PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטול ואיטום מע' EGR

ibinder
09-05-07, 20:44
הי,

היום פירקתי את ה EGR לצורך ניקוי ובדיקה.
הוא צוחצח (כל הפיח הוסר).

הוא עובד, אבל הוא לא אוטם, כלומר גם במצב סגור, יש מעבר בין מע' הפליטה והיניקה (נוזל [ספרי קרבורטור] לא מחזיק מעמד וחודר פנימה, לצינור שדרכו זורם האויר לסעפת היניקה).
אני רוצה לאטום את המערכת, כי צינורות הואקום שלו, בין כה וכה, מנותקת, והוא לא פעיל.
בגלל שזה לא אוטם, אני רוצה לבטל אותו...

האם קיים קיט לביטול?
בשביל לבטל אותו, ולא להעמיד את הרכב, האם יש למישהו את הצינור שמחבר בין מניפול פליטה ל EGR (בכל מצב, אני צריך רק את הפלאנג' חיבור למניפול פליטה)?

EGR נוסף יש לי (גם הוא דפוק), אני הולך לאטום את כניסת גזי הפליטה, ע"י ריתוך.
ורציתי צינור על-מנת לחתוך אותו, ולרתך את הפלאנג שמתחבר למניפול פליטה...

מדובר על TD5.

עידן

gp1
09-05-07, 21:07
אצל ג'קי אוטומיני יש את החלקים המתאימים לאיטום לאחר הסרת הEGR .

gp1
09-05-07, 21:10
לא צריך לרתך . יש חלק עם אטם לסגירה עם ברגים . אצל ג'קי .
למה לעבוד קשה ?
את הצינורית הדקה שמתחברת לצנור אויר ליד הפילטר , תחתוך קצר , תחמם ותלחץ עם פלייר שיהיה אטום

ibinder
09-05-07, 21:16
אתה בטח מדבר על TDi300 (לפי זה שאתה מדבר על צינורית ואקום ליד הפילטר אויר...)
אני מדבר על TD5.

עידן

gp1
09-05-07, 21:27
אז תכתוב בהתחלה ולא נבזבז שטח באתר :smile: בכל מיקרה תשאל את ג'קי . אני כמעט בטוח שיש לו את מה שאתה צריך .

ibinder
09-05-07, 21:32
:-) :-)

עמי
19-05-07, 23:40
את זה ראית?

http://www.difflock.com/magazine/Modifications/Remove_EGR_TD5.shtml

ibinder
20-06-07, 00:18
הי,

לפני שאני מייצר את החלקים מהכתבה שעמי צירף...

ניתוק מע' ה EGR יגרור עליה של טמפרטורת העבודה.
מישהו יודע לומר במה (בכמה) זה מתבטא (TD5)?

עידן

חימושניק
20-06-07, 07:47
לא מומלץ לבטל EGR.

צעד זה יוביל לרגישות של המנוע להתחממות אוף לנזקים חמורים למנוע (שסתומים שרופים, חורים בבוכנות) במקרים קיצוניים.
היצרן לא התקין את ה-EGR מתוך שעמום, בדיוק באותו אופן שהוא לא התקין, לדוגמא, טרמוסטט בגלל שהיה לו משעמם.

gp1
20-06-07, 20:58
חימושניק .
ה-EGR לא הותקן כדי למנוע זיהום ע"י מיחזור וסינון חלק מהגזים הנפלטים ? ואם כן איך הסרתו תגרום לנזקים במנוע ? אני מכיר לפחות 20 לנדרוברים שהורידו ב-5 השנים האחרונות ובינהם גם דיסקו TD5. ולא היו בעיות שכאלו וטמפרטורת המנוע לא עלתה .
אשמח להסבר . תודה .

ibinder
20-06-07, 21:33
הי,

יצרני הרכב חיפשו משהו אשר יעזור להם להוריד את הטמפרטורה בתא השריפה.
הם חיפשו וחיפשו, הם הבינו שאויר לא יעזור יש יש בו חמצן
הדבר הקרוב הבא, היה גזי הפליטה שלא מכילים כל גז שעלול לגרום לבעירה.
בנוסף, הובן כי זה יגרום להקטנת זיהום האויר.
בגלל האוויריה הכללית של איכות הסביבה, ל"מכשיר" הוצמד השם EGR, אבל במקור הרעיון היה אמצעי להורדת טמפרטורת השריפה, ע"י מיסוך (ממש כמו מטף כיבוי אש)... כמובן שזה מביע על-חשבון ביצועי מנוע, אבל You Win Some... You Lose Some...

למרות שגם אני מכיר לא מעט אנשים שביטלו את מע' ה EGR, אבל מעולם לא שאלתי, או נאמר לי על ההשלכות (בפועל) של הניתוק על עליית הטמפרטורה של המנוע.

עידן

חימושניק
21-06-07, 14:36
אני לא מכיר מנועי לנד-רובר מספיק לעומק כדי לדעת מה בדיוק תהיה ההשפעה של ביטול EGR, אבל אני מכיר הרבה מנועים אחרים שבהם ביטול ה-EGR הביא לתוצאות קטסטרופליות.

-->