PDA

צפייה בגרסה מלאה : 33/MT 12.5/15 - מקסיס מול קומו 871 - הקומו שווה עוד 1200 ש"ח לרביעיה ?

זאביק
21-03-07, 17:33
33/12.5/15 עבור דיפנדר ארוך פתוח, שלא עושה הרבה ק"מ.

מקסיס - 570 ש"ח לצמיג
קומו - 870 ש"ח לצמיג
הבדל של 1200 ש"ח לרביעייה.

יש סיבה למה לא לקחת את המקסיס ?
האם הקומו שווה עוד 1200 ש"ח ?

נמרוד
21-03-07, 19:33
אני קניתי לפני פחות משנה 33/12.5R15 גודייר MT/R ב830 ש"ח לצמיג. לכן הקומו נראה לי מחיר גבוה מדי.

tamit
21-03-07, 19:59
את הקומו היה לי על הרכב הקודם שלי (גם במידה 33), אחיזה טובה בכביש וגם בשטח, דופן יחסית רכה ופגיעה (צד).
לגבי המחיר, נישמע לי גבוהה מאוד הסכום לצמיג של קומו.
את המקסיס לא מכיר. אבל, נישמע אחלה מחיר לצמיג 33.
איפו קיבלתה מחיר כזה למקסיס?
עמית

zsahi
24-03-07, 19:33
השאלה היא בשבילי,
הMTR לא עומדים כאופציה מכיוון שהם בלתי ניתנים לאיזון לאורך זמן (אם בכלל אפשר לאזן אותם במקור) הקומהו המדובר הוא מהדגם החדש.

ד ו ר ו ן
24-03-07, 20:25
השאלה היא בשבילי,
הMTR לא עומדים כאופציה מכיוון שהם בלתי ניתנים לאיזון לאורך זמן (אם בכלל אפשר לאזן אותם במקור) הקומהו המדובר הוא מהדגם החדש.
אתה מתייחס למידה 33 או בכלל לMTR?

zsahi
25-03-07, 00:22
אתה מתייחס למידה 33 או בכלל לMTR?

יש לי ניסיון על שתי מידות בMTR שתיהן עם דיפנדר 110
235.85.16:
הצמיג הסטנדרתי הטוב ביותר שיצא לי לנסות על דיפנדר, מדהים הן בכביש והן בשטח

265.75.16:
בלתי ניתן לאיזון ולכן מחפיר בכביש, טוב מאוד בשטח. כמובן שיש כמה יחידי סגולה שמסוגלים לאזן את הצמיג הזה (גפני לדוגמא) אבל האיזון לא מחזיק מעמד בנסיעת שטח אגרסיבית.

מהחלפת מידע עם עוד כמה חברה ה33" וה35" סובלים מאותה בעיה של איזון ולכן יורדים מהפרק.

נמרוד
25-03-07, 08:19
קודם כל 265/75R16 זה לא 33/12.5R15.

ב' - בולשיט. ואתה יודע את זה. ככל שהצמיג - כל צמיג - גדול יותר, קשה יותר לאזן אותו, אבל מכל הצמיגים דווקא את הMT/R אתה חושב שיש בעייה מיוחדת? לא יודע את מי שאלת. תוסיף אותי ואת ניר בתור שניים שיש להם MTR 33 ואין שום בעייה. הג'יפים לא נוסעים הרבה, אבל מספיק כדי לסתור את הטענה שלך.

zsahi
25-03-07, 08:32
נמרוד אנחנו נוסעים על רכבים שונים מאוד בדרישות שונות מאוד, המהירות שיוט שלי בדיפנדר היא בסביבות ה110 קמ"ש, הדיפנדר במהירות כזאת (במידה והצמיג תקין) הוא יציב נעים ושקט הCJ מזכרוני לא בנוי למהיריות הללו והציפיות ממנו בתנאים הללו הן להישאר על הכביש ותו לא.

במידה והצמיג אצלך אוזן צא שניה החוצה ותבדוק כמה משקולות יש עליו בכל צד, לדעתי תגלה משהו בסביבות ה170-150 גרם בכל צד, זה לא משקל הגיוני לאיזון

נמרוד
25-03-07, 08:35
צחי צא מראש של לנדרובריסט - אתה לא מיוחד. אתה כמו כולם.

כל צמיג שטח 33/12.5R15 הוא גדול וכבד וצריך יחסית הרבה משקולות לאיזון, הMTR בוודאי לא יוצא דופן לרעה. אם אתה נוסע הרבה ומהר ועל כביש וזה חשוב לך יותר מאשר האחיזה בשטח, למה לא תנסה צמיג כמו הBF/AT? או לחלופין לך שוב על ה235/85R16, אם היית כל כך מרוצה.

מאיר רוטברג
25-03-07, 10:08
הממממ , נסעתי כמעט 3 שנים עם גודייר 33

אני לא ידוע כבעל רגל קלה על הגז(נהפוך הוא)

הצמיג הכי טוב שהיה לי תמיד מאוזן ללא בעיות ,

גם ב 35 טענו שקשה לאזן, לא מאזנים ,
מסתבר שזה שטויות במיץ ,
יותר קשה לאזן ,צריך בעל מקצוע טוב
ונכון צריך לחזור על האיזונים מדי פעם ,אז......

Gilad
27-03-07, 00:09
במחיר של קומו אתה כמעט קונה BF (בהנחה שלא יקר בהרבה מ- 235/85R16)

מה לגבי זה : http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=19068

אמנם המחיר מופרך אבל אולי יש על מה לדבר (אם עדיין אקטואלי)

גלעד

ibinder
27-03-07, 00:25
כמו שרשמתי גם בפורום הצהוב, חשוב לקחת בחשבון נתון אחד... השירות של היבואן....

כיום אני נוסע על קומו KL-71 במידה 265/75R16.
אין לי מה לומר עליהם מבחינה טכנית, הם מורכבים על הרכב פחות משבוע.
הם עשו נסיעת מבחן בבוץ, ונסעו די טוב, ובחורשן הם עבדו יפה מאוד.
אני מעריך שיקח זמן עד שתהיה לי חוות דעת טובה על הצמיג.

הבעיה שיש לי (אישית) עם צמיגי קומו, זה היבואן.
לפני 6 חודשים קניתי סט של 235/85R16 מדגם 834.
לאחר שבוע החלו פיצוצים בין הלאגים (תמונות מצורפות), התלוננתי אצל הפנצארמכאר שניסה לגרום ליבואן לבוא לראות את הפגמים על-מנת להחליף, וזה היה קשה... לאחר מס' חודשים, הצלחתי להגיע לזה שהיבואן מסכים להחליף את הצמיגים וזה לאחר שעירבתי את נעים יוסף, ואת משרד התחבורה, אך מכיוון שלא הסכמתי לקבל את אותו דגם התהליך לא נגמר, רציתי לקבל את הדגם החדש (שמיוצר רק במידה גדולה יותר) או זיכוי כספי.
מכיוון שחצי שנה רדפתי אחרי היבואן, והייתי צריך לערב את נעים יוסף, ואת משרד התחבורה, הצעתי ליבואן אופציה שיתן לי כפיצוי את הצמיג החדש והגדול יותר ללא עלות כספית, או שיתן לי זיכוי (החזר) כספי על הצמיגים, ואקנה סט צמיגים אחר...
במשך חצי שנה לא הצלחתי לגרום ליבואן לתת אישור להחלפת הצמיג.
לאחרונה, הוצע לי לשלם 150 ש"ח עבור כל צמיג ולקבל את המידה הגדולה יותר.
לפני כשבוע, חלה פריצת דרך, נעים יוסף הצליח לגרום לבעלים של צמיגי נעמן לצלצל אלי.
לא הסכמתי להסדר שהוצע לי, מכיוון שהעלות הכספית היית גבוהה מאוד.
את הצמיגים המקורים קניתי בסכום מסויים.
כיום המידה החדשה, עולה כ 15 ש"ח יותר (לכל צמיג) - המחירים ירדו בחצי שנה האחרונה.
מכיוון שצמיגי נעמן רצו 150 בעבור כל צמיג, יצא שאני ""מפסיד"" 135 ש"ח בעבור כל צמיג!
לדוגמא: קניתי את הצמיג (דגם 834) ב 785 ש"ח, כיום הצמיג (דגם KL-71) עולה 800 ש"ח, התבקשתי להוסיף 150 ש"ח כלומר עלות צמיג 935 ש"ח... (כלומר 135 ש"ח יותר ממחיר השוק)
כלומר במידה ואקבל זיכוי כספי, ואקנה את הסט, אשלם פחות! הרבה פחות!
מכיוון שהנזק בצמיג, היה בטיחותי, ולא רק "קוסמטי" על-פי מה שנאמר ע"י צמיגי נעמן, יוסף נעים הורה לי לא לנסוע עם הרכב.
עקב זה, הסכמתי לשלם 100 ש"ח לצורך השידרוג לדגם החדש יותר.

דוד (הבעלים של צמיגי נעמן) בטוח שהוא נתן שירות א.א. נתן לי צמיג חדש במחיר טוב.
אך אני מרגיש שקיבלתי שירות הכי גרוע בעולם.
חצי שנה רדפתי אחריהם, עירבתי את יו"ר ענף הצמיגים (נעים), את משרד התחבורה... ובקושי זכיתי לתגובות הולמות.
אולי הצמיגים שהם מייבאים טובים, אך השירות... השירות.... אני משוכנע שהצמיג הבא שלי לא יהיה מציג מבית צמיגי נעמן.

כל מה שרשום למעלה, הוא חוות דעת אישית עקב השירות שאני קיבלתי, אולי אנשים אחרים קיבלו שירות טוב יותר, אולי הצמיגים של קומו באמת טובים, אבל אני אישית קיבלתי כוויה רצינית...
בימים הקרובים, אעלה את המקרה מפורט, כולל העתק של המסמך שנשלח לנעים יוסף, צמיגי נעמן ומשרד התחבורה, ותוכלו להחליט בעצמכם מהו השירות המוענק....

עידן

zsahi
05-11-07, 22:18
טוב לאחר 2000 ק"מ ושני מיקרים שונים של צמיגים שגמרו את חייהם (סט KL71) מפנצרים במרכז הסולייה (פנצרים שלהערכתו של גפני נגרמו מעצם מתכתי) אני יכול להכריז די בוודאות שהצמיגים הללו רכים מדי.

הצמיגים שלי אכן נראו מבפנים כאילו עצם מתכתי עבר דרך הסוליה וקרע את שכבת הפלדה שלה, אבל הסדקים/פיצוצים שעידן מתלונן עליהם דומים בצורה מעוררת תהיות לסוליה של הצמיגים המפוצצים שלי, עניין זה בצירוף העובדה שסבלתי פעמים מפאנצר זהה במקום בעל שכיחות אפסית מענורר תהיות אצלי בנוגע לאיכותם.
בדקתי בפורומים בחו"ל ואין אף תלונה על איכותם של הצמיגים.
אני מודע לכך שעידן מתלונן על כשלים ב871 ולא בKL71
מסקנות ברורות לי אין מהעניין אבל חשבתי שהנושא יעניין אותכם.

נמרוד
05-11-07, 22:33
מה הLoad range, סיווג העומס, של הצמיגים המדוברים?יש שתי קבוצות של משתמשים בצמיגי 33 בארץ - סיקסים/סופות, ששוקלים 1600-1800 קילו ודיפנדרים ששוקלים 2500 ולרוב יותר עם כל הזבל שמעמיסים עליהם קבוע. זה הבדל מהותי מאד מבחינת הצמיגים. הם עובדים 40-50% יותר קשה, בכל מובן שתרצו, מתחת ל110 מאשר מתחת לסופה ממוצעת.

גודייר MT/R למשל, במידה 33/12.5R15 הוא אבל Load range C בלבד. דפנדר 110 על פי הספר צריך D. אז על דיפנדר שעובד קשה, הוא גבולי. הקומהו והמקסיס הם גם צמיגים עם סיווג C סביר להניח.

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/with_watermark/jeepolog_tire_guide/tire_data_load_range.jpg

ibinder
05-11-07, 23:32
אני מודע לכך שעידן מתלונן על כשלים ב871 ולא בKL71
מסקנות ברורות לי אין מהעניין אבל חשבתי שהנושא יעניין אותכם.

אתה רוצה תצלומים של אותם פיצוצים על ה KL-71 שלי?

בשורה התחתונה, צמיג לא טוב!! אומנם יש לו אחיזה מעולה, אבל הוא לא צמיג ששורד בתנאים קשים... הצמיג הבא שלי בוודאות לא יהיה קומו.

עידן

דרור ברלי
06-11-07, 08:04
אתם קוראים את מה שנמרוד כתב לכם על סיווג עומס? תקראו שוב.

איציק - 4X6ZH
06-11-07, 08:10
דרור אתה מדבר על משקל על בטיחות .
והשרשור המקורי מדבר על כסף !
יש הבדל גדול
העיקר זה החסכון ;-)
איציק

ibinder
06-11-07, 08:39
עומס מקסימלי עבור ה 265/75R16 הוא 1,249 ק"ג (קטגוריה D)... אנחנו אפילו לא מגרדים את זה...

http://www.kumhousa.com/tirespecs.do?id=22&parentId=2&pid=KL71

עידן

ibinder
06-11-07, 08:41
דרור אתה מדבר על משקל על בטיחות .
והשרשור המקורי מדבר על כסף !
יש הבדל גדול
העיקר זה החסכון ;-)
איציק
לא הבנתי על מה בדיוק אתה מדבר... תקרא את השירשור, דווקא הוא הצמיג כמעט הכי יקר מהאפשרויות שעלו... איפה החיסכון?

איציק - 4X6ZH
06-11-07, 08:57
התגובה שלי צינית .!
כאשר מתחילים לעשות השוואות בין מוצרים בדרך כלל הגורם הכלכלי הוא הגורם המוביל .
אבל הוא לא תמיד הגורם החשוב .
גם בשרשור הזה הדגש הוא על הכסף .
כאשר היה חשוב לבדוק את התאמת המוצר לסוג השימוש
ובסוף את מחיר המוצר .
בפרט היום כאשר יש בשוק אין סוף יבואני צמיגים ( וזה טוב )
וכל אחד מביא מה שהוא יכול למכור הכי זול
ולצערי לא פעם מגיעים מוצרים שהם פשוט לא מתאימים לשימוש שנעשה בהם .
גם במצברים אנחנו לא פעם רואים שרשורי מחיר
כשלמעשה מתקינים פשוט מצבר לא מתאים .
איציק

ibinder
06-11-07, 09:06
איציק,

בוודאי שכך זה עובד, אתה בוחר סט מוצרים שמתאימים לך, ואז עובר למדרגה השניה שהיא המדרגה הכלכלית ובוחן את הבחירות שלך הפעם באור הזה.
לא נראה לי שמישהו (לפחות פה) יקנה צמיג שממש לא מתאים לרכב, רק בגלל שהוא זול יותר (לפחות כך אני רוצה להאמין)...

דרך אגב,
הסט הראשון שהיה ל י(834 בגודל 235/85R16), הוא בקטגוריה E... כלומר חזק הרבה יותר...

עידן

איציק - 4X6ZH
06-11-07, 09:25
אתה יכול להיות בטוח
שגם פה יש לא מאט כאלה שקונים מוצרים שבפרוש לא מתאימים להם .
תחום הצמיגים יש מגבלת מהירות ! בעל הרכב מחליט שהוא לא נוסע מהר וקונה :cry:
יש מגבלת משקל .... מי שהוא בכלל חושב כמה משקל יש על הרכב ?
היום מנסים להגביל את שיקול הדעת הזה נראה מה יהיה .
כנ"ל בנושא מצברים . בעל הרכב מחליט שהוא לא מפעיל כננת ( לא חשוב שברכב מותקנת כננת )
וקונה מצבר קטן .... ואז יום אחד הוא נותן משיכה קלה ולמחרת הלך לו המחשב .
השיקול המוביל הוא כמה זה עולה עכשיו מיד וביד .
לא כמה זה יעלה לי בסופו של תהליך .
איציק

ibinder
06-11-07, 10:14
אתה צודק לחלוטין... קיוויתי.. לפחות אני לא ככה, אני תמיד בודק וכמעט תמיד קונה Overkill... שיהיה...

רק דבר אחד לא הבנתי בכל מה שרשמת... איך מהירות מתקשרת לשירשור של דיפנדר? :lol: :lol:

עידן

איציק - 4X6ZH
06-11-07, 11:33
אין קשר לדיפנדר או לכל רכב אחר
לכל צמיג יש נתוני יצרן משקל \ מהירות \ לחץ אויר
גם לצמיג של דיפנדר יש מגבלת מהירות :smile:
איציק

zsahi
10-11-07, 22:03
איציק הדיון כל פעם עולה איתך מחדש וכל פעם אתה לא ממש מבין את הנקודה - רובם המכריע של בעלי המקצוע בענף הרכב הם פח זבל, נכון מפעם לפעם נופלים על בעל מקצוע שהוא לא כזה, אבל המקרים האלו פשוט מעוררים את הקונוטציה של צדיק בסדום.
בעיה נוספת של הביצה הקטנה שאתה חלק ממנה היא שמעטים בעלי המקצוע בענף שאכן מוכנים לעמוד מאחורי בעל רכב שנגרם לו נזק ולגבות אותו כנגד בעל מקצוע אחר בענף.

-->