PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר תקלות בדיפנדר: איתות, טעינה וסיבובי מנוע

עמי
10-04-07, 18:07
במסגרת מאמצי החזרת הדיפנדר למוטב, לאחר כמעט שנה שלא נגעתי בו, נתקלתי בשלוש תקלות שאני עדיין לא מצליח למצוא להן פתרון:

1. איתות - האיתות אינו עובד (לשני הצדדים), אלא מיד לאחר הפעלת מתג אורות החירום. דהיינו, הבעיה אינה בידית (נקודת כשל אופיינית). היום א מחר אנסה להחליף ממסר, אבל משום מה נראה לי שזה לא הכיוון הנכון. רעיונות?

2. לאחר העלאת המנוע לסל"ד גבוה ועזיבה פתאומית של דוושת הגז, סיבובי המנוע יורדים מתחת למהירות הרגילה בסרק, כמעט עד כדי כיבוי המנוע. מה יכולה להיות הסיבה לכך?

3. בעיית טעינה/מגעים - בסרק, כשהרכב קר, אין בדר"כ בעיית הנעה. לאחר עליה לסל"ד גבוה או נסיעה של מספר דקות, נדלקת נורת הטעינה. אם בכך הייתה מסתכמת התופעה, הייתי מניח שהבעיה היא באלטרנטור. העניין הוא, שלאחר שנורת הטעינה נדלקת ואני מכבה את הרכב, לא ניתן להתניע את הרכב (הסטרטר מגיב בעייפות - כאילו המצבר אינו תקין) על אף שהמתח על המצבר תקין.אחרי מספר דקות - הרכב מתניע ללא בעיה. עברתי על כל החיבורים ברכב (+ וגם -), וווידאתי שהם תקינים. יחד עם זאת, נראה לי שמדובר בחיבור כלשהו שעם הזמן מתחמם והמגע בו מתרופף. למישהו יש רעיונות/מחשבות אחרים או נוספים?

למען הסר ספק, מדובר במנוע TDI 300 ללא מחשב/חיישנים ושאר מריעין בישין.

עמי

rlzel
10-04-07, 21:54
הבעיה עם האיתותים מקורה במתג "ארבעה איתותים" האיתותים עוברים דרכו,אצלי פשוט פרקתי אותו וסידרתי את המגעים הפנימיים שלו.
הראל

gp1
10-04-07, 22:55
לגבי בעיה מס' 1 - הייתי הולך מהקל לכבד . מחליף פילטר דלק ואויר ומנקה את מלכודת המים ובודק את צינורות הדלק במנוע ( מה מצבם ) ואת צינורות האויר והוואקום וגם אם עודפי הדלק לא חסומים .
אם הבעיה ממשיכה הייתי מנקז את מיכל הדלק ושוטף אותות ובודק את הדלק עצמו . , אם הבעיה ממשיכה את המאבת עזר ? .

בעיה מס' 3 הייתי הולך על הסטרטר עצמו שהוא המקור לבעיה .

landrover
10-04-07, 23:16
לגבי בעיה 3
הייתי מנסה בכל זאת לבדוק את האלטרנטור - אם הוא פגום/מקצר/דיודות ניפרצו וכו' , זה יכול גם לגרום לתופעות שאתה מתאר...

אמיר.

עמי
11-04-07, 20:01
בעיה מס' 3 הייתי הולך על הסטרטר עצמו שהוא המקור לבעיה .

גם אני חשדתי בסטרטר - הוחלף בחדש, ללא הועיל.

הבעיה עם האיתותים מקורה במתג "ארבעה איתותים" האיתותים עוברים דרכו,אצלי פשוט פרקתי אותו וסידרתי את המגעים הפנימיים שלו.

אני מניח שאתה מתכוון למתג אורות החירום. מה הכוונה בסידור המגעים הפנימיים?
יש לי כזה חדש בידיים - כל מה שניתן לראות הוא מספר רגליים שנכנסות לסוקט מתאים...

לגבי בעיה 3, הייתי מנסה בכל זאת לבדוק את האלטרנטור - אם הוא פגום/מקצר/דיודות ניפרצו וכו' , זה יכול גם לגרום לתופעות שאתה מתאר...
אמיר.

אני אנסה, אבל הייתי שמח לקבל הסבר מה יכול להיות הקשר בין עליית הסל"ד להפסקת הטעינה ובמיוחד לעניין הקשר שבין הפסקת הטעינה לאי היכולת להתניע מיד לאחר מכן, כאשר ברור שהמצבר לא נפרק.

תודה רבה,

עמי

זהר
11-04-07, 20:37
בתגובה לבעיה ראשונה:
גם אצלי האיתות הפסיק לעבוד, בממסר נשרף חוט קצר, כאשר היתי מפעיל את האיתות שומעים רק את הקליק הראשון של האיתות אבל לא מעבר לזה, לשני הכיוונים, שים את האוזן ליד הממסר ותפעיל איתות. אם אתה שומע איזה שהוא קליק סימן שמגיע מתח לממסר אבל הוא לא מתקתק/ ממתג כנדרש.
לפני החלפת הממסר תוודא שיש פיוז תקין בלוח הפיוזים שמגן על הממסר שלא ישרף שוב.
ממסר חדש 52 ש"ח.

landrover
11-04-07, 21:01
[אבל הייתי שמח לקבל הסבר מה יכול להיות הקשר בין עליית הסל"ד להפסקת הטעינה ובמיוחד לעניין הקשר שבין הפסקת הטעינה לאי היכולת להתניע מיד לאחר מכן, כאשר ברור שהמצבר לא נפרק.
לאחר עליה לסל"ד גבוה או נסיעה של מספר דקות, נדלקת נורת הטעינה. אם בכך הייתה מסתכמת התופעה, הייתי מניח שהבעיה היא באלטרנטור. העניין הוא, שלאחר שנורת הטעינה נדלקת ואני מכבה את הרכב, לא ניתן להתניע את הרכב (הסטרטר מגיב בעייפות - כאילו המצבר אינו תקין) על אף שהמתח על המצבר תקין.אחרי מספר דקות - הרכב מתניע ללא בעיה.]

אפשרות :

עליית סלד , יכול לגרום להתחממות של מוליך כלשהו בתוך האלטרנטור , ולנתק או קצר , שגורמים לחוסר טעינה , ולכן הנורה נדלקת.לכן גם לא ניתן להדליק את הרכב (נתק או קשר)
לאחר מספר דקות העסק מתקרר , המוליך שוב מוליך כמו שצריך להיות , והעסק עובד.

מה שאני אומר , שקח בחשבון שהעסק הזה יכול להיות גם בתוך האלטרנטור , כמו גם מחוץ לו , באחד המגעים / ממסרים / באיזור התנעה / טעינה.

אמיר.

landrover
11-04-07, 21:02
כמובן צריך היה להיות (נתק או קצר)

אמיר.

rlzel
12-04-07, 20:36
אפשר לפתוח את המפסק ,בפנים יש לו לוחיות נחושת קטנות שצריך להרים אותן קצת.
אבל אם יש לך חדש הכי טוב...
הראל

gp1
13-04-07, 01:02
בזמן שאתה מנסה להניע את הרכב , והוא לא מגיב , האם אתה שומע את ריליי ההתנעה מתפקד ?

דרך אגב במקרה דומה לשלך שעולים לסל"לד גבוה ואז הטורים נופלים החלפנו משאבת עזר והבעיה נעלמה .

עמי
13-04-07, 08:50
בזמן שאתה מנסה להניע את הרכב , והוא לא מגיב , האם אתה שומע את ריליי ההתנעה מתפקד ?

כן, אפילו הסטרטר עצמו משמיע קול ענות חלושה.

eran4x4
13-04-07, 23:08
בזמן סטרטר בעייתי תמדוד את שלושת המתחים הבאים
מתח על המצבר
מפל המתח על חוט הפלוס שהולך מהמצבר לסטטרטר (הדק אחד על הקוטב של המצבר - לא על נעל הקבל על הקוטב עצמו והדק שני על הבורג של הסטרטר - שוב לא על נעל הקבל על הבורג עצמו)
מפל המתח בין קוטב המינוס של המצבר לגוף הסטרטר.

אם המתח על המצבר נופל משמעותית ועדיין הסטרטר לא מסתובב תקין בעית מצבר או בעית סטרטר
אם יש מפל מתח על חיבור הפלוס או המינוס - בעית כבלים\נעלי כבל.

gp1
14-04-07, 22:45
הדרך הטובה לעלות על הסטרטר היא להתחבר אליו עם אוומטר ולעקוב במשך כ - 10 דקות כשמדי פעם גם תעלה סל"ד ותראה האם יש לו נפילות של הפסקת טעינה . קרה לי פעם מיקרה דומה שהכל הראה שאין תקלות אבל מדי פעם הרכב לא הניע , ואחרי מעקב שכזה , נימצא שכל מיספר דקות לאלטרנטור יש נפילות קצרות בטעינה .

עמי
19-04-07, 20:58
תוצאות:

התקלה באיתות הייתה באמת נעוצה במתג אורות החרום ותוקנה.

תקלת החשמל, לעומת זאת, מאיימת להביא אותי אל סף יאוש: אחרי החלפת אלטרנטור, נורת הטעינה לא דולקת עוד.יחד עם זאת, אחרי נסיעה של 10 ק"מ, לאחר כיבוי הרכב, הרכב שוב לא מתניע...

אם למישהו יש כיוון מה יכולה להיות הבעיה, אשמח לשמוע.

מבחינת סיבובי המנוע, התקלה נותרה כפי שהיא, ולאחר תיקון האלטרנטור, מסתבר שסיבובי המנוע בסרק עומדים על ~500 סל"ד, בעוד שהרמה התקינה (עם גיר ידני בכל אופן, שלי אוטומטי) היא 780. אגב, יש למישהו את נתוני הסל"ד בסרק של דיסקו TDI300 אוטומטי?

מחר אנסה לבדוק את כוסית המשקעים, שנראה כאילו לא נגעו בה מאז שהרכב הגיע למג"ב ואח"כ את משאבת העזר, אולי הבעיה נמצאת שם.

עמי

שחף110
19-04-07, 21:50
מבחינת סיבובי המנוע, התקלה נותרה כפי שהיא, ולאחר תיקון האלטרנטור, מסתבר שסיבובי המנוע בסרק עומדים על ~500 סל"ד, בעוד שהרמה התקינה (עם גיר ידני בכל אופן, שלי אוטומטי) היא 780. אגב, יש למישהו את נתוני הסל"ד בסרק של דיסקו TDI300 אוטומטי?

720~ (פלוס מינוס 20 ).

אתה בטוח שזה הסל"ד ? אולי יש בעיה עם הקריאה מהאלטרנטור ? 500 נשמע לי מאוד נמוך.

gp1
20-04-07, 01:31
תבדוק מינוס לגוף הכבל מתחבר בשני מקומות בשאסי . תראה מה מצבו .

gp1
20-04-07, 01:32
אה ... ואם לא עשית עדיין אז כדאי שתעשה מינוס מהגוף למנוע .

עמי
22-04-07, 22:24
בעיית הטעינה - נפתרה. מסתבר שהיה מדובר בשתי תקלות בו זמנית. גם הוסת של האלטרנטור היה לא תקין וגם שמישהו מוכשר חתך את כבל מתח הפיקוד לממסר של הסטרטר וחיבר אותו חזרה באמצעות קונקטור שהתפרק ברגע שנגעתי בו. ככל הנראה, הקונקטור הזה, שהיה מונח ממש ליד הבלוק, התחמם תוך כדי נסיעה ונוצר בו נתק, שחובר מחדש כאשר המנוע התקרר וחו"ח.

נשארה "רק" הבעיה של הטורים, שיורדים אחרי מכת גז בניוטרל, לפעמים עד כדי כיבוי המנוע. ניקוי כוסית המשקעים, החלפת פילטר הסולר ומשאבת העזר, לא הועילו.

עמי

עמי
24-05-07, 22:24
טוב, הכל נפתר (בינתיים...)

ענייני ההתנעה (כשהרכב חם) וענייני הסל"ד נפתרו אחרי שהגענו למסקנה שהטיימינג לא מכוון כמו שצריך ואחרי שניקינו את צינורות הדלק בלחץ אוויר.

בינתיים שמתי לב לסדק שהופיע בתושבת של המותחן של חגורת האביזרים. כשהאלטרנטור פורק לצורך שיפוץ על ידי חשמלאי שרואה 2-3 לנדרוברים ביום (לפחות), נאמר לי שהחגורה "קצרה" - עניין תמוה כשלעצמו. היום גיליתי את הסיבה. אותו חשמלאי, או שהרכיב, או שלא שם לב שמישהו אחר הרכיב על האלטרנטור, פולי שהקוטר שלו גדול בשני ס"מ מהפולי המקורי. לא פלא שהרצועה הייתה מתוחה יתר על המידה ושהופיע סדק בתושבת המותחן.
Go Figure ...

-->