PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגות נוזל בלמים - מנורות ABS+TC(*)

bartaldn
01-03-07, 19:12
מנורות ABS+TC נידלקות מדי פעם .
החלפתי מודול (1,500 ש"ח) , והתופעה חוזרת .
הבנתי שבוכנה אינה אוטמת מספיק , יש נזילה של נוזל הבלמים ולכן המערכת מפסיקה לעבוד.
שאלות :
1. האם יש סוגי נוזל בלמים להם צמיגות נמוכה\גבוהה .
2.האם יכול להיות ששימוש בנוזל בלמים בעל צמיגות נמוכה יותר יפתור את הבעיה שכן ללא מציאת פתרון - השלב הבא הוא החלפת מודולטור שמחירו כ - 17,000 ש"ח (לא הבחברה...).
מבקש עצה טובה,
דניאל
Defender Td5

איציק - 4X6ZH
01-03-07, 19:28
עד כמה שאני מכיר תקלות אלה לצערי הפתרון הוא להחליף מיכלול שלם .
לחלק מהמשאבות יש קיט שיפוץ
לחלק מהמשאבות קיט השיפוץ אינו מספיק ( יש בלאי נוסף )
לדעתי כדאי להתיעץ עם משפצי המשאבות ( לא מוסכים )
איציק

eran4x4
02-03-07, 09:30
מציע לבדוק עם נועם מאשלים מה יש לו לומר בנושא

נועם צרפתי
03-03-07, 08:29
מישהו, ואני לא יודע מי, התקשר אלי בנושא זה ואני מצטער כי הייתי פשוט באמצע הדרכה של טיול ג'יפים כך שלא היה לי נוח לדבר.
אבל שאני קורא פה את מה שכתוב ניראה לי כי ישנם תקלות שצריך לבצע עלות מול תועלת תיקון התקלה.
לא אחת קורה שפונים אלי אנשים ואני אומר כי אין טעם לתקן את התקלה כי תשלום עבור תיקונה לא שווה את התועלת, לא אחת ניתן לדחות את התיקון ולא אחת יש אפשרות לעבוד ללא אביזר מסוים. במקרה זה עם הרכב היה שלי (ותמיד נקודת המוצא שלי כי הרכב שלי ומה הייתי עושה) הייתי מבטל את המערכות ולמעשה עובד כמו מכוניות ישנות יותר. ברור שאפשר להגיד שרמת הבטיחות ברכב יורדת על הכביש ואילו בשטח זה עדיף ועוד ועוד דעות, וכל אחד על פי שיקוליו וכספו.במקרה זה אני אישית לא הייתי מתקן גם עם העלות היתה סבירה מפני שלא הייתי רוצה אביזרים אלו ברכב שטח שאיתו אני עובד
ואשר התועלת בהם זניחה על פי תפיסתי.
אבל עם הדבר מפריע וגורם לחוסר נחת ובאמת התקלה היא כפי שהמחשב מודיע (צריך תמיד לבדוק עם המחשב מגלה את התקלה האמיתית או את האביזר שבו התקלה, בסופו של דבר צריך לחשוב מעבר למחשב) אז יש להשקיע את הכסף.

gp1
05-03-07, 02:38
שנבין גם אנחנו . באיזה שהו שלב נאלץ גם אנו לעבור ל- TD5 .
איזו בוכנה לא אוטמת
(היכן היא נמצאת ) ? ואם היא לא אוטמת , השמן לא אמור להשאר בתוך המערכת ? הבוכנה אמורה להיות חלק פנימי ? אם כן . ויש אובדן נוזל בלם , אז בריחת השמן היא מגוף החלק ?
לפי הרייב של הלנדרובר ( ספר המכונאים הבוכנה היא במשאבה ובמודולאטור יש רק סולונואידים .
אז למה להחליף אותו אם העיה במשאבה ? או שהוא נוזל ? ( למשאבות בלם לפחות ל- TDI 300 ניתן לרכוש אצל ג'קי קיט שיפוץ)
אודה לך אם תפרט . תמיד טוב ללמוד משהו חדש .

-->