PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית יציבות בסמוראי [שיוט]

Itai55
01-03-07, 18:50
טוב לפני שאתה מתחילים לצעוק על לחפש שירשורים קודמים-חיפשתי.לא מצאתי..
אז ככה: לפני כחודשיים קניתי סמוראי 94. זה הסמוראי הראשון שלי והבנתי שבגדול זה לא חיה יציבה אבל אני חושב שאצלי זה קצת מוגזם.הסמוראי לא מוגבה אפילו די נמוך,ובנסיעה בכביש במהירות 70+ הסמוראי משייט לצדדים כמו סירה לא בקטנה אלא משהו שמצריך ממני לתקן עם ההגה כל הזמן.
אני סתם ללחוץ או שיש לי פה בעיה?
תודה מראש לעונים!

נחום 1
01-03-07, 21:39
יש לך חופש בהגה? כשהרכב עומד הם יש "שטח מת" שבו ההגה זז ללא הגלגלים, אם כן אולי יש לך בעיה בתיבת ההגה כמו להרבה הסמוראים, כשהתיקון יכול להיות יקר (1000-2000 שקל) אם זו אכן הבעיה.

Itai55
02-03-07, 18:03
אוקיי בדקתי את העניין של ההגה ואין שטח מת שההגה לא מזיז את הגלגלים אבל בתחילת המהלך של ההגה הגלגלים זזים קצת וההגה הרבה.לזה אתה מתכוון?

אלון_ק
02-03-07, 18:37
הרכב מוגבה? מה אורך הנדנדות ממרכז בורג למרכז בורג?

Itai55
02-03-07, 18:53
עכשיו ערכתי בדיקה עם מומחה(אבא היה מוסכניק איזה כמה שנים טובות) והוא אומר שאין חופש בהגה וזה הבולמים.עשינו בדיקה של הבולמים ואין ספק-הם מתים.
אני יודע שהיו איזה 1000 שירשורים על בולמים- כמו
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=4560&highlight=%E1%E5%EC%EE%E9%ED
או http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=6752&highlight=%E1%E5%EC%EE%E9%ED
אבל הם נורא ישנים ואני לא יודע אם השישורים האלה עוד שוים משהו.לפי מה שכתוב פה אני ילך על מונרו
אבל אני רוצה לדעת קודם מה הנזק לארנק ל4 בולמי מונרו ואיפה אני משיג כאלה באיזור הדרום-מרכז?
ושאלה נוספת אני מתכנן ערגול בחודשים הבאים האם המונרו יוכלו לשבת טוב אחרי הערגול או שאני יהיה חייב לערוך שינויים.
תודה!

אלון_ק
02-03-07, 19:09
בולמים לא גורמים לשיוט. גומיות גמורות בנדנדות כן, נדנדות ארוכות מדי כן, קפיצים ארוכים מאוד כן, לא בולמים. בולמים גמורים יתנו לך נדנוד של המרכב מצד לצד, כמו סירה.

רק עכשיו ראיתי שרשמת שהרכב לא מוגבה, אבל שאלת הנדנדות תקפה. מה אורכן ממרכז בורג למרכז בורג, בפרט מלפנים?

כל בולם שתשים היום יתאים מחר לערגול, בהנחה שאתה שם בולם שאורכו המקסימלי חופף לפתיחה המקסימלית.

Itai55
02-03-07, 19:13
[QUOTE=אלון_ק]בולמים לא גורמים לשיוט. גומיות גמורות בנדנדות כן, נדנדות ארוכות מדי כן, קפיצים ארוכים מאוד כן, לא בולמים. בולמים גמורים יתנו לך נדנוד של המרכב מצד לצד, כמו סירה.
QUOTE]

זה בדיוק הבעיה כמו שכתבתי-תחושה של שיוט כמו בסירה.נדנוד של המרכב מצד לצד.
עכשיו אין לי ספק שזה הבולמים.
מה לגבי המונרו?

WildLove
02-03-07, 19:13
הייתה לי בעיה די דומה שהפתרון שהאוטו לא היה יציב במהירות ומושך לצדדים, הגורם בסופו של דבר היו עלים שבורים, תעיף מבט

Itai55
02-03-07, 20:27
תודה על התזובה ווילד אני יבדוק את העלים ויחזיר תשובה.
בכל זאת מה לגבי המונרו.איפה וכמה?

itay
02-03-07, 21:31
ערב טוב
פעם אחרונה שבררתי - לפני חודשיים :
200 ש"ח לחתיכה אצל מתלם בראשון לציון.
איתי

-->