PDA

צפייה בגרסה מלאה : עיקום סרן קידמי-האם יתכן?

itay-rover
15-06-07, 09:03
אני מקווה שההודעה בפורום המתאים.יתכן והיא יכולה להתאים לכל רכב שטח בעל סרן קדמי במבנה דומה(מועתק)של לנד רובר.

תיאור המקרה:

סרן קדמי של לנד רובר סדרה 3. דומה בקווים כללים לסרן של דיסקו ודיפנדר,בעל ציריות חלשות יותר ובעלות עשר שיניים,בעל צלב רגיל ולא בירפילד.

עד לפני קצת יותרמחצי שנה מערכת ההנעה הייתה זהה למה שקורה בסיקס עם לוקרים,לכן לא היה שימוש אינטנסיבי בסרן הקדמי.

לאחר פרויקט הסבה ומתיחת פנים שיפורט בהמשך במהרה בימינו,מערכת ההנעה כמו בדיסקו ודיפנדר,ארבע על ארבע קבוע עם נעילה מרכזית בלבד.

בעקבות השימוש הקבוע בסרן הקדמי,התעוררה בעיה של שחיקת ה"SPLINE" בקצה הציריה וכן שחיקה של הפלאנג'.כמו כן בעת סיבוב ברדיוס סיבוב קטן,מורגשת התנגדות של הרכב לסיבוב.

פורקה ציריה,הוחלף החלק החיצוני שנשחק באחר שהיה לי,כמו כן נבדקה ויזואלית(ללא dial indictor) על מחרטה זריקה של הציריה,נמצאה זריקה קלה.הבעיה עדיין קיימת.

החשש,או האסימון שנפל לא מזמן:
לפני כחמש שנים כשקניתי את הרכב,קניתי אותו ביודעין עם סרן קידמי שהקורונה פיניון שלו גרוסים.נמסר לי שהגריסה אירעה אחרי ארוע של "קפיצה" של הרכב.היה לי סרן ספייר,וממנו "שתיתי" את ה"third member"',כמו כן שיפצתי אותו בכל מה שנוגע למיסבים ומחזירי שמן,בעיקר ב"יד סרן".

בקיצור,פתאום נפל לי האסימון,שיכול להיות שעקב אותה קפיצה שגרסה את הקורונה פיניון,עקב הפעלת מומנט פתאומי,היתה מספיק חזקה גם בכדי לכופף ולו במעט את הסרן.שכחתי לציין שהצד הבעייתי הוא הצד הארוך,מה שמחזק עוד יותר את ההשערה.

האם יתכן דבר כזה בכלל?או שאני טועה בסדרי גודל של הדברים ואין סיכוי שכזה סרן יתכופף ממכה כזו?

Gilad
15-06-07, 09:43
אני מניח שאם הקפיצה היתה מספיק רצינית אז יש מצב לעיקום של הסרן (הסתובבו פעם תמונות של מרצדס G מרביץ קפיצה מדהימה ותמונות שלו אח"כ במוסך, הסרן נהיה בצורת V :) )

בכל מקרה, אני זוכר שרון גל פרסם פעם שהוא חיזק את הסרן הקדמי כי הוא התעקם לו פעם אחרי פעם בתחרויות ככה שמאד יתכן שזה מה שקרה אצלך .

גלעד

ibinder
20-06-07, 00:23
בהחלט.
בתנאים קשים (וגם בתנאי משקל כבדים) סרנים מתכופפים, וגם נשברים... (גם אחורי של 110...)

עידן

arnonshoshani
24-06-07, 06:56
שלום עידן

בתור עובד בסדנת אוברלנד אני נתקל הרבה בסרנים כאלו שהתכופפו ואפילו את הסרן של רון גל אני חיזקתי.
הפתרון הטוב ביותר הוא להחליף את הסרן כי ליישר אותו כמעט בלתי ניתן.

ארנון

-->