PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות חשמל בסמוראי 97

הדיפנדר פיליפ
04-03-07, 23:35
אז ככה, סמוראי 97... סימפטומים איתות ימני הנורה בלוח מכוונים מתחילה חזק ואז אט אט דועכת ומפסיקה... אחרי שבוע + הרכב עושה בעיה בנעילה של הדלתות (נעילה מרכזית) נקנה ככה...
לרכב יש קודן (גם נקנה ככה)

עכשיו הייתי אצל חשמלאי אחד והוא אמר שאין טעינה וזה מצבר...הוחלף למצבר חדש של שנפ, אחרי שבוע שוב אותו סיפור...הלכתי לחשמלאי אחר, בדק זריז שאין טעינה אמר מצבר... חזרתי לחשמלאי ששם לי את המצבר החדש, בדק את הרכב שעה, פה ושם בסוף אמר מצבר, החליף שוב...
אחרי שבוע אותו סיפור...חזרתי לחשמלאי והוא חיבר כבל חדש מהאלטרנטור ישירות למצבר... ראיתי שהטעינה עלתה ישירות ל14.2 + לעומת 13.7 שהיה... וואלה סבבה, אחרי יומיים שוב אותו סיפור, רק עם האיתות כרגע אבל הסוף ידוע... ונראה לי שזה לא פתר את הבעיה.

השאלה מה הבעיה... מה יכול להיות, ואם יש מישהו מומלץ ללכת אליו שיפתור את זה אחד ולתמיד...

בתודה, עומר.

itay
05-03-07, 12:54
בוקר/צהריים טובים.
לפי דעתי יכול להיות שיש לך צרכן "סמוי" של חשמל. כלומר משהו שאתה לא מודע לקיומו - דלקן מקוצר לא נכון, סתם חוט חשוף שנוגע בחוטים אחרים או משהו באיזור, שפשוט פורק את המצבר עוד פעם ועוד פעם. החוט שמוביל לאלטרנטור זה היה על הדרך כלומר גם זה היה צריך החלפה אבל זה לא מקור הבעיה.
תנסה לעשות סדר בכל צמת החשמל ( או תן למישהו שמבין להתעסק)- לרוב תמצא מטרים על גבי מטרים של חוטים שלא מחוברים לשום מקום/מחוברים רק בצד אחד שסביר להניח שיוצרים לך את הבעיה.
תעדכן
איתי

אלעד ל.
05-03-07, 20:49
א. תפסיק ללכת לחשמלאי הזה .

ב. סגור סוויץ' סגור את כל צרכני החשמל ( אם הרדיו עובד בלי הסוויץ' למשל ) . נתק את חחד מכבלי המצבר , חבר בין הקוטב על המצבר לבין ה"נעל" שניתקת נורה 12 וולט . אם הנורה נדלקת חזק (אמורה להדלק ממש חלש) , אזי יש איזשהו צרכן ברכב שלוקח חשמל כשהכל מנותק וגומר לך את המצבר - תתתחיל לחפש כל מיני חיבורים פיראטים .

itay
05-03-07, 21:46
ערב טוב.
אלעד - אחלה שיטה. אבל רק כדי לראות שהבנתי אותה נכון, בהנחה שאני סוגר את כל הצרכנים ברכב, לא אמור להיות אור במנורה - כי בעצם שום צרכן לא מבקש חשמל, או שלפעמים רק חיבור החוט מהווה צריכה בפני עצמה?

תודה, איתי.

אלעד ל.
06-03-07, 03:06
יש תמיד צריכת חשמל מינימלית ( שעון הזמן עובד כל הזמן למשל .. ) .

בכל מקרה השיטה הזו תבדוק לך רק אם יש צרכן ש"אוכל" חשמל סתם , ולא אם יש בעיה אחרת (למשל בעיית טעינה וכו') .

אגב יכול להיות שהכבלים שיוצאים מהמצבר שלך גמורים וזו גם יכולה להיות מקור הבעיה.

הדיפנדר פיליפ
06-03-07, 13:28
אלעד אני רואה שאתה מב"ש, אני מסתובב שם די הרבה, אשמח להיפגש ולנסות לעלות על הבעיה ביחד איתך, פשוט אני לא ממש מבין בחשמל ולא רוצה להרוס... אם אתה יכול להיפגש תודיע לי.

עומר

אלעד ל.
06-03-07, 15:23
בכיף ,

תרים טל' 0525718174.

-->