PDA

צפייה בגרסה מלאה : שימוש בתוכנות ניווט - עזרה

יוש
12-03-07, 20:11
לאור כתבתו העדכנית של צור בנושאים אלו, שאלה:

כבר כמה שנים שלא הייתי בשטח (תרתי משמע), אוטוטו אני חוזר וחסר לי בניווט נושא התוכנות.
בשטח אני עובד (עבדתי) עם GPS מרידיאן של מגלן ומפות ומסתדר איתם מצויין.
נושא התוכנות עבורי רלוונטי לא לניווט באמצעות מחשב כזה או אחר, אני מסתפק במרידיאן.
אבל, ישנם יותר ויותר מסלולים נגישים ברשת הכוללים רשימת נ.צ. אותם ניתן להוריד לGPS.
אוקיי - פה כבר אין לי שום ידע ונסיון. אני הכנסתי תמיד ידנית נ.צ. למכשיר, ענין מסורבל למדי, בטח כשכבר יש רשימה מוכנה במחשב.
אני מבין שתוכנה כמו הנאוויגייד מאפשרת הורדה של רשימה כזו ל GPS.
מעשית, האם די לרכוש את התוכנה כדי לעשות זאת? האם התוכנה פותחת קבצים שהורדתי מהרשת המכילים רשימת נ.צ. ומעבירה אותם ל GPS?
האם ניתן לבצע זאת עם המכשיר שברשותי?
האם אני מפספס משהו?

תבורכו על תגובותיכם המשכילות

יוש.

נמרוד
12-03-07, 22:38
כן התוכנה מספיקה. הקבצים הם מסוג TWL, שזה הפורמט של טורבוCD/נביגייד. הם עולים על המסך ואתה יכול להזין אותם לGPS אם יש לך כבל חיבור למחשב כמובן.

אני נוסע כמוך, עם מפות נייר וGPS, ולא מרגיש שום סיבה להעלות מסלולים על הGPS. אני מסתכל במפה, ובניגוד לצור אני דווקא כן מוצא את המפה הממוחשבת מאד נוחה לתכנון מסלולים (טוב על מסך שטוח 19 אינץ' רואים מספיק מפה :D ). אבל אני לא מסמן נקודות, לא מחשב ולא על נייר, רוב השבילים גם ככה מסומנים במפה בצבע, ומה שלא לא. אני כן משתמש בGPS בשביל לאמת איפה אני נמצא, ולפעמים מזין ידנית נקודות ציון בשטח בהתאם לצורך.

-->