PDA

צפייה בגרסה מלאה : תופעה בברקס CJ8

lizard
21-05-07, 12:01
במהלך השיפוץ החלפתי את כל הצנרת הברקס.
יש לי תופעה שבה בצד נוסע הנוזל ברקס, כשאני מנקז אוויר, יוצא כאילו לא ניקזתי מספיק אוויר.
אין ירידה של הנוזל בזמן נסיעה, אין הזעה או נזילה בצנרת. אין כיפופים של 90 מעלות או משהו כזה.

ממה יכולה לנבוע הבעיה?

lizard
21-05-07, 12:02
רק כדי להיות ברור, אני לא חושב שזו בעיה של ניקוז אוויר כי לא משנה כמה אני מנסה זה לא נפתר. אולי יש כיס אוויר במקום כלשהו אבל אני לא מצליח להבין איפה.

חנן-ג'יפולוג
21-05-07, 21:22
יש לי תופעה שבה בצד נוסע הנוזל ברקס, כשאני מנקז אוויר, יוצא כאילו לא ניקזתי מספיק אוויר.

מה המשפט הזה אומר?

lizard
22-05-07, 00:07
אוקי, אני אנסה להסביר.
ניקזתי אוויר בברקסים של כל הגלגלים. איך אני יודע שהאוויר יצא? הזרם, להלן שפריץ, יוצא חלק ובחוזקה.
בשלושה גלגלים זה בסדר. הזרם כמו שצריך. בגלגל קדמי צד נוסע לא משנה כמה נוזל אני מוציא בניקוז (ואני מדבר על מיכלים של נוזל בלם) עדיין השפריץ מגמגם. כאילו יש לו בעיות בפרוסטטה.
הגיוני שיש כניסת אוויר מאיפשהו או עדיין יש אוויר במערכת.
עד כמה שהבנתי אם יש כניסה של אוויר אז ברגע שאני סוגר את פתח הניקוז אז תהיה דליפה של נוזל בלמים. זה יתבטא בירידה של מפלס הנוזל.
לא מצאתי נזילה ואין ירידה במפלס הנוזל שראיתי. אז או שהאוויר עדיין כלוא בפנים, אין לי מושג איפה, או שיש לי טעות בהנחות.

נמרוד
22-05-07, 00:13
יש לך טעות בהנחות. אם יש אויר, הדוושה תדחס קודם את האויר - אתה תלחץ, אבל האוטו לא יעצור. רק בלחיצה שנייה או שלישית האוטו יתחיל לעצור, אחרי שדחסת את האויר. לא קשור לנזילה ואתה לא אמור לראות ירידה במפלס.

lizard
22-05-07, 02:18
אוקי. איך אני יכול לדעת איפה האוויר הזה נמצא? איך אפשר לנקז אותו ?

אברמלה
22-05-07, 06:12
יתכן שהמחלק דפוק. . תקשיב.. קח פלייר פטנט. תילחץ את הצינור שיורד לקליפר השמאל י . . ואותו הדבר תעשה מאחורה יש צינור גמיש שיורד למפצל האחורי.. לאחר מיכן תנסה לנקז אויר. . יש לי שאלה.. הדוושה גבוהה . או מיתנפחת? האם כאשר אתה עוצר בנסיעה הרכב מושך ימינה?

חנן-ג'יפולוג
22-05-07, 06:16
ממתי זה קרה? מהי העבודה האחרונה שביצעת במערכת הבלימה ברכב? מה היא כללה (במדויק) ?

lizard
22-05-07, 12:01
התופעה החלה מאז שהחלפתי צנרת. כיום יש תופעה נוספת שהדוושה יותר מידי רכה, אבל לא על זה אני שואל והתופעות לא קשורות לדעתי. כמו שכתבתי תופעת הפרוסטטה היא מהיום שהחלפתי צנרת ואילו הדוושה הרכה היא מהיום שהחלפתי למוטורקראפט.

בכל מקרה, יש רעיונות מה לעשות? אני חושב לפרק את הצנרת לפני הקליפר על מנת לנסות לבודד את הבעיה. זה רעיון מומלץ?

נמרוד
22-05-07, 12:20
החלפת את הצנרת הקשיחה או את הצינורות הגמישים? תפרט מה בדיוק, אבל בדיוק החלפת, כשחנן מבקש פרוט, מתייחסים ברצינות כי בסוף בדרך כלל מקבלים ממנו פתרונות :-D

lizard
22-05-07, 13:27
מה שלא החלפתי זה את המנגנון דוושה (הבוסטר והמאסטר צלינדר) ואת המפצל.
כל שאר הצנרת, הגמישה והמתכת, הוחלפה.
אני לא מזהה נזילות ולא חתכים/קמטים או תופעות אחרות בצנרת.
זו צנרת ייעודית לברקסים, נעשתה במקום שזה תחום עבודותו. לא קומבינות ולא כלום. אין בעיה בסרן האחורי, אין בעיה בסרן הקדמי צד נהג. יש בעיה בסרן הקדמי צד נוסע.

מה אני צריך לפרק/לבדוק? איזה עוד נתונים אתם צריכים בשביל לעזור לי?

תודה רבה :-)

coas
22-05-07, 13:39
דוושה רכה קשורה לפיצול שעשית עבור הPCV. בדוק שאין שם דליפות או שהשסתום אל חזור בבוסטר תקין.

פרק את פיית הניקוז בצד הנוסע ונקה אותה מבפנים, עדיף כבר להחליף בחדשה.

חנן-ג'יפולוג
22-05-07, 15:56
דוושה רכה קשורה לפיצול שעשית עבור הPCV. בדוק שאין שם דליפות או שהשסתום אל חזור בבוסטר תקין.

דווקא מהכיוון הזה, של מערכת הגברת הבלימה, דוושה רכה היא עדות לבוסטר שעובד טוב. הוא עוזר לך ללחוץ על הדוושה ולגרום לה להיות רכה. בעייה בוואקום או בבוסטר תגרום לדוושה להיות קשה.

אם הבעייה היא רק בצד אחד, זה אומר שהיא נוצרת אחרי המפצל של הבלמים הקדמיים. אין טעם ללכת אחורה לכיוון המשאבה הראשית. אם נכנס אוויר אחרי המפצל של הבלמים הקדמיים, אז גם צריך לצאת משם נוזל בלמים בעת הפעלת לחץ בלימה.

בדוק היטב נזילות מאחרי המפצל ועד לצילינדר בקליפר הימני קדמי. שים חבר סבלני שילחץ על דוושת הבלם הרבה זמן או הכנס בלחץ קרש בין הכסא לדוושת הבלם על מנת לגרום לכמות גדולה של נוזל לצאת ממקום הדליפה. אם צריך אז תן לזה לעמוד ככה אפילו שעות.
וודא שאתה יודע לעשות ניקוז נכון. ניקוז כזה שמוודא שכל זמן שפיטמת הניקוז פתוחה, הלחץ במערכת הוא חיובי בלבד. כתוב בצורה מדויקת מהו תהליך הניקוז שאתה מבצע, כולל כל הפרטים.

moriseven
22-05-07, 16:33
אם בצד של הנוסע יש לך נזילה, זאת אומרת שהברקס שם לא יעבוד, אם הוא לא יעבוד אתה תרגיש בדרך כלל משיכה של ההגה בעצירה.

אתה מרגיש משיכה כזאת?

חנן-ג'יפולוג
22-05-07, 16:36
הלחץ ההידראולי בצנרת הימנית והשמאלית, עם או בלי נזילה הוא זהה לחלוטין, וכנ"ל גם עוצמת הבלימה.

lizard
22-05-07, 16:57
לפני כל ניקוז אני מנקה את פטמות הניקוז. גם אני חשבתי שאולי הבעיה בהן.

יש איזו שהיא בעיה עם הבוסטר. זה שהדוושה רכה זה לא טוב כי אמנם הרכב עוצר אבל הוא לא עוצר כמו שהיה עוצר בעבר. אבל פרה פרה, כרגע מעניין אותי לפתור את בעיית ה"אוויר" בברקס.
אם הייתה נזילה, ואני נסעתי המון על הרכב, אז מן הסתם נוזל הברקס היה מתרוקן. הוא לא התרוקן. אני לפני כל נסיעה גדולה בודק אותו. המפלס נשאר מלא לגמרי. בברקס האחורי אכן הייתה נזילה שזיהיתי על פי זה שהמפלס ירד. עכשיו הנזילה תוקנה והכול בסדר.
זה גם לא רכב שלא נוגעים בו. כלומר, כמעט כל פעם שאני מגיע אליו אני מניע, מסתכל, בודק בעיות. אם הייתה לי נזילה בקו הייתי מזהה אותה מזמן. מה גם ששמן ברקס משאיר עקבות ברורים בצבע.

לפני כמה שבועות ביצעתי טיפול "10,000" לרכב. עברתי על כל הצנרות לבדוק נזילות וכדומה. לא זיהיתי דבר.
אני במהלך הסוף שבוע אבדוק שוב. לצערי אין לי מצלמה בשביל לצלם את השפריץ. אני מקווה שבקרוב תהיה לי ואוכל לצלם. אגב, את הניקוז אני ביצעתי גם כשהמנוע פועל ויש בוסטר וגם כשהוא לא פועל. חשבתי אולי יהיו הבדלים אבל לא היו.

אברמלה
22-05-07, 19:15
תן לההבין משהו מדבריך. הדוושה מיתנפחת? הרכב מושך ימינה בבלימה?.. .הדוושה נמוכה.?. ...

lizard
22-05-07, 21:06
מה זה דוושה מתנפחת?

לא היו שום תופעות משונות. הרכב בלם סבבה. לא הרגשתי שיש משהו לא בסדר מבחינת בלימה.

כיום יש תופעות נוספות הקשורות לבלימה אבל בזמן שהייתה רק התופעה של הפרוסטטה, לא היו בעיות בבלימה.

אברמלה
22-05-07, 22:12
אז מה הבעייה? אם הדוושה לא מיתנפחת אז איין לך אויר במערכת... ..

lizard
22-05-07, 22:52
אני לא יודע למה אתה מתכוון בדוושה מתנפחת.
אני אישית לא חושב שיש לי אוויר במערכת. אבל אני לא יכול להיות בטוח בזה כי במהלך ניקוז (או יותר נכון נסיון ניקוז) של אוויר, השפריץ לא מפסיק לגמגם.

אברמלה
23-05-07, 08:02
אני לא יודע למה אתה מתכוון בדוושה מתנפחת.
אני אישית לא חושב שיש לי אוויר במערכת. אבל אני לא יכול להיות בטוח בזה כי במהלך ניקוז (או יותר נכון נסיון ניקוז) של אוויר, השפריץ לא מפסיק לגמגם.
:p :p :p b . אם השפרריץ מגגגגגמגגם תנתק את האיי בי אס.. :D :p :p

boba banay
23-05-07, 12:08
מיכה
הדרך היעילה ביותר לבדוק אוויר במערכת היא כזו
קודם כל כמו שאברמלה אמר - לבדוק אם הדוושה מתנפחת, כלומר, ללחוץ עד הסוף לזכור עד איפה בדיוק הגיעה הדוושה ואז לפמפם מספר פעמים וללחוץ שוב עד הסוף אם הדוושה נמצאת גבוה יותר ממקומה הקודם - יש אוויר! אם חוזרת למקום - ממשיכים לבדוק...
תרים את החלק האחורי, תסובב את הגלגלים(גם ביד - תעזר במישו) ותבלום (אפשר לעשות את זה ביחד לשני הגלגלים כי הם מחוברים ע"י T לאותו צינור)- אם לא נבלמו בלחיצה הראשונה - יש אויר! אם נבלמו - ממשיכים לבדוק.....
תחזור על הבדיקה הנ"ל לכל אחד מהגלגלים הקדמיים בנפרד!
אם כל הגלגלים נבלמים בלחיצה הראשונה - אין לך אויר והבעיה היא אחרת - יכול להיות שהקליפר בגלגל הספציפי לא תקין או שניפל הניקוז סתום חלקית.

אבל אם יש אויר וגם אחרי ניקוז יש, חפש על הקו חיבור שלא סגור ממש עד הסוף ומושך אויר.

חיים אמדו
23-05-07, 20:01
לפי דעתי לאחר שקראתי את כל התגובות
יש לי הצעה פרק את הניפל שלאותו צד מהמפצל ותבדוק שם את הלחץ שיוצא
אם תקין פרק את החיבור לצינור הגמיש ובדוק שם
כי לפי התאור שלך יש משהו בצינור אולי ליכלוך שמפריע לזרימת הנוזל

נמרוד
23-05-07, 23:56
ואני מבולבל עוד יותר. סדר הארועים לא ברור לי בכלל. מתי הוחלפה הצנרת? עכשיו? אבל כתבת שנסעת המון והג'יפ בולם בסדר... במקום אחר כתבת שהבעייה של הפרוסטטה כמו שאתה קורא לה היתה קיימת בפני עצמה ואחר כך התווספו אליה עוד בעיות... תעשה לנו סדר מיכה אם אתה רוצה עזרה. אל תחסוך בפרטים, אל תקבע בעצמך מה סדר העדיפות ומה כן בעייה ולא בעייה.

זה שאתה לא מוצא נזילות, לא אומר שהמערכת אטומה לאויר! יכול בהחלט להיות סדק מיקרוני באחד המחברים, שכמות הנוזל שתברח ממנו אפסית ובלתי נראית, מה גם שמערכת הבלמים רוב הזמן לא תחת לחץ בכלל. אבל אויר זה לא נוזל בלמים, ובהחלט יכול להכנס בצורה משמעותית.

lizard
24-05-07, 00:35
אוקי.
במהלך השיפוץ הכללי שעשיתי הוחלפה כל צנרת הברקס. הקשיחה והגמישה.
לאחר ההחלפה ניקזי אוויר, כמובן, ושמתי לב ששלושה גלגלים השפריץ יוצא בסדר, בגלגל אחד לא.
עדיין הרכב בלם ובסדר לדעתי. אבל אני רוצה לפתור את בעיית השפריץ בגלגל האחרון.

לפני כמה שבועות החלפתי למוטורקראפט. אחרי ההחלפה שכללה ניתוק של הPCV מהקרבורטור וחיבור שלו, דרך מפצל, לסעפת יניקה, שמתי לב שהדוושה של הברקס רכה מאוד. הרכב עוצר אבל ההרגשה שלי שבפחות עוצמה. על המפצל יש את החיבור וואקום לבוסטר ברקס ואת הPCV.
אני צריך לנתק את המפצל ולחבר את הבוסטר כמו בעבר. מאחר ועוד לא עשיתי את זה אז כרגע זו בעיה שאין לי מספיק פרטים לגביה ולדעתי היא לא קשורה לעניין.

אני חושב שאנתק את הצינור הגמיש שמגיע לקליפר, אם עדיין הזרם מגמגם, אפרק את הצינור הקשיח שמגיע למפצל ואבדוק אם גם שם הזרם מגמגם. בהחלט יכול להיות שיש בעיה במפצל.
האם זו הדרך לבודד את הבעיה?

תודה

AvigdorAharon
24-05-07, 08:26
לפני כמה שבועות החלפתי למוטורקראפט. אחרי ההחלפה שכללה ניתוק של הPCV מהקרבורטור וחיבור שלו, דרך מפצל, לסעפת יניקה, שמתי לב שהדוושה של הברקס רכה מאוד. הרכב עוצר אבל ההרגשה שלי שבפחות עוצמה. על המפצל יש את החיבור וואקום לבוסטר ברקס ואת הPCV.
אני צריך לנתק את המפצל ולחבר את הבוסטר כמו בעבר. מאחר ועוד לא עשיתי את זה אז כרגע זו בעיה שאין לי מספיק פרטים לגביה ולדעתי היא לא קשורה לעניין.
תודה

ואני חושב שכדאי שכן תתחיל מכאן, הרי עד להחלפה למוקורקראפט, הכל היה בסדר.
תבדוק שוב וברצינות שאין דליפת ואקום (חבר יושב ברכב ולוחץ על הבלמים, ואתה מקשיב טוב טוב עם האוזן לשמוע אם יש דליפת אוויר).

אביגדור

lizard
24-05-07, 10:11
אביגדור, את הבעיה של הדוושה הרכה אני אפתור לבד. בטוח שיש בריחה של וואקום מאיפשהו או שהבוסטר קיבל איזה טראומה. בכל מקרה, יש לי מספיק חלפים.

sam1
28-05-07, 21:33
בדוק תחילה לחצ עד המפצל, יתכן שהו לא תקין או שסתום מעט,
במידה והלץ תקין, בדוק אחרי המפצל.

האם החלפתה קליפר/משאבת אופן לאחרונה?

בהצלחה
שמעון .צ

sam1
28-05-07, 21:46
במידה והחלפתה קליפר בצד ימין, יתכן והרכבתה של צד שמאל.
ואז ניפל ניקוז האויר נמצא בתחתית הקליפר , והאויר נשאר לכוד בחלק העליון של הקליפר,
ולא ניתן לנקז אויר.

lizard
29-05-07, 00:22
לא הרכבתי קליפרים וברור לי שפיית הניקוז חייבת להיות החלק הגבוה ביותר כשמרכיבים את הקליפר.

לא יצא לי עוד לטפל בזה, בקושי יצא לי לראות בכלל את הג'יפ. אולי ביום רביעי סוף סוף אסיים את הסאגה הזו.

-->