PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיפ לא מניע

moaad
29-05-07, 11:29
שלום לכולם לפני שבוע עשיתי טיול שטח ארוך בסופו הגיפ נכבה, למזלי ממש בחצר. אתמול בבדיקה נמצאו שתי צינוריות דלק אשר דלפו והוחלפו, בבדיקה של הכויל יש חשמל בבדיקה של נורת ביקורת אך בבדיקה של המפלג ( החיבור באמצע אין ניצוץ בזמן מתן הצתה- סטרטר), החלפתי את הדיסטרביוטר אך החלק החלופי איני בטוח אם הוא תקין לגמרי ועדיין אין התנעה, בזמן הצתה יש סטרטר טוב אך לא נדלק, בנסיון הנעה בדחיפה מה שעבר לכמה רגעים לפני שבוע כרגע אינו מניע כלל הגיפ מקרטע אך לא נדלק. היום תהיה אולי עוד הזדנמנות לבדוק האם יש למישהו עשה איך לגשת ומה לבדוק??
בתודה מראש.

coas
29-05-07, 16:34
לפני שמתחילים, נורת ביקורת שימושית בבדיקה ותיקון של נורות וכיו"ב, למערכת הצתה צריך מולטימטר.

בדקת את מודול ההצתה? נמצא על הכנף בצד הנהג, פתח את החיבורים ונקה אותם.
http://img408.imageshack.us/img408/7224/ignmodht9.jpg
איזה חיבור באמצע המפלג?

המתח על הקויל בזמן התנעה צריך להיות 12V ו9.6V בזמן פעולה. כל זאת בתנאי שיש לך מערכת מקורית.

nazircrm
31-05-07, 15:18
קרה לי בעבר .סביר להניח שאחד החוטים של המודול הצתה קרוע..

moaad
31-05-07, 22:30
שלום לכולם,
פירקתי את שני חיבורי מודול ההצתה וניקיתי אותם- לא היו כ"כ מלוכלכים חיברתי מחדש אך לא עזר האם יש דרך כלשהי לדעת אם המודול הוא תקין? חבר הלווה לי מודול שהוא בעצמו אינו יודע בוודאות אם הוא תקין למרות שהוא נראה חדש ניסיתי אותו אך לא עזר. איך אפשר להתקדם? האם לקנות מודול חדש או שיש איזשהיא דרך לבדוק אותו?
אודה לכם מאד על התייחסותכם.

נמרוד
31-05-07, 22:35
למה אתה הולך על מודול? האם בדקת שהקויל תקין? זו תקלה הרבה יותר נפוצה.

moaad
31-05-07, 23:48
שלום נמרוד
אין לי הרבה הבנה בעסק ואני בא מתחום שונה לחלוטין אך אני מנסה ללמוד וכל מתוך אהבה לכלי שגורר אני מתקופת השירות. לענייננו- בבדיקה עם מנורת ביקורת היא נדלקת מעל הקויל אך בזמן נסיון התנעה אינה מהבהבת- האם זה אומר שהקויל הוא הלא תקין או שזה תקלה אחרת? בין הקויל לבין המפלג עובר קבל הצתה (אם אני מבין נכון), אם מקרבים את קצה הקבל הנכנס למפלג (הששי באמצע) לגוף הגיפ ומנסים להתניע לא רואים ניצוץ, האם זה מרמז על מקור התקלה? מחר אני אנסה להלוות מחבר קויל עובד ואבדוק אם זה יעבוד. האם יש עוד דרך לבדוק או לאתר מקור התקלה?

חנן-ג'יפולוג
31-05-07, 23:51
בדוק את ההתנגדות של הפיקאפ. החיישן שנמצא בתוך המפלג.

coas
01-06-07, 00:15
נסה להניע כשמישהו משחק עם הסטרטר סולנואיד (על כנף הנוסע) או שתחבר אליו מינוס ישירות מהמצבר לאחד הברגים שמחברים לכנף.

נסה להחליף, זמנית, את החוט מהקויל אל המפלג באחד האחרים, מהמפלג לפלגים.

אם כל זה לא עזר כולל החלפת הקויל חבר 12V ישירות לחוט האדום שיוצא ממודול.

moaad
12-06-07, 08:24
שלום לכולם
אתמול סוף סוף היה זמן לגיפ
החלפתי מודול הצתה על הכנף, עדיין הגיפ לא מניע אך בקבל באמצע המפלג יש ניצוץ בעת ניסוי הצתה מה שלא היה קודם. מולטימיטיר עוד אין לי מחר אני אקנה.
בדקתי את הקרבורטור שהיה יבש, שמתי טיפת דלק ניסיתי להתניע הגיפ קרטע מעט אך לא התניע:
בדיקה גסה של המלפג עם הפיק-אפ ע"י חבר היתה תקינה.
האם הבעיה יכולה להיות במע' הדלק??
מה הדרך הכי טובה לבדוק פיק-אפ ואיך לבדוק את זה פיזית?
אודה לכם על ההתיחסות.

צביקה קרבורטור
23-06-07, 19:28
שלום לכולם
אתמול סוף סוף היה זמן לגיפ
החלפתי מודול הצתה על הכנף, עדיין הגיפ לא מניע אך בקבל באמצע המפלג יש ניצוץ בעת ניסוי הצתה מה שלא היה קודם. מולטימיטיר עוד אין לי מחר אני אקנה.
בדקתי את הקרבורטור שהיה יבש, שמתי טיפת דלק ניסיתי להתניע הגיפ קרטע מעט אך לא התניע:
בדיקה גסה של המפלג עם הפיק-אפ ע"י חבר היתה תקינה.
האם הבעיה יכולה להיות במע' הדלק??
מה הדרך הכי טובה לבדוק פיק-אפ ואיך לבדוק את זה פיזית?
אודה לכם על ההתיחסות.
בדוק תחילה ספיקת דלק ממשאבת הדלק, לאחר החלפת הצינורות הקרועים, שציינת שהחלפת בתחילת השרשור, באם משאבת הדחק מספקת דלק בצורה שוטפת, קיימת בעייה בקרבורטור, ולכן כל התמקדות נוספת במערכת ההצתה לא תוביל לשום מקום.
בדוק את זרימת הדלק לכוון הקרבורטור, וחזור לדווח.
בהצלחה
צביקה

-->