PDA

צפייה בגרסה מלאה : תושבות בולמים נתלשות בג'ימני - האם משהו נתקל בתופעה?

עצמאותה
23-02-07, 21:48
שלום לכולם

תופעה מוזרה זו קרתה לי בג'ימני 99 סטנדרטי לחלוטין. בעיצומו של טיול התחיל הרכב להתנדנד בצורה מחשידה. מיד יצאתי ובדקי, ולהפתעתי גלתי שבולם קידמי נתלש מאוזניו שבסרן! האוזניים פשוט נחצו לשתיים, (לא הריתוך). כאשר בדקתי את תושבות הבולם השני גלתי בדיוק באותו המקום סדקים רציניים. עברתי לסרן האחורי וגם שם בשתי תושבות הבולמים היו סדקים! הפעם בתפר הריתוך של האוזניים לסרן. אני משער שהרכב לא עבר התעללות יוצאת דופן מצד הבעלים הקודמים כי מנהיגה אגרסיבית כזאת היו מופיעים גם סימנים נוספים.
מהר מהר ריתכתי הכול בתוספת חיזוקים, ועכשיו האוזניים חזקות יותר מהצורתם המקורית.

מעניין לעניין באותו עניין ובלי קשר למקרה הקודם התחלתי לשמוע את המנוע יותר מדי בזמן נהיגה.
פרקתי את מגן הפח של סעפת הפליטה שנמצא בתא המנוע, ולהפתעתי הנוספת :shock: גלתי שבמרכז הסעפת במפגש ארבעת הצינורות ישנו סדק גדול על כול ההיקף.

אני חושד באיכות היצור של הרכב. ובכלל מופתע ומאוכזב שתקלות מבישות אלו קורות ברכב יפני! :shock: שמעליו מרחפת תמיד הילה של אמינות יוצאת דופן.

מעניין אותי האם יש משהו שנתקל באחד מהמקרים האלו?

sherifon
23-02-07, 23:00
1)האם הרכב עבר תאונה (תחשוב טוב טוב לפני שאתה עונה ,בעיקר אם אתה לא יד ראשונה , אני שואל כי יתכן שהרכב עבר טראומה ולא תוקן טוב ולכן הבעיה שציינת ...)
2) האם הבולמים מקוריים , אם כן אז עזוב אבל אם לא אז יתכן שהבעלים הקודם היה גאון מבוזבז......
3)האם הרכב מוגבהה ,קפיצים או בודי לליפט ......בקיצור האם הרכב באמת מקורי כמו שאתה טוען ... יתכן שהדבר נעשה בצורה חובבנית ולכן....
4) בטח כבר הבנת לאן אני חותר....

מקווה לטוב

ולבטיחותך כמובן ,במקומך הייתי מחפש עוד ליקויים , על מנת לצמצם הפתעות.

נמרוד
23-02-07, 23:06
היה נחמד אם היית מצלם ושם תמונות של הדברים.

ארז
23-02-07, 23:51
נתקלתי בזה כבר כמה פעמיים עם גימיני של לקוחות שלי, לפחות ב6 מקרים ריתכתי את התושבות מחדש לאחר שהם נתלשו ועל הדרך כבר חיזקנו את התושבות.
אני טיפלתי בזה גם ברכבים מוגבהים וגם בסטנדרטים, הברזל שם הוא 2 מ"מ ,אז אומנם זה גימיני, אבל עדיין העובי של התושבות מגוחך לעומת העומסים הקיימים שם.

sherifon
24-02-07, 16:23
אוקיי ,
אז למה אם כך אין בעייה בסמוראי סלילים - כפי הזכור לי שניהם חולקים אותה פלטפורמה,
האם בסמוראי הזקן עובי הפח של התושבת שונה?

איציק - 4X6ZH
24-02-07, 16:57
בגלל שבסמוראי משתמשים בחוט הלחמה מצופה בעובי 0.235
בגמיני משתמשים בחוט הלחמה זלמנסון בעובי 0.234 ההפרש בעובי גורם ללחץ על סף התפר
כאשר אתה עושה הצלבה במהירות 15 ק"ש ומעלה הלחץ פועל בזוית 45 מעלות לכיוון הסרן האחורי
כל זה גורם למצמד להפעיל לחץ נגדי הגורם לעומס על תושבות הבולמים .
הפתרון של ארז הוא הפתרון הנכון
בנוסף בזמן הריתוך יש להקפיד על שימוש בתרסיס עזריאן
איציק

sherifon
24-02-07, 18:13
איציק......מה קישקשת שם?

לא שאלתי אם הפתרון של ארז נכון או לא , (וסביר כמובן שהוא נכון )..
אלא
השאלה היא לגבי עצם קיום הבעיה או אי קיומה בסמוראי סלילים - שכן הסמוראי זקן יותר -משמע , אם הם זהים במבנה תושבת הבולם אזי מדוע הבעיה לא צצה בסמוראי הזקן והשבע התעללויות...

אני מניח שהבעיה אכן נובעת מחולשה של החומר אך בצירוף לטראמות בעבר .

asafa
24-02-07, 18:20
אם אני לא טועה, בסמוראי סלילים הבולם נמצא בתוך הקפיץ ובג'ימני לא, כך שלא מחייב שהתושבות אותו הדבר.

עצמאותה
24-02-07, 18:56
כמו שציינתי, חוץ מצמיגי שטח מלא 205/75/15, הרכב במצב מקורי - בולמים, קפיצים, ואין שום בודי ליפט! הרכב גם לא עבר שום טראומה ואין סימני תיקונים. מה שתמוהה הוא שאוזניי תושבות הבולמים בסרן הקידמי בשני הצדדים נסדקו ונשברו במרכזן. ולא בריתוך! והן בהחלט נראות מגוחחות בעוביין.
חבל באמת שלא צלמתי את השבר לפני התיקון.

ארז - אמרת שנתקלת כבר בתושבות בולמים שבורות. האם זה קרה רק בשנתונים מסויימים? כי 99 הוא דגם הג'ימני הראשון, ואולי יש בעייה בדגם זה?

נתקלתי בעוד כמה תקלות מוזרות אפשר לציין, שמעידות על איכות חומרים או תיכנון גרוע - למשל: הסטופר העליון של מעטפת כבל הקלאצ' (מול הדוושה) נקרע ונתלש כלפי פנים. אם אני זוכר נכון גם הוא עשוי מפח 2ממ', וגם הוא נזקק לחיזוקים וריתוך.

אין לי כוונה להשמיץ לרעה את הג'ימני,יש לו יכולות מצויינות ואני מרוצה ממנו. אבל מאוכזב מהתקלות האלו, ולפעמים נראה לי שקנתי צעצוע! :oops:

אדם.

asafk
24-02-07, 19:18
הסטופר העליון של מעטפת כבל הקלאצ' (מול הדוושה) נקרע ונתלש כלפי פנים.

זאת מהדורה מודרנית של תקלה שהיתה מוכרת בויטרע הישנה...

אסף.

עצמאותה
24-02-07, 20:08
ויטרע? :)
כנראה גם ג'ימנירע

חבל שסזוקי חוסכים בצורה רשלנית ומאכזבת שכזאת!
תמיד שיבחתי את הדרדסים של סזוקי. כנראה שלא עוד!

נמרוד
25-02-07, 08:48
איציק כרגיל ענה במטפורה כללית על הדרדרות תעשיית הרכב והתרבות האנושית בכלל :grin:

למי שלא קלט - עם השנים הייצרנים משפרים את הדגמים, מבחינתם השיפור הכי מהותי זה חסכון של, כמשל ודוגמא בלבד, 2$ על רכב שלם בשימוש באלקטרודה טיפה דקה יותר או איכותית פחות, שעדיין עוברת את דרישות המינימום ההנדסיות אבל קצת יותר חלשה ממה שהשתמשו לפני כן. מבחינת מהנדסי הייצור זה הישג, לייצרן זה מסתכם בעוד רווח חשוב, אבל לקונה של הרכב המשומש אחרי כמה שנים שגם לוקח את הרכב למגבלות, זה צרה.

ושוב להדגיש - זה לא שאיציק יודע שזה המקרה המדובר - זה פשוט הסבר כללי למה שקורה בתעשיית הרכב.

sam1
25-02-07, 09:42
הי
אם תה נוסע בשטח, מגביל מהלך מתלה לא יזיק.

בהצלחה
שמעון .צ

-->