PDA

צפייה בגרסה מלאה : CJ6 מודל 81 במצב מכני טוב לפירוק

av42
23-04-07, 09:27
היי,

בבעלותי CJ6 מודל 81, ללא רשיון כבר שנה וחצי.
עקב חוסר זמן אני נאלץ למכור את הג'יפ.

השאלה שלי היא, מה הדרך למזער את הנזק הכלכלי.
אפשר לשלם את האגרות החסרות, להכין אותו לטסט ואז למכור ג'יפ נוסע - אבל הייתי מעדיף לחסוך את ההתעסקות הזאת (יש לו הגבהות אוקולון שהופכות כל העברת טסט לבלאגן).
אפשרות אחרת זה למכור אותו לפירוק - ואז אני מוריד אותו מהכביש ומוכר. השאלה היא, בכמה כסף אפשר למכור אותו אז?

או אם בכלל למישהו יש רעיון אחר איך להתנהל אשמח לשמוע.

תודה,
אמיר.

d master
23-04-07, 11:38
תשלח לי טלפון לה"פ ואולי נסדר לך קונה.

six 4 life
23-04-07, 15:49
הג'יפ הזה צריך לעבור מעבדת טכניון, אל תחשוב על לנסות להכשיר אותו לנסיעה אם אתה לא מתכוון להשקיע הרבה כי זה לא יקרה.

האופציה שיש לך היא למכור אותו איך שהוא-0 ג'יפ תקין ללא טסט. כמה הוא שווה? עם טסט ועם מצב מכני תקין עם שאסי יפה- לא יותר מ12. בלי טסט? אם מישהו יתן 6-7 הוא פירגן לך.

תמיד קיימת גם האפשרות לפרק אותו לחלקים, ולמכור חלק חלק.

בהצלחה.

יריב קלר ברוך
23-04-07, 16:30
3000 ש"ח

קובי
23-04-07, 20:16
הג'יפ הזה צריך לעבור מעבדת טכניון.

למה טכניון?
ועל הדרך מה החוק אומר?

קובי

six 4 life
23-04-07, 20:26
חוק אומר- רכב בן מעל 20 שנה (רכב מיושן) שלא ניגש או עבר בדיקת כשירות תנועה (טסט) פעמיים ברציפות (2 אגרות, אחת כל חצי שנה לרכב מיושן), על מנת לחזור לכביש ידרש לעבור בדיקת מעבדה.

רכב בן מתחת ל20 שנה- אותו כנ"ל, שלא ניגש או עבר בדיקת כשירות תנועה (טסט) פעמיים ברציפות (2 אגרות, אחת כל שנה, לרכב מתחת ל20 שנה) על מנת לחזור לכביש ידרש לעבור בדיקת מעבדה.

רכב אספנות- מעל 30 שנה, לא משנה כמה טסטים לא עשה- על מנת לחזור לכביש נדרש לגשת לטסט כרגיל, ללא תשלום האגרות הקודמות.

av42
23-04-07, 20:26
ביררתי במשרד הרישוי. רכב צריך לעבור מעבדת טכניון רק אם עברו שנתיים ללא רשיון - כך שמהבחינה הזאת המצב בסדר.

הג'יפ הזה צריך לעבור מעבדת טכניון, אל תחשוב על לנסות להכשיר אותו לנסיעה אם אתה לא מתכוון להשקיע הרבה כי זה לא יקרה.

האופציה שיש לך היא למכור אותו איך שהוא-0 ג'יפ תקין ללא טסט. כמה הוא שווה? עם טסט ועם מצב מכני תקין עם שאסי יפה- לא יותר מ12. בלי טסט? אם מישהו יתן 6-7 הוא פירגן לך.

תמיד קיימת גם האפשרות לפרק אותו לחלקים, ולמכור חלק חלק.

בהצלחה.

six 4 life
23-04-07, 20:32
קרא את תגובתי הקודמת.
רכב מעל 20 שנה (מיושן, זה המקרה שלך) לאחר שנה ללא מבחני רישוי ידרש לעבור בדיקת מעבדה.

tooshey
23-04-07, 22:52
עצור!חבל לפרק!!!
עזוב הג'יפ כרגע,לא תראה ממנו כסף בלי התעסקות בפירוק ומכירות.
חכה שנתיים,רשום אותו כרכב אספנות,ואז תמכור אם תרצה.
לא צריך בדיקת מעבדה לרכב אספנות,וכל האגרות שלא שולמו מתבטלות.
עלות אחזקה שנתית לרכב אספנות (שני טסטים,חובה,צד ג) -בסביבות אלף ש"ח לשנה.

רכב יכול להרשם כרכב אספנות בראשון לינואר של השנה בה ימלאו 30 שנה לרכב.
לדוגמא:אם הג'יפ שלך מודל 81,אבל עלה לכביש בסוף שנת 80,יוכל להרשם כאספנות ב 1.1.2010.

בברכה,טושי

yaronp
24-04-07, 21:32
עצור!חבל לפרק!!!
עזוב הג'יפ כרגע,לא תראה ממנו כסף בלי התעסקות בפירוק ומכירות.
חכה שנתיים,רשום אותו כרכב אספנות,ואז תמכור אם תרצה.
לא צריך בדיקת מעבדה לרכב אספנות,וכל האגרות שלא שולמו מתבטלות.
עלות אחזקה שנתית לרכב אספנות (שני טסטים,חובה,צד ג) -בסביבות אלף ש"ח לשנה.

רכב יכול להרשם כרכב אספנות בראשון לינואר של השנה בה ימלאו 30 שנה לרכב.
לדוגמא:אם הג'יפ שלך מודל 81,אבל עלה לכביש בסוף שנת 80,יוכל להרשם כאספנות ב 1.1.2010.

בברכה,טושי

זה לא נכון!!!

לתאריך העלייה לכביש אין שום משמעות. התאריך הקובע הוא שנת הייצור המופיעה ברשיון הרכב - אם המדובר ב-1981 אזי הוא יכול להרשם כאספנות רק ב-1.1.2011

-->