PDA

צפייה בגרסה מלאה : נקודות עגינה אחוריים לסופה (פרסום מוצר למכירה)

אדמון
06-05-07, 14:04
רבים מאיתנו משתמשים בוו הגרירה כנקודת עגינה במצבי חילוץ שונים -פעולה אשר עלולה לכופף את הטמבון ולעוות את השילדה.
ע"י חיבור 2 נקודות עגינה אשר מתחברות בנקודות הקרובות לשילדת הרכב, ללא קידוח וללא ריתוך, מאפשרים נקודות ריתום אופטימליות לעיגון וחילוץ.

להלן מס' נקודות לגבי המתקן:
1. המתקן מתחבר ישירות לקורת הרכב ע"י חיבור הברגים של הטמבון.
2. ע"י שימוש בשני היחידות ניתן לפזר ולחלק את העומס, מאפשר חלוקת הכוחות הפועלים על השלדה.
3. המתקן עצמו משמש כשאקל – פותר את בעיית חיבור השאקלים לנקודת העגינה.
4. חיבור מהיר וקל (הרכבה עצמית).
5. עובי המתקן 6 מ"מ.
6. עובי הפין 18 מ"מ.

ניתן להתרשם מהתמונות המצורפות

אדמון
052-2890888

קוקי הגדול
07-05-07, 23:28
דבר מעולה וחכם ,קל להרכבה עצמית ונח,פתרון אידאלי ומהיר לסופה ו C.J

שומר על השלדה בזמן חילוץ ומחלק את העומסים באופן שווה .

ממליץ בחום.

נמרוד
07-05-07, 23:40
האם מדובר על מוצר מסחרי שיש לו מחיר? אם כן, אז תבהיר את זה וגם תרשום את המחיר.

* לדעתי 6 מ"מ עובי דופן לפין 18 מ"מ, שיעבוד בכוח גדול וגם במכות, ולא מותאם בדיוק, זה מעט מדי. לא חייבים חומר עבה יותר - ריתוך של שייבה נוספת של 3 מ"מ לפחות סביב החור תביא את העובי לחצי מהקוטר, ותחזק את העסק משמעותית (וזו לא דעתי הפרטית כמובן, זה מה שמקובל בהנדסה של כאלו דברים)

אדמון
08-05-07, 00:36
האם מדובר על מוצר מסחרי שיש לו מחיר? אם כן, אז תבהיר את זה וגם תרשום את המחיר.

* לדעתי 6 מ"מ עובי דופן לפין 18 מ"מ, שיעבוד בכוח גדול וגם במכות, ולא מותאם בדיוק, זה מעט מדי. לא חייבים חומר עבה יותר - ריתוך של שייבה נוספת של 3 מ"מ לפחות סביב החור תביא את העובי לחצי מהקוטר, ותחזק את העסק משמעותית (וזו לא דעתי הפרטית כמובן, זה מה שמקובל בהנדסה של כאלו דברים)

נמרוד,
לא הצלחתי להבין את טענתך, כך בחשבון שאסור לתכנן מתקן שיעמוד בעומסים יותר גדולים מהעומסים שהשלדה אמורה לעמוד בהם, כמו שברצועה לא משתמשים ברצועה בעלת יכולת העמסה אינסופית, תמיד עדיף שיהיו נקודות כשל ראשוניות לפני שיגרם נזק בלתי הפיך לשלדה.

בעומסים שהרכב מסוגל לייצר בחילוץ, כפונקציה של המשקל שלו וכוח המנוע המתקן מחזיק מעמד,
אם מדובר בעומסים גבוהים בלתי הגיוניים, סביר להניח שהברגים שתופסים את הטמבון לשלדה יקרעו.

כוח הגזירה פועל על הפין, (שטח של 6 מ"מ בכל דופן כפול 2 = 12 מ"מ על קוטר פין 18 מ"מ בכל מתקן, תכפיל ב -2 מתקנים). יתרון המתקן שהוא מאפשר לך לעגון את הרכב בשתי נקודות עגינה סימטריות, כך העומס מתחלק בין שתי הנקודות וגם מונע עיוות בשלדה.
מטרת המתקן לתת פתרון שיצרן הרכב לא חשב עליו בשעת הייצור.
בסופה ישנן שתי נקודות עגינה קדמיות, אך לעיתים קרובות אנו זקוקים גם לנקודות אחוריות, והשימוש בוו הגרירה אינו מומלץ.

לשאלתך הראשונה, קצת כשה להגדיר את המוצר במסחרי, קהל היעד שלו מאוד מצומצם, וההשקעה במוצר הנה חד פעמית.
בעלות של 240 ש"ח לזוג עוגנים אני מאמין שזה פתרון אידיאלי וזול.

מקווה שעניתי על שאלתך
אדמון

Bulldog
08-05-07, 02:40
לא היה עדיף לחבר את זה ל4 ברגים שיש בכל פינה במקום רק לשניים?

Bulldog
08-05-07, 02:42
ואם כבר עלה הנושא של המחיר, 240 ש"ח ל2 קורות ברזל (פרופיל U) עם 8 חורים 4 פינים וקצת ספריי צבע שחור נראה לי טיפה מוגזם, בעיקר שזו לא הנדסת טילים בליסטיים ואפשר לעשות את העבודה בבית ב... בוא נאמר 2\1 עד 3\1 מחיר.

עומר

ערן המסוקס
08-05-07, 08:05
למה לא מחברים את העוגנים הללו בזוית 90 מעלות למצב הנ"ל? כלומר כך שהשאקל יוכל להסתובב ימינה ושמאלה במקום למעלה ולמטה?

הרי חילוץ נעשה בדרך כלל פחות או יותר בקו ישר מבחינת גובה לרכב, אבל הרצועה/שרשרת המחוברת, בעיקר בשיטת החיבור בתמונה, תמיד יעבוד בזוית צידוד.

נקודה כזאת שעבדה קשה, אפשר יהיה לראות כיצד היא התעקמה לצד.

אדמון
08-05-07, 09:25
ערן,

השאקל לא מסתובב למעלה ולמטה כפי שכתבת.
הפין מסתובב סביב צירו.
הרצועה בתמונה סתם מונחת על הריצפה, אל תשכח, כאשר ישנו חילוץ מסובך, יש לך את היכולת להרתם לשתי הנקודות ע"י רצועת ריסון (כמו בתמונה)ואז הכוחות הפועלים קטנים בכל נקודה.

ערן המסוקס
08-05-07, 11:26
אני חושב שדברי לא הובנו.

ברור שהרצועה בתמונה מונחת על הרצפה, לא על זה אני הסתכלתי בכלל.

הפין הפרופיל והברגים (אחד מעל השני, סה"כ 2 ברגים לכל פרופיל) ממוקמים בצורה כזו שמירב החוזק שלהם בנוי לעומסים במשיכה ישרה ולכל היותר בזויות ניצבות לקרקע (משיכה למעלה ולמטה). במשיכה צידית (ואפילו כאשר משתמשים ברצועת הריסון בין 2 נקודות העיגון) ישנם עומסים צידיים, אשר המתקן במצבו הנוכחי פחות עמיד בפניהם.

אצלי ברכב יש מקדימה נקודות עיגון מקוריות, מאסיביות במיוחד. גם הן בנויות בציר למטה/למעלה ולא ימין/שמאל. אפשר לראות את העוות שנוצר כתוצאה מעומס גדול על אחת האזניים במשיכה בזוית.

אם עדיין לא ברור אני אצא לצלם. (אבל חם בחוץ אז עדיף שלא http://www.jeeptrip.com/images/emoticons/more/sweat.gif )

ערן המסוקס
08-05-07, 11:28
אגב, פור דה רקורד, רוב רובם של נקודות העגינה שאני ראיתי בנויים בצורה כפי שאצלך, ואני מניח שגם כך זה בסדר גמור, כל עוד זה מספיק מאסיבי, ולשימושים לא תחרותיים.

אדמון
08-05-07, 11:51
ערן,
השאלה שלך מצויינת
הנקודות אצלך מקדימה עשויות מברזל עגול שמרותך לפלטה קטנה ומשם מחובר בציר, הכוחות הפועלים הנם נקודתיים ולכן יכול להווצר עיוות.

המתקן שלי אומם מחוזק בשתי נקודות (ברגי הפלדה), אבל מתוכנן בצורה כזאת שבמקרי של כוחות צידיים, ישנו פיזור לחץ ע"י בסיס המתקן ולא רק ע"י הברגים.

בסיס המתקן הנו 7 ס"מ X 7 ס"מ.
ולכן בכוחות צידיים ניתן להפעיל יותר עומסים מאשר כוחות ישרים(בתאוריה)

אלון_ק
08-05-07, 22:12
נמרוד,
לא הצלחתי להבין את טענתך, כך בחשבון שאסור לתכנן מתקן שיעמוד בעומסים יותר גדולים מהעומסים שהשלדה אמורה לעמוד בהם, כמו שברצועה לא משתמשים ברצועה בעלת יכולת העמסה אינסופית, תמיד עדיף שיהיו נקודות כשל ראשוניות לפני שיגרם נזק בלתי הפיך לשלדה.[/COLOR].
המשפט האדום הוא קשקוש, חד וחלק. אין לך איך לחשב עומסים כאלו, אתה לא יודע מהם, אתה לא יודע מה העומסים המתפתחים בגרירה ואתה גם לא יודע לחשב עומסים על המתקן שלך, אחרת היית מקשיב לנמרוד. לנמרוד יש תכונה מאוד מעצבנת לא לדבר שטויות.
את סיפורי ה"פיוז" גם אני סיפרתי פעם, כשהייתי בטוח שהם נכונים ושיש מאחוריהם איזהשהו הגיון בהקשר הזה. למדתי דבר או שנים מאז וגיליתי שהרעיון עצמו לא משהו אבל מילא זה, הביצוע שלו איננו ישים.
חזק את האזור באופן שנמרוד הציע, אחרת יהיה לך שם כשל בסבירות גבוהה מאוד. אתה מבין מה המשמעות של נקודה שקורסת בזמן חילוץ בעליה ארוכה, נכון? כי המשמעות של שלדה עקומה היא כמה מאות/אלפי שקלים ליישור, לא חיי אדם. כנ"ל עם כבל מתעופף או רצועה. תשאיר את הפיוזים למקומות בהם אפשר לשים אותם.

המוצר שלך הוא לא המצאת השנה עם חידושים טכנולוגיים/הנדסיים מדהימים, הוא גם לא אמור להיות. אל תמסה לשווק אותו כמשהו שהוא לא, זה הרי הכי פשוט שיש: זה נקודות עיגון טובות במחיר מאוד נמוך. אתה לא צריך יותר מזה.

asafk
08-05-07, 22:16
כך בחשבון שאסור לתכנן מתקן שיעמוד בעומסים יותר גדולים מהעומסים שהשלדה אמורה לעמוד בהם, כמו שברצועה לא משתמשים ברצועה בעלת יכולת העמסה אינסופית, תמיד עדיף שיהיו נקודות כשל ראשוניות לפני שיגרם נזק בלתי הפיך לשלדה.

אם אתה סבור שהשלדה תתעקם בחילוץ- אל תחבר לה נקודות חילוץ. חד וחלק. בטח שלא תחבר לה נקודות חילוץ שייכשלו.
רוצה לחבר נקודות חילוץ לקורה האחורית של השלדה? אתה סבור שהיא תיכשל בחילוץ כמו שהיא? תחזק את הקורה.
מצטער, אבל אין קיצורי דרך.

אסף.

אדמון
08-05-07, 22:23
חברים,
אתם נסחפים לכיוונים רחוקים מאוד,
המוצר בא לתת פתרון לנקודות עגינה אחוריות לסופה,במקום וו הגרירה הקיים.
כמו כן המוצר משמש גם כפתרון לשאקל,
מפה ולהגיע לניתוחים הנדסיים- קצת הרחקנו לכת.
זהו מוצר פשוט וזול וכולכם מזמנים להשתמש בו

landrover
08-05-07, 22:33
גיפולוג זה בדיוק המקום לניתוחים הנדסיים :-)

(אם אתה רוצה בלי ניתוחים הנדסיים - יש את הפורום הצהוב ...)

אני סתם צוחק ,

המוצר בעיני ניראה מאוד טוב ומועיל , וגם לא מאוד יקר.

בדיפנדר יש את אותה הבעייה , נקודות העיגון המקוריות לא מוצלחות, ולא ממוקמות טוב.

אולי אני אבנה גם משהו כמו שבנית.

תודה על הרעיון ,

אמיר.

מאיר רוטברג
08-05-07, 22:39
מכובדי ,

איני רוצה כלל להכנס לויכוח על העומסים, לפני מספר שנים בנינו אני וארז פגוש אחורי עם שני אוזניים מחוברות הייטב לפגוש, אוזניים "פושטיות" מברזל 6 מ"מ עם חור מספיק גדול לשאקל,
כידוע לכם אנו ביחידת החילוץ משתמשים בגרירה רק ברצועות ריסון, עם השנים אף שיכללתי את העניין ורכשתי אצל ל.כ שני "המאר לוק" להקלה על קשירה לשאקל, כל העלות הינה בערך כמאה שקל
גג העסק עובדתית עובד שנים (טפו ,טפו) בלי בעיה .

נ.ב אני חושב שאם מישהוא לא רוצה לעבוד 250 ש"ח זה סביר

אדמון
08-05-07, 23:16
אמיר,
לכל רכב יש את נקודות העגינה האופטמליות בשבילו.
לגבי הדיפנדר, יש מוצר בפיתוח ועדיין לא גמור, קצת סבלנות.

asafk
09-05-07, 20:56
אמיר, יש פגוש אחורי מחוזק שהכנתי לדיפנדר. פשוט וקל לבניה, אם אתה רוצה, אני אשלח לך שרטוטי ייצור.

אסף.

אדמון
09-05-07, 23:21
אסף,
זה יכל להיות נחמד אם תעלה את השרטוט של הפגוש בפורום.
הייתרון של נק' העגינה שלא צריך לבצע שינויים בפגוש המקורי.

-->