PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית חשמל-תאורה בתוך ברכב וחיווי אמברקס

Itai55
21-03-07, 19:16
שלום שלום.
לאחרונה אני נוטה לתקן דברים קטנים ולא רלוונטים אבל כאלה שיכולים לשגע את המח.הנה בעיה שלא הצלחתי להתגבר עליה:
כשקיבלתי את הרכב לא עבד החיווי של האמברקס וכשהרמתי את האמברקס נדלקה המנורה שבתוך הרכב.
עכשיו שיחקתי קצת בחוטים וגיליתי שהחוט שהולך לאמברקס מתחבר לחוט של הכפתור של הדלת במין חיבור גומי שקוף כזה ומשם עולה למנורה.ניתקתי את החוט של האמברקס וחיברתי אותו לחוט שקוף נקבה שהיה יתום והחיווי של (P) דולק כשהאמברקס מורם.האור לא פועל רק כשאני מחבר בחזרה את החוט של האמברקס המנורה נדלקת.
1. לא אמור לדלוק חיווי (!) כשהאמברקס מורם?כי יש אחד כזה והוא מכובה.
2. איך לעזאזל אני מדליק את המנורה?!

למי שיש כח אני ישמח לתשובה כי זה באמת משגע אותי וביזבזתי על זה יותר מדי זמן כדי להפסיק!!!!!!:x

Viper
21-03-07, 20:12
אם הצלחתי להבין משהו ממה שכתבת...
אז אין שום קשר בין ידית בלם היד לבין תאורת פנים הרכב. אם היה שם חיבור- זה אלתור. (לא הגיוני במיוחד, אגב... אלא אם כן רצו שהאור ידלק בכל פעם שפותחים את הדלת וידית הבלם מורמת :confused: וגם זה לא ממש בטוח...).
בקיצור- תעקוב אחרי החוט שיוצא מהמפסק הקפיצי שצמוד לידית הבלם. (כן, זה קצת באסה- הוא מתחת לשטיח... לפחות אצלי). הוא אמור להתחבר לצמת החוטים שעולה ללוח המחוונים.
אם לא- צריך לחפש את החוט של הנורה (P) ולחבר אליו את החוט שמגיע מהמפסק שעל ידית הבלם.
אם לא תצליח- תודיע ואסביר לך בדיוק איך לחפש. (כרוך בפירוק של לוח המחוונים).

Itai55
21-03-07, 22:13
תודה על התשובה המהירה...
ככה-כתבתי שחיברתי את הבלם יד ל(P) פשוט יש לי גם מנורה של (!) אז לא הייתי בטוח שזה המנורה הנכונה.
אז זה סבבה...עכשיו למישהו יש מושג איך אני גורם למנורה בתוך הרכב לעבוד בלי חיבור חשמל הבלם יד?

Viper
22-03-07, 17:31
אם איני טועה, אז:
(P) נורית חיווי של בלם היד.
(!) נורית חיווי של נוזל הבלמים. (אם חסר- נדלקת). לא מחליף בדיקה בעין מידי פעם... ;)

המנורה בתוך הרכב, אם לא עשו לך גם שם קומבינה, מחוברת קבוע לפלוס (+) מהמצבר.
את המינוס (-) / גוף היא מקבלת מהמפסק לחיץ שיש ליד ציר הדלת של הנהג. (ואולי אצלך גם ליד הציר של הדלת של הנוסע).
כך שברגע שפותחים את הדלת- המפסק מחבר את המנורה למינוס ואז- הופה! נס! הנורה נדלקת.

Itai55
22-03-07, 19:32
המנורה בתוך הרכב, אם לא עשו לך גם שם קומבינה, מחוברת קבוע לפלוס (+) מהמצבר.
את המינוס (-) / גוף היא מקבלת מהמפסק לחיץ שיש ליד ציר הדלת של הנהג.

ככה זה בדיוק אצלי!חוט שחור של גוף מגיע מהדלת וחוט לבן עם זרם מגיע למנורה.
אהל רק שאני נוגע בזה עם החוט של הבלם יד נדלק האור במנורה!
הכי מעצבן בעולם!:mad:
טוב הקיצר נראה לי אני יוותר על השטות הזאת ויתעסק בדברים יותר חשובים באוטו...
תודה בכל זאת,ואם אתה מצליח להבין מה קרה שם אתה מוזמן לרשום משהו.
תודה
איתי

Viper
22-03-07, 21:44
כנראה שיש לך בעיה במפסק דלת.
תנסה לנקות אותו מחלודה (את המגעים שלו- בחלק הפנימי) ע"י שיוף עדין עם נייר שיוף 0.
בכל אופן- זה לא קשור לבלם היד. גם אם תיגע עם החוט השחור במתכת חשופה ברכב ולא משנה היכן (העיקר שהיא חלק מהרכב...) המנורה תידלק.
הבעיה היא ממש לא נוראית וניתנת לתיקון ממש בקלות.
בהצלחה.

-->