PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך קובעים שנת ייצור של רכב?

yoav
21-03-07, 21:51
התקשרנו לסוכנות סוזוקי לשאול על רכב חדש ואמרו לנו שכדאי לחכות כי "אוטוטו דגמי 2008 כבר כאן." 2008??
אני יודע שתמיד זה ככה, אבל מישהו יכול להסביר את ההגיון? הרי אם רכב רשום כ"שנת ייצור 2008"- כלומר ייוצר בשנת 2008 -הרי שהכי מוקדם שהייתי מצפה לראות אותו בישראל זה נגיד מרץ 2008 (לוקח זמן לייצר ולשווק) אבל בטח לא אי שם בחצי הראשון של 2007...
מה ההגיון בשיטת הרישום המעוותת הזו של "שנת הייצור"? ( האם מדובר ברכבים פגים שנולדו טרם זמנם8) )

asafk
21-03-07, 22:09
היצרן קובע לפי מה שבא לו. (פעם היו תקנות של משרד התחבורה, והן בוטלו)

אסף.

ibinder
21-03-07, 22:56
כיום ניתן למצוא את דיגמי השנה הבאה במאי...
פעם זה היה באיזור יוני/יולי... זה הוקדם...
זה עומד להשתנות בשנה הבאה (ינואר 2008), כך שברישיון הרכב יהיה רשום תאריך עליה לכביש, ותאריך יצור הרכב.
כלומר לא תהיה התייחסות ל"שנת דגם"...

עידן

איפון
21-03-07, 23:10
ובאותו עניין- האם יש קוד אחיד אצל יצרני הרכב שלפי מספר שלדה ניתן לקבוע שנת יצור.. אם אני לא טועה משהו באותיות הראשונות. האם זה אחיד בין כל היצרנים או משתנה מיצרן ליצרן?

דני

ibinder
21-03-07, 23:16
ובאותו עניין- האם יש קוד אחיד אצל יצרני הרכב שלפי מספר שלדה ניתן לקבוע שנת יצור.. אם אני לא טועה משהו באותיות הראשונות. האם זה אחיד בין כל היצרנים או משתנה מיצרן ליצרן?

דני
הסיפרה העשירית במס' השילדה...

עידן

ibinder
21-03-07, 23:25
הסיפרה העשירית במס' השילדה...

עידן
לגבי השימוש...
יש תקן בנושא (ISO 3779), שממליץ על שימוש בספרה העשירית כזהות לשנת היצור של הרכב.
עד כמה שידוע לי, רוב היצרנים (לא בטוח אם כולם), אכן משתמשים בתקן...

עידן

איפון
22-03-07, 01:06
אכן, תודה עידן. על פי מס התקן של ISO חיפוש קצר בגוגל העלה מספר אתרים שרובם מתייחסים בדרך זו או אחרת למספר השלדה שנקרא בקיצור VIN -Vehicle identification number .
אחד האתרים מאפשר הכנסת מספר VIN ונותן תשובה לגבי תקינותו, ופרטים על הרכב.

http://www.autobaza.pl/ab/en/web/productaa0100
באותו אתר ישנו גם הסבר על הVIN עצמו.

טלסקופ
18-04-07, 18:19
כיום ניתן למצוא את דיגמי השנה הבאה במאי...
פעם זה היה באיזור יוני/יולי... זה הוקדם...

עידן

האם יש השפעה על מחירון המשומשות במאי? (האם כדאי למי שעומד בפני רכישת רכב משומש לחכות עד שיצא מחירון מאי, ואז הרכב שאותו הוא קונה יאבד שנה ויהיה זול יותר?)

yoav
18-04-07, 19:16
האם יש השפעה על מחירון המשומשות במאי? (האם כדאי למי שעומד בפני רכישת רכב משומש לחכות עד שיצא מחירון מאי, ואז הרכב שאותו הוא קונה יאבד שנה ויהיה זול יותר?)

שאלת מיליון הדולר...
אנחנו בפני אותה הדילמה והחלטנו לחכות למחירון החדש. למה? כי אנחנו מחפשים רכבים משנתונים חדשים יחסית (2003-2006) ואלו דגמים שיושפעו מאוד מהמחירון החדש. רכבים ישנים יותר יושפעו פחות מן הסתם (אולי לא באחוזים- אבל בש"חים...) ולכן אם אתה רואה רכב משנת 99 שממש מתאים לך - לא הייתי מחכה למחירון החדש. אם ריאת ג'ימיני 2004 שמבקש עכשיו 5-10 מעל המחירון 0וזה מה שהם מבקשים)- עדיף להערכתי לחכות כי פירוש הדבר שעוד שבועיים המחיר ששילמת יתורגם להרבה יותר מעל המחירון החדש.
אגב- אם אתה עוקב אחרי הלוחות , תוכל לראות שאלו שביקשו ומבקשים הרבה מעל המחירון- באמת לא נמכרו ב 6 שבועות האחרונים (אנחנו עוקבים אחרי ג'ימנים וויטרות)- אני מניח שההמתנה למחירון החדש היא חלק מהעניין.
בהצלחה!

-->