את החיוג אפשר לבצע בהיתחברות ישירה למעגל של הלחצנים בטלפון הנייד.(אני מאמין שאתה יודע)

talw
19-02-07, 21:10
תשובה בהמשכים......
הייתי מוסיף עוד נגד של 1K בטור לממסר.

talw
19-02-07, 22:18
טוב מיצטער ,כניראה שזה לא יעבוד עם ממסר בגלל זרמים נמוכים במעגל אבל הייתי מנסה לשחק עם ממסר איתות (וינקר-יש לו השהייה של בערך שנייה) ומערכת קבל /נגד שתיתן עוד טיפלה השהייה.

UNIX
19-02-07, 23:06
תודה לעונים
לגבי איך זה יחייג זה לא בעייתי אתה מגדיר חיוג מקוצר וכשאתה לוחץ למשל 1 ארוך אז זה מחייג אלייך
מוציא 2 חוטים מהבורד של הפלאפון מכפתור מספר אחד שהממסר סוגר בינהם מעגל .
טל החוט מוציא רק פלוס בזמן הפעלת סירנה ואין עליו מינוס כלל
אני ינסה לחבר קבלים ונגדים ונראה איך זה יעבוד , אולי אפשר לחבר איזה גוף חימום קטן(או משהו שיצרוך הרבה זרם בטור לממסר וככה כל הזרם הרגעי יפול על הגו"ח(מנורה) ואז הממסר לא יסגר .

talw
19-02-07, 23:11
הכוונה שלי למינוס היא כאשר אין פלוס בחוט,יש מצב שהקבל יתפרק לתוך ההזעקה דרך אותו חוט פלוס ואולי יגרום לנזק.
גוף חימום זה בדיוק מה שהיתכוונתי עם ממסר איתות ליפני הממסר.

UNIX
19-02-07, 23:17
גם עם הקבל יפרוק פלוס לאזעקה (והוא לא יפרוק) אז לא יקרה כלום כי אין מינוס על החוט בזמן
ששאין פוס פשוט אין על החוט כלום .אני ינסה ונראה מה יקרה
תודה

עירא
20-02-07, 00:19
http://www.remmon.com/solutions/overview.htm

asafa
20-02-07, 00:42
לפני 6 שנים בניתי מערכת כזאת לאחר שפרצו לי לרכב וגנבו את הסטריאו.
בניתי קופסה מעץ, בתוך הקופסה היתה דיבורית עם פלא פון, חיברתי מנגנון של נעילה מרכזית שקיבל מתח מהנעילת מכסה מנוע (הנעילה מקבלת מתח רק כאשר הסירנה צופרת), ברגע שהזרוע של הנעילה קיבלה מתח היא היתה נפתחת ולוחצת על חיוג מקוצר.
הארגז היה קטן ומוקם ליד הגלגל הרזרבי ברכב מתחת לשטיח בצורה מאד אסטטית.
המערכת עבדה ללא באגים ולא איכזבה, שהרכב היה אצל אחותי בנופש באילת קיבלתי טלפון כל בוקר (היא פתחה את תא המטען בלי לכבות את האזעקה), וגם שחבלני משטרה פרצו לרכב (חשד למכונית טופת), המערכת לא איכזבה לעולם. כל פעם שהאזעקה צפרה תוך 5 שניות הטלפון שלי היה מצלצל עם צילצול מיוחד שהקצתי למספר של הרכב.
בגדול היתה אמורה להיות לה אופציה נוספת שלא עבדה כי הדיבורית היתה ישנה, בתיכנון המקורי הייתי אמור לשמוע מה קורה ברכב וגם לדבר אל הגנבים ברמקול של הדיבורית.

החיסרון היחיד של המערכת היה שהמצבר נגמר, בזמנו הייתי חייל כך שלא נסעתי הרבה ברכב והדיבורית צרכה זרם באופן קבוע.

eran4x4
20-02-07, 07:19
נגד שטוען קבל יעבוד בתנאי שתפעיל את הממסר בעזרת טרנזיסטור
בקיצור למוצא ההזעקה מחובר בתור נגד (1) וקבל
במקביל לקבל מחוברים שני נגדים (נגד 2 ונגד 3) בתור (שני הנגדים בתור אחד לשני ושניהם ביחד מקבילים לקבל)
התנגדות שני הנגדים שמחוברים בתור חייבת להיות לפחות פי 10 מהתנגדות הנגד שטוען את הקבל אחרת הנגדים יפרקו את הקבל ולא יאפשרו לו להטען

הבסיס של הטרנזיסטור מחובר לחיבור של נגד 2 לנגד 3

הקולקטור לסליל הממסר כאשר הצד השני של הסליל מחובר לפלוס, במקביל לסליל דיודה שמגנה על הטרנזיסטור
האמיטר של הטרנזיסטור מחובר לאפס.

UNIX
20-02-07, 07:22
יש מצב לשרטוט ערן?

eran4x4
20-02-07, 09:20
בבקשה

talw
20-02-07, 18:29
ערן ,יפה ציירת ,אבל צריך גם לציין שR3 אמור ליהיות יותר קטן מ R2 פי 10 (נגיד),כי אחרת ברגע שמתח טעינת הקבל יעבור את 0.6V על R3 (בחלוקת המתח בין R2 ל R3 ) ,הטרנזיסטור ייפרץ ויפעיל את הממסר.

eran4x4
20-02-07, 19:41
ערן ,יפה ציירת ,אבל צריך גם לציין שR3 אמור ליהיות יותר קטן מ R2 פי 10 (נגיד),כי אחרת ברגע שמתח טעינת הקבל יעבור את 0.6V על R3 (בחלוקת המתח בין R2 ל R3 ) ,הטרנזיסטור ייפרץ ויפעיל את הממסר.

לא ממש מדויק...

מה שיקבע מתי הממסר יסגר זה הגבר הזרם של הטרנזיסטור , הזרם הנדרש לסגירת הממסר והזרם שיזרום לבסיס הטרנזיסטור כפונקציה של מפלי המתח על R2 ו R3 וערכי הנגדים.

אבל אחרי קצת משחקים עם מספרים אני חוזר בי מהמעגל - הזרם שידרש בכדי להפעיל את הטרנזיסטור גבוה מידי בכדי להפשר קבוע זמן של 2 שניות עם כבל סביר
יש לבנות מעגל עם משווה מתח
בזמנו חנן פרסם כאן כזה לטובת בקרת חום מנוע

המעגל משם צריך להתאים לכאן

UNIX
20-02-07, 23:08
2 שניות זה לא מה שחשוב פה מצדי שאחרי 10 שניות יסגר הממסר אין לי בעיה עם זה
רק לא פחות מ 2 שניות .
יעבוד או שלא?

talw
20-02-07, 23:56
UNIX,הבעיה הפוכה -בישביל לקבל בצורה הזו 2 שניות צריך קבל מיפלצת.10 שניות- קבל בגודל חדר.
אני בכלל חושב שאין פה סיפור של הגברה, צריך להיתיחס לטרנזיסטור כמתג ,כאשר מתח בסיס/ אמיתר עולה מעל 0.6V יש זרימה בסליל.
בגלל הנגדים עם הערכים הגבוהים ,הזרמים במעגל מאוד נמוכים ,אפשר ליפתור את זה בעוד טרנזיסטור שהבסיס שלו מחובר אחרי הטרנזיסטור הנ"ל (דרלינגטון) שהוא יפעיל את הממסר.או לחבר "מגבר שרת"-ז'וק פשות כמו שערן ציין(שירשור של חנן) ליפני הטרנזיסטור הממתג.
את כל זה למדתי ליפני 20 שנה בערך ,אני בטוח שערן יכול לצייר לך את מה שאתה צריך.
טל

-->