PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת חשמל - זמזם דלתות

OFF-RoaD
12-04-07, 16:35
הרכב: קאיה ספורטאז 2001. ברכב מותקן זמזם, שבכל פעם שהמפתח בסוויץ ואחת הדלתות פתוחה מצפצף וקודח במוח ולא מפסיק עד שנסגרת הדלת או עד שמוצא המפתח. אי אפשר להשאיר את האוטו עם מוזיקה בפנים, בכל פעם שפותחים כדי שמישהו ירד או סתם לדבר-מצפצף, ובאופן כללי מטריד (גם הזמזום/צפצוף עצמו הוא מהמציקים ביותר ששמעתי. מונוטוני וקודח במוח). הבעיה: אותו זמזם גם מתריע כשמשאירים אורות דולקים ומוציאים מפתח מהסוויץ, ולכן אני לא מעוניין לנתק אותו כדי שלא אצטרך לקנות ארגז מצברים כל חודש (אמא קצת מעופפת בנושא הזה...). איך אפשר לנתק את הזמזם הזה רק מהדלתות?

תודה, עודד.

Bulldog
12-04-07, 16:52
אתה יכול בשיטת הניסוי והטעייה.
יש לחצן בכל דלת שמדליק את האור כשפותחים אותה, אותו לחצן "משדר" גם לזמזמם.
תתחיל בלהוציא לחצן אחד כזה ולראות כמה חוטים מחוברים אליו, אם שניים, הרווחת, אחד מהם יהיה מחובר ל"מיטרד" שלך.
אם אחד, יהיה לו פיצול, הבעייה היא, איפה הפיצול הזה.

OFF-RoaD
12-04-07, 18:39
שיט. חוט אחד. שחור. אין סיבה שמשהו ילך בקלות נכון? :evil:

את הפיצול אולי בעיה למצוא, אבל מה עם הקצה השני, ההוא שמגיע לזמזם?

itay
12-04-07, 19:40
שלום!

תמצא את הזמזם ותנתק אוטו מהמערכת. את החוטים שאתה מנתק תבודד טוב טוב שלא יהיה מצב שהם ידעו אחד בשני ו/או בגוף.

עכשיו תבנה מעגל חדש עם הזמזם שיתריע על אורות דולקים ומפתח מוחץ לסוויצ.

* את הניתוק תעשה מאיפה שאתה רוצה, לאו דווקא מהזמם.

איתי.

גיא
12-04-07, 20:20
ואני מציע שתעזוב את זה ככה
רק תסגור את הפתח של הזמזם מאיפה שיוצא הצליל עם סלוטייפ חבלה

זה מנסיון מוריד את הקול בכמה רמות למשהו ניסבל לגמרי.

OFF-RoaD
12-04-07, 20:30
איפה אני מוצא את הזמזם הזה?

ברמה העקרונית, מהידע האפסי שיש לי בחשמל, אני מניח שזה איזה מתקן שמקבל פלוסים (או מינוסים) ממקורות שונים, כמו האורות והדלתות (יכול להיות שיש עוד משהו, בשבוע שהאוטו אצלי לא עליתי עליו). אם אנתק את הפלוס שמגיע מהדלתות זה לא יעשה בעיה אחרת?

מהדבר הזה לא אמור לצאת שום דבר למערכת האזעקה או משהו כזה נכון? (חיווי דלת פתוחה בלוח שעונים? תאורת רכב כשדלת פתוחה) הגיוני שזה יהיה קצה של החוטים והפיצול המדובר יוליך לשאר...

Bulldog
12-04-07, 20:37
אם אנתק את הפלוס שמגיע מהדלתות זה לא יעשה בעיה אחרת?

מהדבר הזה לא אמור לצאת שום דבר למערכת האזעקה או משהו כזה נכון? (חיווי דלת פתוחה בלוח שעונים? תאורת רכב כשדלת פתוחה) הגיוני שזה יהיה קצה של החוטים והפיצול המדובר יוליך לשאר...
אז זהו, שלרוב כן, הלחצנים האלה מהוים חיווי לתאורה הפנימית, הרבה התקנות של מערכות אזעקה מתעלקות על החיווי הזה.

OFF-RoaD
12-04-07, 20:52
לא הבנת אותי. את החוט שמחובר ללחצן בדלת אני לא מתכוון לנתק. סביר להניח שהוא שולח את המידע לעוד כמה מקורות. אבל החוט הזה מגיע בצידו השני, לאחר כמה פיצולים אני מקווה, לזמזם, ושם הוא מפעיל רק אותו (שוב, מקווה), כך שאם וכאשר אני אמצא את הזמזם ואנתק ממנו את החוט/ים שמגיעים מהדלתות, זה לא ישנה לשום דבר אחר.

שעיה כליף
12-04-07, 22:07
התעניינתי בזמנו בנושא
קיימים מספר שרשורים בג'יפטריפ
ללא הועיל, כל בעלי הספורטאז'ים שם וויתרו על הרעיון
נאמר שצריך לפרק חצי דשבורד או יותר בכדי להגיע אליו
אף פעם לא ניסיתי וזה באמת מטרד.
מבחינתי - יגיע יומו.

OFF-RoaD
12-04-07, 22:46
להגיע לזמזם-קשה עד בלתי אפשרי.
למצוא את הפיצול-קשה עד בלתי אפשרי.
לנתק את מתגי הדלתות או לקבע אותם במצב סגור תמידי-בלתי אפשרי.

אזלו לי הרעיונות. יש מושיע?? :-(

גיא
13-04-07, 15:44
פקקי אזניים ? :mrgreen:

-->