PDA

צפייה בגרסה מלאה : שמן מנוע בפילטר אויר

Viper
22-04-07, 16:12
סמוראי 88, קרב'.
לפני ששיפצתי את הקרב' (לבד...) בד"כ הייתי מוצא שמן מנוע (לא בכמויות מסחריות) בתוך בית פילטר האויר.
לאחר השיפוץ, פירקתי את הנשם שמתחבר למניפולד ומתחבר בעזרת T לצינור שמגיע ממכסה השסתומים וממשיך לבית הפילטר.
כמובן שהוא היה סתום בלחץ :D
לאחר שניקיתי אותו- כמות השמן בבית הפילטר ירדה פלאים, אם כי עדיין יש כמה טיפות פה ושם.
אבל עדיין יש עשן בכמות לא מבוטלת שיוצא לצינור הזה. מה גם שמידי פעם חסר קצת שמן במנוע; נגיד שהוא אוכל בערך ליטר שמן לקצת יותר מ-1,800 ק"מ.
הרכב מעשן לעיתים רחוקות (יש לו קריזות) וצבע העשן משתנה מפעם לפעם. (שחור, כחלחל, אפור).
למישהו הישועה?

צביקה קרבורטור
22-04-07, 21:01
שלום רב!
קצת עובדות להשכלה עצמית:
נשם סתום גורם ללחץ בעוקת השמן, שגורם להזעות בחיבורי מכסה שסתומים, אגן השמן, ולעתים גם מקפיץ את מדיד השמן, ומחדיר שמן מצינור נשם לבית מסנן האוויר , ולקרבורטור.
ניקוי הנשם והשסתום המחובר למכסה השסתומים, יקטין את תצרוכת השמן, העשן הנפלט מצינור הנשם,
ההזעות סביב המנוע, ואת פליטת העשן הכחול מצינור הפליטה.
תצרוכת השמן ברכבך סבירה בהחלט, הזעה מצינור הנשם הוא טבעי, בעיקר ברכב ישן, וצינור הנשם המחובר לבית הנשם,
תפקידו להעביר את הגזים , למיחזור נוסף למנוע, שריפתם מחדש, ופליטתם החוצה , דרך צינור הפליטה, ובכך תורם, למניעת זיהום האוויר.
זכור עשן כחו-מעיד על שריפת שמן.
עשן אפור שחור- על תערובת דלק עשירה.
בברכה
צביקה

asafk
22-04-07, 22:46
אם כמויות השמן בנשם גדולות במיוחד (עד כדי חניקת המנוע) זה מעיד על מנוע בלוי במיוחד. אם המנוע לא מצליח לעבוד כשהנשם מחובר, ושחרורו מאפשר למנוע לנשום לפתע פתאום- אתה בדרך לאוברול.

אסף.

Viper
23-04-07, 10:07
אם כמויות השמן בנשם גדולות במיוחד (עד כדי חניקת המנוע) זה מעיד על מנוע בלוי במיוחד. אם המנוע לא מצליח לעבוד כשהנשם מחובר, ושחרורו מאפשר למנוע לנשום לפתע פתאום- אתה בדרך לאוברול.

אסף.

לא. המצב ממש לא כזה נורא.
המנוע סוחב יפה מאד אפילו עם מזגן עובד.
מה גם שמאז שניקיתי את הנשם שמתחבר למניפולד- כמות השמן במסנן ירדה פלאים.
רק מה שהטריד אותי זה "אכילת" השמן והעישון האקראי מידי פעם.
אגב, במהירויות גבוהות 100 קמ"ש ויותר כמות השמן הנאכלת- גדולה יותר.
אבל הבנתי שזה נורמלי לחלוטין אכילת שמן בכמות זו.
יש משהו "קסם" שניתן לעשות ע"מ למנוע אכילת שמן ועישון (חוץ מאוברול/רינגים)?

צביקה קרבורטור
23-04-07, 19:41
לא. המצב ממש לא כזה נורא.
אגב, במהירויות גבוהות 100 קמ"ש ויותר כמות השמן הנאכלת- גדולה יותר.(טבעי)
אבל הבנתי שזה נורמלי לחלוטין אכילת שמן בכמות זו.(אכן כן)
יש משהו "קסם" שניתן לעשות ע"מ למנוע אכילת שמן ועישון (חוץ מאוברול/רינגים)?
קסם יש רק באגדות, ובמופע קסמים.
תצרוכת השמן ברכבך , טבעית עד סבירה.
ניתן לנסות להקטינה ולצמצם את העשן הכחול המופיע מדי פעם, על ידי מעבר לשמן מינרלי, בצמיגות 20/50.
במקרה שאין שנוי משמעותי, יש להחליף גומיות שסתומים, שבוודאי יבשות.
בברכת חג עצמאות שמח.
צביקה

asafk
24-04-07, 11:45
צביקה כתב דבר חשוב- מנוע שחוק, צריך שמן מתאים. למרות הריצה שלנו אחרי שמנים (סינטטיים/ בעלי צמיגות נמוכה) יקרים (שאמורים לעשות קסמים, אם שואלים את המשווקים שלהם)- מנוע שחוק צריך שמן מינרלי 20-50 כמו שצביקה כתב. זה מקטין מאוד את צריכת השמן.

אסף.

Viper
02-05-07, 10:19
אסף, העניין הוא שהמנוע לא נראה לי שחוק. להיפך, הוא ממש נמר.
אגב, עד כמה מסובכת פעולת החלפת גומיות השסתומים? עד כמה שאני מכיר נדרשים כלים מיוחדים לחליצת השסתום ולהרכבתו בחזרה. (וכמובן לכוונו ע"י Filler Gauge).
האם יש דרך פשוטה יותר?

חנן-ג'יפולוג
02-05-07, 10:28
אתה צריך כלי מיוחד שיכווץ את הקפיצים בשביל להרכיב שסתומים. שים לב שאתה מארגן לא את הכלי הרגיל, שמיועד לעבודה כאשר ראש המנוע מפורק, אלא כלי אחר שמיועד לעבודה כשראש המנוע מורכב.

Viper
02-05-07, 10:31
OK. תודה חנן.
האם יש דרך לבדוק האם הגומיות יבשות/סדוקות מבלי לפרק את השסתומים?
(מה שנקרא- "סוף מעשה במחשבה (בדיקה...) תחילה") :wink:

חנן-ג'יפולוג
02-05-07, 11:18
במידה ובדיקת נפילת לחץ יוצאת טוב, ועדיין המנוע אוכל שמן/מעשן, אז האכילה היא מהגומיות.

שיטה נוספת שקראתי עליה, ואני לא יכול להעיד ממקור ראשון על האמינות שלה, היא שאם הרכב מעשן חזק לאחר עמידה של כמה דקות בסרק, אז העישון נגרם כתוצאה מגומיות שס' .

-->