PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים לדיסקו + שינוי מידה

יוני5
15-04-07, 09:17
השאלה עבור חבר שקנה דיסקו בנזין לאחרונה.

הרכב עם הצמיגים המקוריים 235/70/16, הוא רוצה להחליף ל 245/75/16.

1. מה הפרוצדורה הנוכחית של החלפת מידה ברשיון? יש בעיה?
2. האם קיימים MTRים במידה הנדרשת (245/75/16)?
3. אם אין MTRים, על מה אתם ממליצים? האם יש BF MT או AT במידה?

הרכב בעל קפיצי טופ-דוג די חדשים, ובגובה המקורי (פחות או יותר).

בתודה,
יוני5

יואב פולס
16-04-07, 14:42
השאלה עבור חבר שקנה דיסקו בנזין לאחרונה.

הרכב עם הצמיגים המקוריים 235/70/16, הוא רוצה להחליף ל 245/75/16.

1. מה הפרוצדורה הנוכחית של החלפת מידה ברשיון? יש בעיה?
2. האם קיימים MTRים במידה הנדרשת (245/75/16)?
3. אם אין MTRים, על מה אתם ממליצים? האם יש BF MT או AT במידה?

הרכב בעל קפיצי טופ-דוג די חדשים, ובגובה המקורי (פחות או יותר).

בתודה,
יוני5

יוניהו, אתה יכול לצאת מהארון...
1. המידה אותה אתה מבקש אינה מאושרת כיום על ידי היבואן. אתה יכול להבין לבד את ההמשך.
2. יש MTR ים במידה הזו.
3. אחרי שנים רבות על MTR לעניות דעתי עדיף BF AT
4. אחרי שנים על המידה שעליה אתה שואל, אני סבור כי הכי "נכון" להשאיר את הרכב במידה המקורית, דהיינו 235/70/16. אם הרכב לא ישמש לעבירויות קיצוניות, אין שום בעיה לנסוע בכל מקום עם המידה המקורית, אין שום בעיה של מרווח גחון, וכידוע 99% מהעבירות תלויה בנהג. רכב עם 235 או עם 245 יעלה את עשוש בלי בעיה, ולא יעלה את ורדית אם אין לו נעילה... לשימוש משפחתי, שכולל גם ירידה לשטח "קשה" המידה המקורית מספיקה. יתרון גדול מאוד שלה הוא המחיר. הצמיגים בכל הפרופילים זולים במידה 235/70/16 במאות שקלים PER צמיג מ 245/75/16. (עכשיו תכפיל ב 4 ...)
5. לדעתי, ולמרות שאני נוסע על כאלה צמיגים - זה מיותר, ולא אמרתי מילה על זה שיש טענה שה 245/75/16 הופכים את האוטו לעוד יותר עגלה, ומוסיפים עומס מיותר.
6. BF AT במידה 235/70/16 נראה לי השילוב המנצח.
שלך בידידות,
יואב

Juv
16-04-07, 15:02
מחזק את יואב. הגעתי לאותה המסקנה. הסיבה הסופית שבגללה נשארתי עם ה-235 היא שאשתי נוסעת ביום-יום עם הרכב ולא רציתי שהיא תיתקל באיזה בוחן/שוטר/חכמולוג משקיע יתר על המידה. תוספת של פחות מאינץ' לדעתי לא שווה את כל הבלאגן לרכב שבסופו של דבר עושה טיול פעם/פעמיים בחודש.
הטיול האחרון די חיזק את ההחלטה שלי - בשני המקומות בהם לא עברתי (והייתי צריך להצטרף לצ'ירוקי המאוד גבוה עם 31" וההילקס מוגבה וכפול נעילות בדרך מעט עוקפת) זה היה כי הרכב איבד אחיזה בקרקע חולית וצמיגי 245 לא היו תורמים בכלום. את מעלה רמון, שם דווקא צמיגים גדולים יכולים להיות מאוד שימושיים, הרכב עלה ללא שום קושי עם ה-235 ללא שום מכה מלמטה (כל מה שצריך זה מכוון מוכשר).

הבעיה היחידה - עם ה-245 הרכב נראה הרבה יותר טוב. הרבה הרבה יותר טוב.

fuksi
16-04-07, 15:53
לא מסכים כל כך עם קודמיי
בזמנו (3 שנים) לא היה בעיה לשנות ל245/75 צריך לבדוק מה קורה עכשיו.
כמו כן עוד אינטש ועוד 2 אינטש שזו ההגבהה הסטנדארטית (קפיצים בולמים) זה כבר 3 אינטש......בקיצור אין גבול....

אדון 5 שלחתי לך ה"פ בנושא

Juv
16-04-07, 16:07
לא מסכים כל כך עם קודמיי
בזמנו (3 שנים) לא היה בעיה לשנות ל245/75 צריך לבדוק מה קורה עכשיו.
כמו כן עוד אינטש ועוד 2 אינטש שזו ההגבהה הסטנדארטית (קפיצים בולמים) זה כבר 3 אינטש......בקיצור אין גבול....

אדון 5 שלחתי לך ה"פ בנושא

בעוד אינטש כוונתי לאינטש בנקודות הנמוכות ביותר - דיפרנציאלים. אותם רק צמיגים גדולים יותר ירימו. את הבולמים/קפיצים כבר התקנתי כך שמתוך 3 אינטש בפאנלים, 2/3 זה סביר מבחינתי.

לגבי החלק הרישויי - כל אחד שיעשה מה שהוא מבין.

אני לא מצאתי אף אחד שיהיה מוכן להתקין צמיגי 245 ולהעביר אותם ברישוי. להכנס לסיפורי מאכערים בשביל אינטש נראה לי מיותר. וזה עוד לפני כל הדיבורים שבעתיד הקרוב הרישוי של הרכב הספציפי לא יקבע כלום, רק המידות הרשומות אצל היבואן ושם 245 לא קיים, בודאות. הייתי נכנס לרישוי בסימן שאלה בשביל יתרון משמעותי (33" על סופה....). בשביל אינטש?

כאשר מוסיפים לכל זה את ההבדל הגדול במחיר ואת היתרון הקטן בביצועים שהם נותנים - אני החלטתי מה שהחלטתי.

ד"א- לא רשמת איזה מודל הרכב. אם הבנתי נכון, 245 נכנסים כמעט ללא בעיה בסדרה II. בסדרה I, גם אם הרכב מוגבה בקפיצים, צריך קצת עבודות חיתוך והתאמה של פתחי הגלגלים.

גיא
16-04-07, 16:15
דווקא לי יש דיעה אחרת

הצמיגי קורקינט המקוריים לא טובים לשטח.
אמנם היה לי דיזל ואמנם היתה לי הגבהה כלשהי שלא אני התקנתי

אבל הייתי מגרד את הביצה האחורית מידי טיול ...

והצמיגים הקטנים לא היו מספיק חזקים כשמוציאים מהם אויר ואז הם גם עוד יותר קטנים ומתסכלים בשטח ...

אצלי היו צמיגי 32" שעברו במכון טסטים רגיל בלי שום קומבינה.

בהתחלה גם חשבתי שבגלל שאישתי נוהגת על האוטו אז נשאיר את המקוריים וקנינו סט חדש אפילו אבל כשהם בתפוצצו להם עברתי ל 32 ואני עדיין משוכנע שהצמיגים היו הדבר הכי טוב באוטו הזה ....

אני כן הייתי מגדיל צמיגים

יוני5
16-04-07, 22:18
הרכב הוא דיסקו בנזין 94.

ה 245 גבוהים באינטש וחצי. הם גם קצת רחבים יותר, מה שאומר שיש יותר אויר להוריד.
במקורי אין אויר להוריד.
ההבדל בין 245 ל 235 בדיסקו דומה להבדל בין ה 31 למקורי של הסופה. איזו סופה נשארה עם המקורי? אתם רוצים להגיד שאין שיפור בין סופה עם 31 לסופה עם צמיגים מקוריים?
אז אין לי נסיון עם דיסקו, (ולא יואב, כנראה גם לא יהיה), אבל עם סופה אני יכול להגיד שיש שיפור משמעותי.

יוני5

Juv
16-04-07, 23:57
הרכב הוא דיסקו בנזין 94.

ה 245 גבוהים באינטש וחצי. הם גם קצת רחבים יותר, מה שאומר שיש יותר אויר להוריד.
במקורי אין אויר להוריד.
ההבדל בין 245 ל 235 בדיסקו דומה להבדל בין ה 31 למקורי של הסופה. איזו סופה נשארה עם המקורי? אתם רוצים להגיד שאין שיפור בין סופה עם 31 לסופה עם צמיגים מקוריים?
אז אין לי נסיון עם דיסקו, (ולא יואב, כנראה גם לא יהיה), אבל עם סופה אני יכול להגיד שיש שיפור משמעותי.

יוני5

לא טענתי שאין שיפור בנסיעת שטח. ברור שיש. לדעתי הוא קטן בהשוואה לבעיות, מסוגים שונים, שהתקנת ה-245 יגרמו.
כשאנחנו קנינו את שלנו השלב הראשון היה להכיר בזה שאת רוב החיים הרכב יעבור, לצערי, בכביש. לכן, המטרה היא להפוך אותו לרכב טיולים, ולא עבירות - נסיעה מצויינת בכביש במשך השבוע כאשר בסוף השבוע מעמיסים אותו עד האזניים (כולל שני כסאות ילדים מאחורה), נוסעים 200 ק"מ בכביש, יורדים לשביל (כל שביל), מטיילים לאן שרוצים, לא שוברים כלום וחוזרים הביתה בנוחות.
מי שנוסע הרבה עם הדיסקו שלו בשטח יחשוב אחרת - ובצדק. ההגדרה ל-"הרבה" היא אישית. אם הוא קנה את הדיסקו במטרה להפוך אותו למפלצת שטח (וזה אפשרי, למרות שדיפנדר, סופה והיילקס מתאימים יותר למטרה הזאת) אז שישים כמה שיותר גדול בהתאמה לשינויים שהוא יכול/רוצה לבצע (חיתוך, חיזוק ציריות וכו'). כנראה שה-245 גוררים הכי מעט שינויים (רק חיתוך והתאמה) מה שהופך אותם לבחירה מתבקשת.

fuksi
17-04-07, 12:16
לא טענתי שאין שיפור בנסיעת שטח. ברור שיש. לדעתי הוא קטן בהשוואה לבעיות, מסוגים שונים, שהתקנת ה-245 יגרמו.

על איזה בעיות מדובר?
למעט ה"בעיה" החוקית (שינוי המידה) אני לא רואה שום בעיה!
אני שיניתי ל 245/75 לפני כ3 שנים במכון בדיקה 26 ש"ח בלי שוחד ובלי קומבינות!
צריך לבדוק אם זה עדיין אפשרי בכמה מכונים!! כן כן!!!
ברפובליקת הבננות שאנו חיים בה בדקתי בשתי מכונים בזמנו ששלחו אותי לעמדה מס' 1 ובעקבות טיפ שקיבלתי בזמנו מערן4*4 (שוב תודה) הלכתי למכון אחר איזור המרכז שכנראה לא קיבל את הפקס/עידכון וכו' ותוך רבע שעה היה רישום זמני.
לכן שווה לנסות

fuksi
21-04-07, 20:29
עידכון:
חבר טוען שהחליף לפני כשבועיים במשרד הרישוי בחולון ל245/75 בלי קומבינות ובלי מעאכרים....שווה בדיקה.

jn
23-06-07, 23:49
מישהו יודע משהו על צמיגי 265/75/16 ? זה כן מצריך פרוצדורה מיוחדת?

ylrt
24-06-07, 09:35
גם אני רוצה להגדיל את המידות של הצמיגים ל 245X75X16.
האם יש מי שיכול לומר באיזה מכון ניתן לשנות ברישיון ?
***בהודעה פרטית בלבד. לא לציין שמות ומקומות מעל גבי הפורום! - תודה, המערכת***
תודה

jn
24-06-07, 12:48
ובכל זאת... צמיגי 265/75/16 על דיסקברי? עובר?

jn
24-06-07, 14:07
וגם, האם בכלל קביל טכנית (עומסים וכדומה על שאר המכלולים) ללא שינויים נוספים?

fuksi
24-06-07, 14:45
עידכון:
חבר טוען שהחליף לפני כשבועיים במשרד הרישוי בחולון ל245/75 בלי קומבינות ובלי מעאכרים....שווה בדיקה.

אני חוזר שנית
שווה לנסות בדרך הישרה משרד הרישוי. יש לי תחושה שהחוק לא כל כך ברור או נהיר ותלוי במצב רוחו של הבוחן.
בודאות אני יודע על אחד שרשם במשרד הרישוי עשרים ומשהו ש"ח ושעתיים בזבוז זמן.
בהצלחה

ליאור מ
25-06-07, 23:11
קניתי דיסקו 2001 לפני חודשיים.
אחרי טיול אחד בנקרות החלטתי לעבור לצמיג שטח מלא, במקום AT.
באותה הזדמנות עליתי למידה 245X75X16 במקום המידה המקורית.
בנתיים מבסוט מהשינוי. מרגיש בסדר גמור בכביש (אותה עגלה).
לגבי הפוזה- אין ספק שנראה יותר טוב...
הנה תמונות, תמצאו לבד מה לפני ומה אחרי.

eyalco1
28-06-07, 12:09
ליאור,
האם נדרשת הגבהה של הרכב לצמיג 245x75x16?

jn
28-06-07, 17:34
מישהוא יודע מה לחצי הניפוח האידאליים לצמיג 265/75/16 ?

ליאור מ
28-06-07, 20:59
לגבי ההגבהה-
אצלי הסדר היה הפוך, קודם הגבהה (קפיצי טף דוג ובולמי פוקס, הגבהה של 2 או 2.5 אינטש).
בכל מקרה לפי מה שלמדתי, דיסקו 2 מקבל את הגודל הזה ללא צורך בשינויים.
ההגבהה נראית לי חובה לכל מי שמתכנן את הרכב לשטח.

-->