PDA

צפייה בגרסה מלאה : קרבורטור של סובארו בסמוראי

mistaarvim
12-05-07, 12:08
איך השילוב?

צביקה קרבורטור
12-05-07, 13:04
השילוב מוצלח מאד, ופותר בעיות , של כבוי המנוע בעליה חדה, נמצא מורכב כבר בסמוראי אחד לפחות של חבר הפורום הזה בשם GodsFather (http://www.jeepolog.com/forums/member.php?find=lastposter&t=20416) (אמיר), שופץ על ידי, ולשביעות רצונו של אמיר, קל יותר לשפוץ מקרבורטור מקורי של סמוראי, וחסכוני יותר בדלק.
בבתאמה לסעפת דרושה למתאם ולשינויים קלים.
השידוך מצליח ומוצדק לטווח הארוך.
בברכה
צביקה

אלון_ק
12-05-07, 13:11
מתוך הFAQ (השרשור בראש הפורום, זה שכתוב לידו שחובה לקרוא):

אין כאן את כל המידע על כל הנושאים שפורסמו אי פעם, לכן אנא ערכו חיפוש על מילות מפתח בנושא שמעניין אתכם לפני פתיחת שרשור חדש. ***לאור כמות הגולשים החדשים באתר, זה הזמן להזכיר שכשאתם שואלים שאלה, אתם למעשה מבקשים שאנחנו נתייחס ברצינות ונשקיע תשובה רצינית. לכן אנחנו לא רק מבקשים אלא דורשים שתשקיעו אתם בנו קודם, תראו קצת רצינות ותבצעו חיפוש לפני פתיחת שרשור חדש.***

אז אנא, להבא בצע חיפוש לפני פתיחת שרשור חדש. יש כמה וכמה שרשורים בנושא באתר, בפרט בפורום סוזוקי.

mistaarvim
13-05-07, 18:27
בקשר לחיפוש, צודק הפנמתי.

אבל עוד שאלה שעלתה לי ושלא מופיעה בחיפוש, פשוט השגתי קרבורטור של סובארו 1.3 ולא 1.6
השאלה אם יש בכלל הבדל בינהם?

אלון_ק
13-05-07, 21:12
אם תשאל את השאלה הזו בשרשור על קרבורטור סובארו, הבא שיחפש מידע ימצא גם את השאלה שלך וככל הנראה גם את התשובה לה. אם תשליך את זה על עוד 1000 גולשים, אתה תקבל שניים-שלושה שרשורים עם המון מידע לעומת 1000 עם מעט מידע. ברור איזו מהאפשרויות אנחנו מעדיפים ולמה, לכן אנא שאל את השאלה מחדש בשרשור קיים שנראה לך רלוונטי.

אלון.

צביקה קרבורטור
13-05-07, 21:33
בקשר לחיפוש, צודק הפנמתי.

אבל עוד שאלה שעלתה לי ושלא מופיעה בחיפוש, פשוט השגתי קרבורטור של סובארו 1.3 ולא 1.6
השאלה אם יש בכלל הבדל בינהם?
שלום רב!
אין הבדל בינהם, מה שחשוב שמדובר בקרבורטור של סובארו DL , משנת יצור 88 עד 93, שהוא בעל בסיס תחתון,המתאים כמעט אחד לאחד, לבסיס תחתון של סמוראי, ובעל צוק חשמלי, ולא מכני, וזאת על מנת למנוע קדיחת חורים בדשבורד, על מנת להשחיל כבל צוק ידני.
בברכה
צביקה

GodsFather
14-05-07, 00:08
האמנם אין הבדל ביניהם צביקה ? מה לגבי גודל הדיזות? האם 1.3 ו1.6 יוזנו מאותו הספק שנותן הקרבורטור ? או שמא ב1.3 שמו אחד גדול ופשוט לא מנצלים אותו עד תום ?

קצת תמוהה בעיני מה שאמרת (וכן , אני יודע שאתה יותר מנוסה ממה שאי פעם אהיה)... כי אז גם בין הסמוראי 1.3 לסוברו 1.6 לא היה צריך להיות הבדל, אבל עובדה שיש הבדל והוא כמעט כפול...

צביקה קרבורטור
15-05-07, 18:29
האמנם אין הבדל ביניהם צביקה ? מה לגבי גודל הדיזות? האם 1.3 ו1.6 יוזנו מאותו הספק שנותן הקרבורטור ? או שמא ב1.3 שמו אחד גדול ופשוט לא מנצלים אותו עד תום ?
אין הבדל בקרבורטורים סובארו , למנועי 1300, לעומת 1600, משנתונים, 85עד 93!
משנת 85 עד שנת 87, הקרבורטורים יוצרו עם צוק ידני בלבד, וגודל הדיזות זהה ב1300 וב1600!
משנת 88 הקרבורטורים הגיעו עם צוק אוטומטי בלבד, וגודל הדיזות שונה והוגדל ב1600, אין לי כרגע מידע לגבי 1300, כי כמעט לא קיימים מנועים כאלה בארץ, כי כל בעלי הסוברו, שידרגו ל1600, או כל מנוע 1300 שהתבלה, שודרג אוטומטית למנוע 1600, המנועים הגיעו מארצות הברית, שם תקני הזיהום אוויר היו מחמירים יותר מאירופה, ולכן הקרבורטורים היו שונים במקצת, ובמוסך, היו מעבירים את הסעפת הישנה , יחד עם הקרבורטור המקורי,מהמנוע הישן לחדש, במנועי 1300 ו1600.
קצת תמוהה בעיני מה שאמרת (וכן , אני יודע שאתה יותר מנוסה ממה שאי פעם אהיה)... כי אז גם בין הסמוראי 1.3 לסוברו 1.6 לא היה צריך להיות הבדל, אבל עובדה שיש הבדל והוא כמעט כפול...
אמיר ידידי שלום רב!
התמהמתי בתשובתי, על מנת לבדוק שוב ביסודיות, ולענות לך בצורה מוסמכת, זה המידע (שנרשם באדום)
שיש כרגע ברשותי, במידה ויתגלה בידי מידע נוסף, אשמח לעדכן ולהקפיץ את השרשור.
השורה שהדגשתי בכחול לא מובנת לי, ואשמח אם תבהיר לי אותה:
אתה טוען שיש הבדל, בין סמוראי לסובארו וכמעט כפול, במה כוונתך, בהספק המנוע, בקרבורטור, או בתצרוכת הדלק, אנא הבהר את כוונתך, ואשמח,לתרום מהמידע שיש ברשותי?
בברכה
צביקה

GodsFather
15-05-07, 19:02
צביקה , להלן הבדלי הקטרים של הדיזות בסמוראי לעומת סוברו

מקורי 26/32
סוברו 32/36

זה לא כפול,נכון(קורה שטועים). אבל עדיין הבדל מהותי בגודל,בכמות הדלק המוזרמת במצב נתון וכן בביצועים. התאוצה יותר טובה, ללא ספק.

צביקה קרבורטור
15-05-07, 20:31
צביקה , להלן הבדלי הקטרים של הדיזות בסמוראי לעומת סוברו

מקורי 26/32
סוברו 32/36

זה לא כפול,נכון(קורה שטועים). אבל עדיין הבדל מהותי בגודל,בכמות הדלק המוזרמת במצב נתון וכן בביצועים. התאוצה יותר טובה, ללא ספק.
אמיר ידידי שלום רב!
תרשה לי לתקן אותך תיקון מהותי:
בנתונים שהצגת, הנתונים הם של קוטר הלועות של הצוואר וונטורי, בסמוראי לעומת סובארו,
ולא קוטר הדיזות(נחירי הדלק), שבהם עובר הדלק לפני שהוא מותז לסעפת היניקה.
הנתונים שסיפקת, של קוטר הצוואר וונטורי, לקוחים לדעתי מהשרשור ששלחת לי בפרטי, והגבתי לך בפרטי בנושא זה.
בברכה
ותמיד לשרותך
צביקה

סוזי המשתוללת
15-05-07, 21:04
אמיר תקשיב לצביקה כי הוא יודע מה הוא אומר
אותן מידות של לוע יש גם לקרבורטורים אחרים כמו וובר סולקס או איסין של מיצובישי l200
מה שעושה את ההבדל הוא הדיזות עצמן (ועוד כמה דברים)

GodsFather
15-05-07, 21:08
סוזי, אני לא הולך ראש בראש עם צביקה , אני מנסה לרשום נתונים

קוטר דיזות של סמוראי הוא - 84/114 מ"מ, אתה יודע כמה של סובארו ?

ואם הדיזות לא משנות (למרות שזה מה שרשום בכל השרשורים שיש פה בנושא) אז מה כן משנה וגורם לרכב להאיץ יותר טוב?

GodsFather
15-05-07, 21:33
צביקה עזר (כהרגלו בקודש) וציין שבסובארו ,קוטר הדיזות הוא 98-143

אז נותרה רק השאלה , האם אכן הסברה נכונה - קוטר הדיזות משנה את הביצועים

צביקה קרבורטור
15-05-07, 21:54
צביקה עזר (כהרגלו בקודש) וציין שבסובארו ,קוטר הדיזות הוא 98-143

אז נותרה רק השאלה , האם אכן הסברה נכונה - קוטר הדיזות משנה את הביצועים
אמיר ידידי רק אתה תוכל לענות על השאלה!
האם לאחר שהסבת את הקרבורטור המקורי שלך , בסמוראי שלך, האם אכן השתפרו הבצועים?
האם במובן של תאוצה בכביש?
האם בכושר עבירות וכח בשטח?
האם בשפועים חדים?
האם בתצרוכת הדלק?
האם יש ביכולתך, להשוות בין נתוני הבצועים שהזכרתי, בין סמוראי, עם קרבורטור מקורי, לבין סמוראי עם קרבורטור סובארו?
האם יש בפורום גיפולוג, סמוראי נוסף עם קרבורטור סובארו מושתל, היכול להשוות בין הבצועים?
יש לציין שאינני מהנדס רכב ואינני הנדסאי, במקצועי ואין לי את הידע של חנן גיפולוג, אני בסך הכל משפץ קרבורטורים, מזה עשרים ושבע שנים,ואינני מתעסק עם שפורים הסבה ושדרוגים למינהם,
והמידע שימתן בשרשור זה יוכל להועיל בהווה ובעתיד, , לכל בעלי הסמוראי, להחליט בעד או נגד הסבת הקרבורטור ממקורי, לקרבורטור סובארו.
בברכה
צביקה

GodsFather
15-05-07, 22:11
האם במובן של תאוצה בכביש? כן , תאוצה באופן כללי (כלומר, גם בשטח מן הסתם).
האם בכושר עבירות וכח בשטח? עבירות לא , כי זה לא קשור , אבל תאוצה טובה יותר כאמור
האם בשפועים חדים? לפני הטיפול אצלך הייתה בעיה , אחריך אין בעיה, בקודם לא הייתה בעיה בנידון
האם בתצרוכת הדלק? כן, 1:9-9.5 במקום 1:7-8 ושניהם היו נקיים ומכוונים
האם יש ביכולתך, להשוות בין נתוני הבצועים שהזכרתי, בין סמוראי, עם קרבורטור מקורי, לבין סמוראי עם קרבורטור סובארו? כן

שנה הייתי עם המקור לעומת שנה נוכחית עם השיפור - ואכן שיפור.

אלון_ק
15-05-07, 22:19
תסלח לי, אבל התשובה שלך היא בדיוק ההגדרה ל"לא" לשאלה של יכולת השוואה. אין לך שום מדד מספרי, שום השוואה אמיתית והאחת שיש לך משונה משהו, כי הסמוראי שלי על 32 היה אוכל 1:9, אז אם שלך היה אוכל 1:7-8 הוא לא היה מכוון. בחייאת, אתה מכיר מספיק בעלי סמוראי כדי לדעת שממוצע אמיתי הוא 1:10, 1:9 במקרה הרע.

השוואה קבילה עלי זה רק בדיקת דינמומנטר לפני התקנה ואחרי התקנה, כאשר לפני התקנה הקרבורטור מכוון ע"י מבין עניין והוא מכוון גם אחרי ההתקנה ע"י אותו אדם, שחייב מן הסתם לדעת מה הוא עושה גם בשני. צביקה בטח ירים את הכפפה, אבל לארגן דינמומטר ומישהו שרוצה להחליף (בכ"ז, אף אחד לא מצפה שהוא יעשה את זה חינם) לא קל.

GodsFather
15-05-07, 22:26
אלון , ציפיתי לזה,

לגבי צריכת הדלק - יש מצב שאתה צודק , למרות ששניהם כוונו על ידי בעלי נסיון (צביקה ומנחם)

אבל לגבי התאוצה , כמה שתגיד "דינמומטר" - יש נסיון בנהיגה , יש דפוסי נהיגה , יש מקומות קבועים בהם הרכב נסע , אז אפשר לומר שיש מקום להשוואה , גם אם היא לא בתנאי מעבדה נקיים.

אין מה לעשות ,תגיד מה שתגיד , נסעתי על סמוראיים מכוונים למופת (ארוכים וקצרים) וראיתי אותם מאיצים כשאני על ההגה והגז ואז השוויתי לשלי , לשני הקרבורטורים שהיו לי, וההשוואה נכונה - הסוברו יותר מוצלח (כשהוא מכוון).

לגבי דינמומטר - הייתי מוכן בכיף (כבר הצעתי בדיון זהה), אבל צריך לפרק נעילה אחורית בשביל זה ולזה אני לא מוכן.

אלון_ק
15-05-07, 22:33
דינמומטר לא יעזור לך כבר, חביבי. אני רוצה את ההשוואה על אותו מנוע, עם אותו קויל ואותם חוטי הצתה. בגלל זה לפני ואחרי.

אתה יודע מה זה אפקט פלסבו? גם לי נדמה שקרבורטור סובארו חזק יותר. תוכיח. במיוחד אחרי שאתה טוען שמצד אחד האוטו צורך פחות דלק ומצד שני הוא יותר חזק... תכף תשווק לי MMG :lol:
(לא, סתם, אני יודע על הדיזות. אל תתרגש).

GodsFather
15-05-07, 22:45
אלון , רגע!

הצריכה זה אחד והביצועים זה אחר.

על הצריכה הסכמתי איתך ועם עוד כמה, שיש מצב ששלי היה מכוון אבל לא כראוי ולכן 1:7-8 (בחייאת , אני אולי קצת פגום בראש , אבל MMG?? :lol: )

אבל על התאוצה - אין אפקט אֵינְבּוֹ (שזה פלצבו בעברית), למה ? כי נסעתי על הסמוראי שלי ושל אחרים , עם המקורי ועם הסובארו , במקומות זהים ותנאים זהים (עד כמה שאפשר) והיה הבדל כשסחטתי את הדוושה.

ואם אתה מכיר את עניין הדיזות , אז למה סתם להדליק אותי ? אם אתה יודע שבסובארו אתה מקבל יותר דלק לנקודת זמן ספציפית מאשר במקור , אז אתה יודע שהתאוצה תבוא בהתאם.

asafk
15-05-07, 22:50
אלון, אתה יודע שלא חייבים דיינו, נכון?
לי יש קטע כביש "מנורמל" שאפשר לבדוק בו יופי יופי אם לסטאפ מסויים יש יותר או פחות כוח. אני אתן לך דוגמה- אם אתה נוסע בעליה של עוקף בארשבע, ובנקודה מסויימת בתחיל העליה אתה ב90 קמ"ש, הילוך רביעי, גז ברצפה- ובנקודה מסויימת בראש העליה אתה מודד מה המהירות שלך- תוכל לדעת באיזה סטאפ יש יותר כוח, נכון?
מצד שני, קשה לי להאמין שאמיר, עם כל זה שהוא נוסע באותם מקומות, באמת טרח למדוד. אבל אם כן- זה קביל לחלוטין מבחינתי.

אסף.

GodsFather
15-05-07, 23:15
"אבל אם כן- זה קביל לחלוטין מבחינתי"

אז שיהיה קביל מבחינתך. (ותודה על האמון :roll: ).

כי אני מודד , ועוד איך אני מודד. מכיר דיסוננס קוגנטיבי (כשקונים משהו ומנסים לשכנע את עצמך שזה היה צעד נכון)? אז ככה זה איתי - קניתי, שיפצתי , שיפרתי, שפכתי כסף כמו ילד קטן ומתלהב - אז מדדתי כמה וכמה פעמים , בכמה וכמה מקומות שהכרתי היטב ועם כמה סמוראים , בנוסף לשלי ספציפית , עד שהייתי משוכנע.

הצעד הבא יהיה להשוות גם עם שינויים ביחסי ההעברה , שם יש רבים שמעידים על שינוי , אני רוצה להרגיש את זה בעצמי.

combina347
22-05-07, 16:13
אני כבר כמעט לא גולש מסיבות אישיות והיום נכנסתי ואני חייב לומר את דעתי
שימו לב זו דעתי מנסיוני האישי ואין כל בדיקה מוכחת ורשומה אך מי שסומך על הנסיון שלי שימשיך לקרא
קרב' של סוברו מחייה סמוראי עייף כן ממש מחייה ואפילו מחייה סמוראי עם צמיגים גדולים ככה שאי אפשר להעביר להילוך חמישי
יש גם חסרונות המנוע לא יחזיק שנים ארוכות ויתחיל להתבלות בקצב מואץ
אני אישית אוהב את הקרב' של הסוברו משום שהמצערת המשנית נפתחת על ווקום וכך ניתן לשלוט בפתיחתה מתי שרוצים אתם יכולים לראות את זה כמעיין טורבו קטן עם שליטה מתוך הרכב
אצלי זה עשה ניפלאות אך גם חור בכיס
ישנן חיסרונות נוספים לקרב' של הסוברו לאחר התקנתו בסמוראי אני מדבר על תופעות של ריח חריף של דלק מהאגזוז והסיבה לכך טמונה בכמות הדלק בנישפך לתוך המנוע
זה נכון שהמנוע מגיב יותר טוב אך גם מבזבז דלק לשווא ולכן אנו צריכים להחליף את הכוהל ואת הפלאגים
שגם בזה ש חיסרון
זה נכון שהקרב' אינו מוצף בעליות ואפילו חדות וזה הבדל משמעותי מהקרב' הקודם
אך קיימת סכנה חדשה הוא מוצף בירידות.
טוב התעייפתי אני הולך לנוח וכנראה שאגלוש רק בעוד המון זמן
אז בינתיים 0526888404 קובי

GodsFather
22-05-07, 16:25
קובי, אין שום ריח של דלק אם מכוונים את ההצתה כראוי , מנסיון...

ולא הבנתי למה זה מגדיל את הבלאי ? אלא אם אתה נוסע כל הזמן על טורים גבוהים ואז אין קשר לקרב' כי גם הישן יודע להביא אותך לשם...

צביקה קרבורטור
23-05-07, 15:55

ולא הבנתי למה זה מגדיל את הבלאי ? אלא אם אתה נוסע כל הזמן על טורים גבוהים ואז אין קשר לקרב' כי גם הישן יודע להביא אותך לשם...
אמיר שלום רב!

צביקה קרבורטור
23-05-07, 15:56

אמיר שלום רב!

צביקה קרבורטור
23-05-07, 16:07

אמיר שלום רב!
אודה לך אם תתרום מניסיונך, עם סמוראי עם קרבורטור סובארו, לגבי התופעות השליליות, שהזכיר קובי, שלא מקובלות עלי, ובוודאי לא עליך.
וכמדומני, שבהמלצתי ביטלת את האפשרות לשלוט , על המצערת השנייה, בעזרת סולונויד חשמלי, והחזרת את צינורית הוואקום, לשליטה מקורית.
האם יש ברכבך ריח של דלק?
האם צריכת הדלק עלתה?
האם למרות נחירי הדלק,(הדיזות) הגדולים בסובארו, הפלגים ברכבך מתפייחים?
האם הקרבורטור עושה לך חור בכיס?
האם הוא מציף בירידות?
האם החלפת קוייל?
אשמח לעדכון ופירוט ממך בנושא.
בברכת חג שבועות שמח .
צביקה

GodsFather
23-05-07, 20:20
"...יש לי לפעמים הרגשה של דז'ה-וו...."

אין ריח של דלק

אין פיח על המצתים

אין הצפה בירידות ושיפועים קיצונים (והיום אף בדקתי זאת שוב בשטח)

אין חור בכיס

אבל הכל בגלל/בזכות העובדה שהוא עבר כיוון וכן ההצתה ולא רק הרכבה וניקוי.

ולא החלפתי קויל.

combina347
25-05-07, 03:18
אז אני לא מבין כלום
וסתם מדמיין אוכל סרטים וכולי...........

כל אחד שיעשה כרצונו
אין ויכוח בכלל זה התופעות שאני גיליתי בכמה וכמה סמוראים ולא אחד

צביקה אתה המנקה הכי טוב והלוואי וכולם ינקו אצלך אך עדיין אני בטוח שכל מה שכתבתי נכתב בניסיוני
הדל ומהבנתי הצנומה

בכל אופן דעתי בנושא שיפורים
כל שינוי וכל שיפור שעושים ברכב יש להבין ולהשלים עם מה שהולכים לעשות משום שמהנדסי הרכב לא טפשים ואם הם תכננו משהו הם תכננו אותו במדוייק ולפי חישובים המתאימים למערכת וברגע שמשנים דבר אחד יש לשנות עוד המון
קחו בחשבון

mistaarvim
20-06-07, 21:04
איזה התאמות צריך בשביל להכניס את הקרבורטור, כגון תושבת?

-->