PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך ניתן להבדיל ויזואלית בין דפרנציאל פתוח למוגבל החלקה (סרן D44A)

Avishay
17-05-07, 20:09
במהלך סוף השבוע אני מתכוון להחליף שמן בדיפרנציאלים בפעם הראשונה. כידוע בסרנים עם הגבלת החלקה (LSD) יש להוסיף תוסף מיוחד עם החלפת השמן. עלי לזהות את סוג הדיפרנציאל כדי לדעת עם להוסיף את התוסף.

מעיון בשרטוטי הדיפרנציאל אני מבין שדיסקיות הגבלת ההחלקה נסתרות ולא ברור לי אם ניתן להבחין בהם ללא פרוק נוסף.

ברכב (גרנד 98, V8 ) מותקנת מערכת QUADRA TRACK (במידה וזה רלוונטי).

תודה למשיבים.

אבישי

אגב, בכוונתי גם לטפל בממסרה ולכוון את הבנדים. שוב, מעיון בשרטוטים (עדיין לא בדקתי ברכב עצמו), לבורג הכוון של הבנד הקדמי יש ראש מרובע (לא משושה) ויש לסגור אותו למומנט נתון. ניסיתי למצוא בוקסה מרובעת במספר מקומות ולא הצלחתי. יש למישהוא רעיון או ניסיון בעניין?

ניר ל
17-05-07, 21:59
השמאלי בתמונה זה מוגבל החלקה והימני פתוח.

ואיך אתה מבדיל בין גיר RE46 ל RE44 ?

Avishay
17-05-07, 22:52
תודה על התשובה המהירה והמדוייקת.

למיטב הבנתי, סוג הממסרה מוטבע בצד שמאל מקדימה מעל לאטם אגן השמן. סוג הממסרה המדוייק חשוב כדי לדעת בכמה סיבובים יש לשחרר את בורג ההידוק של הבנד לאחר הידוקו במומנט הנדרש (זה משתנה לפי סוג הממסרה).

אם יש דרך יותר פשוטה לקבוע את סוג הממסרה אשמח לשמוע (בשנתון שלי יש שלושה סוגים אפשריים של ממסרות - השתיים שאתה ציינת וגם ה- 46RH).

שוב תודה,

אבישי

Avishay
19-05-07, 19:46
בשעה טובה ביצעתי את הטיפול לממסרה.

לטובת אלו שירצו לבצע כוון בנדים להלן מספר פרטים שיכולים לעזור (גרנד צ'ירוקי עד שנת 98 ):

1. קביעת סוג הממסרה:

במנועי 6 צילינדרים הממסרה היא 42RE או 42RH.
במנועי 8 צילינדרים הממסרה היא 44RE או 46RE או 46RH.

בפינה השמאלית הקדמית של אגן השמן (על גוף הממסרה מעל האטם) מוטבע ה- PN של הממסרה (המספר הקדמי ביותר), תאריך הייצור (המספר במרכז) והמספר הסריאלי (האחורי ביותר). אותנו מעניין ה- PN בלבד.
להלן ה- PN לממסרות 44RE: או 52119522, או 52119287, או 52119621
להלן ה- PN לממסרות 46RE: או 52119803

לא מצאתי PN לשאר סוגי הממסרות. כנראה שגם צורת אטם אגן השמן שונה - אך לא היה לי זמן לוודא.

2.כוון הבנדים:

עבור שני הבנדים (קדמי ואחורי) יש למתוח תחילה את בורג ההידוק ל- 72 אינטש פאונד (לאחר שחרור אום הנעילה) ואז לסובב חזרה לפי סוג הממסרה:

בנד קדמי - ניתן לכוון מבלי לפרק את אגן השמן (ראש TORX 40):
42RE: לשחרר 3 ו- 5/8 סיבוב ולהדק את אום הנעילה.
42RH: לשחרר 2 ו- 1/2 סיבוב ולהדק את אום הנעילה.
44RE: לשחרר 2 ו- 1/4 סיבוב ולהדק את אום הנעילה.
46RH: לשחרר 2 ו- 1/2 סיבוב ולהדק את אום הנעילה.
42RE: לשחרר 2 ו- 7/8 סיבוב ולהדק את אום הנעילה.

בנד אחורי - לצורך הכוון יש לפרק את אגן השמן והפילטר בממסרה (ראש משושה "1/4):
42RE: לשחרר 4 סיבובים ולהדק את אום הנעילה.
42RH: לשחרר 4 סיבובים ולהדק את אום הנעילה.
44RE: לשחרר 4 סיבובים ולהדק את אום הנעילה.
46RH: לשחרר 2 סיבובים ולהדק את אום הנעילה.
42RE: לשחרר 2 סיבובים ולהדק את אום הנעילה.

אבישי

grand
19-05-07, 21:58
היי אבישי.
יש איזה שינוי מורגש בפעולת הגיר?

Avishay
20-05-07, 18:53
היי רמי,

כעיקרון, זה בוצע במסגרת של אחזקה מונעת / ישור קו כך שלא היתה בעייה ספציפית שהיה צריך לפתור. מכוון שבכל מקרה פתחתי את הקרטר והחלפתי שמן - על הדרך כוונתי גם את הבנדים (להערכתי זה לא בוצע ברכב מאז שיצא את שערי המפעל).

לעצם העניין - לאחר נסיעה של 150 ק"מ בכביש עם גיחה קצרה לשביל כבוש, הגיר מרגיש יותר "עגול". אין את המכות שהיו בשילוב מ- PARKING ל- REVERSE ו- DRIVE וההילוכים עוברים יותר חלק. בכל מקרה ההבדל אינו גדול - בסה"כ גם קודם זה היה בסדר.

אבישי

אייל67
20-05-07, 20:13
היי,

מה זה כיוון בנדים (?), לצורך מה ומתי נדרש לבצעו?

תודה

Avishay
20-05-07, 21:08
בממסרה יש מעט בדיקות וכוונים שניתן לעשות במסגרת תחזוקה שותפת:
1. בדיקת מצבי ידית הילוכים (שהידית לא יוצאת מ- PARK ללא לחיצת בלם, שהרכב לא מניע אלא במצב PARK ו- NUTRAL וכו)
2. החלפת שמן ופילטר
3. כוון כבל המצערת (קיק דאון)
4. כוון בנדים

את שלושת הראשונים ניתן לבצע באופן רוטיני (למשל עם החלפת השמן). את כוון הבנדים אין צורך לבצע בדרך כלל, אלא במקרים של החלפת הילוכים קשה (החלפת הילוכים מורגשת, קפיצה / דפיקה עם החלפת ההילוך).

יש שני בנדים - קדמי (KICK DOWN BAND) ואחורי (LOW-REVERSE BAND). הקידמי ניתן לכוון ללא פתיחת אגן השמן ע"י בורג חיצוני שנמצא לייד מנוף החלפת ההילוכים מצד שמאל של הממסרה. בורג הכוון של הבנד האחורי נמצא בתוך אגן השמן מתחת לפילטר.

בספר הרכב של היינס כוון הבנדים מופיע בפרק הדן בישור קו לרכב משומש, כאופציה לשיקול דעת. העסק לוקח כ- 15-20 דקות לבנד ודורש מלבד ציוד בסיסי, גם מפתח מומנט באיכות טובה למומנטים נמוכים.

שורה תחתונה - אם הכל בסדר לא צריך לגעת :smile:

אני מקווה שזה עונה על השאלה,

אבישי

-->