PDA

צפייה בגרסה מלאה : סטיה במד המהירות כתוצאה משינוי מידת צמיג

עידן שטיין
10-04-07, 22:13
שלום לכולם
מתוך קריאה של נושאים שונים בפורום אני מבין שאם מגדילים את מידת הצמיג מעבר למידת הצמיג המקורי אזי שישנו שינוי במהירות הרכב אך הסטיה לא תופיע על גבי מד המהירות.
יש לי סמוראי 89 מידת צמיג מקורי 195 החלפתי ל215 ברישיון למעשה כאשר אני נוסע 80 קמ"ש אז המהירות גבוהה יותר עכב כך שהצמיג גדול יותר,האם מישהוא יודע בכמה?
ואל תגידו לי לבדוק עם gps כי יש לו סטיה והוא לא מדייק בכלל בעניין מדידת מהירות

נמרוד
10-04-07, 22:20
תבדוק עם GPS כי הוא מדייק מאד במיוחד במדידת מהירות

ואם אתה מתעקש - הגדלת את קוטר הצמיג ב4.5% אז כשהספידומטר מראה 80, המהירות האמיתית היא 83.5 קמ"ש. פלוס/מינוס 10 קמ"ש כי הספידומטר לא מדויק :smile:

yoav
18-04-07, 19:19

ואם אתה מתעקש - הגדלת את קוטר הצמיג ב4.5% אז כשהספידומטר מראה 80, המהירות האמיתית היא 83.5 קמ"ש. פלוס/מינוס 10 קמ"ש כי הספידומטר לא מדויק :smile:

yoav
18-04-07, 19:20

ואם אתה מתעקש - הגדלת את קוטר הצמיג ב4.5% אז כשהספידומטר מראה 80, המהירות האמיתית היא 83.5 קמ"ש. פלוס/מינוס 10 קמ"ש כי הספידומטר לא מדויק :smile: ב

נמרוד- זה נכון גם לגבי קריאת הקילומטראז'?

נמרוד
18-04-07, 20:26
לא. מד המרחק, האודומטר, הוא כן כלי מדויק למדי. אלו שני מכשירים שונים שמשולבים פיזית באותה קופסא ומקבלים את אותו ההקלט, סיבובים, אבל פועלים אחרת לגמרי. כמובן שמד המרחק מכוייל לגודל הצמיגים המקורי, ועם צמיגים בגודל אחר המרחק שהוא יראה קטן או גדול מהמציאות ביחס של הגדלת הצמיגים.

* אני כמובן מדבר על מכשירים מכאניים כמו בסמוראי.

-->