PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש סכמת חשמל רנו 19 לפתרון בעיית קרור מנוע

איפון
23-03-07, 14:20
שלום
לא שטח אבל בכל זאת- לפתרון בעייה חשמלית במאוורר רדיאטור רנו 19 RT מנוע בנזין 1800.
מחפש שרטוט חשמלי של הרכב או דומה לו בשנתון 92
פרוט מלא כאן- באתר הצהוב http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=3&item=793595
לתשובה מהירה אודה

דני

אוחז ג'בקות
23-03-07, 15:00
אם הבעיה אכן במאוורר אז רוב הסיכוים שזה היוניט
אני לא מכיר את הרכב אבל ניחוש פרוע אומר שאין מחשב או משהו מסובך לכן היוניט יכולה לעשות אחד משלושת הדברים
1) למתג את המתח למאוורר כלומר מקבלת מתח קבוע ומוציאה מתח למאוורר כשחם.
2) ממתגת מינוס למאוורר כלומר מאוורר מקבל מתח קבוע והמינוס עובר דרך היוניט כשהוא חם
3) מעבירה פיקוד לממסר שממתג את הפעלת המאוורר

תעקוב ותראה לאן החיווט מוביל ומי מקבל מתח ואם יש ממסר
בכל אופן תנסה לבדוק את המאוורר ע"י לתת לו מתח ומינו בשביל לבדוק שהוא עובד מה שיאשר את החשש של היוניט
אגב לחשמלאים יש נטיה להחליף יוניט שתפעיל את המאוורר בחום נמוך יותר אל תעשה את זה

אוחז ג'בקות
23-03-07, 16:08
בכל אופן כנראה שהיוניט ממתגת את הממסר
והוחטים במאוורר הם אחד מינוס ושני פלוס למהירויות שונות או מצבי הפעלה שונים.
תעלה יותר מאוחר דיברתי עם "חימושניק" הוא ינסה להשיג שרטוטים או משהו ולהעלות אותם, בינתיים תעלה תמונות.

איפון
23-03-07, 21:48
בכל אופן כנראה שהיוניט ממתגת את הממסר
והוחטים במאוורר הם אחד מינוס ושני פלוס למהירויות שונות או מצבי הפעלה שונים.
תעלה יותר מאוחר דיברתי עם "חימושניק" הוא ינסה להשיג שרטוטים או משהו ולהעלות אותם, בינתיים תעלה תמונות.
אני אחכה לשרטוט. תמונות לצערי לא עלו יפה. תודה דני

איפון
24-03-07, 16:36
מכירים את זה שגומרים ורצים לספר לחבר'ה??
פשוט נעניתי בכזו הענות טלפונית משני חברים כך ש...
אז ככה, הפתרונות באים בלילה. למאוורר מגיעים 3 חוטים- 2 לפלוס ואחד למינוס.
פלוס אחד מגיע מהממסר אותו מצאתי, שמקבל פיקוד מיוניט חום מים ברדיאטור.
הפלוס השני מחובר לאיזשהו חיישן שנמצא צמוד למנוע המאוורר. באתר של פיג'ו מצאתי משהו שנקרא חיישן זרימת אויר, ואני מניח שזה זה. צריך לזכור שהמאוורר גם מקבל פיקוד הפעלה רצופה ברגע שהמזגן עובד. עם כל אלה לא הייתה לי בעייה.

את המינוס שחיפשתי ולא היה- אני "אחראי" עליו. מכיוון שבתהליך העבודה על משאבת המים פרקתי את האלטרנטור,והבוקר הסתבר לי שהמינוס של המאוורר מחובר לשם.(לא יודע אם ככה זה צריך להיות- אבל זו העובדה).

שורה תחתונה, הכל עובד, הרכב מתחמם בצורה סדירה. בטמפרטורה של 3/4 שעון המאוורר נכנס לעבודה, ובא לציון גואל.

תודה למעוז, אבי ועוד שעזרו.
מצרף תמונה של ה"חיישן" מתחת למאוורר, רק בשביל הרקורד
אגב, בשיטוטי ברשת הגעתי לאתרים של חובבי פג'ו, עם סכמות חשמל יפות, אתרים של חובבי רנו 19 בפולנית ובספרדית.... חחחח

דני

-->