PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז אולי לקנות מגנום ?

חנן גולומבק
22-05-07, 13:49
מישהוא יודע כמה כוחות סוס יש למגנומים השונים ?

ובעית ההתחממות שלהם ? אגדה או מציאות נושכת ?

היה לי 7 שנים בופאלו ,לא התחמם אף פעם .למה מכרתי למה :-(
תודה וחג שמח.

kobiarava
22-05-07, 19:31
אהלן חנן

עצה חברית-תתרחק ממגנום. לצערי אני כבר 5 שנים על אחד (של העבודה) ומקלל אותו פעמיים בשבוע לכל הפחות...
כן, כל האגדות על המגנום-נכונות! התחממות, ראשי מנוע, בעיות קטנות ומציקות שמכניסות-מוציאות-מכניסות אותו למוסך על בסיס קבוע, ואני נוסע על הידני, שאמור להיות הפחות בעייתי.
בנוסף, אם אני לא טועה, משקל הגרירה קצת גבולי, וגם אם לא ברישיון אז בהחלט בעומס על הרכב.

קובי

גיא
23-05-07, 09:40
ומצד שני, חבר עם מגנום 99 שנוסע בערך 6000 ק"מ כל חודש כולל גרירת עגלות יום יומית ומעבר לתחזוקה שוטפת רבה ( הוא גם נוסע הרבה אז זה בסדר ) לא היו שם קטסטרופות ...

למעט נושא ההתחממות.

האוטו מהיר / שקט / נוח וכו' ...

botzon
23-05-07, 09:59
לעניין הכ"ס, בדגמים המוקדמים (עד ה"מגה מגנום") 100 כ"ס, במגה מגנום 115 כ"ס.

חנן גולומבק
23-05-07, 10:12
ומצד שני, חבר עם מגנום 99 שנוסע בערך 6000 ק"מ כל חודש כולל גרירת עגלות יום יומית ומעבר לתחזוקה שוטפת רבה ( הוא גם נוסע הרבה אז זה בסדר ) לא היו שם קטסטרופות ...

למעט נושא ההתחממות.

האוטו מהיר / שקט / נוח וכו' ...

אז מה באמת הקטע עם ההתחממות הזאת ? איפה זה קורה ? בשטח ? בעליות בכביש ?

lizard
23-05-07, 10:50
לי הלך ראש מנוע בגלל התחממות.
ירדתי את המוחרקה, הרכב לא גמגם לרגע.
כשחזרנו על כביש החוף (מרחק לא קטן מהמוחרקה) המנוע הפסיק לעבוד ונשרף. אני לא יודע אם זה בגלל ההתחממות המדוברת או בגלל שאולי נפרץ אטם או משהו כזה וכל המים ברדיאטור נגמרו. האמת שאני לא זוכר.

מכרתי אותו בלי מנוע בעשירית ממה שקניתי אותו. מי שקנה אותו עשה לו מנוע, הלך לו גם מנוע וכדי למכור הוא עשה לו מנוע חדש.
כל מנוע כזה עולה בין 10 ל20 אלף. תלוי מה הלך בנוסף (טורבו, הזרקה וכדומה).
החלקים שלו מאוד יקרים. אלטרנטור משופץ עלה לי בסביבות 1200 כולל עבודה.

לדעתי אם אתה רוצה רכב שיגרור לך את הבאגי, חכה עד שהתקנות החדשות בנוגע למשקל גרירה מותר יכנסו לתוקף, אם הן לא נכנסו לתוקף כבר, ותבחר רכב שיכול לגרור כמה שיותר.

kobiarava
23-05-07, 11:53
יש גם כמה דברים טובים לומר עליו- הוא נוח יותר מכל המתחרים בשנתונים המקבילים, חזק למדי ואפילו די עביר ביחס לאחרים (טוב, חוץ מהיילקס), וכמובן מגיע עם נעילה מקורית נשלטת, אבל-יש יותר מדי אבלים. למה לא ללכת על פולסייז דיזלי סטייל סיירה סינגל ג'אנט (או דאבל ג'אנט+פלטה במקום ארגז, אם זה רק להובלה של הכלי ואז גם חסכת נגרר)?

קובי

חנן גולומבק
23-05-07, 12:35
יש גם כמה דברים טובים לומר עליו- הוא נוח יותר מכל המתחרים בשנתונים המקבילים, חזק למדי ואפילו די עביר ביחס לאחרים (טוב, חוץ מהיילקס), וכמובן מגיע עם נעילה מקורית נשלטת, אבל-יש יותר מדי אבלים. למה לא ללכת על פולסייז דיזלי סטייל סיירה סינגל ג'אנט (או דאבל ג'אנט+פלטה במקום ארגז, אם זה רק להובלה של הכלי ואז גם חסכת נגרר)?

אז זהו קובי שהרכב הזה צריך להיות כולבויניק, רכב משפחתי 4 דלתות , 4 על 4 וגם גורר בסביבות 1700 ק"ג כשכל גרירה מתחילה ומסתיימת בעליות סדום :x

קובי

חנן גולומבק
23-05-07, 12:36
סליחה בטעות ערכתי את התשובה שלך.

גיא
23-05-07, 13:24
אם ככה, אני מניח שאיסוזו איפון יהיה האוטו בשבילך בהתחלה. ואחרי שתגלה את ניפלאות הטנדר אתה תעבור להיילקס. העליות יהפכו לאיטיות יותר אבל בגלל האיטיות אתה תהנה יותר זמן מכל מטר :-)

kobiarava
23-05-07, 17:23
אם ככה, אני מניח שאיסוזו איפון יהיה האוטו בשבילך בהתחלה. ואחרי שתגלה את ניפלאות הטנדר אתה תעבור להיילקס. העליות יהפכו לאיטיות יותר אבל בגלל האיטיות אתה תהנה יותר זמן מכל מטר :-)

גם עם היילקס לא הייתי גורר 1700 ק"ג, אני גם בספק אם מותר לך לעשות את זה מבחינה חוקית, אבל בכל מקרה-היילקס מתקשה לגרור את עצמו בעליות סדום, או בקיצור-לא ריאלי. לגבי האיפון- לא הייתי נוגע בהם במקל. ראיתי כמה כאלה שהגיעו אילינו לקיבוץ, נשברו לחתיכות ותוך שנתיים-שלוש היתה בהלה אדירה להיפטר מהם, ואני מדבר על כלים שהגיעו חדשים, אבל גם עבדו קשה, כמו המגנום שלי, בחקלאות-90% מהזמן נוסעים בשטח, גרירות, חילוצים, הובלות, המבחן האמיתי לרכב שאמור להיות רכב לעבודה. ניסינו איסוזו, ניסאן, מגנום, מזדה, בסוף היחידים ששרדו היו הטויוטות, וגם אני אמור להחליף לאחת השנה, אבל כמו שאמרתי גם ההילקס לא מתאים למטרה הספציפית לדעתי.

קובי

asafk
23-05-07, 18:15
כמו שכבר אמרתי לך- הטנדרים 1 טון היפניים לא בשבילך. עניין הגרירה יהרוג אותם, ויוציא לך את הנשמה.
חפש בנחת ובסבלנות סאברבן דיזל 6.5 - אני חושב שיענה לך על כל הדרישות

אסף.

חנן גולומבק
23-05-07, 20:34
אסף סברבן זה מפלצת, מה אני אבו אל באנאת ??? כולה יש לי 2 דרדסים וגברת,,, טפו טפו טפו.

אבל מצאתי באילת פראדו 2000 ארוך 3.1 ליטר דיזל עם 180 אלף ק"מ, הוא יגרור את ה 1700 ק"ג שלי , לא ?

lizard
23-05-07, 20:46
אלי, אני חושב שאתה צריך ללקחת בחשבון ש1700 קילו זה רק משקל הבאגי. מה עם משקל העגלה? (שצריכה להיות גדולה) ומה עם משקל החלקי חילוף וכלי עבודה?

אתה יכול למצוא מוביליות קטנות בסביבות ה30-50 אלף שקל. הבעיה היא שצריך בשבילן רשיון משאית.

גיא
23-05-07, 21:08
לא יודע, לא גררתי 1700 ק"ג אף פעם. אבל עליתי לא מ;מן עם 1300 את העליות שם. ביום חם מאד. לא זז מד החום. זה היה בשני / שלישי ולא מיהרתי כל כך.

אם הגרירה הזאת היא יום יומית אז כניראה שבאמת אף אחד מהטנדרים הקטנים לא מתאים לך. בלייזר דיזל 6 וחצי ליטר נישמע יותר מתאים לדעתי. מה גם שאם הבאגי זה 1700 והעגלה עוד 150 קילו לפחות אז הטנדרונים גם לא מתאימים מבחינת החוק. יש לך גם אפשרות על ואנדורה 4x4 שתתאים הרבה יותר מהטנדרונים וניתן לבנות בפנים בורדל רציני מאוד לרווחת הדרדסים ובעלת הבית :-)

חנן גולומבק
23-05-07, 22:01
מיכה , מי זה אלי ?
גיא , בורדל ? וואלה יש לך חוש הומור שמסתדר טוב אם הקופצנית בחתימה שלך , רק בגללה תכנת ה i keeker שלי חוסמת אותי מלהכנס לאתר. וואנדורה זה גדול מדי לטעמי כרכב משפחתי .
טוב, בכל אופן 1700 ק"ג זה כולל את העגלה, אבל בכל זאת מה דעתכם על הפראדו ? מדובר על הדגם של ה 130 כ"ס.

lizard
23-05-07, 23:14
חנן מצטער :-)

תבדוק בלוח פוקוס, יש שם כל מיני מוביליות. לדעתי זה הפתרון הטוב ביותר.
אם יש עוד מתחרים מאילת אולי תוכל להכנס כשותף במובילית שכזו.

חנן גולומבק
24-05-07, 07:00
אני לא קונה מובילית :evil: שלשלום מכרתי את הפרייבט ועכשיו אני רוכב על אופניים והמשפחה במוניות, אני צריך אוטו !!!

דרור ברלי
24-05-07, 10:13
היילקס? גרירות? עליות סדום? השתגעתם?
חנן, היילקס עלה את העליה הקטנה של הבניאס עם הבאגי שלך לשעבר, ב-LOW... וגם זה בקושי רב מאוד.
מגנום? מתחמם. לא אגדה אלא מציאות.

חנן גולומבק
24-05-07, 11:27
היילקס? גרירות? עליות סדום? השתגעתם?
חנן, היילקס עלה את העליה הקטנה של הבניאס עם הבאגי שלך לשעבר, ב-LOW... וגם זה בקושי רב מאוד.
מגנום? מתחמם. לא אגדה אלא מציאות.

נו ? אבל מה לגבי פראדו ? פ ר א ד ו ???

דרור ברלי
24-05-07, 13:26
כבר שאלת פעם על פראדו.
שוב: לדעתי רכב מצוין. אמין יחסית, מרווח, נוח, עביר, קצת יקר.
חלקים לטויוטה יקרים אבל הרכב מוצלח ומוכר למוסכים ובעיקר - נפוץ. קנייה טובה לדעתי.

חנן גולומבק
24-05-07, 15:52
כבר שאלת פעם על פראדו.
שוב: לדעתי רכב מצוין. אמין יחסית, מרווח, נוח, עביר, קצת יקר.
חלקים לטויוטה יקרים אבל הרכב מוצלח ומוכר למוסכים ובעיקר - נפוץ. קנייה טובה לדעתי.

כשתהיה בגילי גם תשאל את אותה שאלה פעמיים (במקרה הטוב):mrgreen:
תודה .

asafk
24-05-07, 18:55
יאללה....
תקנה כבר ת'פראדו ותפסיק לבלבל ת'מוח. :wink:

אסף.

-->