PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בזיהוי רעש "מכה" מכיוון הסרן הקדמי

אביעד_הלאלי
11-03-07, 11:24
שלום לכולם!
מאז שקניתי את האוטו שלי, שמתי לב שלעיתים כשאני עוזב את דוושת הגז, נשמעת מעין מכה קלה, ואני מרגיש מעט חופש.

הסרן לא ישב בצורה תקינה (הבחנתי שיש שלושה חורים לבורג מירכוז הקפיצים הוא היה מורכב בצד אחד על אחד קיצוני במקום באמצע), הוא פורק, והוחזר למקומו לאחר מכן התופעה קרתה לעיתים רחוקות יותר.
(במהלך סידור הסרן, פורקו הבושינגים של הקפיצים וסודרו).
האוטו מוגבה עם שאקלים-14 ס"מ.
זוית הדרייבשאפט נראית תקינה (במקביל ליציאת הדיפרנציאל), למרות שאין לי קלינים.

מס' שאלות:
א. האם רעש ה"מכה" יכול לנבוע מהעובדה שאין לי קלינים, למרות שהדרייבשאפט מקביל ליציאת הדיפרנציאל?
ב. במהלך החלפת שמן דיפרנציאל שביצעתי, ניסיתי לשחק קצת עם הקורונה, כדי לראות אם יש שם חופש, הכל נראה תקין ויושב במקום, (היה חופש ממש ממש קטן אין לי אפשרות להעריך מבחינת מרחק), האם אפשר לשלול את העובדה כי מדובר בחופש מבית הדיפרנציאל? ואם לא כיצד לאמת? ומה עושים במצב כזה?
ג. כיצד בוחרים אילו קלינים לשים? אילו אני צריך במצבי לסרן הקידמי? האם צריך לשים גם באחורי? ואם כן של כמה מעלות?

תודה לעונים 8-)

נמרוד
11-03-07, 12:19
אתה מדבר על סרן קדמי? המכה מורגשת כשאתה על הכביש ב2X4? אז אין קשר לדריבשפט ולקלינים.

zivayalon
11-03-07, 20:51
תבדוק את מצב תושבות הטרנזפר

אביעד_הלאלי
12-03-07, 09:19
נמרוד, אכן מדובר במצב של 2X4 בכביש, אבל כשהסרן ישב מעט לא טוב (היה לו מעט חופש תנועה ביחס לקפיצים, וגם היה חופש קטן בין הקפיץ לתושבת שלו), המכה הייתה מורגשת יותר, לכן הבנתי שזה קשור בזה.

זיו, התושבות יבדקו ברגע הראשון, שאהיה ליד האוטו, תודה על ההצעה.

אם נבטל את העובדה שזה מהסרן הקדמי, אילו עוד אופציות עומדות בפניי?

תודה על עזרתכם.

נמרוד
12-03-07, 09:38
אביעד, זו לא הדרך. אתה לא רוצה לדעת מה האופציות, יש הרבה והן רק יבלבלו אותך. אם יש חופש בין הקפיץ לסרן, זה הכיוון. אם היה חופש בין הסרן לקפיץ, ואתה חיזקת את היובולטים, בלי לבדוק ולהחליף את הפין הממרכז, הוא בוודאות כמעט גמורה שבור. זה נראה לי החשוד העיקרי.

אביעד_הלאלי
25-04-07, 18:31
עידכון, לאחר החלפת תיבת ההגה שלי ה"מכה" נעלמה.
כנראה בעקבות החופש שהיה לי בתיבה (בין זרוע הפיטמן למוט), זרוע הפיטמן הייתה נחבטת עד אשר הייתה נתפסת בהגבלה של תיבת ההגה.
לכן הייתה מעין מכה.
לאחר החלפת התיבה, הכל מתפקד מצויין, אין חופשים ואין יותר את המכה (כדא"ג מערכת ההיגוי נבדקה במוסך היום- הכנה לפני טסט...), למרות שאני מעט סובל מהגה מעט קשה...

-->