PDA

צפייה בגרסה מלאה : צילצולים, קידום הצתה ואובדן כוח

opl
12-05-07, 21:38
המנוע שלי (1.6 ליטר קרבורטור) מצלצל... הוא מצלצל עוד מאז שהפסיקו את ה-96 האמיתי בתחנות הדלק.
זה קורה בכל הילוך (למעט ראשון) ועובר עם לחיצה חצי בריאה על דוושת הדלק. ניסיתי לשחק עם בורג התערובת ללא הועיל.
ניסיתי לתדלק בדלק דראגון 95 אחרי שהמוסכניק נשבע שזה העלים צילצולים אצלו - ושוב ללא הועיל.

נאמר לי שיש לי הצתה מוקדמת, ושאני יכול לאחר את ההצתה על ידי שינוי מיקום הרוטור של המפלג (מקווה שזה שמו של החלק שאליו אני מתכוון). על החיבור בין המפלג למנוע יש חריץ שמסמן את המיקום הנכון, ועל ידי פתיחת שני ברגים אני יכול לכוון את המערכת.

השאלות:
- האם יש לסובב נגד השעון או עם השעון?
- האם ניסוי והטעייה מספיק לכיוון טוב?
- משום מה אמרו לי שלאחר שינוי שכזה הרכב יסחוב פחות , למה?

אלירן

asafk
12-05-07, 22:08
ההבדל בין 95 ל96 זניח.
למרות זה, כנראה שהרכב רגיש במיוחד. אתה צריך לאחר את ההצתה במעט מאוד (ממש נגיעה). הדרך הפשוטה היא לפי האוזן- סובב את המפלג כשהמנוע עובד, ואתה תשמע שהוא עובד בסרק יותר עגול. דרך יותר מוצלחת היא בעזרת מד ואקום- חפש את הנקודה בה יש קריאת ואקום מירבית.

אסף.

איציק - 4X6ZH
12-05-07, 22:40
קידום הצתה מעלה את הטורים
איחור הצתה מוריד טורים .
מנוע מצלצל אתה צריך לאחר את ההצתה . ( לסובב את המפלג עם כיוון הסיבוב של ציר הרוטור )
אתה צריך לסובב את המפלג כך שהמנוע יוריד טורים .
זכור זה כיוון שדה ודורש זהירות ( המנוע עובד !! )
איציק

ערן המסוקס
13-05-07, 13:14
אמורים להגיע לקריאת ואקום מקסימלית, ואז לאחר מעט את ההצתה. זאת הנקודה שצריך אוזן קשבת לצליל שהמנוע מפיק (מכוון האגזוז). קצת קשה להסביר את זה במילים.

כל זאת בהנחה שהמנוע תקין, ללא משקעי פיח מוגזמים, עם פלאגים נכונים, ולא הורידו לו שטח מראש המנוע.

-->