PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על התקנת כננת

גיתאי נוה
29-04-07, 04:13
האם בין הפלוס של הכננת לפלוס של המצבר נהוג/מומלץ/חובה לשים פיוז הגנה, כך שבמקרה של קצר בכננת או באחד מכבליה המצבר לא יקוצר?
האם כננות בכלל, ובמקרה שלי TMax 8500 מצויידות בפיוז להגנה עצמית?
תודה,
גיתאי

Bulldog
29-04-07, 06:34
כננות לא מגיעות עם פיוז הגנה (לפחות לא אלה שניתקלתי בהן על בסיס יומיומי קרי סופרווינץ', וארן ורמזי)

בעבר היה מקובל לשים פיוזים טרמיים (circuit brakers) במקביל על מנת לשמש כפיוז, הרעיון היה להעביר מתח, אבל כשיש חום על הכבל לנתק אותו.

גם אם זה הפסיקו, לא ברור למה, אולי עלויות, כל יחידה כזאת מתומחרת ללקוח באיזור ה30 שקלים+

צריך בערך 6, מייקר את ההתקנה, או גורע מכיסו של המתקין.

YoavR
29-04-07, 20:30
האם בין הפלוס של הכננת לפלוס של המצבר נהוג/מומלץ/חובה לשים פיוז הגנה, כך שבמקרה של קצר בכננת או באחד מכבליה המצבר לא יקוצר?
האם כננות בכלל, ובמקרה שלי TMax 8500 מצויידות בפיוז להגנה עצמית?
תודה,
גיתאי

לא נהוג/ לא מומלץ/ ולא חובה להתקין פיוז מהסיבה שפשוט אין.
כננת צורכת המון זרם, משהוא באיזור ה250 עד 450 אמפר. ברמה המעשית, אין פיוז כזה גדול. בדיוק כמו שאין פיוז הגנה עבור הסטרטר.

בכננות מסויימות ישנו מנגנון הגנה תרמי שיודע להפסיק את פעולת הכננת כאשר טמפרטורת המנוע (של הכננת) עובר נקודה מסוימת. זהו מנגנון מובנה בכננת ולא ידוע לי על אפשרות רכישה של מנגנון כזה כאביזר.

קימים גם מגבילי עומס שונים ומשונים שנועדו לנתק את הכננת כאשר עומס המשיכה מגיע לערך קבוע מראש.

פיוז אין.

יואב

חנן-ג'יפולוג
29-04-07, 21:41
כמו שעומר כתב: בעבר, משהו כמו עד עשר שנים אחורה, באמת היה מגיע סט פיוזים ביחד עם הכננות של סופרווינץ', ונדמה לי שגם באלו של וורן, על הכבל של הפלוס, צמוד למצבר. כל פיוז היה 50 אמפר וסט כזה של שמונה-עשרה כאלה במקביל נתן את הזרם שהכננת צרכה והגן עליה מקצר, ועומס יתר. כשאני קניתי את הכננת לפני שמונה שנים מאספיר, שביצעו גם את ההתקנה, היא הגיעה ללא ההגנה הזו, ואני שהייתי רגיל לראות את הפיוזים שאלתי למה, וענו לי שכבר לא שמים יותר. שלחתי אי-מייל לתמיכה של סופרווינץ' והם אישרו שכבר לא מתקינים הגנה כזו לכננות ואין בזה צורך.

יש בחלק מהכננות הגנות מובנות בתוך גוף הכננת מפני טמפ' יתר וכו', אבל זה כבר נושא אחר.

רפאל
29-04-07, 22:27
יואב ערב טוב

תיקון קל, אני מחזיק ברגע זה בידיי פיוז 500A אשר גודלו חצי מקופסאת גפרורים ומשמש כפיוז ראשי ברכב מסויים.

רפי

-->