PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה כסף השקעת בג'יפ שלך?

R-IK
01-06-07, 14:40
מאז שנכנסתי לתחום אני מוצא את עצמי בתוכניות אינסופיות לביצוע שיפורים למינהם. כדי לסבר את האוזן אלה הן התוכניות שיש לי כרגע:
1. SYE + CV driveshaft
2. מיגוני סף
3. החלפת סרן אחורי לדנה 44
4. נעילה אחורית נשלטת
5. צמיגים רחבים יותר + ג'אנטים מתאימים
6. גגון ועוד המון גחמות כאלה ואחרות.

לבנתיים התקנתי קיט של רוביקון (3.5"), בולמי OME, מוט פנהרד מתכוונן והחלפתי לצמיגי שטח מלא (235.70.16).

סה"כ הוצאות (כולל טיפולים לא כולל טסט וביטוח): 21.6k ש"ח.

מי יודע, אולי בעתיד אוכל לעשות שימוש בשרשור הזה כדי לשכנע את אישתי להמשיך לאפשר לי לשדרג את הרכב ;-)

Bulldog
01-06-07, 17:32
מי יודע, אולי בעתיד אוכל לעשות שימוש בשרשור הזה כדי לשכנע את אישתי להמשיך לאפשר לי לשדרג את הרכב ;-)

יותר בכיוון של להסביר לה שהמאהבת שהיא חושבת שיש לך זה הרכב שטח שעומד בחנייה ולא איזה בלונדינית עם תאווה ליהלומים.

R-IK
03-06-07, 08:51
מקווה שלא נגעתי בנקודה רגישה.
המטרה היא לבחון את אחוז ההוצאות ביחס למחיר הרכב על מנת להבין את מימדי תופעת הג'יפאות פה באתר.
ולסיכום: האם מדובר בחיידק אלים שאין ממנו דרך חזרה?

איציק - 4X6ZH
03-06-07, 08:56
לדעתי אתה מפספס ובגדול .
זה עיסוק לנפש כמו כל תחביב אחר .
ברגע שאתה מכניס לעסק את הצד הכספי אתה מפסיד כל שקל . ובהמשך הכל יראה לך כביזבוז. .
איציק

lizard
03-06-07, 09:13
כמה השקעתי? WAY TO MUCH.
אבל אני מתנחם בעובדה שבהתחשב שהתחביב הנוסף/קודם שלי היה יכטות וסירות מהירות, התחביב הזה זול יותר. התחביב הבא יהיה כנראה סריגה כי האישה לא מוכנה שיהיה לי תחביב יותר יקר מזה.

R-IK
03-06-07, 09:24
לדעתי אתה מפספס ובגדול .
זה עיסוק לנפש כמו כל תחביב אחר .
ברגע שאתה מכניס לעסק את הצד הכספי אתה מפסיד כל שקל . ובהמשך הכל יראה לך כביזבוז. .
איציק
מסכים איתך אבל לכל תחביב בסופו של דבר יש איזשהוא תקציב, שבסופו של דבר מוגבל בסכום כזה או אחר.
בכל מקרה הג'יפ הוא כמו בן משפחה (לפחות אני מרגיש ככה) ולכן כל הוצאה עליו שווה את ההשקעה בין אם היא תחזור או שלא.

Bulldog
03-06-07, 09:39
ולסיכום: האם מדובר בחיידק אלים שאין ממנו דרך חזרה?
תלך עכשיו, אם אתה שואל שאלות כאלה עוד לא מאוחר למקרמה.
אח"כ אתה כבר תעשה גובלן על השילדה ועם יד על הרתכת תישאל את עצמך שאלות קשות.

http://www.lonestarjeepclub.org/board/images/smilies/icon_psych.gif

נמרוד
03-06-07, 10:19
המטרה היא לבחון את אחוז ההוצאות ביחס למחיר הרכב על מנת להבין את מימדי תופעת הג'יפאות פה באתר.

עזוב את החיידקים המאהבות והמקרמה. העלתה נושא מעניין לדיון - היחס בין ההוצאות לבין ערך הרכב, שהוא ללא ספק גדול מאד. במקרה שלך - הוצאת בערך 20K תוך פחות משנה, אני מניח שהרכב שלך שווה נגיד 80K. הוצאת כבר 25% בשנה הראשונה (לא משנה אם זה תחזוקה, שיפורים, תיקונים...)

הסיבה ליחס האחוזי הוא קודם כל, שהרכב לא שווה הרבה... ההוצאות נשארות אותו דבר תמיד, הרי צמיג, מצבר וקיט הגבהה עולים אותו סכום אם אתה מתקין אותם על רכב חדש או רכב בן 20, רק שבאחוזים מהערך של הרכב זה הרבה יותר... אם היית קונה גראנד צ'רוקי חדש ב400 אלף שקל, היית מוציא את אותם 20,000 שקלים על קיט הגבהה וצמיגים ומה שלא יהיה ואז לא היית מתרגש כי אחוזית זה רק 5% (אבל היו לך פחות 320 אלף שקלים בכיס).

yscheiner
03-06-07, 15:26
אם ירשה לי נימרוד להמשיך לרגע את קו המחשבה שלו - או קו המחשבה שלי - מה שימצא חן בעיניו.
טויוטה היילקס מודל 98 שנקנתה לפני 3 שנים במחיר מחירון (70K +-) ווויליס 58 שנקנה לפני 8 שנים ב-10K.

על ההיילקס כבר "שפכתי" 20K בשיפורים (והיד עוד נטויה) ועל הוויליס שפכתי 30K אבל זה כלל בניה מחדש של כל הרכב.

מה שווה יותר?
מה נחשב לביזבוז או הגזמה?

התשובה מצויה בערך הרכב + השיפורים בשוק וכמה מוכנים לשלם לך עליו אם היום אתה מוכר.
אני יודע שאת היילקס אני אצליח למכור בסכום נאה (תנו לי לחיות באשליות) ואילו את כל הכסף שהשקעתי בוויליס אני לא אראה לעולם.

זהו תחביב בלי ערך כספי. מה שיוצא זה לא בהכרח מה שנכנס, זה תחביב שמתקדם עם תזרים הכסף הנכנס ולא עוצר גם כשהתזרים לא ממש שוטף.
זה תחביב שעל פי דעתי האישית אי אפשר לכמת בכסף, שאל את בעלי הסמוראים מצד אחד, את בעלי הל"ר מצד שני ואת פורום הבונים רק כדי לקבל משהו לחלום עליו בלילות.

הצעה שלי - על תנסה לשים על זה תוית מחיר.
;)

דרור ברלי
03-06-07, 16:05
זה יותר זול ויותר כיף מאשר ללכת לפסיכיאטר.
ברגע שהנשים שלנו יפנימו את זה, אנחנו מסודרים.

מאיר רוטברג
03-06-07, 16:24
אני אצטט לכם את שרון רעייתי שתחייה:

גלינג גלינג: איפה מאיר??

תשובה: הוא אצל המאהבת
עונה על שאלותיך?

R-IK
03-06-07, 16:35
זהו תחביב בלי ערך כספי. מה שיוצא זה לא בהכרח מה שנכנס, זה תחביב שמתקדם עם תזרים הכסף הנכנס ולא עוצר גם כשהתזרים לא ממש שוטף.

לא כל מה שיוצא צריך להכנס... :p אין לי שום בעיה עם זה. השאלה היא מה אתה מוכן לעשות עבור תחביב. אני אישית מוכן להשקיע את כולי בזמני הפנוי עבור הרכב. האם זה מה שעושה כל מי שיש לו תחביב כזה או אחר? לדעתי מדובר בקצת יותר מתחביב. זה כבר אורך חיים.

זה תחביב שעל פי דעתי האישית אי אפשר לכמת בכסף, שאל את בעלי הסמוראים מצד אחד, את בעלי הל"ר מצד שני ואת פורום הבונים רק כדי לקבל משהו לחלום עליו בלילות.

כמעט כל דבר בחיים בר כימות. לענייננו, יש ביננו מזוכיסטים. זו עובדה!

הצעה שלי - על תנסה לשים על זה תוית מחיר.

אני לא אבל אישתי כן ;)

R-IK
03-06-07, 16:37
זה יותר זול ויותר כיף מאשר ללכת לפסיכיאטר.
ברגע שהנשים שלנו יפנימו את זה, אנחנו מסודרים.

LOL, את זה אני לוקח איתי.

lizard
03-06-07, 20:02
שמע, זה תחביב. אין לזה מחיר. אצלי זה גם שיטה להרגע ולשכוח מהצרות (שנובעות בעיקר מזה שהתחביב יקר :-D)

אני לא יודע אם כבר שפצת/בנית או יצרת רכב משלך, לא משנה כרגע איזה רכב, התחושה שכשאתה מניע אותו בפעם הראשונה, הפעם הראשונה שאתה עושה עליו סיבוב (גם כשהוא לא גמור) זה לדעתי שווה את זה.
כמובן שלכל אחד יש את סדרי העדיפויות שלו. אצלי הג'יפ בא אחרי האישה והמשפחה אבל כל אחד והעדפותיו.

בכל מקרה, אם אתם חושבים שזה יקר, תבדקו מחירי חלקים ועלויות בעולם היכטות. יכטה 12-14 מטר בת 20 עולה בסביבות ה100K$.

R-IK
03-06-07, 20:27
כמובן שלכל אחד יש את סדרי העדיפויות שלו. אצלי הג'יפ בא אחרי האישה והמשפחה אבל כל אחד והעדפותיו.

נראה לי שהגיע הזמן לשפץ את החתימה שלך: "אין עבודה, אין חיים, יש רק ג'יפ" :grin:

R-IK
03-06-07, 20:36
בכל מקרה אנחנו סוטים מהנושא.
ברור לי שמדובר בתחביב ולא צריך לשכנע אותי. אבל משום מה נראה שהרוב מצטדק באמטלה שזהו תחביב וככזה אין להכנס לעלויות. את זה אני לא קונה.
יש לי חברים שזוכרים בדיוק כמה עלתה להם צינורית\בולמים\קיט הגבהה ועוד הרבה מידע שנצרב בזכרונם. יש חברים שזוכרים את ההוצאות של החברים שלהם (היה שרשור שכזה לא מזמן, כל הכבוד!).

בקיצור, על מי אנחנו עובדים?

sherifon
03-06-07, 21:53
הנה ה 50 סנט שלי :
כל עוד הכסף הגדול נשפך\מושקע בשיפורים ובטוסטסטרון -אין לכם עם זה בעיה ,אפילו זה עושה לכם טוב אבל חלילה ,חס ושלום ,שום בצל ,אותו הסכום ובמקרה דנן 25% מערך הרכב היה הולך על שיפוצים \תיקונים , אני חושב שטון הדברים היה שונה - למה?
כי זה כבר לא להשקיע אלא לשקוע - יעידו בעלי הכרכרות הידועות לשימצה ,הכינוי מפלצות מוצצות נשמע מוכר?

שורה תחתונה אני בעד ,להשקיע כמה שהיד משגת לא מעבר לכך ,על מנת שברגע שצריך(חייבים ) לתקן - הסכום הכולל לא יהפוך להוצאה אלא ישאר בגדר השקעה !

החתום מטה רוצה לאמר -1500$ קיט 2.5" והיד עוד נטויה (סטודנט בכל זאת)

נ.ב
הגיפ היה הדבר הכי טוב שעשיתי לעצמי מאז ששקעתי בביצה הטכניונית...

lizard
03-06-07, 22:29
נראה לי שהגיע הזמן לשפץ את החתימה שלך: "אין עבודה, אין חיים, יש רק ג'יפ" :grin:

כשכתבתי את זה עבדתי על הג'יפ בערך 10 שעות ביום 7 ימים בשבוע. הייתי אובססיבי לסיים אותו.
היו לי 3 דד ליינים ואת כולם פספסתי כי לדעתי בין היתר, הייתי אובססיבי מידי.

שמע, אני זוכר בגדול כמה השקעתי עליו. אבל אני אשאל אותך משהו אחר, ציוד שקניתי, מחסן שבניתי וכול אלו, נחשבים לעלוית השיפוץ?
מה שאני מנסה לומר זה שכשאתה משפץ משהו יש מלא הוצאות שלא חשבת עליהן. ידעתי שאני הולך לעשות משהו שיגזול ממני הרבה כסף, זמן ועצבים. וכן, זה גם גרם לבעיות עם האישה.
אבל מה, הייתי אובססיבי לזה, רציתי לבנות רכב. מאוד. ובניתי רכב מאפס. משלדה נקייה וחשופה הוא הפך להיות רכב שעם כל הצניעות, נוסע חבל"ז בשטח (בהתאם לנתונים שלו).

GodsFather
04-06-07, 00:06
נתחיל בתשובה הטכנית - קניתי אותו ב17K (מחיר מחירון) יש לי את הרכב שנתיים וחצי , אני שם בצד את התיקונים הנובעים מבלאי ומחשב רק את השיפורים -
נעילות+צמיגי שטח (כן, זה נחשב שיפור) + מתלים + טמבונים + מושבים + קרבורטור +כננת+גגון= 15K לפני DEBUGGING שיעלה את המחיר בעוד 2K ולפני תיקוני בלאי ששם כבר עברנו את קו ה20 ובל נשכח שעבודה עצמית מוזילה עלויות.

שווה או לא ? היו תקופות והיו תקופות, אבל היום יש כבר הסכמה - שווה כל גרוש.

צריך לשים לב שיש רווקים מבינינו ויש נשואים ובעלי משפחות, שם ההשפעה של המשפחה גדולה יותר ולכן זה לא הכי הוגן להשוות בין השניים, אבל כבר התחלנו...

הרכב אצלי הוא משני לחיים , כלומר אם זה לשפר/לתקן או להגדיל חוב בבנק/יחסים טובים עם זוגתי - הזוגית מנצחת, והיא עוד אוהבת את הרכב ותומכת גדולה בכל התחביב הזה (לא נשוי , אבל עדיין זוגה). ואין זה המקום להרצות על הגדלת חובות לבנק , כולנו אוהבים את התחביב ורובנו שוכחים את האוברדראפט כשאנחנו חושבים על השיפורים.

ולגבי ה"שוקע/משקיע" - זה לא עניין של לעבוד בשביל הרכב או שהרכב יעבוד בשבילי, כי כשאתה כובש מכשול ואו נוסע למדבר ושומע את השקט - כמו שאמרו לפניי, זה שווה יותר מטיפול פסיכולוגי וכל הצרות נשכחות מאותו רגע וגם בסיפורים ובתמונות שמנציחות אותו.

2 הלירות שלי...

AvigdorAharon
04-06-07, 16:27
פעם בתקופה עולה הנושא שוב ושוב...
אין ערך כספי לתחביב, כל אחד ותחביבו הוא.

דרור,
יש לא מעט נשים שאני מכיר, שמכירות בעובדה שזה תחביב.
אם תצטרך, אוכל להכיר לך...

אביגדור

tamit
05-06-07, 12:59
זו פשוט שאלה סדיסטית.
מה, אתה נהנה לראות אנשים מיתפתלים בחוסר נוחות ומזיעים?
לא שואלים שאלות כאלו, זה תמיד יותר מידי. ואף פעם לא מספיק.

ונחזור לשאלה המקורית, את הרכב קניתי ב-40000, מאז ועד היום רק בשיפורים השקעתי בו בערך על נעילות, אקסים, יחסי העברה, צמיגים, בולמים וכדומה, כ- 30000ש"ח.
אבל (וזה אבל גדול מאוד), גם התיקונים הם בעצם חלק מההשקעה אין מה לעשות.
אז תוסיף מנוע מיבוא (18000ש"ח כולל עבודה), החלפת גיר (4000ש"ח כולל עבודה), שאר זוטות כ- 5000 ש"ח בשנתיים שהוא אצלי.
עמית

-->