PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוג מדחס מזגן מומלץ לדחיסת אויר

mixael
20-02-07, 23:03
אני מתכנן לבנות מערכת לחץ אויר ברכב, שמיועדת למס' מטרות וצריכה לתת ספיקה כמה שיותר טובה. עד כמה שידוע לי ישנם לפחות שני סוגים של מדחסים שמשמשים במע' מיזוג של רכב.

מה ההבדלים במבנה בין הסוגים, מה מועדף לשימוש כקומפרסור אויר ? באיזה רכבים נפוצים קיים? אולי כדאי לקחת מדחס של ואן או משאית קלה ?

חימושניק
21-02-07, 07:58
המדחס המועדף לאפליקציה הזו הוא מתוצרת YORK. מדחס בעל 2 בוכנות ועוקת שמן (לא מצריך משמנת בקו היניקה ומפריד שמן בקו הדחיסה. מדחסים כאלו כבר נדירים וניתן למצוא אותם בעיקר על מכוניות וולוו ישנות (שנות ה-70).

בכל מקרה, רוב הסיכויים הם שתמצא בקלות מדחסים בוכנתיים מסוג "דיסקה משופעת" בעלי 5,7 או 10 בוכנות קטנות. אלו המדחסים הנפוצים ביותר, הם גם בעלי ספיקה יותר טובה מה-YORK. החיסרון: צריך משמנת ומפריד שמן. בארץ רוב המדחסים מהסוג הזה הם מתוצרת SANDEN - חברה יפנית עם מוצרים מצויינים.

מחדסי "סכינים". פחות נפוצים ממדחסי הדיסקה המשופעת אבל צוברים פופולריות בשנים האחרונות עקב יעילותם הרבה ומימדיהם הקומפקטיים. סוג זה של מדחסים אינו מתאים לאפליקציה של דחיסת אויר עקב רגישותו הרבה למזהמים (אבק לחות וכו').

landrover
22-02-07, 22:04
תוספת לכל מה שנאמר :

לפי הידע שלי ,רוב המדחסים של מערכות מיזוג ומזגנים מיועדים לעבוד במערכת סגורה ,
ועם גז פריאון , או גז אחר ...

כאשר אתה נותן להם לעבוד במערכת שהיא לא סגורה (סניקת אוויר רגיל) ולא עם הגז היעודי שלהם ,
אורך החיים שלהם מתקצר מאוד , וסביר להניח שאחרי כמה זמן (לפעמים - כמה שנים) המדחס ישבוק חיים.

קשה להשיג (ניסיתי) מדחס ממערכת מיזוג , שמיועד לאוויר.

אפשרות נוספת היא לקנות קומפרסור חשמלי יעודי לאוויר , מהסוג שנימכר למשל בל.כ ,
ב 375 ש"ח , ולקבל משהו שיעבוד כניראה הרבה זמן בלי בעייה.

(אין לי שום קשר ל ל.כ - סתם לקוח מרוצה)
אמיר.

-->