PDA

צפייה בגרסה מלאה : זיהוי רעש מס' #7558...

אלעד ל.
12-06-07, 10:41
בנסיעה בקו ישר או כשההגה מופנה שמאלה ( כלומר משקל הרכב מועבר לצד ימין ) ובזמן לחיצה על דוושת הגז , יש רעש שהתאור הכי טוב שלו הוא כמו של גריסה עדינה מאד - דיי דומה לרעש שכרסומת עושה ..הרעש מגיע מתחתית וקדמת הרכב.

חשוב לציין שהרעש מופיע אך ורק בזמן שכל הגורמים שציינתי חוברים יחדיו - למשל בפניה ימינה עם גז אין את הרעש ובפניה שמאלה בלי גז גם אין את הרעש - רק בנסיעה ישר או פניה שמאלה ובלחיצה על הגז.

מיסבים בגלגלים תקינים , אין נגיעה של צמיגים בחלקי פח כאלו ואחרים . לא קרה משהו חריג לפני כן התופעה התחזקה במשך השבועות האחרונים .

boba banay
13-06-07, 15:37
מנסיון שלי זה נשמע בכל זאת כמו מייסב - בטוח שהם תקינים? מתי הוחלפו לאחרונה?
יכול להיות שנכנסו לך מים לדיפ' דרך אחד הנשמים והמייסבים החלידו - מכאן הרעש שדומה לגריסה, זה קרה לי מאחור, כששלפתי את המייסבים לא רק שהם היו כבר ממש מפורקים (MY BAD - קניתי חדשים ולא החלפתי בזמן) אבל הם היו חלודים לגמרי ומלאים בבוץ!

אלעד ל.
13-06-07, 20:37
לגבי המיסבים - הבדיקה נעשתה כמו שאני מכיר שבודקים - גלגל באויר ידים ב- 6 ו- 12 . יש חופש קטן קטן בגלגל הימני - לא מספיק שזו תהיה הסיבה .

שמנים יש בכל מכלולי ההינע ( סרנים , גיר , טרנספר ) והוחלפו לא מזמן , עדיין לא הגיע זמנם .

יש נזילה מהתפוח של הגלגל הקדמי השמאלי ( יש תמונה ) .עניין של אטם , שאני סתם מתעצל להחליף ( גם לא חסר שמן בסרן - אני בודק יותר בגלל הנזילה ) , אולי הנזילה מצביעה על בעיה שאני לא מודע אליה ?

Viper
13-06-07, 21:06
דווקא עושה רושם שאתה מודע לבעיה של הנזילה- אטם פגום... (ותקווה שזה יסתכם רק בזה. אגב, ע"פ התמונה, ודי קשה לשפוט על פיה, נראה שהבעיה היא באמת מהאטם).
תנסה לבודד יותר טוב מהיכן הרעש. לא נראה לי שזה מנזילת שמן...
אם צריך- תפתח את נועלי הטבור בגלגלים ותראה מה יש לך שם. אולי תגלה שם שבבים?

יונתןמצפה
14-06-07, 00:20
כמה זמן יש לך את הנזילה?
האם היא הופיע/ החמירה בהתאמה לרעש?
הנזילה מקורה בשמן שבסרן. ככל הנראה מחזיר שמן פנימי. על הדרך תחילף מחזיר שמן חיצוני ואת הסט של הכדור (גומי ולבד).
בנוסף, איפה שאתה לא עושה את התיקון, תכין מיסבי קינג-פין להחלפה (מקוריים בלבד!). אצלי, נזילות בשתי הצדדים בזמנים שונים, התגלה בזמן פירוק הקינג-פינים, שיש צורך להחלפת המיסבים הנ"ל.
המיסבים המקוריים מגיעים עם סוג של מחזיר שמן/ אטם על בית המיסב. לא ניתן להסיג כזה מיסב תחליפי וההבדל משמעותי באורך חיי המיסב!
ייתכן מאד, שהרעש עליו אתה מדבר הוא חופש קטן באחד המיסבים הנ"ל.
בהצלחה
יונתן

אלעד ל.
14-06-07, 07:25
נועלי הטבור נפתחו , נוקו ( לא היו שבבים ) וגורזו מחדש , יונתן , כשאתה אומר מיסבים אתה מתכוון לקינג פינים או למיסב אחר ? יכול להיות שזה רעש שמגיע מהקינג פינים ?

Viper
14-06-07, 10:10
אם לא היה שום ממצא פתולוגי בפתיחת נועלי הטבורים, ובהנחה שביטלת את החופש והרעש (מס' #7558) עדיין שם... כנראה שמדובר במיסבי הקינג פינים.
אגב, ניסית לבודד יותר טוב את הרעש?

אלעד ל.
14-06-07, 11:28
בקשר לבידוד - כן , ניעור דרייבשאפטים , סיבוב גלגלים באויר , הוצאת כל בקבוקי הבירה הריקים מתחת לכיסא :-) . אין ממצאים .

איך אני יכול "לדקור" את מיסבי הקינג פינים ולדעת שזה זה ?

idanw
14-06-07, 11:36
לא הגיוני שזה מיסבי הקינג פין (בהנחה שאין חופש)
מיסב הקינגפין מסתובב רק בזמן סיבוב ההגה, לכן זאת לא הבעיה..
מה שכן, מיסבקינג פין גמור (או הקינגפין עצמו) יגרמו לחופש שעלול לגרום למיסב הגלגל להרעיש... אבל אתה טוען שאין חופש...

יונתןמצפה
15-06-07, 00:51
יש לך נזילה מהכדורים, נכון?
בשביל לתקן אותה אתה חייב לפתוח את הקינג פינים! (מלבד מחזיר השמן הפנימי שיושב לפני הצרייה יש גומי נוסף שיושב בין הזכר והנקבה של הכדורים...)
פתחת את הקינג פינים- תחליף מיסבים!(של הקינג פינים) נקודה.
מנסיוני, סיכוי טוב שהמיסבים גמורים וזה הוביל לחופש מזערי שגרם לנזילה.
אצלי לא היה חופש, הייתה נזילה, והמייסבים היו גמורים.
לא יודע בוודאות איך לבודד את הרעש, אבל נשמע לי הגיוני, שבתנאים מסויימים הלחץ הצדדי על הגלגל (בסיבוב לדוגמא) ייגרום לתזוזה במייסבים הגמורים ומשם הרעש.
בקיצור, תקן את הנזילה כמו שאמרתי, תחליף מייסבי קינג פין על הדרך ותראה אם יש שינוי. (אגב, בתיקון הזה אתה תצטרך גם לפתוח מייסבי גלגל ולכך תוכל לבודד/ לפסול עוד משהו...)
בהצלחה.
יונתן

-->