PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני מעוניין להצתרף למשפחת הג'יפאים אם אפשר עיזרו לי במידע.

shurail
24-01-04, 23:02
שלום ברצוני לרכוש את הג'יפ הראשון שלי הג'יפ הוא בעיקר למטרת טיולים כמובן אך גם ברצוני להשתמש בו בעיר התקציב שלי הוא בערך 20000 ש"ח אבל זה כולל את כל הכסף שאני יכול להשקיע בהתחלה (קניה + תיקונים/שיפורים חיונים) הבנתי שג'יפים שאני יכול לדבר עליהם הם CJ סאמוראי וניבה אני מחפש גם רכב שאני יוכל לטפל בו בעצמי (אומנם אני יכול להגדיר את עצמי כבעל חוש טכני (מכונאי מטוסים לשעבר :lol: ) אך עדיין אני בטוח שיש לי הרבה מה ללמוד ולכן אני מחפש רכב שיחסית לא מסובח מבחינה מכנית. האם תוכלו לעזור לי בעצה טובה מה לקנות כמה לשלם ובאיזה הוצאות חודשיות זה כרוח???
:oops:

Bulldog
24-01-04, 23:11
הנה, ישר מדף הכניסה, אני ממליץ לך לקרוא כתבה כתבה. לא יעלה לך כסף ויתן לך הרבה מידע.

http://www.jeepolog.com/j6novice_toc.htm

shurail
24-01-04, 23:14
תודה רבה. :lol:

shurail
24-01-04, 23:20
יש לי שאלה נוספת, האם כדאי לרכוש ג'יפ שנת 86 87 או שאלה רכבים שכבר שום דבר לא יעזור להם?

חנן א.
24-01-04, 23:27
יש לי שאלה נוספת, האם כדאי לרכוש ג'יפ שנת 86 87 או שאלה רכבים שכבר שום דבר לא יעזור להם?
לשני בעלי האתר הזה, אנוכי ונמרוד, יש CJים ממודלים 86 ו-90.לניר ל. , אחד מאחראי הפורומים, יש CJ מודל 85, ובקיצור, אתה באתר הנכון כדי להבין שג'יפים משנות ה80 הם לא כאלה ש"שום דבר לא יעזור להם".
מה שכן, כמו כמעט כל רכב שטח, רכב ממודל כזה יזדקק בדרך כלל להשקעה ראשונית ביישור קו, וסבלנות, הרבה סבלנות.
אחרי זה, ובתנאי שטיפלת בו כראוי, הוא יחזיר לך את מלוא ההשקעה בהנאה ובאמינות.

shurail
24-01-04, 23:41
השאלה העיקרית האם חוץ מהסובלנות נחוץ ידע רב בטיפלים וישור קו התחלתי או שבעזרת פורומים וספרות טכנית ניתן לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר??

חנן א.
24-01-04, 23:44
בעזרת פורומים וספרות טכנית ניתן לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר

מדויק. לא נדרש ידע טכני קודם.

shurail
24-01-04, 23:46
לדעתך עם איזה סכום מינימלי ביד ניתן להתחיל לחפש CJ (כולל לישור קו אחרכך) .? :roll:

חנן א.
25-01-04, 00:09
ג'יפ סטנדרטי תקין משנות ה 85-90 , אפשר למצוא להערכתי בסביבות 15-18K ש"ח.
כדאי שיהיה בצד עוד כמה אלפים לטובת הפתעות לא צפויות ויישור קו.
בכל מקרה, אל תתפשר על איכות הרכב. כדאי גם לראות מי הבעלים, ולנסות להבין מהתיאורים של התיקונים שהוא ביצע האם הוא בעניין של לבצע תיקונים כמו שצריך, עם חלפים חדשים ולא משומשים, מפורקים וכו' , האם הוא התפרן הממוצע שקונה CJ , או שהוא חס ושלום אחד שאין לו אגורה על התחת, או שהוא אדם עם יכולת כלכלית טובה, שקנה את הג'יפ מתוך בחירה ותיחזק אותו בהתאם.

גם כאלה יש, ואפילו הרבה, יש לפחות עשרה גולשים כאלה בג'יפולוג, והם הבעלים הרצויים בשבילך כקונה.

כהערת אגב:
כדאי לך לשקול סופה, למרות התחזוקה הפחות נוחה שלה. לאחר תקופת ההתאקלמות, לפחות בשבילי, המנוע של הCJ מרגיש חלש בתאוצות. לסופה יש מנוע נהדר, וגם אם הוא עלול לדרוש תיקונים יקרים יותר, כגון במערכת ההזרקה, או בזמן שיפוץ, בדיעבד, אני חושב שבזכותו הייתי הולך על סופה.

אריק זמר
25-01-04, 00:24
אני חייב להסכים עם חנן עד לנקודה אחת...סופה.
בסכום שאתה מדבר עליו קשה אך אפשר למצוא סופה, אך עיקר הבעיה הינה שסטטיסטית, בקניית סופה בסכום שנופל להערכתי מ25K אתה רק תגיע לצד שאינו מרוצה (בהמעטה) מרכבים אלו.
זה נכון אולי שהסופה יותר מבוייתת ובזמנו עפ"י קריטריונים אלו כשהתלבטתי מה לקנות החלטתי ללכת על סופה ולא על CJ.
אם השיקול שלך הוא אמינות ותמורה, יכולת ונוחות לטיפול עצמי, כמובן שחזרת החיוך לפנים תהיה אם תלך על רכב שיענה לכל האמור בתגובות הקודמות יחד עם הכתבות הרלוונטיות כאשר תשאיר לך ביד כ4-5K ליישור קו נכון מבחינה מכאנית יחד עם רכישת כלים מתאימים ואני סמוך ובטוח שאתה וסביבתך יהיו מרוצים ממנו.
ברוך הבא.
נ.ב. גם קדימה נשמח לעזור.

shurail
25-01-04, 00:32
תודה לכם על התגובות המהירות ! :lol:

-->