PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיוקון חורים בפייבר..וקצת עבודה על הפיבר

אלעד
13-05-07, 16:17
היי

בתוכף העבודה שלי על הגיפ ההיתי צריך לעשות שתי חורים בפיברגס
החורים נמצאים באזור שמניחים את הרגלים - ליפני הכסאות הקידמיים
לא חורים גדולים בערך 5 ס"מ על 10 ס"מ
איך לסתום אותם?
הנה תמונה של אחד מהם

http://img518.imageshack.us/my.php?image=dsc00428pn3.jpg

ועוד דבר אני שוקל לחתוך חתיכה מהפיבר שבתוכה קבור ברזל -הברגים שתופסית את הבודי לשלדה עוברים דרכו . משום שהוא סדוק ואני רוצה להחליף את הסוף שלו
עכשיו השאלה שלי.....עד כמה זה אפשרי ומסובך לביצוע לאחרי שאני יחתוך אני יצליח לשחזר את החתיכה שהוסרה?

http://img525.imageshack.us/my.php?image=dsc00429cp3.jpg

תודה אלעד

vardi
13-05-07, 20:23
בקשר לחורים הגדולים...אתה יכול פשוט למלא את זה בחומר פחחים
למרות שמצב החלודה שם די גרוע....אם היה לך איך לרתך מלמטה שם חתיכת פח זה היה טוב ואז פשוט תמלא את זה בחומר פחחים.
לגבי הדבר השני, זה נראה לי הרבה התעסקות...אם אתה יכול, תשאיר את זה ככה...

חנן-ג'יפולוג
13-05-07, 20:54
ורדי, אתה פעם מילאת חורים של 10X5 ס"מ בחומר פחחים?

זו לא הפרוצדורה הסטנדרטית, ואני גם לא מבין איך הצלחת לעשות את זה, אם הצלחת. החומר נוזל. גם אם הוא לא ייזל, הוא פשוט יישבר לאחר ההתיבשות בהפעלה הראשונה של לחץ.

yogibear
13-05-07, 21:37
1. דווקא לא הייתי ממליץ על חומר פחחים לסתימת חורים בהקפים הללו, אבל : הייתי קונה יריעות פיבר חותך אותן למימדים גדולים מעט יותר מהחורים, נניח 5 ס"מ יותר לכל כיוון. מנקה היטב את האזור ומדביק פעם מתוך הרכב ופעם מחוצה לו, כך נוצר איזור שאמור להיות חזק מאוד. לדעתי 3-4 יריעות בעובי יספיקו., את הגימור כן תעשה עם חומר פחחים.
2. לגבי הקורה או הברזל , אני לא הייתי נרתע מהעבודה ובלבד שיש לך את הידע להשלים את הקצה המתכתי החסר. איך אתה מתכוון להשלים ? ריתוך ?
ס"ה למזלך, פיבר נוח לעבודה קצת קשה לעבוד איתו בכיפופים, אך אם תתכנן נכון את העבודה תוכל להתגבר על המכשלה.
היו מס' שרשורים על תיקוני פיבר .

אלעד
16-05-07, 09:48
מיקי

אין לי גישה לחלק התחתון של החור לכן אני לא יוכל לעשות זאת כפי שאמרת.
ישנה עוד דרך לעשות את זה בצורה טובה?

ומאיפה אני קונה את היריעות האלה ?

אלעד

Bulldog
16-05-07, 09:52
אל-גד

טלפון:03-6390286נייד:050-5225325פקס:03-5379440כתובת:ריב"ל 5 (פינת אלישברג) תל אביבמיקוד:67778כתובת אתר:www.elgad.co.il (http://www.d.co.il/?business_Homepage=http%3A%2F%2Fwww.elga d.co.il&custBusinessName=%E0%EC%E2%E3&custId=30087290&esi=205fb879be30d80a33c0d76698ef386f&headingCode=SendFax&lang=HEB&language=HEB&page=Business-Features-Site&previousPage=Business-Customer&sessionId=243651179298400)
תיאור:החברה קיימת עשור שנים, אמינות איכות ושירות, זה הקו המנחה את חברתינו, ועל זה יעידו כל לקוחותינותחומי התמחות:חומרים להכנת מודלים, לוחות פוליאוריטן, חימר מעצבים, חומרים לתבניות, סיליקון, חומרים ליצקות פוליאסטראמצעי תשלום:מזומן, כרטיסי אשראי, הוראת קבעכרטיס-אשראי:כל החברותשעות פתיחה:א'-ה'9:00-16:30,ו'9:00-12:30גישה לנכים:מלאהחניה:חינםשפות מתן שירות:עברית, אנגלית

Bulldog
16-05-07, 09:53
יצא דראעק, העתקתי מדפי זהב

yogibear
16-05-07, 11:00
ישנה עוד דרך לעשות את זה בצורה טובה?

לפי התאור שלך קיימת בעייה קטנה. למרות זאת, לדעתי זה לא אזור נושא עומס (הרי אף אחד לא עומד שם :wink: ) הדבק את היריעות רק ממקום שיש בו גישה. נסה שכבה אחת או שתים מתוך תא הנוסעים. למרות שאינני אוהב צורת עבודה כזו, תיווצר "גבעה" קטנה באזור התיקון אותה תוכל "לייפות ולהחליק " באמצעות חומר פחחים . ממילא האזור שם מכוסה בשטיח כזה או אחר לכן באזור זה הייתי עובד בסלחנות מסויימת.

מצטרף להמלצה של עומר בנוגע לחנות, אם אין לך זמן לת"א גש לכל חנות תעשייתית (ולא הרשתות הגדולות) קנה יריעות פיבר +פוליאסטר +מכחולים זולים + כפפות חד פעמיות. עשה חיפוש בנוגע לעבודות עם פיבר, אל תפחד מהחומר, ברגע שתתחיל לשחק איתו תראה שהוא נוח לעבודה (לא שאני מומחה בחומר, גם לי יש עוד הרבה מה ללמוד. אבל, מהתעסקותי איתו, אהבתי את האפשרויות הגלומות בו.)

אלעד
16-05-07, 11:25
סבבה תודה לבנתיים.. אני יקנה חומרים ויתחיל לעבוד. :)

אלעד
16-05-07, 14:33
לא מוצא מאיפה לקנות...
מישהו יודע על מקום ספציפי באזור חדרה..?

אלעד

אריק
16-05-07, 21:22
עוד מספר הארות,

1. דווקא לא הייתי ממליץ על חומר פחחים לסתימת חורים בהקפים הללו, אבל : הייתי קונה יריעות פיבר חותך אותן למימדים גדולים מעט יותר מהחורים, נניח 5 ס"מ יותר לכל כיוון. מנקה היטב את האזור ומדביק פעם מתוך הרכב ופעם מחוצה לו, כך נוצר איזור שאמור להיות חזק מאוד - קודם להדבקת היריעות קנה רשת ברזל מגולוונת במרווחים של 1ס"מ משמשת בד"כ לכלובי תוכים וכו, והדבק עליה את יריעות הפוליאסטר, כך לא יבצרו שקעים והאיזור ישמר חזק.. לדעתי 3-4 יריעות בעובי יספיקו., את הגימור כן תעשה עם חומר פחחים.
2. לגבי הקורה או הברזל , אני לא הייתי נרתע מהעבודה ובלבד שיש לך את הידע להשלים את הקצה המתכתי החסר , אם אתה ממש מתעקש לצפות בפוליאסטר, חתוך יריעות קטנות במידות 3*10 והדבק סביב,לאט- מתיבש קצת- הוסף עוד שכבה. יריעה אחת גדולה תתקפל ולא תשב טוב.
ס"ה למזלך, פיבר נוח לעבודה קצת קשה לעבוד איתו בכיפופים, אך אם תתכנן נכון את העבודה תוכל להתגבר על המכשלה.
דגשים:
שחק קצת עם המקשה והמאיץ קודם לעבודה על הגי'פ, עד שתרגיש כמה מהר העסק מתייבש ומתקשה.
אתה לא רוצה לנשום את הדראק הזה- קנה פילטר אוויר אכותי, ועבוד במקום מאוורר היטב.
משקפי מגן פשוטות ישמרו לך על העניים- במיוחד אם תעבוד מתחת...
אם העסק נוזל לך על הידיים - מעצבן לנקות לאחר היבוש תלבש משו..
פח 5 ליטר בשנה שעברה עלה 200 ש"ח, יריעות סדר גודל של 25 ש"ח למ"ר
בהצלחה
אריקהיו מס' שרשורים על תיקוני פיבר .

yogibear
16-05-07, 21:54
1. מצטרף בהחלט להמלצה לגבי משקפי מגן ומקום מאוורר בבחינת חובה בעבודה עם פוליאסטר .

2. אריק - האם כמות של 5 ליטר אינה גדולה להיקף העבודה שתוארה ? עם הזמן הפוליאסטר מתייבש.

3. כתבתי בטעות מכחולים, הכוונה למברשות זולות שיזרקו לאחר השימוש. את המברשות יש לבחור לפי רוחב האזור המוברש, רצוי ברוחב כמה ס"מ (כ 5 ס"מ רוחב עונה על צרכים רבים). ניתן למצוא מברשות כאלו גם בחנויות הכל בדולר\שקל\וכו'

4. לא מכיר את חדרה וחנויותיה, אבל יש לכם איזור תעשייה גדול, כנס לחנות תעשייתית ובקש את החומרים המופיעים בשרשור.

Bulldog
16-05-07, 22:02
והכי חשוב בבטיחות, מקשה ומאיץ לערבב רק לתוך הבסיס, לא לערבב מקשה לתוך מאיץ בניפרד, זה נפיץ.

איפון
16-05-07, 22:48
בקרית ביאליק- אלמור (http://www.almor.co.il/ShowItems.aspx?categoryId=8) - סיטונאים. לא מכיר, הורדתי מהאינטרנט. צור עעימם קשר וברר האם יש להם משווק באזור שלך לכמויות קטנות.
בחיפה- יבין פלסט (http://www.yavinplast.co.il/)- נותנים גם שרות ללקוחות פרטיים.
באזור שלך- תנסה לבדוק ב"יוסי חומרי בניין " באור עקיבא- יכול להיות שיהיה להם החומר או שיוכלו להביא לך.
מבחינת חומרים- לציפוי קורת המתכת תזדקק ל"בד אריג", ולסתימת החור "יריעות", בכמויות של לא יותר ממטר. חיתוך היריעות נעשה בעזרת מספריים.
מבחינת הפוליאסטר עצמו- הנוזל שאיתו עובדים. רצוי אריזות של ליטר או חצי גלון- לא יותר. החומר לא נשמר לאורך זמן ללא שימוש.
מקשה, מזרז וטפטפות(כמו ששמים טיפות אוזניים) לנ"ל. שים לב להערה של עומר , חובה להפריד לחלוטין מקשה ממזרז- זה פשוט מתפוצץ.
אצל יבין פלסט בזמנו מכרו את הפוליאסטר כשהוא כבר מעורבב עם המזרז בכמות הנכונה- מה שמסיר מעלייך את הדאגה מכך שהחומר יתייבש מהר מדי או לא יתייבש מספיק מהר.

תבקש הנחיות מדויקות לגבי כמויות לערבוב- מקשה ומזרז נמדדים בטיפות ביחס לנפח פוליאסטר. יתכן ותצטרך איזשהו כלי חד פעמי למדידה.
מברשות פשוטות שתוכל לזרוק, כלים לערבוב, כפפות, משקפיים וכו כל מה שהוזכר קודם.
כל מתכת גלויה, תטפל בה קודם בממיר חלודה ובצבע יסוד. את השוליים סביב האזור שאתה מתכונן לסתום או לכסות תשפשף בנייר לטש גס, אפשר גם עם דיסק שיוף. - לא לנשום את האבק, מסכת פהאף תתקבל בברכה.
את החור שיש לך- פשוט תדחוף שם משהו, יכול להיות חתיכת עץ, יכול להיות חתיכה של פוליאוריטן מוקצף, העיקר שיהיה משהו שיחזיק את היריעה הראשונה במקום. אם אתה שם קלקר לדוגמה, מרח אותו בשכבה דקה של דבק פלסטי מעורב במים על מנת להגן עליו מהפוליאסטר.

תערבב כמויות קטנות בכל פעם, עד שתלמד את קצב העבודה ואת קצב היבוש של החומר. תמרח שכבה של הפוליאסטר, כולל מסביב לחור, תניח שכבה אחת של היריעה ותספיג בעזרת המברשת בטפיחות קטנות. הכוונה זה להניח שכבה, ולא לאפשר לבועות אויר להיות בה.
לאחר שהתייבש אתה יכול לחזור על הפעולה עם עוד 3-4 שכבות, כשכל פעם אתה מקפיד ליישר את השקע שנוצר. בשכבה האחרונה תכסה הכל עם השוליים שמסביב. חשוב להקפיד שלא יהיו בועות אויר, אותם מוציאים בטפיחות עם המברשת. כששכבה התייבשה, אתה יכול ליישר מעט, לא חייב עם נייר ליטוש כדי להכין את השכבה הבאה. כשכבה עליונה מסיימת, אתה יכול פשוט למרוח פוליאסטר עם מברשת ולהניח לו להתייבש.

ניקוי כלים עם צריך, עם אציטון. מברשות, אפשר פשוט לזרוק.

תתחיל בתיקון החור, נעבור לקורה.
בהצלחה
דני

אריק
16-05-07, 23:09
מיקי, 5 ליטר מספיק לכל רצפת הסיקס.. זה מה שבזמנו קניתי מחר נראה אם נשאר מזה משהו או לפח.נקנה ב'המשווק'. בהום-סנטר רצו על ליטר 80 שח.
בולדוג- הערה במקום!
אריק

איפון
16-05-07, 23:19
http://img525.imageshack.us/img525/6361/dsc00429cp3.jpg
לגבי הקורה- קודם כל שים לב מה עובי הפיבר שכיסה אותה. אתה תצטרך להגיע לפחות לאותו עובי(בין 2-4 שכבות לפי מה שנראה בתמונה.)
שים לב לעוד משהו, שנוצרה חלודה בקורה כנראה ממים שחדרו בין הפיברגלס לקורה ונשארו שם. לצורך כך תצטרך בהמשך לסתום כל סדק וחור שקיים לאורך הקורה, גם במקומות שלכאורה הם שלמים, וכנ"ל על הקורה הנגדית. סדקים נימיים וחורים קטנים מאוד ניתן לאטום פשוט ע"י מריחה של פוליאסטר עם מברשת, והספגה במקומות בעייתיים. סדקים מעט יותר גדולים ניתן להוסיף שכבה אחת של "אריג".
כל זה כמובן לאחר שיוף בנייר זכוכית גס, וניקוי יסודי.

קראתי בשרשור השני שלך.. תרד מעניין הזפת, הן על השלדה ועל המרכב- מיותר.

לקורה במקומות הגלויים, יש לעשות טיפול של ניקוי מחלודה, ממיר חלודה וצבע יסוד. אל תהסס להסיר חלקי פיבר שבורים או סדוקים. לאחר יבוש, תצמיד אותה למקומה היטב בצורה בה היא אמורה להיות. אם הקורה תזוז במהלך העבודה, או בעת ההרכבה על השילדה, לא השגת כלום. נקה את האזור מסביב עם נייר ליטוש. תבחר ב"בד אריג" לכיסוי הקורה. תכין לך רצועות באורך המתאים, ותתחיל בהנחת הרצועות, לאחר הברשה של פוליאסטר על המקום. בפעולה הזו חשוב להקפיד להוציא בועות אויר, ביחוד במקומות בהם הקורה מכופפת ב90 מעלות. אני הייתי מתחיל בשתי רצועות דקות על גבי שולי הקורה והמפגש עם המרכב, משני צידיה, ובשכבה השנייה "מטפס" למעלה עד כמעט חצי הקורה ובשכבה שלישית מכסה הכל מצד לצד. שוב , אפשר לשייף בין השכבות, ובסיום מריחה סופית עם שרף בלבד.

מקווה שלא הגזמתי בתיאור

בהצלחה
דני

אלעד
17-05-07, 00:11
אני לא צריך לחשוף את כל הקורה על מנת לתקן אותה ...
ישנה קורה שקבורה בפיבר..ועוד קורה שמרותכת אליה ..בערך באורך חצי מטר
על מנת לשחרר אותה אני צריך לחשוף מעט מתחילת התעלה ואז ע"י בלנדר אני יוכל לחשוף אותה
ולרתך קורה אחרת או את זו לאחר חיזוקים (מחר אני יעלה תמונה ברורה יותר )

בנוגע לעבודה על החורים...לא ממש הבנתי עם הרשת תוכים..איך אני "קובע אותה " בחור
ואיך אני יכסה את החלק התחתון שלה..ושל החור.. (מזכיר...אין לי גישה אליו אלה רק לחלק העליון)

(חברים מצטער על הבורות אין לי שמץ בעבודה בפיבר...ובכלל בפחחות )

אלעד
17-05-07, 00:13
שחכתי לצין...תודה רבה על כמות התגובות ועל הנכונות...

זה נותן לי תמיכה לא קטנה ...

בשרשור הזה ובכלל.

אלעד

Gilad
17-05-07, 00:43
ב"קידרון" באיזור תעשייה בלו-בנד בחיפה תוכל למצוא את מה שקשור לפיברגלס

גלעד

איפון
17-05-07, 00:51
בנוגע לעבודה על החורים...לא ממש הבנתי עם הרשת תוכים..איך אני "קובע אותה " בחור
ואיך אני יכסה את החלק התחתון שלה..ושל החור.. (מזכיר...אין לי גישה אליו אלה רק לחלק העליון)

(חברים מצטער על הבורות אין לי שמץ בעבודה בפיבר...ובכלל בפחחות )

החור קטן מדי בשביל שתדחוף שם עוד רשת, ושילוב של אריג עם פוליאסטר יתן לך חוזק מספיק. כל מה שאתה צריך לדאוג זה שיהיה משהו- עץ, פוליאוריטן נייר או קרטון אפילו, שישא את השכבה הראשונה עד שהיא מתייבשת. מרגע שהתייבשה, ומבחינתך היא יכול להיות שקועה כמה מ"מ בתוך החור, אתה ממשיך לבנות עליה. החומר ששמת בפנים יכול מבחינתך להעלם- אין בו צורך יותר. כל החוזק של הפיברגלס מורכב משלוב של שרף קשיח- הפוליאסטר עם יריעות או בד האריג שעשוי מסיבי זכוכית.
לפוליאסטר יש חוזק הדבקה גבוה, כמובן בתנאי שהשטח נקי מאבק ושומנים. תתחיל, תתנסה ותראה.

דני

-->