PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקו במקום דיפנדר.

רכס חיים
27-04-07, 13:07
נסיעה בשטח עם ג'ימיני קליל באזור שמורת עגור הכניסה בליבי ספק לגבי הדיפנדר הכבד והגדול ושולחת אותי לבחור בדיסקברי כפשרה. הרכב החדש שלי לשטח בנוי על המשתנים הבאים. 1.לא גדול מדי ולא כבד אך מאפשר שינה בתוך הרכב עם הסרת המושבים האחוריים. 2.רכב עם עבירות טובה אך שלא נועד לשטחים טכניים משוגעים. 3.רכב זול לרכישה [ 97 או 98 ]עם נתוני פתיחה טובים כגון - יאפי לשעבר שעלויות החזקתו כרכב נוסף סבירה גם ללא ביטוח מקיף. 4.החשוב מכל - ניתן לפרק את כולו בכדי להוריד 40% ממשקלו ,וזה כולל 5 דלתות נמוכות וחדשות מאלומיניום ללא חלונות ,פירוק כל הפלסטיקים והפגושים ובנית חדשים תוך שיפור זוויות כניסה/נטישה,סילוק מושבים אחוריים והסתפקות בשניים קדמיים בלבד,הגבהות מרכב,החלפת ג'נטים ל-18'',תוספת מיכל דלק תחתון לשיפור מרכז כובד, תוספת מיכל מים וציוד איחסון כולל מטבח נייד וכולל בנית מיטה כפולה ואיכותית מאחור.[בהערכה 140X200].ברור שהדלתות והג'נטים האורגינליים יישמרו לטסט שצריך להיות בחודשי החורף כאשר הדלתות האורגינליות מורכבות לקראתו בין כה וכה.עכשו אני זקוק לדעתכם על ההתפרעות הזו ובאותה הזדמנות אני זקוק לנתוני רכב כזה עם 5 דלתות ובמיוחד את המידות שלו בכל המבנה החיצוני והפנימי בכדי לוודא שזה הכלי המתאים.

gooja
27-04-07, 13:40
דבר ראשון, וואוו. זה באמת לקחת את זה עד הסוף.

דבר שני, כאחד מנפגעי TDI300, הייתי ממליץ לך על TD5, בסך הכל שנה קדימה, ושינוי משמעותי. זה לא אומר שאת הרכב בנו אחרים מאותם בריטים הלומי בירה, אם כי כאשר בנו TD5, הם היו בריטיים הלומי בירה עם ניסיון, ועם איזה גרמני שמשגיח עליהם מעבר לכתף.

דבר שלישי, נושא ג'נט 18 לא מובן. מעבר לכך שיוכלו להוריד אותך מהכביש, הרי שיהיה לך קשה למצוא צמיגים, הם יהיו בהכרח יותר יקרים, וזה גם פחות יעיל כשרוצים להוציא אוויר.

דבר רביעי, משקל הדלתות האחוריות, העשויות מאלומיניום, די קלות, ולא בטוח שזה יביא ליתרו, זהה בטוח ימשוך שוטרים, ויותר גרוע מזה, חס וחלילה, התנערות מהביטוח במקרה של נזקי גוף.

אם אתה לא עושה את זה בשביל העבירות, אני מציע למצוא פתרון אחר, כמו איזה סוברבן/יוקון מרווח, ולהתפרע איתו, כולל נעילה ב 200$. המרחב והמקום, יהוו מגרש משחקים ראוי

דעתי
אפי צ.

landrover
27-04-07, 13:56
הי ,

בתור בעלים של דיפנדר 110 ושל דיסקברי 5 דלתות, אני לא בטוח בשיקולים שהביאו אותך לבחור בדיסקברי :

1 - מאפשר שינה בתוך הרכב עם הסרת המושבים האחוריים : בדיפנדר נעשה , ואפשרי בלי הרבה בעיות , יש כמה תוכניות שניתן למצוא באינטרנט למיטת עץ זוגית מתקפלת בתוך דיפנדר, בדיסקו יהיה קצת בלתי אפשרי.

בדיפנדר המידות הפנימיות בחלל מאחורי המושבים הקידמיים 195 * 130 * 125

בדיסקו המידות הפנימיות בחלל מאחורי המושבים הקידמיים 140 * 145 * 115

(את המידות מדדתי עכשיו עם מטר , ככה שזה לא מידה מדוייקת על המילימטר.)

אני לא רואה איך אתה יכול לישון בדיסקו , אלא אם אתה לוליין בקירקס :-)

2 - ניתן לפרק את כולו בכדי להוריד 40% ממשקלו - הדיפנדר הרבה יותר מודולרי מאשר הדיסקו , כאשר יש דברים בדיפנדר שניתן לפרק בלי בעיה , בעוד שבדיסקברי , אין את האפשרות לפרק , חלקים מרותכים וכו' ...

מבחינת נוחות נסיעה - כמובן הדיסקברי לוקח , הדיפנדר יותר קופצני , יותר מקרקש , ויותר מרעיש - אבל יש דברים שאפשר לעשות כדי לשפר אותו ...

אם צריך עוד עזרה , אשמח לעזור ...

אמיר.

נמרוד
27-04-07, 15:45
חיים אתה טועה בכמה הנחות יסוד... הדיסקברי מבוסס מבחינת מכלולים ושלדה על הדיפנדר, אין בינהם הבדלים גדולים במידות ולא במשקל - תבדוק. הדיפנדר רק נראה יותר קוביתי וגמלוני. כמובן שהדיסקברי קצת יותר קצר מדיפנדר 110, אם זה מה שנראה לך קריטי - לדעתי אתה טועה.

אין לך סיכוי להוריד 40% משקל, לא מזה ולא מזה. הלנדרוברים כבדים מאד, למרות שהם עשויים לכאורה מאלומיניום. איך זה מסתדר? תסתכל על קורות השלדה שלהם, פלדה כמובן - חבל על הזמן, בגודל של משאית. זה שאתה תוריד את הדלתות שהן מהחלקים הבודדים שבאמת עשויים אלומיניום, תצחיק את המאזניים.

ודבר אחרון - גלגלי 18 אינץ' זה פשע נגד הג'יפאים. זה זבל עופות, זוועה, נורא, בתור אחד שבוחן רכבים חדשים אני נתקל בהם כל הזמן ומתפלל שלא יהיה פאנצ'ר. ולך תחפש עכשיו צמיג שטח נורמלי לג'אנט 18 - אין כזה דבר. צמיגי שטח יש לג'אנט 15, 16, ובקטרים גדולים גם לג'אנט 17. אבל לא ל18.

רכס חיים
27-04-07, 16:23
אז בתשובה לאורך האחורי שהוא 140 ס'מ ,זה ממש מצוין כי אני משכיב את הדלת האחורית שנפתחת למטה בתיכנון שלי ואז, יש מיטה באורך של 2.0 מטר -כשהראש בחוץ ורואה את הכוכבים או יכול לראות את השטח מסביב לצורך בטחון.אם השלדה של הדיסקו היא של הדיפנדר אז אני רואה בזה יתרון נוסף. אמנם המשקל שאצליח להוריד יהיה נמוך יותר אך אני מקווה שיחד עם המטען שאוסיף הוא לא יגדיל את המשקל הכולל כך שאסע כאילו בדיסקו ריק, וגם זה יתרון.18'' מפתה מאוד בגלל מרווח הגחון וניראה שהעתיד מצביע על הגדלתו.רכישת 6 צמיגים בארץ או בחו'ל יספיקו לי עד יומי האחרון בשטח.{50,000 ק''מ לפי 250 ק''מ לשבוע ממוצע סה''כ 200 טיולים שזה בערך 5 שנים] שוטרים הם בעיה אבל הרכב הזה נוסע רק בחגים ובשבתות , כך שהם לא בעיה גדולה מדי.אם יש למישהו קישורים לאתרים עם נתונים טכניים על הגרוטאה העתידית ,זה המקום להכניס אותם.לאחרונה גיליתי את לוחות הסנדוויץ' מעץ ליבנה בעובי 9 מ''מ והם מדהימים בתכונות שלהם [רק מתוצרת פינדלנד].הם בעצם כבר לא חומר אורגני לאחר התהליך שהם עוברים.אין שום מניעה לעשות את הדלתות הקייציות מהחומר הזה,אולי בתוספת שוליים מתכתיים -מה שיוריד את המחיר לחצי ואת ההתנהגות הלבילית יבטל לחלוטין.

רכס חיים
27-04-07, 16:25
נמרוד ,זה בדוק שאין צמיגי שטח 18'' גם בחו''ל??

אלון_ק
27-04-07, 16:28
איזה מרווח גחון? הגדלת הג'אנט לא מזיזה לך ובמקרה של 18 אינץ' דופקת אותך. סט צמיגי 35' עולים יופי על ג'אנט 15 ויותר מרווח גחון מזה בדיסקברי כבר מתחיל להיות סיפור כבד. אם זה לא מפחיד אותך אז קנה ג'אנט 20, נתחיל לדבר על מרווחי גחון לצמיגים שמתאימים לזה...

זאביק
27-04-07, 17:28
חיים,
אם משקל זו בעייה, למה לא דיפנדר פתוח ?
אתה חוסך הרבה משקל על האין גג (שבדיסקו לדוגמא, זה גג מתכת), ויכול חופשי לכסח מהארגז אם אתה רוצה.

ולא, גם בחו"ל אין צמיגי שטח לג'אנט 18".

המידה הסטנדרטית לדיסקו3, ג'אנט 18 - 255/60/18 = צמיג 30" :!:

Gilad
27-04-07, 17:29
חיים לדעתי 110 תפתור על הדרישות שלך. אם כל כך חשוב לך נושא הדלתות, גם ככה אין בתוכן כמעט כלום ואין בעיה להשיג מחו"ל דלתות של סדרה 2 בלי חלונות וכמעט בלי דיפון.
דלת נפתחת כלפי מטה יש במקור בדיפנדרים הפתוחים, אם גם ככה אין לך חלון אין בעיה להתקין אותה גם בדיפנדר סגור.
מיטה קומפלט נכנסת בפנים - אתה רוצה להוציא את הראש? תמשוך אותה החוצה. אבל מה עושים כשרוצים לישון בגשם?
אין בעיה להעמיס גגון עם כל טוב או לדגם מטבח בפנים או כל מה שאתה רוצה.

גלעד

yoni 110
28-04-07, 00:24
חיים, סתם לידע כללי 110 שוקל פחות מדיסקברי 5 דל' (משהו באיזור ה100 קילו אם אני זוכר נכון)
הרבה משקל אין לך מאיפה להוריד, נהפוך הוא כמה שתסע עם יותר משקל האוטו מתנהג יותר טוב (בגבולות הסביר, משקל כולל של 2800)
ה110 הרבה יותר מודולרי ונוח לעיצוב מהדיסקברי ואומרים גם שהוא יותר אמין

barak4*4
28-04-07, 00:33
דבר שני, כאחד מנפגעי TDI300, הייתי ממליץ לך על TD5, בסך הכל שנה קדימה, ושינוי משמעותי.

חיים, אני בדעה לטובת הדיפנדר, כאשר אחד הקריטריונים שלך הוא שינה בתוך הרכב, ה-110 הוא אחד המועמדים היותר מתאימים למשימה.

לעניין ה-TD-5 אל מול הTDI-300, אני חושב שאפי טועה בגדול. לאחר נסיון מר עם ה- TD5, אני הייתי הולך על ה-TDI-300. היו מספר דיונים בעבר, כדאי לקרוא את אלו בהם נעם צרפתי ואסף כתבו: אחד לדוגמא (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=9977&page=1&pp=20&highlight=%EE%F0%E5%F2).
הכל יותר יקר ב TD-5. לטעמי אסף צדק, שיפוץ מנוע TD-5 הוא לא פעולה טרוויאלית, אני נאלצתי לרכוש מנוע חליפי, כי לא ניתן היה לשפץ את הTD-5 שלי (עלה בערך כמו סופה משומשת במצב סביר).
מזרקים יקרים לרמה שלא תאומן (יש 5 והם גורמים הרבה בעיות, המזרק הוא גם משאבת הזרקה).
צמות שנסתמות בשמן ופוגעות במחשב הרכב.
העובדה היא שגם BMW (או רובר או ... לא יודע מי מחזיק במניות היום), בחרו להיפטר ממנוע ה-TD-5 ועברו ל- V-6.

לדעתי תוספת הכח לא שווה את תוספת המחיר וכאב הראש, אני חכם לאחר מעשה, קרא את השרשור המצורף ותבין כי בעבר באמת האמנתי שעדיף מנוע TD-5.

אגב, אם כבר שינה ברכב (או על הרכב), מה דעתך על אוהל גג?

רכס חיים
28-04-07, 01:14
חבר'ה - אין לי שום בעיה עם דיפנדר במקום דיסקו .אני מת על הכלי הזה אבל הבעיות מתחילות בשיקול המורכב הבא.אני אמור להתחיל פרויקט גדול בקפריסין בשווי 12 מיליון דולר שדורש את נוכחותי שם במשך שנה. לצורך העבודה הזו אני צריך 110 או 130 חדש שיהיה בארץ רק באוגוסט או ספטמבר.משהו בסביבית 300K ש''ח. הדבר הזה ישמש אותי לעבודה ולטיולים בקפריסין ובאיים שמסביב וזה בסדר מבחינתי.עם כלי כזה אתה לו מתפרע ולא יכול לעשות איתו כלום - חוץ מללחוץ על הגז ואולי גם להשתדל לא לשרוט אותו בשטח.בסופו של יום הכלי הזה יהיה שייך לעבודה וכנראה הוא יעבור מאתר לאתר לפי הפרויקטים כי לא אלך להשקיע סכום כזה כל שנה מחדש.לטיולים בארץ אני צריך כלי פרטי שלי שהרכישה והאחזקה שלו זולה וקל יחסית להשתמש בו כבסיס טוב לרעיונות שלך ,כיצד רכב שטח צריך להיות בנוי.הדיפנדרים שבשוק בגלל היותם רכבי עבודה בנקודת המוצא שלהם- גם שחוטים טכנית ,עם קילומטראג' של מעל 300K ומחירם כמעט כפול מדיסקברי שזהה להם בבסיסו הטכני וניתן לקנות אותו מיאפי עירוני במצב מעולה.הכי חשוב שכלי כזה נבנה לא משיקולי ערכו במכירה ומצידי שאחרי הוא ילך לגריטה היות וערכו בכל מקרה יהיה קרוב לאפס בבוא זמנו.ג'נטים ''18 נראים לי מכסימליים מבחינת הגודל אך אני לא פוסל ''16 עם צמיג ''33.בכל מקרה מרווח גחון פחות מ-27 ס''מ הינו בעייתי מנסיוני עקב הצורך בתשומת לב רצופה בשטחים טכניים.

נמרוד
28-04-07, 13:30
ג'אנט 16 זה הסטנדרט בלנדרוברים, עם צמיג 235/85R16 מידה נפוצה מאד, זה כמעט 32 אינץ' ומספק את רוב בעלי הרכב. אם אתה רוצה 33 אז משתלם לעבור לג'אנטים 15 שיש להם מבחר מידות גדול יותר ושמו צמיג 33/12.5R15 כמו בג'יפים. עובד טוב מאד על דיפנדרים של כמה מחברי הפורום. 18 כאמור זה קשקוש, לא קיימים לו צמיגי שטח כי הוא גדול מדי. אפילו צמיגים בקוטר 37 שמים מקסימום על ג'אנט 17.

רכס חיים
29-04-07, 06:44
איזה מרווח גחון אני מקבל בדיסקו עם ''33??

asafk
02-05-07, 21:14
רכס רוצה רכב שבאמת מתאים לך? ואפילו אספנות?
איך זה?
http://www.real4x4.com/utah/Umeatcamp.jpg

אסף.

נמרוד
03-05-07, 10:14
איזה מרווח גחון אני מקבל בדיסקו עם ''33??

-+23 ס"מ מרווח גחון מתחת לביצים.

בזמנו מדדנו בדיפנדר של אסף. מרווח הגחון מתחת לדיפרנציאל הקדמי (זהה לסרני הדיסקברי) היה 22 ס"מ עם צמיגי 235/85R16 שזה בערך 32 אינץ'. עם 33 תוסיף עוד ס"מ וקצת.

רכס חיים
03-05-07, 17:39
אסף - הרכב האדום הזה נראה ממש יפה. מה אתה יודע עליו?? אבל הכל.

asafk
03-05-07, 22:41
זה וולוו c303 מכונה גם TGB11. יש לו "אחים" ה304 עם בסיס גלגלים קצת יותר גדול בתצורת משא לא אחוד, ו406 שמכונה גם TGB13 עם עוד שני גלגלים. הכינויים הצבאיים שלהם 4141 ו4143 אם אני זוכר נכון. מגיע במקור עם שני סרנים פורטליים וצמיגים 8.75X16, הרוב נוסעים עם צמיגים בין 33 ל37 אינצ' בלי יותר מדי דיבורים. קפיצי עלים בכל הפינות. מאחור- פרבוליים. כל הגוף מפח מגלוון (פח מגולוון של וולוו זה אומר אין חלודה), הגג מאלומיניום. המנוע- מנוע וולוו 6 צילינדרים 3 ליטר בנזין, כמו ב164 המפוארות של שנות ה70, גיר ZF 4 הילוכים (5 ב6X6 מהשנתונים המאוחרים) ממכוניות וולוו.
איך קונים, איפה משיגים חלקים, כמה עולה ... יש כמה אפשרויות. אני מחכה שמישהו ייבא כזה אספנות בייבוא אישי, כדי לקנות ממנו עוד כמה שנים... :-D

אסף.

asafk
03-05-07, 22:43
אגב, זה יושב במקום גבוה מאוד ברשימת החלומות המוטוריים שלי. ברמה הפרקטית- עשיתי חשבון, דיברתי עם מוכרים פוטנציאליים... אפשרי, אם יודעים איך ומהיכן לקנות- להעמיד אוטו בארץ, אחרי כל התשלומים והמיסים המופקעים בפחות מ100 אלף ש"ח, במצב חדש. סכום שכרגע אין לי, כמובן, אבל אני מוכן...

אסף.

ofervan
04-05-07, 01:03
אם ללכת לכיוון של הוולוו, אז למה לא פינצגאואר? זמין יותר, לפי דעתי גם יותר זול לקניה. המכשלה היחידה שאי אפשר יהיה להשיג לו חלקים בארץ (מנוע בנזין מקורר אוויר 2.5 ליטר, אבל אפשר לשתול בו מנוע דיזל של טרנספורטר) ויהיה צורך לייבא חלקי חילוף מחו"ל.
הצבא השוויצרי מוציא לשוק כל הזמן כלי רכב עם קילומטרג' נמוך עד כדי גיחוך, מאמצע שנות ה-70, מה שמאפשר להביא אותם לארץ כרכבי אספנות על כל המשתמע מכך: טסט וביטוח זולים, מגבלות שימוש מסוימות כמו איסור לנוע על כבישים בין 7-9 בבוקר בימי אמצע השבוע ואיסור להשתמש ברכב לצרכי עבודה.
הפינצגאואר מצויד בשלדת צינור, סרנים פורטליים, קפיצי סליל, נעילות רוחביות מובנות עם אפשרות נעילה "on-the-fly" במהירות נסיעה של עד 100 קמ"ש... מרווח הגחון עם צמיג סטנדרטי (משהו כמו 750X16, לא זוכר את המידה המדויקת) הוא בערך 35 ס"מ.
אפשר להשיג אותם בשוויץ מחירים שנעים בין 6-8 אלף פרנקים שוויצרים. יש ארבע דגמים עיקריים: 4X4 עם סגירת ברזנט ועם סגירת פח; 6X6 עם סגירות דומות. יש כאלה שהיו אמבולנסים שהם בסיס מצוין לקמפר וגם בתצורת משאית: תא נהג וארגז מטען אבל הם נדירים.
מצורפות כמה תמונות: שילדה של 6X6, תא נהג (שלוש הידיות בקונסולה המרכזית הן לשילוב 4X4 ולהפעלת שתי הנעילות), 6X6 שהוסב לקמפר, 4X4 פתוח.

ofervan
04-05-07, 01:16
ועוד כמה תמונות: וולוו C303; גלריית רכבי השטח הצבאיים של וולוו (בשמחה הייתי שם יד על הימני, ה-"סוגה"); האפלינגר - האח הקטן של הפינצגאואר, שלמרות זעירותו כולל את כל החבילה: שלדת צינור, סרנים פורטליים, נעילות. זה כלי ממש קטן, עם עבירות של טקטורון ויכולת להסיע 4 נוסעים

ofervan
04-05-07, 01:28
ולקינוח - נתונים טכניים של פינצגאואר 4X4 (ובוודאי כבר הבנתם שזה החלום המוטורי שלי, רצוי דגם ה-6X6...):

מנוע: בנזין, 4 צילינדרים מותקנים אופקית, מקורר אוויר.
נפח: 2499 סמ"ק.
הספק: 87 כ"ס, ב-4000 סל"ד.
תיבת הילוכים: ידנית, חמישה הילוכים קדמיים מסונכרנים.
הנעה: 4X4 לא קבועה, נעילה רוחבית לשני הסרנים, מופעלת הידראולית תוך כדי תנועה.
יחסי ההעברה:
הילוך ראשון – 5.33.
הילוך שני – 3.24.
הילוך שלישי: 2.04.
הילוך רביעי: 1.30.
הילוך חמישי: 1.00.
הילוך אחורי: 5.47.
תיבת ההעברה:
גבוה – 0.88.
נמוך: 1.69.
דיפרנציאלים: 2.846.
מפחתי הנעה בגלגלים: 2.266.
יחס זחילה בהילוך ראשון: 58:1.

צמיגים: 245X16 או 7.50X16.
זווית גישה: 45 מעלות.
זווית נטישה: 45 מעלות.
מהירות מרבית: 110 קמ"ש.
צריכת דלק: כשישה ק"מ/ליטר.
מיכל דלק: 75 או 125 ליטר.
בסיס גלגלים: 220 ס"מ.
מרווח גחון: 33.5 ס"מ.
אורך כולל: כ-415 ס"מ.

משקל עצמי: 1950-2100 ק"ג.
מעמס: 1000 ק"ג.
כושר גרירה (זה נתון צבאי): 5000 ק"ג.
כושר חציית מים: 70 ס"מ, ללא הכנות.

רכס חיים
04-05-07, 03:31
לפי הנתונים האלה ניתן להגדיר אותו גם כטרקטור - וזה כבר מפשט מאוד את הייבוא. כדאי לבדוק.

ofervan
04-05-07, 10:04
דווקא טרקטור יכול להוות בעייה - כי אין הגדרה של טרקטור כרכב אספנות ולכן אסור לייבא כלים ישנים...

asafk
04-05-07, 13:04
לפינצ יש המון בעיות פרקטיות-
כל חלק וחלק- מיוחד. אפשר להתאים מנועי VW מודרניים, אבל בארץ זה קשה בגלל הרישוי. חוץ מזה, הרכב הוא לא רק מנוע.
אי אפשר להרכיב גלגלים גדולים מ32-33 אינצ', בעוד הוולוו בא במקור עם 34 בארך.
אי אפשר לשפר את מהלך המתלה. קשה אפילו למצוא קפיץ מקורי חליפי.

בקיצור- רכב מיוחד מאוד, אני עדיין אוהב יותר את הוולוו (וחייב לציין שהדיון וולוו מול פינצ הזוי מעט, אלא אם כן מישהו באמת הולך לייבא אחד מהם בתור אספנות)
מחיר, אגב- פינצ ממכרז באזור ה10-12 אלף $. וולוו ממכרז באזור ה8000 $.

אסף.

רכס חיים
04-05-07, 19:06
עכשו ראיתי באי-ביי 6X6 חדש לחלוטין - 0 ק''מ שנת 73 מפרט צבאי שוויצרי במחיר 18K $.אני עדיין ממשיך לרעוד והחולצה רטובה מריור מוגזם. כנסו לאי-ביי ותבקשו ''steyr puch''. שמישהו יעביר את הפינצגאייר לכאן.

landrover
05-05-07, 01:37
חיים - שים לב , עברתי על כל מה שכתוב עליו ב איבי , אכן להזיל ריר , אבל -

אמנם למעלה כתוב 0 ק"מ , אבל למטה באותו הדף כתוב "True mileage unknown "
ונמכר "AS IS" .... צריך לשים לב טוב טוב לדברים האלה ...

(אם היה לי את האפשרות , עדיין הייתי קונה אותו .... :-)...)

אמיר.

ofervan
05-05-07, 02:50
אם מישהו יממש פעם את ההזיה - הרבה יותר פרקטי וזול להביא פינצ או וולוו מאירופה. במחירי ארה"ב מגולם מחיר ההובלה הימית מהיבשת הישנה לחדשה והסוחרים גם מתרגמים את הדרייב של ה"משוגעים" לקביעת מחיר גבוה יחסית. אגב, בשנה האחרונה היתה קפיצה די רצינית במחיר של הכלים האלה.
יש סוחר שוויצרי שקונה פינצגאוארים ממכרזים של הצבא ומוכר אותם AS-IS במחירים שציינתי - 6 עד 8 אלף פרנק שוויצרי. טסים אליו, בוחרים אחד יפה, מארגנים את הניירת בארץ, מסיעים אותו עד יוון או איטליה או כל נמל ים-תיכוני אחר, מעלים אותו על אניה ומגיעים לארץ. כמובן בלי לשכוח למלא אותו בחלקי חילוף... (שזה אגב חוקי למהדרין, מותר לייבא עם רכב אספנות כל כמות של חלפים לאותו רכב).
ואסף - למה להגדיל צמיג או מהלך מתלה? הפינצ מסתדר יפה מאוד עם מה שיש לו. לטעמי לא צריך כלום מעבר לסטנדרט.

רכס חיים
18-05-07, 06:34
אני צריך את השרטוטים עם המידות של דיסקו משנות 94 עד 98 ,במיוחד את המידות הפנימיות של הארגז , המושבים האחוריים ומיקום המושבים הקדמיים. המשקל העצמי שלו במקור 2050 ק''ג ואני מקווה לגלח ממנו 400 ק''ג על-ידי סילוק חמשת המושבים האחוריים , חמשת הדלתות, ואת כל הזכוכיות האחוריות.כל הפלסטיקים מסביב יעופו כולל הפגושים האורגינליים ואולי אחתוך חלק גדול מפחחות הכנפיים לטובת הגדלת הצמיגים המתוכננת, וההגבהות שנדרשות.אם הגג עשוי מפח אצטרך להחליף אותו לאלומיניום או לעשות במקומו קורות חיזוק ולכסות בברזנט.אם אפשר לקבל מידות מטריות במקום באינצ' זה ממש יועיל מאוד.

דרור הראל
18-05-07, 12:55
ועוד כמה תמונות: וולוו C303; גלריית רכבי השטח הצבאיים של וולוו (בשמחה הייתי שם יד על הימני, ה-"סוגה"); האפלינגר - האח הקטן של הפינצגאואר, שלמרות זעירותו כולל את כל החבילה: שלדת צינור, סרנים פורטליים, נעילות. זה כלי ממש קטן, עם עבירות של טקטורון ויכולת להסיע 4 נוסעים

הרגתם אותי עם השרשור הזה,אני כבר החלטתי שהפנטזייה המוטורית שלי היא "יונימוג" ( וגם t62,mack,הארלי),עכשיו יש מועמדים חדשים,ובקיץ אני בשוויץ אולי ניסע להציץ בכמה נבלות.

דרור הראל

asafk
18-05-07, 15:38
כשאתה נוסע, אל תשכח ליצור קשר, אני אתן לך שמות וטלפונים של הסוחרים שמוציאים כלים ממכרזים...

אסף.

סער
18-05-07, 16:54
חוץ מהפנטזיה, למה להביא לארץ? הרי בשביל טיול של כמה ימים לא צריך יותר מהג'יפ ה"משפחתי", כי לכל מקום מגיעה דרך עפר ותוך כמה ימים ספורים מכל נק' בארץ אתה כבר פוגש גדר מערכת.... וכנראה ששלג לא יתפוס אותנו בחולות חלוצה השנה.
אני הייתי קונה אותו בשביל להשאיר אותו באחת ממדינות אירופה, ואז בטיסה זולה מאד לאחת הארצות הקרובות ויש לך כבר סידורי לינה ותחבורה ברמה הכי גבוהה שיש. אם מתחלקים בזה כמה חברים, זה יוצא אפילו משתלם כלכלית, וכל אחד מוסיף משהו לדיגום של הרכב בכל טיול וכו' וכו'.
אפילו חסכת את הבירוקרטיה של יבוא לארץ.
אם יש לך חבר שיושב בחו"ל וידאג לטסטים וביטוח לרכב - הכל מסודר.
יאללה, מי מצטרף? (-;

PAUL
24-05-07, 13:49
אני יודע שזה לא בדיוק התשובה לשאלה בפתחה את השרשור אבל...
מה לגבי פוראנר? הוא בעל עבירות טובה, אפשריות שיפור (ראיתי אחד בבור עם צמיגי 33' אז מה עוד צריך?) ולגבי המיטה, המושב האחרוי מתקפל ככה שנוצרת מיטה פרופר. שטוחה לחלוטין רחבה מאוד וארוכה.
כשהורי קנו פוראנר ב95 המיטה הייתה משהו שיונין מוטורס מאוד השוויצו בו.
השאלה היא רק אם רכב בלי סרן חי קידמי נתפס אצלך כאופציה?

רכס חיים
24-05-07, 21:41
אין ספק שהפוראנר הוא כלי מדהים ולאמיתו של דבר הוא נשקל במקביל ללנדרוברים.מלבד האמינות של טויוטה יש לו יתרון מבני בכך שהדלת האחורית נשכבת ומאריכה את הבגאג' והחלון האחורי נפתח לתוכה.שזה יתרון עצום למי שנוסע באמצע הקיץ במדבר ורגיל לנסוע בכלי פתוח ככל האפשר.הבחירה בו נדחתה בסופו של דבר לא בגלל הסרן החי הקדמי כמו בגלל גודלו ומשקלו המגושמים שנוגדים את דעתי על ג'יפ שטח אמיתי.כשהכלים הענקיים האלה נשכבים על הבטן בדיונה או בבוץ רק ''מנופי אבי'' יכולים להוציא אותם, ולאדם רגיל ובודד בשטח זו עבודה כמעט בלתי אפשרית. ההפרש של כלי ששוקל 1500 ק''ג לכלי ששוקל 2500 ק''ג הוא בגדר עצום.חשבתי לגלח ממנו הרבה דברים אבל הוא גדול מאוד ביסודו,ולכן ויתרתי עליו בצער.אולי בסופו של דבר אחליט ללכת עליו במיוחד אם תהיה הזדמנות לכלי טוב,אבל הוא בפירוש הפסיד בנקודות מעטות ולא בנוק-אאוט.

נמרוד
24-05-07, 22:12
חיים, הדיסקברי כבד יותר משמעותית מפוראנר! בערך 2000 קילו לדיסקברי הישן מול 1700 קילו לפוראנר. אתה מקבל החלטות בלי לבדוק את העובדות...

רכס חיים
25-05-07, 11:44
אם הנתון שלך נכון,וזה נראה לי ממש מעט מדי- אז אחרי גילוח כל המושבים -5 מתוך 7 ,ולאחר הסרת 4 דלתות -ללא האחורית , סילוק פלסטיקים, גריל קדמי ,שני הפגושים מהפלסטיק והברזל [ותוספת פגושים קלים] אפשר להגיע איתו ל-1250ק''ג.בנתונים האלה כדאי לוותר על הסרן החי מלפנים. מישהו יכול לוודא את המשקל הבסיסי??

PAUL
25-05-07, 14:39
למיטב ידעתי לפוראנרים בארץ היו רק 5 מושבים סך הכל.
חיים, אם תרצה אין זו אגדה, הרי אפשר להוריד משקל באינספור דרכים אם אתה מסתכל על רכבי תחרויות (ברור לי שאתה לא מתכנן רכב לתחרויות אבל המטרה להוריד כמה שיותר משקל דומה)
אפשר לוותר על !המון! פלסטיקה. אפשר ליצר מכסה מנוע מחומר קל יותר, אפשר לחתוך מלבן גדול מהגג ולהחליף אותי בפלקסיגלאס או מתכת קלה, או אפילו להשאיר פתוח ולסגור עם ברזנט.
בנאדם עם ידע נכון יכול לחתוך עיגולים מחושבים מתוך שטחי פח.
מה שבטוח, עשית אותי סקרן בטרוף!
בהצלחה!

ד ו ר ו ן
26-05-07, 09:22
חיים,
משהו לא מסתדר לי בתאור פוראנר שלך, יכול להיות שאתה מתכוון ללנדקרוזר 75?

פוראנר הוא בבסיסו היילקס מבויית, משקל עצמי לא גבוה, 5 מקומות ומימדים "רגועים".
מה שאתה מתאר לגבי שקיעות של "כלים ענקיים" לא תואם את מימדי הרכב הזה.

ואם כבר,
יצא לי לראות על הכביש לפני חודש בארץ 2 לנדקרוזר 78 חדשים עם שלט "במבחן", זה רכב שיכול לענות על הדרישות שלך, מישהו מכיר?

רכס חיים
26-05-07, 20:34
חבר'ה - שימו לב טוב טוב.היאפים שקנו את הכלים היאפיים בשנים האחרונות ,מאסו בטרנד של ג'יפאות ,ממש בימים אלה.נשארו מעטים מהם שנתפסו לענין והפכו ג'יפאים אמיתיים.את הבודדים אני עדיין פוגש בשטח - האחרים נעלמו.היום -אפילו בשמורת פלמחים, מטר מהבית -לא היה אף אחד.הכלים שלהם בני 5 או 6 שנים ואין מי שרוצה אותם יד שניה כרכב פרטי.לנו יש את הכלים שלנו והמחירים של הכלים שלהם יורדים בפראות ומגיעים בקרוב לתחומים סבירים של 60 או 70 אלף ש''ח ,והם ירדו עוד יותר בהמשך.זה הזמן לבחון את אפשרויותינו לשידרוג הכלים שלנו בתנאי שיש לנו את האומץ לקחת פוראנר כזה ולפרק את הצורה שלו לכלי בסיסי כמו שראיתי באפריקה כשהגיעו אורגינלים מטויוטה. במקום דלתות בקיץ - שרשרת,במקום גג פח -ברזנט שמשונית ,במקום מושבים אחוריים - ארגז פתוח.ועכשו השאלה היא מה קורה בטסט, האם זה לא שינוי מבנה?? לי לפחות אין בעיה לעשות את השינויים האלה בסדנא שלי ,ואני מכיר כמה באתר שלנו שיכולים לעשות את זה בקלות.בכל פעם שאני בודק את האלטרנטיבות מסביבי כולל עלות הרכישה ,אני חוזר לדיסקברי למרות האמינות של טויוטה.

נמרוד
26-05-07, 23:13
חיים, פוראנר בלי מושבים אחוריים ועם ארגז פתוח = היילקס... חפש היילקס חד קבינה 4X4, יש כאלו דיזלים, לא הרבה, ויש לפחות אחד בנזין מקורי אדום בסביבה שלי (עם סרן קדמי חי!). אם במילא, מה שלא יהיה אתה לוקח רכב וחותך לו את האמ-אמא שלו ומשאיר רק מושבים קדמיים, תתחיל עם טנדר חד קבינה וזהו. פחות לחתוך.

רכס חיים
27-05-07, 13:40
נמרוד - ההיילקס יותר יקרים מהפוראנר ותמיד גם יותר שחוטים,במיוחד אם שימשו כרכבי עבודה.אני מעדיף רכב סגור בבסיסו שעליו ניתן לבצע התאמות שיכשירו אותו ללינה בשטח.

רכס חיים
02-06-07, 11:54
האם רינג'רובר 93 יכול להיות אלטרנטיבה סבירה לדיסקו?? האם יש לו סרן קדמי חי?? מבחינת התצורה הארכיטקטונית שלו הוא ממש יפה וצנוע בהופעה.האם הדלת האחורית שלו עולה למעלה או יורדת למטה. לא נראה שהיא נפתחת לצד.רוצים בשבילו 35K ואולי אפשר להוריד ל-30 האם זה מחיר סביר?? היכן ניתן לקבל עליו אינפורמציה טכנית?

sherifon
02-06-07, 15:07
על בעיית חלקי חילוף חשבת?
רכב בן 14!
אתה יכול להרשות לעצמך מצב שהוא יעמוד בהמתנה לחלק מסויים ,בהנחה שלא קיים בארץ ודורש יבוא מיוחד?

דרור ברלי
02-06-07, 16:01
על בעיית חלקי חילוף חשבת?
רכב בן 14!
אתה יכול להרשות לעצמך מצב שהוא יעמוד בהמתנה לחלק מסויים ,בהנחה שלא קיים בארץ ודורש יבוא מיוחד?

"רק" בן 14?

כל השרשור הזה הזוי.
ראית על איזה מכוניות מדברים כאן? כלים צבאיים של וולבו ופינצגאואר בני יותר מ-30 שגם במולדתם הם נדירים ו/או פריט מוזיאוני? (את ה-C303 פגשתי לראשונה במוזיאון וולבו בגטבורג - איזה כלי מדהים! גם אני רוצה אחד, למען האמת) אם אתם בענייני אספנות - סבבה. מי שגר בשוודיה או שווייץ או אוסטריה ויש לו גישה לחלקי פינצגאואר או וולבו בעלויות סבירות - אפשר להבין.
אבל כאן בארץ הקודש? חלפים מאיפה? אלוהים יודע. או שאתה על הקו לחו"ל על כל שטות, או שקומבינות ואלתורים זו התשובה.

מצד שני - אלה כלים שבארץ אף שוטר/בוחן לא יודע איך "לאכול" אותם ומאיזה כיוון להסתכל עליהם. אפשר להכניס בהם כל סוג של שינוי שיעלה על הדעת ועדיין אף אחד מהרעים לא יוכל להוכיח את זה.

חיים, אני בדעה שדיפנדר 110 פתוח זו התשובה בשבילך.

רכס חיים
02-06-07, 18:23
אהלן דרור. אני בדעתך לגבי 110 ובטח פתוח. הצרה שהם שחוטים והמחיר שלהם ל-96 הוא בערך 70K. וזה גדול עלי כרכב שטח בלבד לשבתות וחגים.אני מוכרח להתפשר על משהו שעולה חצי ואוכל לחתוך אותו ללא נקיפות מצפון. בענין חלקי חילוף אני לא מודאג לאחר האוניברסיטה שעשיתי עם הוואזים,שהם באמת נדירים כאן.את השטייר-פוך אני חייב לקנות בכסף הראשון שיפול לי מהימור מוצלח. המחיר שלהם במצב חדש הוא 25K ש''ח.....וזה שווה רק בשביל להסתכל עליו בבוקר.אז מישהו יענה לי אם הכלי הזה - ריינג'רובר 93 הוא ג'יפ או מתחזה?.

gooja
02-06-07, 19:28
הריינג' הוא לא המתחזה. האחרים הם המתחזים.

אם ממילא אתה סגור על ל.ר. (היה פעם בחיפה ירוק 94, עם בנית עץ מאסיבית בפנים, רציתי לקנות, והתנגדות של אשתי הורידה אותי מזה), זה הדבר האמיתי.

זה עם מרבית היתרונות של הדיפנדר, עם מנוע בנזין, והרבה אלקטרוניקה שיכולה למרר לך את החיים.

עוד יהיה לי כזה.

אפי צ.

asafk
02-06-07, 21:44
רינג' 93 הוא אחיו התאום של דיסקו בנזין מאותה השנה. האבזור הפנימי פחות איכותי, והרכב יותר צפוף מבפנים. חוץ מזה- בגדול- זה אותו האוטו בדיוק.

אסף.

רכס חיים
03-06-07, 03:49
נרגעתי לפחות לגבי חלקים והמצב לא רע.לגבי ג'יפים בכלל לשנת הייצור יש פחות חשיבות מלרכב פרטי במיוחד אם השלדה לא נפגעה והבודי נקי. המערכות המכניות והחשמליות נמצאות בתחומו של החובב ואין לו בעיה של תיקון ,שידרוג או אילתור טוב יותר מהמקור.גם ערך הכלי הישן הוא פונקציה של התוספות שהשקיע החובב ומצבו הסופי של הכלי לאחריהן.ברור לכולנו שהתוספות משולמות רק בחציין ולא באות לידי ביטוי מלא במחיר, אך הן הוספו להנאתו של החובב וגם זה צריך להילקח בחשבון.השבוע אסע לראות אותו ונראה את מצבו האמיתי.

Gilad
03-06-07, 10:59
קח בחשבון שריינג' הוא רכב עתיר אלקטרוניקה, נראה לי שכזאת שהיא מעבר לתחומו של החובב

גלעד

דרור ברלי
03-06-07, 12:03
אהלן דרור. אני בדעתך לגבי 110 ובטח פתוח. הצרה שהם שחוטים והמחיר שלהם ל-96 הוא בערך 70K. וזה גדול עלי כרכב שטח בלבד לשבתות וחגים.אני מוכרח להתפשר על משהו שעולה חצי ואוכל לחתוך אותו ללא נקיפות מצפון. בענין חלקי חילוף אני לא מודאג לאחר האוניברסיטה שעשיתי עם הוואזים,שהם באמת נדירים כאן.את השטייר-פוך אני חייב לקנות בכסף הראשון שיפול לי מהימור מוצלח. המחיר שלהם במצב חדש הוא 25K ש''ח.....וזה שווה רק בשביל להסתכל עליו בבוקר.אז מישהו יענה לי אם הכלי הזה - ריינג'רובר 93 הוא ג'יפ או מתחזה?.

דיפנדרים 110 פתוחים הם שחוטים ויקרים. זה נכון. מצד שני כמעט ולא תצטרך לחתוך...
הכלי נפוץ ומוכר, יש בארץ ידע וחלקים בשפע, קל לשקם ולהחזיר למצב נורמלי כל כלי שחוט בלי להסתבך יותר מדי.
הוא מסתדר עם צמיג 35 בלי לחתוך כנפיים, החלק האחורי שלו פתוח וורסטילי לחלוטין. הוא משאית קטנה לכל דבר ועניין - יש בו המון מקום לציוד, אפשר לישון בו בזוג בכיף, אפשר לפרק דלתות ולהרכיב בחזרה בדקה וחצי. והעיקר - הנסיעה שלו נוחה. הוא לא מעניש את הגב, ואנחנו לא נהיים צעירים... כל עוד אני חי כאן בארץ, הוא הרכב היחיד שאני מעלה על הדעת שיכול להחליף מתי שהוא את הסופה שלי.

פינצים ב-25K? אתה בטוח שאתה מדבר בשקלים? איפה? כמה זה יעלה בסוף כאן בארץ, עם ניירת מסודרת, מה שנקרא "על הכביש"? וכמה יעלה להחזיק אותו בשוטף? איך מנוע מקורר אויר שתוכנן לתנאים של אירופה הקרה מסתדר עם החום אצלנו? לוואזים הבאת מרוסיה חלקים בגרוש ורבע, אבל פינצ זה לא וואז. החלקים מתומחרים באירו ולא ברובלים.... אבל כמו שאני מכיר אותך, אתה עוד תפתיע... אז תרשום אותי ראשון לסיבוב וכתבה.;-)

fuksi
03-06-07, 15:05
האם רינג'רובר 93 יכול להיות אלטרנטיבה סבירה לדיסקו?? האם יש לו סרן קדמי חי?? מבחינת התצורה הארכיטקטונית שלו הוא ממש יפה וצנוע בהופעה.האם הדלת האחורית שלו עולה למעלה או יורדת למטה. לא נראה שהיא נפתחת לצד.רוצים בשבילו 35K ואולי אפשר להוריד ל-30 האם זה מחיר סביר?? היכן ניתן לקבל עליו אינפורמציה טכנית?

אהלן
בזמנו התענייתי בקנית ריננג' קלאסיק 93-94 התייעצתי עם ארז שקבע שזה כנראה רכב הכביש שטח הכי עביר במצבו הסטנדרטי....
בסוף לא קניתי כיוון שהרכב הספציפי היה של רמאים (מגזין טבע דברים) ושלדתו היתה מפוצצת.

בהצלחה

asafk
03-06-07, 17:29
קח בחשבון שריינג' הוא רכב עתיר אלקטרוניקה, נראה לי שכזאת שהיא מעבר לתחומו של החובב

גלעד

בריינג' 93 אין יותר אלקטרוניקה מאשר בדיפנדר שלך (טוב, אולי טיפה יותר- 4 חיישנים ומחשב המנוע ו...זהו).

אסף.

Gilad
04-06-07, 00:51
גם האלקטרוניקה שיש לי בדיפנדר זה יותר מדי לפעמים :D

ההבדל היחיד הוא ABS ומחשב ניהול מנוע?

אם ככה זה לא רע - אתה מקבל גם בקרת משיכה לא רעה אם אני זוכר נכון

גלעד

asafk
04-06-07, 08:22
בשנתון הזה עדיין אין ABS. אין בקרת משיכה. דיסקברי ישן בתחתפושת.

אסף.

asafk
04-06-07, 08:23
ואגב, השנתון (93) גבולי- יכול להיות שזה אפילו מנוע 3.5 ולא ה3.9 המוזרק- ואז אין שום אלקטרוניקה בכלל. (אין לי כוח לחפור בספרות, אבל זה מעניין)

אסף.

-->