PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת גרמושקה לצרייה ללא פירוק חלקי הצרייה, הכיצד?

opl
15-03-07, 22:00
אני יודע שיש למוסכים דרך להחליף את הגרמושקה בלי לפרק את מכלולי הצרייה, אלא רק לפרק את הצרייה מהרכב. יש אפשרות לבצע לבד בבית? בעבר שני מוסכים שונים שפירקו את הצרייה לחלקים אמרו שיש סיכוי שהיא תישבר ואצתרך להחליפה (מה שלא קרה בסוף) (צירייה ישנה - רכב ישן) בפעם האחרונה המוסכניק עשה זאת ללא פירוק חלקי הצרייה אבל אני לא הייתי שם כדי לראות. הבנתי שיש איזה כלי מסויים בסיפור...

איציק - 4X6ZH
15-03-07, 22:33
יש כלי פנאומטי שמפסק את גומי ציריה ומאפשר להעלות אותה מבלי לפרק את פעמון הציריה .
אין כל אפשרות לבצע עבודה כזאת בלי הכלי .
הגומי חייב להיות גמיש ומיועד להתקנה כזאת .
ובכל זאת לפעמים הגומי נקרע .
איציק

zahi
16-03-07, 00:13
אכן יש כלי כזה ובעזרתו החליפו לי את הגומי של הציריה בג'יפ אבל ...
בעבר כשהייתה לי סיטרואן BX הוחלפה לי גומיית הצירייה בעזרת מברג מאוד ארוך
תוך פחות מחצי דקה ובביצוע מושלם .

סוזי המשתוללת
16-03-07, 00:40
ברגע שפירקת את הציריה החוצה אז לפרק צד אחד שלה זה ממש פשוט ואז דרך הצד הזה מחליפים את שתי הגרמושקות
אני עשיתי לבד בטרופר על הרצפה בבית ופחות משעתיים את שני הצדדים - כמובן אחרי שכבר למדתי מה לא צריך לפרק בשביל זה... :mrgreen:
באיזה רכב מדובר ?

mixael
16-03-07, 00:43
ומה קרה לקונוס הישן והפשוט ? ....

השיטה היא להצמיד לציר של פעמון צורה שתאפשר השחלה של גומיה מעליו, והלבשתה אל יעדו על הציריה. יכול להיות בקבוק זכוכית בקוטר מתאים עם תחתית חתוכה יפה, חצי בקבוק פלסטיק קשיח מאוד, או כל דבר אחר דומה. קיים קונוס ייעודי מפלסטיק. בדומה למכשיר הפנאומטי שאיציק דיבר עליו. חייב גומיה מיוחדת, מאוד דקה וגמישה, ועדינה יותר מהרגילה. משחררים צד אחד של הציריה, מורחים את הקונוס בגריז, ומלבישים.
בזמנו עלה לי 50 ש"ח, כל גומיה אוניברסלית - 25, רצוי לקחת ספייר כי לפעמים היא נקרעת בהרכבה.

opl
16-03-07, 09:08
הרכב דומה לזה שבתמונה:
http://members.home.nl/zdenek/Auto%20Foto's/Opel%20Kadett%20-%20Astra/Zdenek%20Opel%20Kadett%201.3LS.JPG

אופל קדט שנת 88

אני ראיתי איך המוסך דופק ודופק על הצרייה על מנת שלחרר אותה מהפעמון (?) וזה לאחר שהוא הסביר שהציריה יכולה להישבר בדרך... לא רוצה לקחת סיכון שכזה על עצמי. לפני כשנה קפצה לי צרייה החוצה אחרי שהאבטחה של נהרסה, להכניס אותה בחזרה לבד בבית דרש הרבה שיכנועי פטיש קשים.

השאלה היא האם אני יכול לבד בבית לבצע החלפה ללא פירוק החלק הזה?, אם לא פשוט אלך למוסך...
האם אפשר להרחיב את הקוטר הקטן של הגרמושקה בבית ללא כלים מיוחדים?

mixael
16-03-07, 23:58
השאלה היא האם אני יכול לבד בבית לבצע החלפה ללא פירוק החלק הזה?, אם לא פשוט אלך למוסך...
האם אפשר להרחיב את הקוטר הקטן של הגרמושקה בבית ללא כלים מיוחדים?

...קיים קונוס ייעודי מפלסטיק....
...
בזמנו עלה לי 50 ש"ח.

-->