PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגי MT לג'ימני

יוש
07-03-07, 14:13
שלום לכל שוכני הפורום היקר.

האם מישהו הרכיב צמיג זה על הג'ימני? אם כן, באיזו מידה - 215/205, 75/70? והאם לצורך יישום צמיג זה היה צורך לשנות המידה ברשיון? האם זה כרוך בסיבוכים פורמליים? כמו כן, אני מבין כי החלפה כזו עשויה להיות כרוכה גם בהגבהה, קרי החלפת המיתלים.
חיפשתי רבות בפורומים, אך לא מצאתי תשובות נחרצות בעניין.

בתודה מראש...

יוש

idanw
07-03-07, 21:06
אם אתה לא רוצה לשנות מידה... קיימים צמיגי מקסיס MT במידה 205... נדמה לי שהעלות לרביעייה קצת מעל 2000 ש"ח..
במידה 215 (כרוך בשינויי ברישיון) יש לך צמיגי HANKOOK MT ב 1700 לרביעייה...

עידן

bobsfog
07-03-07, 21:14
שלום יוש
תבדוק מה המידה אצלך ברישיון. המידה המקורית של הגימיני היא 15\70 \205
ובמידה זו אין צמיג שטח מלא
אבל במידה 15\75\205 קיים המקסיס 753 שעושה עבודה טובה (ואמורים לאשר לך לשנות את המידה למידה הזו)
וב215 יש את ההנקוק

boba banay
09-03-07, 17:40
הבעייה היחידה עם המקסיס שלא ממש קל למצוא כאלה כי דנטייר(היבואן לא מחזיק במלאי) ואני רודף אחריו כבר 3 חודשים שיביא אותם - אם תציק להם גם יכול להיות שהם יבינו שאנשים באמת רוצים את הצמיג הזה ולא שאין ביקוש כמו שהם חושבים ושנינו(ואחרים) נהנה מצמיג שטח מצויין והכי חשוב במידה חוקית!

GodsFather
09-03-07, 18:41
א. המקסיס המדובר הוא 75 והמידה של ג'ימני היא 70 = זה לא חוקי עד שלא יאושר על ידי משרד הרישוי וגם אז אם יעצור אותך שוטר וזה לא רשום בAUTO-DATA אז יורידו אותך שוב. כן - גם אם טסטר רגיל העביר לך את המידה ללא חלטורות אלא מהגיון בריא, השוטר יוריד אותך אם הוא ירצה בטענה הזו.

ב. אל תרדוף אחרי דנטייר (אתה יחיד עבורו ולכן לא משמעותי , מצטער לומר זאת) , תגש לצמיגאים ואם כבר דיברת עם דנטייר אז תבקש מהם טלפונים של צמיגאים שעמם יש להם עסק והם כבר יגידו לך אם יש להם במלאי - לפחות זה מה שהם עשו איתי , במיוחד הבוס שם - דרור.

בהצלחה

יוש
09-03-07, 19:33
ראשית, תודה למגיבים.

לסיכום, אם אני מבין נכון, האפשרות תלויה באופן בסיסי בשינוי המידה ברשיון מ 70 ל 75. האם מישהו מבין המגיבים או אחרים עשה זאת? האם הסתדר בקלות מול משרד הרישוי או במכון לטסטים, או שהיה זקוק לעזרה אחרת :wink: ?

גילוי נאות: אין ברשותי ג'ימני, אך בכוונתי לרכוש אחד בתקופה הקרובה (אחרי שאמכור את הסוזוקי עם שני הגלגלים). פשוט חשוב לי לדעת לקראת מה אני נכנס, ואם הסיכוי ליישום צמיגי MT נמוך זה קצת ממרמר אותי.

GodsFather
09-03-07, 20:46
אם אתה מתכוון לקנות חדש מהחברה , תצטרך למצוא דרך להסתדר, אם תחפש טוב ,תמצא, זה לא מסוג הדברים שמפרסמים.

אבל אם תקנה משומש , אז חפש כבר אחד שעשה את ההסבה ל75 או אפילו ל215/75 ותסגור לך פינה.

ושיהיה במזל

boba banay
10-03-07, 00:16
לגבי שינוי מ70 ל75 - הסברתי את זה פעם בשרשור אחר לגבי המקסיס המדוברים
חוקית!!! לפי תקנות התעבורה אין הבדל בין 70 ל75 (משהו עם זה שהתקנה מדברת על המידה הממוצעת 72.5 וזה תלוי ביצרן אם זה 70 או 75) וכל מכון רישוי רשאי לעשות זאת - הבעיה היא שהם לא יודעים שמותר להם ולכן צריך ללכת למישהו שבקיא ומכיר את התקנות ,יש כמה מכוני רישוי בארץ מאד רציניים - אפשר לכתוב גם מכתב לאיגוד מכוני הרשוי לבקש את את העתק התקנה בכתב וללכת איתו למכון הרישוי הקרוב לביתך.

לגבי דנטיי - דיברתי כמה פעמים גם עם דרור(בערך פעם בשלושה שבועות עד שנמאס לי מכל הסיפורים שהוא האכיל אותי על המפעל שלא ייצר בדיוק את הדגם ולא שלח להם בהזמנה ופעם אחרת שהוא פשוט לא הזמין כי אין ביקוש וכל מיני ניסים ונפלאות - הוא גם הפנה אותי לצמיגיה אחת ויחידה שהוא ידע שיש לה - וגם לה שהתקשרתי היו 3 צמיגים בלבד - הסמוראי שלי אמנם פצפון אבל הוא עדיין לא תלת אופן:)

GodsFather
10-03-07, 05:52
לגבי שינוי מ70 ל75 - הסברתי את זה פעם בשרשור אחר לגבי המקסיס המדוברים
חוקית!!! לפי תקנות התעבורה אין הבדל בין 70 ל75 (משהו עם זה שהתקנה מדברת על המידה הממוצעת 72.5 וזה תלוי ביצרן אם זה 70 או 75) וכל מכון רישוי רשאי לעשות זאת - הבעיה היא שהם לא יודעים שמותר להם ולכן צריך ללכת למישהו שבקיא ומכיר את התקנות ,יש כמה מכוני רישוי בארץ מאד רציניים - אפשר לכתוב גם מכתב לאיגוד מכוני הרשוי לבקש את את העתק התקנה בכתב וללכת איתו למכון הרישוי הקרוב לביתך.

חבל שלא צילמתי את הקטע שבו הבחור ממשרד התחבורה הסתכל עליי,צחק , אמר לי "אין מצב שאני מאשר לך כי בספר רשום 70 וזה מה שיהיה" ושלח אותי לדרכי. וכן,זה משרד התחבורה שיושב מעל מכשילי תנועה בת"א , המקום היחידי שיכול לאשר חוקית היתרים מיוחדים לחריגות מהוראות יצרן,המקום בו יש את הקלסרים של כל רכב שמגיע לארץ עם כל הוראות היצרן שלו מודפס , ספציפית של סמוראי כבר בצבע צהוב דהוי - אני ראיתי את הקלסר עם הבחור/בוחן/מומחה/איך שלא קוראים לו ושם היה רשום מפורשות 70. הם מכתיבים לעמדה מספר 1 והם נותנים היתרים מול AUTODATA או כל סמכות כתובה אחרת - אז אם הם אמרו לי לא... כנראה שזה הלא "הכי חוקי שיש".

ככה שסחטיין על הבוחן שהעביר לך מ70 ל75 ואחלה שיש לך את האישור בכתב... השוטר הבא ידאג לקרוע לך אותו.

בהצלחה!

-->