PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייבוא אישי של רכב משומש

gmb
27-02-07, 23:34
שלום
נופלת לידי ההזדמנות כנראה שחבר שגר בחו"ל כ-5 שנים (עבודה ולימודים) חוזר לארץ במהלך יוני-יולי כנראה
הבנתי שתושב חוזר יכול להביא איתו רכב לארץ כאשר שנת ייצור הרכב לא ישן יותר מ-5 שנים אם אני לא טועה (בניגוד לייבוא אישי אשר מותר רק לרכב משנת הדגם הנוכחית או הקודמת לה)
מישהו התעסק עם זה פעם, או יודע לגבי החוקיות של הדבר?
חשבתי על האפשרות לקנות באי-ביי או באתר אחר איזה רנגלר משודרג (דגם רוביקון כלשהו) משופצר ומשופר (נגיד של שנת 2004) ולהביאו לארץ במחיר שיהיה זהה פלוס מינוס או קצת יותר מרכב סטנדרטי משנת 1999-2000.
מבחינה לוגית זה נשמע לי אפשרי, רכבים כאלה אפשר למצוא ב-10K-15K דולר, וכאשר יש מסי יבוא של בערך 112.5% זה עדיין יעמוד על כ-32K דולר במקרה הגרוע ביותר, ותודות לשער הדולר היחסית נמוך זה ייצא משהו כמו 130-135 אלף שקל
לרכב מדוגם. לא כולל עלויות משלוח, וכל מיני פיצ'יפקעס קטנים.
מבחינת החוק, הרכב גם חייב להיות רשום לפחות שנה על שם החבר, ועם זה אין בעיה, חבר... שישאר רשום על שמו, אנחנו כבר נסתדר עם זה...

מישהו יכול להאיר את עיניי ולשלול או לחזק את דברי?

רמי

גיא
28-02-07, 06:32
תעשה חיפוש,

אני לא זוכר הרבה אבל היה לפני שנה אולי שנה וחצי שירשור שקישר לשירשור ב carsforums על אודות בחור שהביא רכב ביבוא אישי מ ebay.

הסיפור שם מפורט בצורה מדהימה !

אולי ההנהלה יכולים לעזור לך בחיפוש.

בהצלחה.

prinz804
28-02-07, 06:43
:-) :o אני קונה את הסיקס שבחניה

gmb
28-02-07, 17:30
:-) :o אני קונה את הסיקס שבחניה

חצי שניה ניר מנסה למכור את הסיקס, למה לא קנית אז?

רמי

RONI
28-02-07, 17:40

רמי
כנראה לא לא היה זריז מספיק!

YNV
28-02-07, 17:40
שנה שעברה ייבאתי קאדילק אספנות שניקנתה באיביי.
בעקבות אחד השרשורים, שלחתי הודעה פרטית שמפרטת את תהליך הייבוא.
אני לא יודע אם תהליך ייבוא רכב של תושב חוזר זהה לייבוא רכב אספנות, אבל יתכן וזה יכול לעזור.

...
*במזל תפסת אותי בעבודה עם הקלסר הנכון בהישג יד.
התהליך פשוט.
תחילה צור קשר (מייל) עם דילר אמריקאי שמוכר את הטויוטה. נהל משא ומתן כרגיל (טיפ - אל תציין בתחילה שאתה מחוץ לארה"ב). קבל ממנו הצעת מחיר כתובה שכוללת גם את המען שלו.
במקביל צור קשר עם חברת שילוח ימי וקבל הצעת מחיר לגבי שילוח של הרכב לארץ וביטוח ימי. (את הקאדילק אני משלח עם חברת MaliLine - אשת קשר יפעת 03-5777405). שים לב שההצעה כוללת קשירה של הרכב בקונטיינר (Lashing).
פנה למשרד התחבורה למחלקת ייבוא אישי רכבים - אתי רייטן 03-5657117.
שם תקבל מספר טפסים:
- בקשה לרשיון יבוא - בטופס תמלא את פרטי הרכב ופרטי הדילר.
- הצעת הזמנה ליבוא טובין על סמך רשיון - בטופס זה תצטרך למלא שוב את פרטי הרכב אך הפעם גם את עלות השילוח הימי (דמי הובלה ודמי ביטוח).
- בקשה לאגף התקינה - מידע על הרכב (שתוכל גם להוריד מהאינטרנט). לדעתי זה הזמן אם אתה רוצה על הרכב צמיגי 33 ברשיון (אחד הסעיפים הוא מידת צמיגים. מאידך - לא ניסיתי את התתחכמויות האלה). אחד הסעיפים בטופס הוא מספר שילדה. דורש בירור מוקדם עם הדילר.
אחרי שבועיים - שלושה מקבלים רשיון ייבוא.
עכשיו אפשר לקנות את הרכב בשקט. רצוי ליידע מראש את הדילר שיקח לך כמה ימים להוציא ממנו את הרכב.
בשלב הזה חברת השילוח מקשרת אותך עם עמיל מכס מקומי (ישראלי בדר"כ). לעמיל המכס הזה צריך לשלוח צילום של דרכון, צילום של רשיון נהיגה, צילום של רשיון הרכב, פרטים של הדילר והכי הכי חשוב (אני נפלתי בקטע הזה) אישור קונסולארי המייפה את כוחו של עמיל המכס לייצג אותך מול רשויות המכס. את האישור ניתן להוציא בקונסוליה האמריקאית (לשים לב שיש בשביל זה תור נפרד).
בנוסף, יתכן וגם תצטרך אימות פרטים שלך מול נורטוריון ישראלי על פי מסמך מטעם המכס האמריקאי שישלח אליך ע"י עמיל המכס. אם יש לך את כל אלה מוכנים (או בהתראה קצרה), אתה יכול להעלות את האוטו על אוניה תוך כמה ימים.
כשיש את כל אלה, שלח חברת הובלה אמריקאית לאסוף את הרכב מהדילר אל הנמל שתסכם עם עמיל המכס (אני לקחתי את http://www.prideautotransport.com).
זה כל הסיפור. שלושה שבועות והרכב בנמל.
כשהאוטו מגיע לארץ, אתה מוציא לו רשיון זמני, מעביר אותו עמדה מס' 1 (יתכן ותצטרך לשנות את זוית הפנסים ל א-סימטריים, לי הם ויתרו) ושיהיה במזל.
יתכן וזה נשמע ארוך ומאיים, אבל העסק פשוט יחסית. לדעתי עמלה של כמה עשרות אלפי שקלים לדילר ישראלי שעושה בדיוק את זה לא שווים את העלות.

אם פיספסתי משהו או יש שאלות - אל תהסס.
יניב

בפרספקטיבה של שנה, הבירוקרטיה המדהימה במשרד הרישוי בחולון הרסה לי את המצברוח באופן תדיר.

יניב

prinz804
28-02-07, 19:06
אני מוכר טרקטורון וקונה סיקס
חשבתי על של ניר אבוד!!! או שאתה מוכר? :D

טל חסיד
28-02-07, 19:30
רמי שלום
הדבר לא פשוט כלכך כמו שזה ניראה, תושב חוזר יכול להביא רכב רק על שמו ורק לו (הבעלים הרשום) מותר לנהוג ברכב הנ"ל 3 שנים או 5שנים אני לא זוכר בדיוק. כמו כן גם אי אפשר להעביר בעלות ברכב ויש אפילו צורך במתן ערבות במכס על מנת שלא יעשו קומבינות למינהם. לפני שאתה עושה טעויות תברר טוב עם זה שווה.
טל

-->