PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת כנף קדמית בדיפנדר

elad000
18-04-07, 13:42
היום קניתי כנף ימנית צידית שתחליף כנף קיימת שיש לה דפיקה. מחר תסתיים הצביעה, וככל הנראה בשבת אני אחליף את הכנף.
אשמח לקבל הערות והמלצות מבעלי נסיון- כלים נדרשים, בעיות שעלולות לצוץ וכו'.

asafk
18-04-07, 22:46
לא מסובך מדי. צריך לעבוד לאט ובזהירות, לפרק הכל מהכנף לפני שמתחילים לפרק את הכנף עצמה. פרק קודם את הכנפון, אז את החלק החיצוני של הכנף (ברגים שמחוברים לקיר האש) ועוד ברגים למעלה וקדימה, ואז תוכל לראות את הברגים שמחברים את שאר הכנף. פרק את הגריל והמסגרת שלו- ואז את הכנף כולה.
לאט לאט, בלי כוח, בסוף הכל יורד...

אסף.

elad000
21-04-07, 21:54
סדר הפעולות הנכון:
פירוק ה"גבה"- דחיפת המוטות בניטים הפלסטיים כך שהניט משתחרר. אח"כ אפשר לאסוף את כולם. נסיונות המשיכה החוצה נסתימו בניטים שבורים.
פירוק פילטר הדלק, מיכל העיבוי ומיכל נוזל השמשות.
פירוק הפנס הקדמי האיתותים והפלטה השחורה שמאחוריהם.
פירוק דוד האויר של החימום.
פירוק החלקים האלו מאפשר גישה לרוב הברגים שמחברים אתהכנף הצידית לעליונה (11ממ').
הוצאת הגריל של כונס האוויר של המנוע. צריך לשלוף בזהירות, הגריל מחובר בחמישה מוטות עדינים שנשברם בקלות. עבודה עדינה עם מברג שטוח נראית לי הפתרון הנכון (אני שברתי את רוב המוטות).
אח"כ אפשר להזיז את דוד האוויר שמאחורי הגריל, ולהגיע לשאר הברגים שמחברים את הכנף הצידית לקיר האש (14ממ').
ניתוק מאותת הצד.
הוצאת הכנף הישנה.
ההרכבה כבר אלמנטרית.
מצורפות תמונות: לפני, הכנף החדשה, לאחר פירוק הכנף והכנף החדשה מורכבת.
סה"כ זמן העבודה- 2-3 שעות.
סה"כ החיסכון מול עלות הביצוע במוסך מוכר- מעל 2000 ש"ח

שחף110
21-04-07, 23:23
אני שוקל לעשות את הפעולה אצלי כדי להרכיב את הצנרת לשנורקל (בכנף שלי - דיפנדר בנזין במקור, אין את הפתח לכונס אוויר). נראה מענין.

בכל אופן, נראה שם בתמונה שתמכת את הרכב באמצעות 2 "חמורים" אחד מתחת לשלדה ואחד מתחת למגן הגחון (???) מדוע ?

למה אתה לא עובד עם חמור מתחת לסרן פשוט ?

שחף.

elad000
22-04-07, 11:14
קר חמור אחד מחזיק את הרכב- זה שמתחת השלדה. הוא לא מתחת לסרן בגלל שרציתי להגביה את המרכב, ולתת לי הרבה מרחב עבודה בין הסרן לכנף.
החמור השני לא תומך בכלום. הסיבה היחידה שהוא שם היא שאני מעדיף לתת אבטחה כפולה כשאני דוחף את הראש בין הסרן לכנף.. אם במקרה החמור העיקרי יקרוס, השני יחזיק את הרכב מספיק טוב כדי שאני אוציא את הראש.

-->