PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה רצינית בשילוב הילוכים (דחוף)

גיתאי נוה
01-04-07, 01:09
לפני יומיים התחילה בסופה שלי תקלה בשילוב ההילוכים.
תיאור התקלה:

כאשר אני מנסה להעלות משלישי לרביעי העסק תקוע לחלוטין ברוב המקרים, אבל זה קורה גם בהילוכים אחרים
לאחר התרחשות ה'תקיעה' הראשונית גם ההילוכים האחרים מסרבים להשתלב, ורק עירבוב עצבני של ידית ההילוכים תוך הפעלת כח מצליח לשלב לאיזשהו הילוך ולחלץ אותי ממבוכה בצומת בדיוק בזמן...:evil:
התקלה הנ"ל תקפה גם במצב שבו הרכב עומד במקום והמנוע דומם
יצויין ש:

התקלה הופיעה זמן קצר לאחר שהות ממושכת של הרכב במימי נחל צין הטהורים :twisted:
היתה עד לא מזמן בעיה, כנראה, בסינכרונים של הרביעי - בהורדה מחמישי לרביעי היתה חריקת-גריסה כמעט בלתי נמנעת. למרבה הפלא זה נעלם לאחרונה לאחר תקופה ארוכה.
במקום הבעיה הקודמת (שנעלמה) הופיעה במפתיע בעיה דומה בהורדה מרביעי לשלישי...גם זה פתאום נעלם (בינתיים) :?:
החלפתי ליתר בטחון את השמן בגיר (75W90)
ההילוכים אינם קופצים לאחר שילוב
בהתייעצות עם אחד החברים היקרים חשבנו שהבעיה נמצאת, כנראה, בסינכרונים בגיר שהגיע יומם, או לחילופין במנגנון השילוב שיצא ממקומו (באזור מוט ההילוכים). לאחר קריאה בספר הטיפולים של הסופה עלתה בראשי האפשרות שייתכן והבעיה היא בכלל בקלאץ': בשל המים בצין רכיבי הקלאץ' (דיסקה/גלגל תנופה/whatsoever) החלידו והעיסק לא מתפקד טוב.
יצויין שעדיין לא בדקתי שמן במשאבת קלאץ' עליונה, וכן שמחר אני מתכוון לבדוק אם הסיפור שונה בדאבל קלאץ' וגז ביניים.

יש רעיונות לפתרון? האם ניתן לנסוע כך בינתיים? זה מאד דחוף לי (אני בחופשת מילואים וחייב לחזור צפונה עם האוטו).

תודה רבה ושבוע טוב,
גיתאי

חנן-ג'יפולוג
01-04-07, 02:13
קודם כל תפריד בין בעיית מצמד ובעיית גיר:

שים את הרכב בניוטרל, מנוע מונע, דוושת מצמד לא לחוצה.
לחץ על דוושת המצמד, המתן כמה שניות, ונסה לשלב לרוורס.
נכנס שקט? המצמד מפריד טוב, והבעייה כנראה בגיר.
חורק? המצמד לא מפריד טוב.
דווח על תוצאות הבדיקה וננסה לעזור.

גיתאי נוה
01-04-07, 03:54
קודם כל תפריד בין בעיית מצמד ובעיית גיר:

שים את הרכב בניוטרל, מנוע מונע, דוושת מצמד לא לחוצה.
לחץ על דוושת המצמד, המתן כמה שניות, ונסה לשלב לרוורס.
נכנס שקט? המצמד מפריד טוב, והבעייה כנראה בגיר.
חורק? המצמד לא מפריד טוב.
דווח על תוצאות הבדיקה וננסה לעזור.

הבדיקה בוצעה. מפריד טוב (מרגישים את הקליקים במוט ההילוכים בשילוב, לא משהו חריג שמעבר לזה).

כמו כן בדקתי שוב והבעיה קיימת ב90% בהילוכים 2 ו-4. לפעמים לא משתלב גם ב-1 ו-3 אבל רק לאחר ש'נתקע' בניסיון לשלב ל-2 או 4.

איך להמשיך?
גיתאי

חנן-ג'יפולוג
01-04-07, 16:40
על פניו, נשמע לי שאתה צריך להוריד ולפתוח גיר.

גיתאי נוה
02-04-07, 00:49
ובכן: נסעתי היום כ-150 ק"מ, כאשר דאבל קלאץ' וגז ביניים נתנו מענה פחות או יותר סביר לבעיה.
מסתבר שכנראה צריך להוריד גיר.

הספקתי כבר לקנות גיר משופץ ואצל ינוביץ' את השייבה/בוקסה שמולבשת על קצה קרנק הגיר. שבוע הבא אני חוזר למילואים עם הגיר ואני מתכוון לנצל שם את הזמן ולבצע את ההחלפה (פלוגה שלמה של חבר'ה תוכל לעזור במקום שבו אין ליפט...).
מעבר למה שמתואר בספר הטיפולים, האם יש טיפים או נקודות מיוחדות שכדאי לשים אליהן לב? כלים או חלפין מיוחדים שכדאי להצטייד בהם על מנת למנוע מצב, שבו פירקתי חצי אוטו רק כדי לגלות שלא ניתן להשלים את העבודה בגלל מסמר אחד קטן?...
ובכלל, זה מסובך? :roll:

תודה,
גיתאי

חימושניק
02-04-07, 10:06
קנה סט קלאץ' ותסגור עם החנות אפשרות להחזרה במקרה ולא השתמשת בו. לך תדע איזו הפתעה תמצא בבית המצמד. וגם מחז"שים של הילוך ישיר בגיר ובמנוע וגם בוקסת הילוך ישיר (האמת שאני לא זוכר אם יש כזו בסופה...)

חנן-ג'יפולוג
02-04-07, 15:04
וגם בוקסת הילוך ישיר (האמת שאני לא זוכר אם יש כזו בסופה...)

בסופה יש מיסב, לא בוקסה.

גיתאי נוה
02-04-07, 16:45
תודה רבה. אני מניח שאקפוץ לינוביץ אם כך...

חג כשר ושמח לכולנו

גיתאי

שאולי
03-04-07, 09:41
חג שמח
אם אתה מוריד גיר עדיף 'על הדרך' להחליף קלצ' אלא אם הוא חדש . למרות ההוצאה הכספית זה יתן לך שקט לזמן ארוך שלא בעוד מספר שבועות או חודשים תתצטרך לעשות זאת שוב
בברכה
שאולי

גיתאי נוה
04-04-07, 01:51
קנה סט קלאץ' ותסגור עם החנות אפשרות להחזרה במקרה ולא השתמשת בו. לך תדע איזו הפתעה תמצא בבית המצמד. וגם מחז"שים של הילוך ישיר בגיר ובמנוע וגם בוקסת הילוך ישיר (האמת שאני לא זוכר אם יש כזו בסופה...)

סליחה על הבורות (תמיד יש פעם ראשונה) אבל מה כלול בסט קלאץ'? מה העלות המשוערת?

כמו כן, אני מתכוון לבצע את העבודה ללא ליפט;

האם זה ריאלי?
עד כמה העסק קשה ומסובך?
האם ההוראות שבספר הטיפולים מדוייקות, ברורות דיין ומספיקות לביצוע מא' עד ת'?
תודה,
גיתאי

חימושניק
04-04-07, 07:39
בסט קלאץ' יש בדרך כלל: דיסקת חיכוך, דיסקת לחץ ומיסב לחץ. לא יודע כמה זה עולה לסופה, אבל שילמת על קלאץ' לפולקסווגן פולו ("קצת" יותר קטן מקלאץ' של סופה) כ-650 ש"ח לתוצרת LUK, גרמניה.

להערכתי, סט קלאץ' לסופה צריך לעלות בין 900 ל-1200 ש"ח - תשאל בינוביץ' ותעדכן בבקשה.

1. ריאלי. אמנם מדובר באחת העבודות הכי שחורות שניתן לבצע "על המדרכה", אבל בהחלט אפשרי. אבל אתה במילא מוריד את הגיר, ככה שזה עוד יותר ריאלי, מכיוון שכל מכלולי הקלאץ' גלויים לנגד עיניך במצב זה.

2. ברגע שהורדת את הגיר - לא קשה ולא מסובך. החלק הקשה הוא למרכז את הקלאץ' על גלגל התנופה. יש לזה כמה טריקים. הכי פשוט זה להשתמש בבוקסה בקוטר של ההילוך הישיר בתור ציר למירכוז הקלאץ'.

3. לא יודע, לא טרחתי לקרוא.

גיתאי נוה
04-04-07, 20:14
עשיתי הבוקר שופינג בינוביץ, הסט כולל את שתי הדיסקות + המשאבה הפנימית (בוכנה יוני, בשבילך...;-)). שתי שאלות:

כיצד אדע אם כדאי להחליף את המשאבה הפנימית, בייחוד לאור מחירה הנכבד?
לא קיבלתי מיסב לחץ. מה הסיכויים שאדרש להחליפו?
תודה,
גיתאי

חימושניק
05-04-07, 07:43
מוזר שלא קיבלת מיסב לחץ...

בהרבה מקרים המיסב מראה סימני בלאי לפני רכיבי הקלאץ' האחרים (תלוי בצורת הנהיגה ובאיכות המיסב). אני ממליץ להצטייד במיסב, על כל צרה, אבל כמובן יש לדאוג לאפשרות החזרה לחנות במקרה של אי שימוש.
זה ממש לא נעים כשעבודה "גדולה" כמו פירוק גיר והחלפתו נתקעת עקב מחסור בחלקים. כמו שכבר הסברתי לך בטלפון, העבודה הזאת לא מסובכת באופן מיוחד, אבל זו אחת העבודות הכי שחורות ומייגעות שאפשר לעשות ברכב...

תשיג מיסב!

אייל
05-04-07, 08:34
לא מסובך מדי להחליף גיר ב"מוסך המדרכה" רק קח בחשבון שאם אתה מוריד אותו מהאוטו יחד עם הטרנספר זה די כבד. הפירוק פחות מורכב - ההרכבה הרבה פחות כיף.

רצוי, לאור העלות השולית, להחליף מיסב לחץ (אם אני זוכר נכון נשאר עודף מ-100 ש"ח).
אין כלים מיוחדים יש רק חוסר נוחות להגיע לברגים בחלקו העליון של ההאוזינג.

אם הקלאץ' מפריד אני לא רואה סיבה להחליף משאבה תחתונה מה גם שהחלפת משאבה (אם אני זוכר נכון!!!) לא מחייבת פירוק גיר.

חימושניק
05-04-07, 09:26
אם הקלאץ' מפריד אני לא רואה סיבה להחליף משאבה תחתונה מה גם שהחלפת משאבה (אם אני זוכר נכון!!!) לא מחייבת פירוק גיר.

בסופה 92 המשאבה חיצונית. מ-93 המשאבה בתוך הבל-האוזינג. ז"א שצריך להוריד גיר בשביל להחליף את המשאבה.

גיתאי נוה
05-04-07, 21:30
עידכון:

היום גיהצתי למעלה כמאה וחמישים ק"מ, למעלה ממאה מתוכם במדבר יהודה. התופעה בגיר שינתה 'לבוש' ועכשיו זה נראה שונה לגמרי - וגם הרבה יותר ממוקד:

במקום הבעיה הספורדית - והתכופה - בהילוכים 4 ו-2 והדאבל קלאץ'/גז ביניים שלכאורה עקפו אותה, עכשיו כל ההילוכים משלבים חלק, תמיד, ורק הילוך 3 לפעמים 'נתקע' ומסרב לשלב, כאשר שום דבר לא מצליח להתגבר על כך אלא רק לאחר זמן הוא פתאום 'ניאות' להשתלב (לפעמים בחריקה ולפעמים חלק). חשוב לציין, שהדבר קורה אך ורק במהירויות בכביש, כאשר בשטח לעומת זאת לא היתה לי כל בעיה שהיא לאורך 100 הקילומטרים! :confused:

מה קורה פה? האם ייתכן שהבעיה כלל איננה בגיר אלא במנגנון השילוב של מוט ההילוכים? מישהו יודע לאבחן?
אני זקוק לתשובה מהירה מכיוון שביום א' על הבוקר אני חוזר למילואים ותיכננתי לבצע שם את העבודה:!:

תודה רבה,
גיתאי

גיתאי נוה
07-04-07, 21:23
רעיונות? כיוונים?

-->