PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרייבשפט CV לעומת דרייבשפט רגיל

shrem
01-04-07, 02:45
שלום חברים,

אני מחפש לקבל קצת הבנה טכנית על ההבדל בין דרייבשפט CV-Constant Velocity אשר מורכב מקצה אחד עם צלב רגיל וקצה שני עם שני צלבים המחוברים בינייהם עם מפרק כדורי (double cardan), לבין דרייבשפט רגיל אשר בכל קצה שלו יש רק צלב אחד רגיל.
עם זכרוני אינו מטעה אותי, אז בכל ה CJ למינייהם יש דרייבשפט רגיל. ברכב שלי יש דרייבשפט CV.
אני עומד לפני החלפת צלבים וחושב על החלפת הדרייבשפט CV לדרייבשפט רגיל.
אשמח לקבל פידבק בעד ונגד כולל הסברים טכניים על ההבדל בין שני הסוגים.
תודה,
שרם

shrem
01-04-07, 20:50
טוב חברים, או שאני לגמרי לא מסביר את עצמי או שהאתגר גדול מידי (מה שלא נראה לי...)
אני מוסיף תמונה בכדי להבהיר מה אני שואל (תמונה אחת שווה אלף מילים)
בתמונה רואים שני דייבשפטים CV עם צלב כפול בצד אחד (כמו שיש לי ברכב) - עליונים בתמונה, ושני דריישפטים רגילים עם צלב אחד בכל צד.
לא ברור לי מה ההבדלים והאם אני יכול להחליף לדריישפט רגיל.
רצוי להוסיף, פירוק, הרכבה והחלפת צלבים בדריישפט רגיל זה עיניין של מה בכך (10 דקות) לעומת החלפת צלבים כפולים בדרייבשפט CV שזה כבר עיניין כמעט בילתי אפשרי.
מחכה לתגובות...
תודה,
שרם

asafk
01-04-07, 21:04
כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=330&highlight=cv-joint)
תוכל למצוא הסבר די ממצה. אם זה עדיין לא ברור- שאל מה לא ברור.

אסף.

shrem
01-04-07, 21:41
תודה.
תקן אותי אם אני מבין לא נכון,
דרייבשפט רגיל (עם צלב אחד בכל צד), בהנחה שהיציאה מהסרן והיציאה מהטרנספר מקבילות, ובהנחה שהצלבים הם ב 90 מעלות אחד לשני על גבי הדרייבשפט, משמש בעצם כ CV כיוון שהזויות בין הצלבים לדרייבשפט שוות והפוכות זו מזו ולכן מבטלות את הסינוס אחת של השנייה.

לפי התמונה, וגם השירטוט של ה CV, נראה שהזויות בין שני הצלבים של הCV שוות אך אינן הפוכות ולכן, לפי הבנתי, האחת רק מגבירה את הסינוס של השניה.

איפה אני טועה?

שרם

landrover
08-04-07, 10:29
שרם - הזווית שדרייבשאפט עם קרדן כפול מסוגל לעבוד בה , גדולה יותר מהזווית שדרייבשאפט רגיל עם צלב פשוט מסוגל לעבוד בה.

אצלי בדיפנדר , יש הגבהות , מקדימה דרייבשאפט עם קרדן כפול, ומאחורה דרייבשאפט רגיל עם צלב אחד (ככה קיבלתי אותו).

את הדרייבשאפט הקדמי עם הקרדן הכפול , מעולם לא פירקתי , אף צלב בו לא התפרק , אני רק מגרז אותם בתדירות גבוהה.

את הדרייב שאפט האחורי הרגיל , היום פירקתי בפעם הרביעית , כרגיל בגלל צלב שפיתח חופשים , ועוד רגע נישבר. הפעם אני מתכוננן למסור אותו לגלמט , כדי שירכיבו גם שם קרדן כפול - נימאס לי לפרק אותו כל פעם בשביל להחליף צלבים - לא משנה כמה פעמים אני מגרז ...

מעניין האם יש הבדל , איפה מרכיבים את הקרדן הכפול - בחלק שקרוב לסרן או בחלק שקרוב לטרנספר ?

הצלב שאצלי הולך כל פעם הוא בחלק שקרוב לסרן - האם זה אומר ששם זה המקום האופטימלי להרכיב את הקרדן בכפול ?

אסף - אולי אתה יודע ?

תודה !

אמיר.

אמיר.

asafk
08-04-07, 17:02
תודה.
תקן אותי אם אני מבין לא נכון,
דרייבשפט רגיל (עם צלב אחד בכל צד), בהנחה שהיציאה מהסרן והיציאה מהטרנספר מקבילות, ובהנחה שהצלבים הם ב 90 מעלות אחד לשני על גבי הדרייבשפט, משמש בעצם כ CV כיוון שהזויות בין הצלבים לדרייבשפט שוות והפוכות זו מזו ולכן מבטלות את הסינוס אחת של השנייה.

לפי התמונה, וגם השירטוט של ה CV, נראה שהזויות בין שני הצלבים של הCV שוות אך אינן הפוכות ולכן, לפי הבנתי, האחת רק מגבירה את הסינוס של השניה.

איפה אני טועה?

שרם

היוקים בCV מקבילים אחד לשני- זה נותן 90 מעלות בין שני הצלבים (תסתכל מצד אחד לשני, שים לב- [מיסב עומד -> מיסב שוכב] -> [מיסב שוכב -> מיסב עומד]).

לגבי מיקום הCV - נהוג למקם אותו צמוד לטרנספר, כי את הסרן אפשר לסובב ככה שיהיה עם זווית של 0 מעלות בינו לבין גל ההינע (צד של צלב יחיד). קצת קשה לתת זווית כזו לטרנספר.

אסף.

-->