PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בשביל חבר - סופה אוטומאטית

bobsfog
26-04-07, 21:25
חבר מעוניין לקנות רכב שהוא רק לטיולים ויש לו בקשה אחת - אוטומאט!

הרכב צריך להיות חזק, בעל עבירות טובה, פוטנציאל שיפורים בזול, ואחזקה זולה!

עקב כך נבחרה הסופה - האם סופה אוטומאטית שונה בהרבה מהידנית?

מה הבדלים בצריכת הדלק? והאם יש הבדלים באמינות או בהרגשת הכוח?
אולי יש הצעות יותר טובות?

בטווח מחירים של בין 20 ל30 אלף...ראיתי גם דיסקברי 94 בנזין שאפשר לקנות במחיר הזה..גם כן משופרים. או ויטארות ישנות

נ.ר
26-04-07, 22:04
כבעל סופה אוטומטית הנוסע בה גם ביום יום זה אחלה רכב רק כשבאים לקנות לבדוק טוב טוב את הגיר כי הגיר נוטה להתחמם ואז נוצרות נזילות שמן ממנו ושיפוץ זה קצת סיפור למרות שלאחר שיפוץ והוספת רדיאטור לגיר זה פשוט מעולה .בנוגע לעבירות היא אינה שונה מהסופה הרגילה ואף יש לה היתרון מסוים בזמן הדרוש גז זמין כל הזמן ואין צורך להתעסק אם קלאץ וברקס .ובטוח שיהיו שיגידו דברים אחרים כך אני מרגיש וקבל את זה ככה

bobsfog
26-04-07, 22:11
שיפוץ והוספת רדיאטור לגיר

כמה זה יוצא הבלאגן הזה?

asafk
26-04-07, 23:14
סופה אוטומטית היא קודם כל סופה- עם כל הטוב והרע שיש בזה. הגיר האוטומטי מסרס אותה קצת, אבל תורם בסוגי שטח מסויימים (וגם תורם לכיסם של בעלי תחנות הדלק). בכל מקרה- אם הדרישה היא אוטומט בלבד- אז אין על זה ויכוח- זה מה שיהיה. הTF999 הוא גיר אוטומטי "אהבל" עם 3 הילוכםי בלבד, כלומר ללא הילוך יתר. חשוב מאוד להוסיף מצנן שמן גיר אם אין- סיפור די פשוט, ולא יקר- עדיף על שיפוץ גיר.

אסף.

זאבי
30-04-07, 16:41
רדיאטור הקרור לגיר מתוצ. HYDEN עולה כ- 450 שקל לדגם הגדול ביותר והמומלץ.
הקיט כולל צינורות ומחברים.

כדאי לחבר את הרדיאטור בטור עם הקרור הקיים ברדיאטור ויש לזה חיבור בקיט.
העבודה קלה לביצוע עצמי.

oshoshan
30-04-07, 19:44
כבעלים מאושר של סופה אוטומטית אני ממליץ בחום. רכב אמין למידי, חלקים בזול ובשפע, שיפורים בלי סוף, כוח שרק האמריקאים יודעים (או רוצים) לייצר. צריכת הדלק באוטומט אינה גבוהה משמעותית מהידני. יש הטוענים כנגד חסרונו של כוח הבלימה בירידות, אך אני מעולם לא הרגשתי בכך חיסרון.

קח בחשבון שמחירי הדלק גבוהים ועולים. ביום טיול ממוצע חברך יוציא כ-500 ש"ח על דלק (כשקל לק"מ). אחרי שנה ו20 אלף ק"מ, מחירי הקניה והאחזקה מתגמדים לעומת ההוצאה לנוזל המריח.

בהצלחה, עודד

דרור ברלי
01-05-07, 00:57
שמע, אפשר להתווכח עד מחרתיים עם האוטומט טוב לסופה או לא. מה שלא נתון לויכוח הוא צריכת דלק גבוהה בהרבה. גם הידנית לא ממש חסכונית ובמספרים מוחלטים זה נשמע זניח, אבל אם אתה אוהב לחשב דברים באחוזים, אז ההפרש הוא כ-20% וזה לא צחוק.

היחס הוא שבטיול שבו הוא מוציא 500 שקל, בעל סופה ידנית יוציא 400. אחרי ארבעה טיולים כאלה, סופה ידנית יכולה לעשות עוד טיול באותו כסף... אנ יודע שיהיו מי שיגידו שמי שרוצה סופה שלא יספור ליטרים, אבל דווקא בגלל שהרכב הזה אמין יחסית וזול לקניה ולאחזקה, לצריכת הדלק לאורך זמן יש משמעות ועוד איך. אני חושב שהגיר הידני גם אמין יותר, וגם לזה יש משמעות כספית.

asafk
01-05-07, 19:35
דרור, אפשר להתווכח עד מחרתיים, זה נכון. גם אני מעדיף את הידני. אבל הבנאדם רוצה אוטומט... אז אם נגזר עליך שיהיה אוטומט- סופה זה די בסדר, אפילו בטור אוטומטי, נכון?

אסף.

דרור ברלי
01-05-07, 22:48
אם אוטומט זה בסדר? כן, בוודאי.
שיקנו אוטומט. מה אכפת לי? לבריאות.

יש רק כמה עובדות שאנשים נוטים להתעלם מהן: לבחירה בתיבה אוטומטית ולא רק בסופה, יש מחיר לא קטן בביצועים, באמינות, בדלק. אם זה מסתדר לכם אז סבבה. תיהנו...

-->