PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוספים לשמן. כן, עוד דיון באותו נושא.

נמרוד
08-01-04, 17:32
גלשתי בג'יפטריפ וקראתי עוד דיון על תוספים לשמן-דלק, מה מומלץ. אז כרגיל לא הבנתי בכלל מה רוצה יוזם הדיון, איפה כתוב שצריך בכלל? בכל מקרה בהמשך כתב מישהו, בצדק, שהתוספים לשמן לא יעזרו למנוע שהשחיקה בו כבר גבוהה כי "הם לא מגדלים ברזל" או משהו כזה. איפה שכן צריך להשתמש בהם, זה במנוע תקין, באופן קבוע, כדי להקטין את השחיקה העתידית. ואז היתה לי הארה... תוספים לשמן מנוע הם חיזוקית של הדס! ואנחנו משתמשים בהם בדיוק מאותה סיבה - כי במה שנוגע לרכב, כולנו אמהות פולניות!

לך תוכיח שזה גורם נזק - ברור שזה לא, הרי אין בזה שום דבר מעבר לקצת סוכר וחומרי טעם וריח... לך תוכיח שזה מועיל... גם אי אפשר, הרי רוב הילדים גדלים להיות בריאים בכל מקרה... עד שתסתיים תקופת הניסוי ( במונחי רכב, 200K קילומטר ו2-3 ידיים קדימה בעתיד) אף אחד כבר לא יזכור את החיזוקית. בקיצור, זה מצב win-win למשווק הנבון, וזה כל המנוע שמאחורי התעשייה הזאת של תוספי שמן - אותו המנוע שמאחורי תעשיית הויטמינים לאנשים בריאים.

coas
08-01-04, 18:17
טוב, עכשיו אני במגרש הביתי: כמו כל עבודה בעניים גם חיזוקית של הדס זה הרבה מיסטיקה, אמונות תפלות בכסות מדעית. קצת מונחים סמי מדעיים, פרארפואיים וכולם רצים לקנות.
במוצר כזה אין שום דבר מעבר שלא מקבל אדם האוכל נכון מהמזון האלמנטרי- הדרים, קיטניות עגבניות ועוד.
בדיוק אותו דבר עם תוספים למינהם, מעט מונחים מכנים קצת דוגמאות וזהו. שמן באיכות טובה שמוחלף בתדירות אופטימלית, כנ"ל לגבי פילטרים, והמנוע יסע מצויין ויאריך ימים לשיבה טובה.

עם זאת אוליי, אוליי ישנו תוסף שאכן מקטין חיכוך ובלאי, אבל אין שום דרך לבדוק אם כך הדבר כמו עם חיזוקית וכפי שנמרוד הגדיר את פקטור הזמן עד להוכחה.

עלות היצור של מוצרים כמו חיזוקית ותוספי שמן היא אפסית יחסית לכמות ביחידה. לכן נשאר המון, אבל באמת המון לקמפיין פרסומי נחמד/מקצועי/אמין/משכנע בהתאם להתיחסות.

asafk
09-01-04, 01:25
קודם כל, בחודש הבא יש הרצאה של ערן רכס מ"סונול" על שמנים, במסגרת ההרצאות של תא הנדסת הרכב בלשכת המהנדסים. אני בטוח שכולנו נחכים, אני אפרסם הודעה נפרדת על כל סדרת ההרצאות, כולל היכן נרשמים.

לעניין- יש הוכחות שהתוספים מזיקים בכל מיני דרכים. השמן שאנחנו קונים בימים אלו, מהונדס כל כך, שאין סיכוי שתוסף משפר את תכונותיו בלי לפגוע במשהו אחר. לדוגמא- כלור. בתוספים משפרי חיכוך יש כלור. זה לא חוכמה להוסיף כלור בשביל להקטין את החיכוך- אבל זה מזיק- גם למנוע וגם לסביבה. זאת רק דוגמה אחת, ויש עוד הרבה.

אסף.

coas
09-01-04, 01:36
דוגמא נוספת, קל מאוד להקטין חיכוך ע"יי שימוש בסיליקטים, כמעט ואין שחיקה של חלקי המתכת אבל כל חלק גומי או פלסטיק ישרף/ישחק מהר מאוד.
יותר מכל מרגיזה היומרה של יצרני התוספים שהמוצר מתאים לכל סוג מנוע ולכל סוג שמן, בהבחנה יחידה בן הזרקה לקרב', מצד שני, יצרני השמן ואיתם יצרני הרכב מגבילים את השימוש לסוג אחד של שמן, צמיגות X או מקסימום טווח צמיגות מצומצם.
חזרה לעולם הפרמבצטיקה, תרופה שנטען שטובה לכל מחלה- לא טובה לשום דבר. כנ"ל.

ד ו ר ו ן
09-01-04, 02:49
אגב,מי שאמר שתוספים לא מגדלים ברזל היה המשווק של JB בארץ, עידן "קונדסון".

-->