PDA

צפייה בגרסה מלאה : הדיפנדר מקרטע בעומס

Gilad
14-05-07, 00:12
היום חזרתי הביתה דרך השטח (השביל שעולה מקסטרא לכיוון רמת בגין בחיפה).
עלייה לא מאד ארוכה, הילוך 2 ב-LOW במהירות אטית למדי.

אחרי שהגעתי לכביש הרגשתי שהרכב לא מצליח למשוך בעליה (אני יודע שהדיפנדר עגלה, אבל הפעם באופן מיוחד) ולא מעלה סלד כשיש לו התנגדות.
מאחר ומחג הדלק היה על האיזור הכתום חשבתי שעומד להיגמר הסולר במיכל והג'יפה שבתחתית המיכל גורמת לאוטו לקרטע.
אחרי שהגעתי לתחנת הדלק (זו שאני מתדלק בה באופן קבוע), גיליתי שאני ממלא בדיוק אותה כמות סולר שאני ממלא בד"כ (40 ליטר).

לאחר מכן עשיתי סיבוב וחשבתי שהכל בסדר, אבל בערך שעה אח"כ כשיצאתי מהבית גיליתי שוב שהאוטו לא ממש סוחב כמו שצריך בעליה (הילוך שני לא עובר 2000-2500 סל"ד) ומרגיש כאילו הוא מגמגם קצת, מעלה סל"ד אבל לא באופן לינארי אלא בקפיצות ו"גיהוקים".

בירידה/מישור/עמידה האוטו מעלה סלד בלי בעיה ל-4000 ופעם או פעמיים העלה סל"ד גם בעליה אבל אז הפסיק.
כמו כן, הבעיה לא היתה מוקדם יותר היום.

למישהו יש רעיון מה יכול לגרום לבעיה?

תודה

גלעד

מוני אורבך
14-05-07, 07:53
משאבת דלק? ה"שער" בטורבו ועוד...
כדאי להתחיל לבדוק לכוון סתימת סולר... הכי פשוט
ולהמשיך אחר כך לאיזורים היותר בעיתיים

Gilad
14-05-07, 09:45
איך בודקים?

asafk
14-05-07, 11:52
קודם כל- וודא שאין אוויר במערכת הסולר (פותחים את הבורג איוורור על הפילטר, מפמפמים עם המשאבה הידנית, רואים שיוצא סולר נקי בלי אוויר).
לאחר מכן- פתח את בורג הניקוז שבתחתית המפריד דלק-מים. יצאו מים, אולי גם לכלוך- לחכות עד שיוצא סולר נקי. אם יש ליכלוך- פתח את הבורג הארוך מלמעלה (רינג 11 מ"מ) ונקה את הכוסית. אם עדיין לא נפתר- אותו דבר לפילטר דלק.

אסף.

Gilad
14-05-07, 19:48
בינתיים הסתפקתי בניקוי משאבת הסולר, הזרמת אוויר מכיוון המשאבה לכיוון המיכל והחזרה של המשאבה.

עד עכשיו נראה שהאוטו סוחב בסדר

גלעד

-->